Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Nassfeld 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w Nassfeld pogoda było odmienna od tego, co można było obejrzeć na filmie.

W nocy spadło 20 cm świeżego puchu, armaty pracują non stop, a ratraki robią swoja pracę wzorowo.

Miałem więc okazję utwierdzić się w tym, co juz wcześniej pisałem o Omeglassach.

Jutro do boju ruszają GSy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A powiedzcie mi chłopaki, czy ktors z Was tam był np w lutym? Zastawnawiam sie czy nie ma tam tłumów, kolejke itp, bo to przeciez ferie austriackie i pewnie niemieckie.

Tagedii nie ma,ale ludzi na stokach zdecydowanie więcej niż w styczniu czy marcu,trochę stania czeka Cię na dolnej stacji Millenium Express(szczególnie ok.10.00),u góry to już raczej się nie zdarza-jedynie przy Troglu bywają kilkuminutowe kolejki do 4-osobowego krzesła.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komu Nassfeld narciarsko nie specjalnie siadło ?

Do grona zaliczonych ośrodków przeze mnie w ostatnim tygodniu dołączyło między innymi Nassfeld.

Przyznam szczerze że jakoś tak nie ubodło mnie:rolleyes:

Pierwsza spawa to typ gondoli(wszystkich trzech- bo są tego samego typu). Są to gondole na 12 osób typu "jajko" do których wsiada się z nartami, katastrofa- szczególnie gdy gondole "chodzą" pełne. Jedna z nich to najdłuższa kolej w Austrii, 6 km. i prawie 20 minut jazdy nie mając możliwości podopinać się czy coś dziecku poprawić... noska wytrzeć:mad:.

Kolejny mankament ośrodka to przeprawa w kierunku 2 bocznych gondoli i najdłuższej trasy nr 80(7600 m- taka sobie, nic specjalnego:rolleyes:), która schodzi do Tropolach. Aby się dostać w tamtą stronę nie ma innej możliwości jak przeprawa orczykiem- mnie nie przeszkadza akurat, ale....:cool:

Trasy: szukam w myślach i nie potrafię przytoczyć jednej trasy o której powiedział bym że jest od początku do końca ssssuuuuper:confused:.

Jeżeli chodzi o przygotowanie tras w okresie świąteczno-noworocznym z moich doświadczeń wynika że tu było najlepsze, choć dalekie od ideału, ale to wynikało z panujących kiepskich warunków śniegowych. Praktycznie sam sztuczny śnieg, twardy, bardzo twardy a na niektórych trasach żywy lód. W nowy rok zrobiło się dość ciepło i na trasach zaczęło się robić czarno i tych czarnych miejsc było więcej niż tych białych, żeby nie powiedzieć że tych białych to nie było w ogóle:mad:.

Alpy potrzebują kataklizmu śnieżnego ażeby zapanowały prawdziwe 100% warunki narciarskie, a na razie się chyba na to nie zanosi:rolleyes:.

Pogoda była, nie mogę narzekać, pierwszy dzień na Kreischbergu piękne słońce, kolejne 4 dni już w Nassfeld również, potem 2 dni pochmurno i na niektórych trasach mgła, którą dało się po omijać i wczoraj w Gerlitzen regularna zima: drobny padający śnieg z wiatrem i ok -10 st. mrozu.

Generalnie muszę przyznać że wyjeździłem się, szczególnie biorąc pod uwagę że jeździłem prawie cały czas z dziećmi i zawsze udawało mi się brygadę zapędzić na jedną z pierwszych gondolek, z stoku schodziły dobrowolnie po 16:D, nie trzeba było zmuszać:D

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli potwierdzają sie moje przemyślenia - na początku byłem podjarany bo nassfeld było moją pierwszą "górą" w Austrii nota bene za namową SB pojechałem do Austri:P ale po dłuższym czasie wychodzi na to ze potwierdza się moje zdanie- WSZYSTKO ok ale czegos brakuje...

a SB ten hotel cube dalej stoi i świeci wszystkimi kolorami i ma takie duuże okna ze wszystko widać co się dzieje w pokojach?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda była, nie mogę narzekać, pierwszy dzień na Kreischbergu piękne słońce, kolejne 4 dni już w Nassfeld również, potem 2 dni pochmurno i na niektórych trasach mgła, którą dało się po omijać i wczoraj w Gerlitzen regularna zima: drobny padający śnieg z wiatrem i ok -10 st. mrozu.

Generalnie muszę przyznać że wyjeździłem się, szczególnie biorąc pod uwagę że jeździłem prawie cały czas z dziećmi i zawsze udawało mi się brygadę zapędzić na jedną z pierwszych gondolek, z stoku schodziły dobrowolnie po 16:D, nie trzeba było zmuszać:D

A może jeszcze kilka słów o tym ośrodku w Styrii bo budzi zainteresowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

Dzięki za relację :D

Nie było co prawda live, ale wszystko jest do nadrobienia.

Pamiętaj tylko, że nie wypada abyś sam sobie zatwierdzał zdjęcia do umieszczenia w Galerii. Naradzimy się we dwóch z Bończą co puścić, a co nie :D:D:D

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławek,

Dzięki za relację :D

Nie było co prawda live, ale wszystko jest do nadrobienia.ramka4.bmp

Jak to nie?

Zobacz: http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=89802&postcount=22

Nadawał ktoś z gondoli już na forum, czy to precedens i jestem pierwszy?:cool:

A tu dowód że byłem w gondoli i nadawałem z niej:http://www.skiline.cc/skiing_day/344amod3dn?cid=135492

Pamiętaj tylko, że nie wypada abyś sam sobie zatwierdzał zdjęcia do umieszczenia w Galerii. Naradzimy się we dwóch z Bończą co puścić, a co nie :D:D:D

Jacek co z tym dawaniem banów?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...