Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Funcarving - dobór nart.


kvass

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem nie nada sie za bardzo, za szeroka pod butem i zmiana krawędzi będzie dosyć długa, reaktywnośc też słabsza. To w sumie fajna narta jest i ja bym nie powiedział, że dla początkujących, to dobra, uniwersalna narta allroundowa. Dosyć mały promień skrętu może sprzyjać - sam ocenisz i czekamy na wrażenia

Edytowane przez mihumor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się nie spodoba ta narta to wymienie ;D najdroższa niebyła ...

Jeśli z tej firmy do fun'u to Omeglass ?

Gość w sklepie mówił, że na tej narcie bardzo dobrze się jeździ fun'owo.

I jej twardość moim zdaniem jest podobna do RC4, przynajmniej "na oko" bo zginałem obydwie ręką.

Mogłem też za tą samą kase mieć RC4 ale długość 165, więc wybrałem tę...

Jeździł może ktoś na tej narcie?

Jej taliowanie to 123-71-105 i promień 11m więc powinna dobra być do fun'u. Wytłumaczcie mi prosze dlaczego ona Wam nie pasuje ??

Edytowane przez kvass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi dokonałem zakupu ;D

Kupiłem narte Dynastar Contact 8.

Długość 158 cm. Promień 11m.

Jak myślicie, nada się do fun'u ??

Link do niej: http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=1729&id_modelu=2184

Pozdrawiam!

Kvass, mysle ze powinienes zwrocic ta narte albo wymienic jezeli sie da. Nie sugeruj sie doradzaczami tylko kup narte w odpowiedniej dlugosci, bo przy Twojej wadze to prawie kazda narta w tej dlugosci bedzie za miekka. To co kupiles to bedzie narta dla lekkiej dziewczyny ktora we wszystkich swoich miesniach razem ma mniej sily niz Ty w jednym udzie :eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie jeździłeś na tych nartach to niewiesz czy nieda rade.

Po 2 nie muszą być typowo funcarving'owe narty aby amatorsko jeździć tym stylem.

Po 3 głownie liczą się umiejętności, a nie narty, chociaż też mają spore znaczenie ...

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście powątpiewam w Twoje umiejętności ale nawet jak złapałeś zajawke na fun to dostałeś tu tyle propozycji nart od wielu doświadczonych forumowiczów że coś dla siebie powinieneś wybrać i dążyć w takim kierunku aby swoje umiejętności rozwijać a tu wyskakujesz tutaj nartami które nie są przeznaczone do tego co Ty chcesz robić. Więc może najpierw się zastanów co w ogóle piszesz i co chcesz jeździć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 nie jeździłeś na tych nartach to niewiesz czy nieda rade.

Po 2 nie muszą być typowo funcarving'owe narty aby amatorsko jeździć tym stylem.

Po 3 głownie liczą się umiejętności, a nie narty, chociaż też mają spore znaczenie ...

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt :)

śmieszny jesteś chłopczyku co masz 14 lat i mocny z klawiatura pod ręką jesteś??

tak nie jeździłem na nich ale za to jeżdzę na nartach 18 lat więcej niz masz ty, jeździłem na wielu

do punktu 2 3 nie będe sie odnosił bo tylko mi się śmiać, poluzuj gume w pampersach i posłuchaj rad ludzi ktorzy mają wiedze i umiejętności, jak dla mnie to mozesz fun nawet na starych polsportach uskuteczniać:D

też zycze wesołych świąT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój ojciec jeździ prawie 30 lat i co z tego?

Co do siły za klawiaturą to ja niechciałem nikogo obrazić, ale widze że Ty chcesz to zrobić...

Starszy jesteś a zawchowujesz się jak dziecko.

Jak jesteś takim znawcą funcarvingu to wrzuć filmik co potrafisz, jeśli śnieg będzie to ja na narty jadę w niedzile też wrzuce i porównamy kto jest kozak.

A co do wieku, to za miesiąc bd mieć 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mój ojciec jeździ prawie 30 lat i co z tego?

No właśnie - dobrać nart nie umiał :). Ale nie o to chodzi. Puszysz się kolego, a reszta ma rację. Pewnie się na tych nartkach powykładasz, ale do funu to one nie są przeznaczone. Trochę się pospieszyłeś (napaliłeś). Swoją drogą sprzedawca pierwsza klasa - byle sprzedać i łyknąć premię.

Co do funu to ostatnio był taki quiz - "w której technice czujesz się najlepiej". Było bardzo dużo głosów na kompensację i trochę mnie to dziwi, bo też trochę widziałem, ale więcej ludzi jeździ jak na filmie szkoleniowym instruktorów ;)). Co do kompy - to mało kto w ogóle próbuje. A w poście o technice jazdy dziwili się stylowi Nexcoma - on ma pojęcie.

W sumie to nie rozumiem po co pytałeś na forum. Zanie kupiłeś dostałeś kilka wskazówek.

Pozdro i wesołych Świąt.

Edytowane przez KP
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie ci ciężko sprzedać te narty w satysfakcjonującej cię cenie :), co do tych blizzardów to ten dynastar jest lepszy, sprzedawca po prostu cię naciągnął pewnie jak byś chciał narte do jazdy na tyczkach też by ją polecał, spróbuj zadzwonić do tego sklepu dowiedz się czy mają coś lepszego np grove albo starsze contacty 9 lub 10 (sezon starsze)

ps.ile dałeś za te narty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty kupiłem za 380zł

powaliłeś system. Najpierw mówisz, że zamierzasz wydać na narty 1200 zł celując w półkę race fischera, a mimo rad innych forumowiczów którzy naprawdę wiedzą co mówią kupujesz wysłużone narty allround. Przepuścił bym to dlatego, że nie wyglądasz na zbyt obytego w sprzęcie, ale nie rób z siebie wielkiego znawcy i nie mów, że w 'funie' da się jeździć na wszystkim. Tak, ale nie wiem o jakim ty funcarvingu mówisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele młodszy ode mnie kolego, muszę przyznać, że dałeś nie lada popis... Nie mówie tu o aspekcie merytorycznym Twoich wypowiedzi, bo nie każdy musi mieć pojęcie o sprzecie takie, jak wytrawni forumowicze (ja też w dziedzinie nie jestem alfą i omegą),ale o Twoim języku i zachowaniu. Wrzuć trochę na luz - taka rada na przyszłość. Ważne, że przeprosiłeś. Co do zakupu nart, nie mogę chyba nic dodać do tego, co powiedzieli moi przedmówcy. Postaraj się wymienić na coś,o czym wspominali forumowicze (np. rx fire ) i informuj o całej sprawie. Jesli się nie uda, to będziemy coś myśleć.

Wesołych Świąt! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem z 10 lat młodszy to jeździłem fun na starych "półcarvingowych" Rosołach o długości 184cm i promieniu skrętu nieznanym. Dało się - jasne, tylko, że mam nadzieję, nikt tego nie kręcił bo obawiam się, że styl mógł być mocno "wykopkowo-buraczany":D Więc jeśli to był fun to chyba co najwyżej dla mnie - ale w pewnym sensie w tym sporcie o to chodzi - bo jeśli robimy coś dla siebie a nie na pokaz to jest to wartośc sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...