Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Atomic IZOR 9:7


amarcin4

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę. Otóż ponad 5 lat nie jeździłem na nartach (walczyłem w tym czasie na desce)wcześniej swoje umiejętności na nartach określiłbym na jakieś mocne 3może 3/4, w tym roku postanowiłem wrócić do nart i tu własnie mój problem. Chcę zakupić używane narty Atomic IZOR 9:7 dł. 159,i nie wiem czy nie postawiłem poprzeczki zbyt wysoko, na desce lubiłem raczej ostro jeździć, tzn szybko i podejrzewam że na nartach na drugi sezon też tak bedę chciał pojeździć. Od nart oczekuje na początku w miarę łatwego prowadzenia ale chcę żeby starczyły na dłużej, a nie tylko na jeden sezon. Mam 176cm wzrostu i 81 kg.Proszę o opinie na temat tych nart no i czy będą dla mnie odpowiednie, jeśli nie to co ewentalnie polecacie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mihumor dzięki za szybką odpowiedź, nawiązując do twoich 5 cm czy lepszym rozwiązaniem były by może fischery RX 4 Fire 165cm??

http://www.allegro.pl/item854189379_carvingowe_fischer_rx4_fire_165cm_r14m_plyta.html

Ja cały czas brałem pod uwagę długość 160 dlaczego myślisz że 165 były by lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo kleję RXy ale 4 to chyba niski model o czy też może świadczyć cena, za mięka będzie, osobiście wolałbym te Atomici nawet przy tej długosci. Narta nieco dłuższa będzie troche stabilniejsza zwłaszcza w szybszej jeździe a i lepsza na nierównościach. Ja myślę, że to 159 może być, krócej już nie. Ja osobiście mam podobnie długościowo dobraną podobną nartę i nie narzekam, na trasie przygotowanej dasz radę a ten Atomic jest całkiem dobrą nartą. Taką nartę powinieneś mieć na 165, jak będzie dłuższa zyska na stabilności, jak bedzie krótsza straci ją troche ale będzie nieco bardziej skrętna. Nie wim czy to na początku będzie mialo dla Ciebie wielkie znaczenie, po prostu 165 byłoby lepiej ale nie skreślałbym 159.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecywałem odezwę się kiedy juz kupię narty. Otóż wczoraj już mi je kurier dowiózł, :-))Atomic Izor 9:7 z literką m, wiązania neox 412. Narty po dwóch sezonach, jak na moje oko to krawędzie są w bardzo dobrym stanie, ślizg podobnie, długość 159.Ogólnie jestem z ich stanu wizualnego bardzo zadowolony. Mam jednak do znawców tematu jedno pytanie. Czy narty te powinny mieć z przodu na noskach ten plastykowy czy gumowy ochraniacz??W moich tego nie ma otworów po jakichś wkrętach też nie ma i ogólnie wszystko wygląda tak jak by tych ochraniaczy tam nigdy nie było. Natomiast w dziale sprzęt na skionline narty te na zdjęciu na noskach posiadają takowy ochraniacz w kolorze czerwonym.Żeby bliżej opisać nartę to poszycie kolor biało czerwono czarny, z przodu chromowany znaczek atomica, tak samo chromowany znaczek nanoframe przed wiązaniami , ślizg 2/3 kolor czarny, 1/3 od przodu kolor czerwony z białym natapisem Atomic i czarnym Izor

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Narty po dwóch sezonach, jak na moje oko to krawędzie są w bardzo dobrym stanie, ślizg podobnie, długość 159.Ogólnie jestem z ich stanu wizualnego bardzo zadowolony. Mam jednak do znawców tematu jedno pytanie. Czy narty te powinny mieć z przodu na noskach ten plastykowy czy gumowy ochraniacz??W moich tego nie ma otworów po jakichś wkrętach też nie ma i ogólnie wszystko wygląda tak jak by tych ochraniaczy tam nigdy nie było.

Nie będziesz miał otworów,bo ten ochraniacz-jak go nazywasz jest wciskany,a nie przykręcany.Wcześniejszy użytkownik go zgubił,a Ty możesz sobie kupić nowe;):)Bardzo dobry wybór nart,pomimo braku pewnych szczegółów będziesz z nich zadowolony!:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem że nie ma otworów po tych ochraniaczach bo widziałem na innych nartach wystawionych do sprzedaży że były one przykręcane na dwa wkręty do ślizgu.Czy warto kupowac takie ochraniacze czy to poprostu element który będę ciągle gubił??

