Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Funcarving - dobór nart.


kvass

Rekomendowane odpowiedzi

Co do siłowni, to niechwale się tym, nie robie tego dla pokaz ani nic z tych rzeczy. Poprostu robie to dla siebie, lubie ćwiczyć.

Co do mojej jazdy funcarvingowej to uczę się powoli, mam filmik z początków tzn mój 2 czy 3 zjad funcarvingowy. Jak chcecie to moge Wam go pokazać...

I pewnie nieźle mnie wtedy zjedziecie ;D Jeśli pogoda dopisze to nakręce filmik jak teraz jeżdże..może w pon. jeśli temp. uczyma się na minusie.

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego kvass,

po pierwsze trochę szacunku dla kolegów forumowiczów:mad:,

po drugie zwróć uwagę na to jak piszesz, bo ortografia....:eek:,

po trzecie w podobnym wieku jak Ty zaczynałem swoją przygodę z siłownią. Rady i wnioski na przyszłość dotyczące zdrowia, które udzielają Ci forumowicze są bardzo słuszne. Jeśli nie wierzysz poczytaj trochę fachowej lektury. Pod pojeciem "fachowa" nie mam na myśli czasopism kulturystycznych, lecz książki na temat treningu sportowego, treningu siłowego, wychowania fizycznego, itp.

W skrócie powiem Ci, że Twój proces kostnienia jeszcze się nie zakończył i w tym momencie nie budujesz swojego ciała lecz go niszczysz. Kości to stelaż, rusztowanie, a gdy będą one słabe w stosunku do siły(mięśni), to mogą się zdeformować, wygiąć, lub w najgorszym wypadku złamać.

Jeżeli nadal masz jakieś wątpliwości, to ile się nie mylę, na naszym foum pojawia się instruktor kulturystyki i może on wypowie się w tym temacie.

i tu kolego masz racje , są różne literatury o szkoleniu dzieci i młodzieży można tam przeczytać od jakiego wieku można rozpocząć ukierunkowany trening bo inaczej to szkoda zdrowia . A co do niektórych instruktorów z siłowni to szkoda gadać ............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=WgUWSQ_IwxA

tu jest filmik z tamtego roku :P

co do jazdy to rewelacji niema ;D można nawet powiedzieć że jest źle ;D

jakość też pozostawia wiele do życzenia ...

od tamtej pory troche się nauczyłem, tzn jeżdże troche szerzej, i wypycham mocniej biodro do stoku. Pozdro ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=WgUWSQ_IwxA

tu jest filmik z tamtego roku :P

co do jazdy to rewelacji niema ;D można nawet powiedzieć że jest źle ;D

jakość też pozostawia wiele do życzenia ...

od tamtej pory troche się nauczyłem, tzn jeżdże troche szerzej, i wypycham mocniej biodro do stoku. Pozdro ;P

średnio co widać:) tragedi nie ma

co do reszty filmikow to w Mc węziej nogi szerzej ręce:D i nie przeginaj do tyłu bo to nie zdrowe:) i zmień uchwyt bo naprzemienny tylko przy rekordach bo powoduje dysproporcje wiec lepiej stosuj nachwyt

co do wiosłowania bez zastrzeżeń pozdro!:)

a reszty nie oglądałem bo mi sie nie chce:] na PM ci poźniej napisze jak obejze:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do MC. Pierwszy raz w życiu robiłem sumo i dałem do neta do oceny.

Przechwyt dlatego, że mi się wyślizgiwała sztanga przez to że odciski miałem.

A reszta filmików to mc klasyk, uczyłem się ponieważ od niedawna wykonuje to ćwiczenie.

A tamten pseudofuncarving to był na Blizzardach xo3 ;P

ROCH

kiedys widziałem na stuku grupke 4 gostków, funcarvingowo jeździli, za sobą gęsiego i na jednej narcie, tzn 1 leżała, a drugą tylko końcem dotykali śniego. Świetnie to wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROCH

kiedys widziałem na stuku grupke 4 gostków, funcarvingowo jeździli, za sobą gęsiego i na jednej narcie, tzn 1 leżała, a drugą tylko końcem dotykali śniego. Świetnie to wyglądało :)

Znowu odwołam się do postaci Homara :P

Uczył mnie body pan Marcin i też tak próbowaliśmy. Nie wiem jak to wyglądało, ale chyba nawet fajnie. Jechało się super :)

Cieszyłem się jak głupi, bo frajda duża.

