Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty kobiece 178/80


kaśka31

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Bardzo proszę Was o pomoc w wyborze nart, szukam typowo kobiecej narty. Myślałam o volkl sol ale nie wiem jaka długość dla mnie odpowiednia.

Może macie jakieś inne propozycje nart?

1. K

2. Wiek 31

3. Waga 80 kg

4. Wzrost 178 cm

5. Jak długo jeździsz na nartach ? 4 lata

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5+

7. Jakie masz buty ? 70-80

9. Jaki preferujesz promień skrętu, szybkość jazdy ? jazda raczej rekreacyjna ale czasem lubię przyśpieszyć

10. Jakie lubisz trasy, w jakim kraju ? niebieskie, czerwone, w Alpach

11. Jak lubisz jeździć, lub jak chciałbyś jeździć ? ( turystycznie, sportowo ) powiedzmy ze tak pośrodku

12. Jak z Twoją kondycją, ile dni w sezonie spędzasz na stoku ? rożnie bywa, to zależy od tego czy mnie kolana bolą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnaś poszukać narty 165 do 170 cm, najlepiej jakiś allround, niekoniecznie typowo kobiecy, myślę, że moze być z powodzeniem tzw unisex (nieładne słowo). Jeśli kobiece to pomyśl o Rossignol Atraction 6 - niższego modelu nie bierz bo będzie zbyt miękki, to delikatne narty. A jeśli ze zwykłych to Rossignol Zenith 3 może być dobry albo inna narta podobnego typu (Salomon X Wing 8 albo Aeromax, Atomic Metron 9, Fisher Progressor 7+ itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj przyszlo takie cudo :

http://www.sportzakupy.pl/uploads/produkty/atomic09-10/Skis/a102600_cloud9poz.jpg

Cudo :)

To co tutaj wygląda na "białe paski na narcie" to niby kryształki. A tak naprawdę to metaliczna powłoka pod wierzchnią czarną.

Dziewczynki narciarki znajome orzekły wprost: cudeńko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2476&id_modelu=3440 ta chyba lepsza :) kolorystycznie podobna do tegj sol volkla

6. Ja się oceniasz wg skali Forum ? 5+

Ta narta ma jeżdzić a nie wykończyć

Moja Pani jeździ też na 5+ i bardzo sobie chwali

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2476&id_modelu=3443

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt den dynastar nie dla mnie, racja prędzej mnie by wykończył :)

nie wiem czemu boisz się tych nart :confused: moja żona waży podobnie i jej jazda też jest na podobnym poziomie :) jeździ na różnych nartach i nie marudzi że za trudna :D może dlatego że nie wie na czym jeździ :D:D, teraz ma dynastar curchevel o 4cm dłuższe niż poprzednie , wcześniej jeździła na omecarvie 8 i 9, a zaczynała na nordica gpz fun z 5cm płytą i też jej pasowała (dopuki nie trzeba było nosić), myślę że można powiedzieć że na lepszej narcie można pojexdzić spokojnie a na słabszej już się nie pojedzie tego co by się chciało :),

ps. ten sol jest bardzo ładny jak i ten dynastar i jeśli przedewszystkim interesuje cię to jak narta wygląda to bież sola a jeśli chcesz narty na dłużej to tego dynastara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając siebie to za 3-4 lata będę chciała narty zmieniać. Tylko waham się co do długości 168? czy nie za długie?

długość 165 -168 będzie ok a wymiana za 3-4 lata to dobry pomysł tylko może się okazać że słabsza narta po połowie sezonu już nie będzie spełniała funkcji rozwojowej :D

Edytowane przez 1973marcin
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie dzisiaj przyszlo takie cudo :

http://www.sportzakupy.pl/uploads/produkty/atomic09-10/Skis/a102600_cloud9poz.jpg

Cudo :)

To co tutaj wygląda na "białe paski na narcie" to niby kryształki. A tak naprawdę to metaliczna powłoka pod wierzchnią czarną.

Dziewczynki narciarki znajome orzekły wprost: cudeńko :)

Mysiauek - a ten Atomic to jak jest twardy. Oglądałem go dzisiaj, bardzo ładne narty. Szukam czegoś twardszego od Atraction 3 i ten Atom by się nadał ale czy on jakiś sztywniejszy jest od Rossiego to nie wiem, na dotyk były podobne ale na dotyk to sobie można......

A to drugi mój faworyt w kobiecych nartach, grube deseczki:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2918&id_modelu=4039

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowane przez użytkowniczkę Att3.

Powiedziała, że to dwie różne narty.

Atom bardziej na trasę i szybszy.

Att3 bardziej uniwersalny, niewymagający i tu zacytuję: "SUPER SUPER SUPER" :)

A ponieważ moja w drugim sezonie jazdy zaczęła dość szybko (jak na nowonauczoną i wyluzowaną kobiałkę:)) jeździć, więc i mój wybór pod choinkę prosty.

Jak sama porówna to też coś napiszę - bardzo możliwe, że przed nowym rokiem.

Dodać tylko, że chyba w World Ski Test 1 miejsce, a w NTN Cloud 8 bardzo wychwalane.

No i kupiłem za 1049pln z tego sezonu nówki :)

Att3 ciężko chyba dostać z tego sezonu za tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny Rossiego chore, Att3 z rego sezonu 1999 zł:eek: - nie wiem co oni zrobili z tą nartą w tym sezonie ale opinie ma kiepskie, w ubiegłych latach miały przecież świetne. Moja Pani też sobie chwali Rossiego ale jednak brakuje im trochę dynamiki i nieco trzymania (po kobiecemu to jest taka trochę mięka), generalnie Att3 to narta znakomita na gorsze warunki, jak pojeździlismy teraz całodniowo po stołach to Pani ma stwierdziła, że fajniejszy było to:

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4054

testowała tego sprzęta na Stubaiu i stwierdziła, że bardzo fajny i sporo twardszy od Rossiego, dużo lepszy na stromym i twardym. Myślałem jeszcze o Att6 ale zeszłorocznych nie znalazłem a tegoroczne w cenie kosmicznej i nie wiem czy też nie jakieś gorsze niż starsze - no i mniej pikne są teraz:D

A tego Atoma widziałem dziś za 1450 zł więc cena jeszcze ludzka w miarę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...