Ochraniacze można kupić uniwersalne,nie koniecznie atomica.Najczęściej można zgubić podczas zbyt agresywnego wyciągania z pokrowca,tak się działo z tymi ochraniaczami u mojej żony,ale zostały znalezione w tym pokrowcu.Może poprzedni użytkownik ma je w swoim starym pokrowcu i może nawet o tym nie wie;)Nie wpływa to na jakość "pływania "po stoku na tej narcie:rolleyes:,jednak zawsze chroni czubki nart,a przy jeździe ciętej są one jednak bardziej narażone na zniszczenia mechaniczne:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedzielę byłem wypróbować świeżo co zakupiony sprzęt:-) nowe buty Atomic B-tech 90, i opisywane tutaj narty. Wybrałem się na stok do czech Vankuv Kopec, który mogę gorąco polecić.Stok bardzo blisko granicy raptem jakieś 20km do Chałupek, warunki bardzo dobre, nocne jazdy dwa wyciągi i nie duża liczba osób, stok idealny do nauki choć średnio zaawansowani i zaawansowani też pośmigają i to z nie małą prędkością (sądząc po obserwacjach innych narciarzy:-))... Jak po kilku letniej przerwie musze sie przyznać że dobrze mi szło, nie mam większego porównania do innego sprzętu ale na tych nartach i w tych butach jeździło mi się bardzo dobrze. Nie miałem większych problemów ze skręcaniem czy prowadzeniem nart. Co prawda dalekie to pewnie było od jazdy typowo carvingowej ale przyjdzie czas i na to. Jedno co zauważyłem że dużo lepiej skręca mi się przy większej prędkości niż przy jeździe wolnej, wtedy tez lepiej mi się udaje jeździć na krawędziach. Kilka osób, przed zakupem tzn w sklepach i komisach, odradzało mi te i podobne do nich narty, że sobie nie poradzę , że musze mieć miękkie bo lepiej mi się będzie jeździć, że się zniechęcę do nart itp. Ja posłuchałem waszych opini i myslę że dobrze zrobiłem. Jak narazie jestem zadowolony z wyboru i mam nadzieję że tak pozostanie. Jeszcze ze dwa wyjazdy i myślę że wezmę sobie na jakies dwie godzinki instruktora żeby mnie wyprostował:-)) Jak narazie to czytam i oglądam filmiki Ogorzałka, może możecie mi polecić jakieś dobre filmiki lub literaturę. Jestem akurat typem który lubi być samoukiem i do wszystkiego dochodzić samemu podglądając po cichu innych:-)) Na desce też się sam uczyłem i uważam się w tej dyscyplinie za osobę na pograniczu średniozaawansowanej/zaawansowanej. Pozdrawiam. Odezwę się po następnym wyjeździe, chociaż nie wiem czy to akurat powinienem robić na forum pt. DOBÓR SPRZĘTU, ale moje wrażenia mogą pomóc komuś w wyborze swojego sprzętu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta narta jest juz troche twarda ale nie jest to jakiś megatwardziel, spokojnie sobie poradzisz a do tego pojeździsz na niej troche i da Ci rezerwę w możliwościach do rozwoju umiejętności. Przy tej twardosci do fajnej jazdy wymaga średnich prędkości co wydaje mi się jej wielką zaletą w twojej sytuacji a narta pojeździ dłużej i zmusi do postępów a o to chodzi - no chyba, że ktoś chce sie tylko powozić, niemęczyć i uprawiać totalną rekraację - tak też bywa i nie każdy chce walczyć z oporem materi i mieć z tego satysfakcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Obecnie jestem po 3 dniu na nowych nartach i w nowych butach. Dzis dopiero mogłem w pełni rozpocząć jazdę na krawędziach, doszło do tego że zjeżdżałem z dużym bananem na ustach.:-))Pierwszy wyjazd był udany opisałem go wcześniej, przypomniałem sobie trochę jak to się wszystko je i jak to sie z tym ślizga:)Generalnie pierwszy wyjzad był udany i bardziej mnie oswajał z nartami niż pozwalał jedźić na pełnym luzie.

Drugi wyjzad był na Soszów, ale warunki jakie panowały ilość ludzi, zamknięta górna polana, muldy i lód na stoku sprawiły że był to wyjzad bardziej mnie męczący niż przynoszący frajdy, po częsci sam sobie byłem winien bo gdzie początkujący na taki stok, po drugie gdzie w niedzielę:mad: Ale to także była dobra nauka bo na tych wszystkich muldach trzeba było mocno trzymać nogi żeby się nie wywalić:D

Trzeci wyjazd był dzisiaj na Nową Osadę.Strzał w dziesiątkę. Idealne warunki i stok jak na moje umiejętności. Byłem ze znajomym który jeździ na nartach już 3 sezon i dalej nie chce skręcać na krawędziach, i robił takie oczy kiedy zobaczył moje wyczyny hehe (musiałem się pochwalić:cool:). Na stoku mało ludzi więc mogłem spokojnie pośmigac na Carvingach, parę dni wcześniej już drugi raz przeczytałem ksiązke Waltera:-) i próbowałem to wszystko ćwiczyć.Szło mi całkiem nieźle, bardzo mnie to wciągło tak że wymijając już później mojego kolęgę który dalej skręcał hamując(rotacyjnie) miałem na ustach dużego banana:-)))

Narty dobrze trzymają na krawędziach i łatwo wchodzą w skręt, jeżdżąc w poprzek stoku szerokimi łukami mocno odczuwa się przyspieszanie w momencie jazdy na krawędzi. Łatwiej mi się skręca przy troszkę większych prędkościach, wtedy też czuję się bardziej stabilnie.

Jestem z nart bardzo zadowolony, pomimo wcześniejszych obaw że będą dla mnie za twarde, uważam że był to bardzo dobry wybór do którego mocno przyczynili się Mihumor i Bugajson, za co serdecznie dziękuję.

Po następnych wyjazdach skrobnę znowu moją opinię na temat zakupionego sprzętu i moich poczynań.

Co do butów Atomic B-tech 90. Jeżdżę obecnie na flexie przestawionym na 80.Nie uciskają mnie w żadnym miejscu, co prawda zdarzyło mi się że zdrętwiała mi trochę stopa ale myślę że to bardziej z zimna bo po paru zjazdach, bez popuszczania klamer uczucie to ustąpiło i but stał się całkiem wygodny.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem je na allegro w opcji kup teraz za 400zł, na drugi dzień była podobna aukcja tzn te same narty ale zamiast literki"m" miały małego "+", z tego co wyczytałm to te z plusem to podobno narty rentalowe, poszły przez licytację w kwocie 460zł, stan był ze zdjęc i opisu bardzo podobny do tych które ja zakupiłem :D bardzo dobry:-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...