Słuchaj, jak na PM mi napiszesz swojego maila, to moge Ci poskanować coś o jeździe fun z Programu Nauczania i książek Waltera Kuchlera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam, podepnę się niejako pod wątek. Poszukuję nart służących mi jako 2 para, do zabawy i doskonalenia fun'u. Jest jeden warunek-minimalny koszt.

Natknąłem się na coś takiego:

http://www.allegro.pl/item878550112_fun_carving_rossignol_oversize_158cm_gwarancja_12m.html

Ktoś może coś powiedzieć o tych nartach poza tym że młodością nie grzeszą?:)

Parametry ma wypisane całkiem ciekawe-R10m ale nie jestem do końca pewien czy narta o takim taliowaniu może mieć tak mały promień...

Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam :-P

Powoli się ucze jeździć, różne narty mi się jeszcze przewineły, ale jest coraz lepiej z mkoim funcarvingiem ;-)

Ponieważ, jest założony temat o funcarvingu to mam pytanie które się ociera o funcarving troszke...

Tzn, mój kolega jeździ na snowboardzie już 4 lata, na zwykłej lekko taliowanej desce, a chciałby się przesiąść na coś lepszego i mam pytanie jaka deska musi być do takiego carvingu

Dodam że ma 178cm i 70kg wagi..

Pozdrawiam, licze że może ktoś coś o tym wie... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakoś super sie na tym nie znam ale mój sąsiad tak ujeżdża deskę, więc jak z nim byłem to na pierwszy rzut oka to na pewno deska jednokierunkowa w sensie zagięta tylko z jednej strony a z drugiej prosta:). Po drugie wiązania są sztywne i but podobny do narciarskiego z twardą skorupą, który się wpina w te wiązanie podobnie jak narty. Wszystko kupił w jakimś austryiackim sklepie przez internet koszt to około 4000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kupił w jakimś austryiackim sklepie przez internet koszt to około 4000zł.

drogie to jakies, decha slalomowa lub gigantowa z twardym wiązaniem, na poczatek buty mogą być narciarskie, u nas może być problem z kupnem w dobrej cenie bo większość snołbłondów woli w kapciach i sklepy tego nie sprowadzają (zazwyczaj mają tylko b.drogie), ewentualnie deska do skwala:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :-P

Powoli się ucze jeździć, różne narty mi się jeszcze przewineły, ale jest coraz lepiej z mkoim funcarvingiem ;-)

Ponieważ, jest założony temat o funcarvingu to mam pytanie które się ociera o funcarving troszke...

Tzn, mój kolega jeździ na snowboardzie już 4 lata, na zwykłej lekko taliowanej desce, a chciałby się przesiąść na coś lepszego i mam pytanie jaka deska musi być do takiego carvingu

Dodam że ma 178cm i 70kg wagi..

Pozdrawiam, licze że może ktoś coś o tym wie... ;-)

To ja dwa słowa - bo akurat znam paru z BB co się tak bawią i kupowałem im deski to pogadaliśmy.

Pełny twardziel, żadnych ustępstw typu freeride. Na upartego kupisz cały sprzęt za 1000pln bardzo dobry używany a za 1500pln nie z najnowszych kolekcji ale nowy. Musisz tylko dobrze szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi :) plis :)

A z innej beczki, obiło mi się o uszy, że funcarv na desce sprawia jeszcze więcej przyjemności niż ten na nartach :)

Ale to tylko taki offtop.

Poza tym gdzie ja i funcarv ! ;)

ja ci powiem gdzie ty i funcarv

rozbijamy pojęcie na 2 człony

fun masz ze jedziesz na narty i robisz grilla

a carv w między czasie w przewie między kiełbaską a chilloutem

wiec wg mnie funcarv pełną gębą- bo chodzi o przyjemność po to to wszyscy robimy:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za info. Zapomniałem się jeszcze wczoraj zapytać, jaki rękawiczki kupić do funcarvingu ??

Bo w tym sezonie przetarłem już 2 pary rękawiczek tak że palce mi wystają i musze je sklejać taśmą izolacyjną... I to nie są jakieś rękawiczki za 19,99 tylko Blizzardy za ponad 100zł które wyglądały na dosyć mocne, ale niestety i tak się starły ;/

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blizzardy rękawiczki właśnie miałem też kevlarem wykończone tylko że między palcami był zwykły materiał i to tam właśnie się przetarły.

Byłby wdzięczny jeśli ktoś móógłby mi napisać modele które wdg. niego są mocne i się nadają, ponieważ na allegro niemoge znaleźć nic ciekawego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...