Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Na stoku: w kasku czy bez ?


mr.SHRED

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na stokach widuje sie coraz wiecej osób w kaskach. To dobrze. Ale znany jest też inny punkt widzenia. Kaski są drogie, a czapki dużo wygodniejsze. Co wy o tym miślicie ?

Dobry, abo WITOJCIE !

Takie tu mamy zwyczaje.

Witaj więc na forum.

W czapce wygodniej???:eek::eek::eek:

Kaski są bezpieczniejsze!!!Jak sypie mokry śnieg albo pada deszcz to głowę masz suchą.Trochę się poci głowa przy wyższych temperaturach szczególnie na wiosnę.

Jazda w kasku to bajeczka,przynajmniej nie spotkałem jeszcze kogoś żeby negatywnie się wypowiadał w tej sprawie po zamianie czapki na kask.

Owszem trochę miejsca zajmuje w samochodzie,trzeba go gdzieś mądrze zawiesić w knajpie, bo źle położony na ławce,krześle czy stole robi trochę hałasu i niszczy się.

No i jest trochę droższy od czapki.Chociaż są kaski tańsze od niektórych czapek.

To tak żeby nie były tylko same plusy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia kobiety na stoku to najkorzystniejsza jest...rozwiany włos:D wiec ani czapka ani kask, ale:

- odkąd przymierzylam mój kask od tamtej pory ani centymetra nie przejechałam na nartach bez kasku

- jest super-wygodny i jak się gwizdnie o śnieg/lód to nie ma obtarć tu i tam ani guza

- wygląda się w tym jak pół d..py zza krzaka ale kto podczas jazdy przygląda się twarzom:rolleyes:

- z kompatybilnymi goglami idealnie chroni zatoki przed przewianiem

- w słoneczny ciepły dzień szlag Cię trafia bo czujesz jak resztki mózgu Ci się gotują ale wszystko ma swoje minusy...da się to przeżyć.

Nie wyobrażam sobie jazdy na nartach bez kasku, poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na stokach widuje sie coraz wiecej osób w kaskach. To dobrze. Ale znany jest też inny punkt widzenia. Kaski są drogie, a czapki dużo wygodniejsze. Co wy o tym miślicie ?

Widzę, że Antoś się rozkręca na forum - dobrze!

Co do kasku... Nie widzę innej opcji, nie zwracajmy uwagi na to że np. Ja na stoku nie szaleje, wiec kask jest mi nie potrzebny i mam te 3-4 stówki w kieszeni na karnety. Nic bardziej błędnego! Może nie my, ale inni mogą zagrozić naszemu zdrowiu czy nawet życiu... Zamiast pakować kasę w kije leka WC, kurtki spydera, czapki Eisbar'a dla lansu zainwestujcie w kask! To rzecz 100 razy potrzebniejsza niz wygląd...Naszczęście sporo osób to zrozumiało i juz nie wybiera się na stok bez niego.

Dobrze, że poruszyłeś ten temat Shred, propsy!

Ski 4 life

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- w słoneczny ciepły dzień szlag Cię trafia bo czujesz jak resztki mózgu Ci się gotują ale wszystko ma swoje minusy...da się to przeżyć.

Kaska a masz takie "wywietrzniki" z przodu?

Ja ma taki kask, i jeszcze mi nie przeszkadzało to że ciepło pod nim:):

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_kaski&id_grupy=2722&id_modelu=740

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch lat w kasku (wszyscy w rodzinie).

Przed kupnem miałem mieszane uczucia, teraz uważam kask za rzecz niezbędną.

100% zgody z FIGO w tym temacie.

Co do wypowiedzi Pani Wróżki to jeszcze lepiej się wygląda w knajpie po zdjęciu kasku:D:D:D:D

Ja zakupiłem GIRO z "twardymi uszami" moim zdaniem jest rewelacyjny.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze lepiej się wygląda w knajpie po zdjęciu kasku:D:D:D:D

Po zdjęciu kasku spuszczasz głowę do dołu i trzepiesz włosami na wszystkie strony za pomocą paluszków u rąk a następnie z impetem zarzucasz głowę z powrotem do góry i włosy są już puszyste i pięknie ułożone:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek:

- jest super-wygodny i jak się gwizdnie o śnieg/lód to nie ma obtarć tu i tam ani guza

A to akurat nie jest prawdą :rolleyes::D

skrzyczne_2008_luty_043_small_.jpg

ale nie chciałbym widzieć mojego czoła gdybym rył ten śnieg w czapce na głowie.

podczas innej "wyprawy" na Małe Skrzyczne jadąc bardzo ,bardzo wolno na jednej narcie straciłem równowagę i huknąłem głową o glebę

zadudniało jakby kto wrota kościelne zatrzasnął:eek:

musi pusty ten mój łeb:p,ale nie pęknął

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu kasku spuszczasz głowę do dołu i trzepiesz włosami na wszystkie strony za pomocą paluszków u rąk a następnie z impetem zarzucasz głowę z powrotem do góry i włosy są już puszyste i pięknie ułożone:D

jak na koncercie Metalicy:D

kask to absolutna PODSTAWA:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się, choć nic nowego nie powiem.

Od wielu już lat jeżdżę w kasku. Moja rodzina również.

Zresztą wydaje mi się to jedyną odpowiedzialną decyzją.

Ale po przeżyciu kilku wywrotek z własnej winy i kilku z powodu staranowania mnie przez bezmyślnych debili, nie mam wątpliwości, że kask na głowie musi być. Uderzenie potylicą na wylodzonym polskim stoku w czapeczce oznacza niejednokrotnie wstrząs mózgu. W zeszłym roku uderzył we mnie szpanujący instruktor w Laskowej. Oczywiście był lód, bo tam albo jest lód albo zsypany mokry śnieg. Podciął mi nogi a ja tylko pyk potyliczką w beton. Ale moja Carrera była na swoim miejscu.

Uważam, że nawet nie z powodu naszej brawury tylko z powodu innych uzytkowników stoków kask należy na sobie mieć.

P.S.

Sobie i nam wszystkim życzę abyśmy kaski mieli i nie musieli doświadczać tego, że się na prawdę przydały.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu kasku spuszczasz głowę do dołu i trzepiesz włosami na wszystkie strony za pomocą paluszków u rąk a następnie z impetem zarzucasz głowę z powrotem do góry i włosy są już puszyste i pięknie ułożone:D

i wszyscy faceci na stoku mdleja jak to robisz:) :P

a co do kasku to chyba 1000;1 dla kasku pod każdym względem, czapeczka owszem ale jak juz zejde ze stoku i zdejmuje kask:) to fajnie cos na glowe założyć:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...