Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Lód i beton na trasach PS


Rekomendowane odpowiedzi

granice są tam gdzie pieniądze :mad: czyli nie ma ich na razie nigdzie bo dla części widzów najważniejsze jest czy dzisiaj ktoś wypadnie i jak efektownie, trasy są coraz twardsze niby dla tego żeby zapewnić wszystkim równe szanse przejazdu a z tego co widać i tak jadący później jadą po dziurach :(, może niech wprowadzą system jak w skokach i przeprowadzają eliminacje :confused: , A.Tomba nawołuje do strajku i może w końcu do tego dojdzie że najlepsi będą rezygnowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beton jest pewnie dlatego, ze chca aby wiekszosc startujacych miala dobrze utrzymana trase... Ja bym sie przyczepil do tgo ustawienia bramek w stosunku do nachylenie.dramata jak dla mnie przypomina to walke gdzie zawodnicy wrzucaja narty zeslizgiem w skret aby sie zmiescic.nie wiem dlaczeo FIS tak psuje nam ogladanie najlepszych :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej myślę o ustawianiu bramek. To jest taka walka - jakby im tu ustawić, aby mieli trudno. Z drugiej strony robią to trenerzy, więc posądzać ich o złą wolę wobec zawodników trudno.

Jednak cały czas mam przed oczami perfidnie ustawioną bramkę, na którą wpadali zawodnicy po skoku, kiedy to wypadkowi uległ Lanzinger.

Na temat twardości tras mogą autorytatywnie wypowiedzieć się zawodnicy - albo większości to pasuje i zostawiamy jak jest, albo zmieniamy sposób przygotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienie bramek nie dotyczy tylko giganta, ale reszty konkurencji takze.w NTNie jest na ten temat dobry artykul i sie zgadzam z Kurdzielem, ze FIS przegina i to nie wiem do konca dlaczego?ja naprwde wole ogladac "gladkie",idelanie wyciane przejazdy a nie walke na trasie.Jasne wiadomo kusi byc szybkosc(upadki,wypadki to lubia ludzie od najstarszych czasow) itd bo to przyciaga tlumy przed TV.Ale nawet przypadkowy widz jak mu sie spodoba ogldanie zawodow dojdzie do tego, ze ladniejsze sa plynne przyjazdy itd.

Nie wiem ale jako takie mam odczucia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

po upadku Lindsey Vonn w Lienz...

Głos na temat polewanych wodą tras zabrał mąż narciarki, były reprezentant USA, Thomas Vonn. - Przy bramce był czysty lód, a w innych miejscach trzymający narty śnieg. To według mnie najbardziej niebezpieczne warunki startu, jakie mogą napotkać narciarze. To, co Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) robi obecnie w Pucharze Świata, można porównać do rozlania oleju co kilkaset metrów na suchym torze Formuły 1 - powiedział Vonn.

"Zastrzyki" wody, stosowane do utwardzania tras stosowano dotąd tylko w zawodach mężczyzn. Ostatnio stosuje się to na trasach dla kobiet.

W listopadzie 2009 r., w Aspen (st. Colorado), na lodowej trasie slalomu specjalnego do mety dojechały tylko 24 zawodniczki. W Lienz, poza Vonn, upadek miała także jej główna konkurentka, Niemka Maria Riesch, a mistrzyni olimpijska w slalomie gigancie z Turynu Amerykanka Julia Mancuso, straciła sporo czasu, uderzając w bramkę.

Również mężczyźni są ofiarami lodzonych fragmentów tras. Mistrz świata w zjeździe John Kucera i zwycięzca klasyfikacji slalomu specjalnego w PŚ Jean Baptiste Grange też nie są pewni startu w igrzyskach. A zawdzięczają to lodowym pułapkom zastawianym przez organizatorów prestiżowych imprez alpejskich.

za sport.pl

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lód i beton takie warunki panują na trasach PS.

Zawodnicy padają jak muchy, kontuzje, wypadki ... :eek:

Do czego to zmierza? Gdzie są granice skora najlepsi nie są w stanie utrzymać się na nartach?

Co o tym sądzicie?

hi

Utwardzanie tras PS zmierza to do tego aby wszyscy mieli mozliwe te same warunki przejazdu.

"beton" a przy bramkach, gdzie trasa najszybciej sie niszczy tylko lod moze temu sprostac.

Nie stosuje sie zadnych pulapek bo i tak bylyby nie do ukrycia.

Slalomy sa ogladane zapamietywane toz to przeciez czolowka swiatowa

kazdy centymetr trasy slalomu jest zawodnikom znany.

Czolowka jest tak wyrownana, ze zwycieza przypadek, ryzyko, podmuch wiatru i mase innych drobnostek.

Piszecie, ze chca protestowac? Nie wierze, najwyzej co moga zaprzetac jezdzic w PS i natychmiast na ich miejsce przyjda inni napewno nie gorsi.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Alfredoo, piszesz o równych warunkach, betonie itp.

Zapominasz jednak, że ci zawodnicy to tylko ludzie, którzy również jak my posiadają ograniczenia fizyczne i techniczne.

Co do zwycięstwa przypadku to w sporcie moim zdaniem o to nie chodzi, ale to moje zdanie.

Zaś jeśli chodzi o stwierdzenie, że niech nie jeżdżą w PŚ to ich zastąpią, to jak tak dalej będzie i się jeszcze paru połamie to i tak ich będą musieli zastąpić.

Wydaje mi się, że jednak FIS-owi o to nie chodzi.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Alfredoo, piszesz o równych warunkach, betonie itp.

Zapominasz jednak, że ci zawodnicy to tylko ludzie, którzy również jak my posiadają ograniczenia fizyczne i techniczne.

Co do zwycięstwa przypadku to w sporcie moim zdaniem o to nie chodzi, ale to moje zdanie.

Zaś jeśli chodzi o stwierdzenie, że niech nie jeżdżą w PŚ to ich zastąpią, to jak tak dalej będzie i się jeszcze paru połamie to i tak ich będą musieli zastąpić.

Wydaje mi się, że jednak FIS-owi o to nie chodzi.

Pozdrowienia

Nie chodzi mi o to zeby miec ostatnie zdanie tylko o to ze:

Nazwanie PS cyrkiem jest adekwatna. Oni gonia za slawa, pieniedzmi i nie maja takich ograniczen jak my.

Jak nazwac zwyciestwa roznica kilku/kilkunastu setnych sek? jezeli nie przypadkiem na trasie?

Co Ci sie wydaje? o co chodzi fisowi napisz.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem chodzi im również o kasę:)

Moim zdaniem, w sporcie na przypływ kasy ma wpływ wiele czynników, a jednym z tych wpływów są znane nazwiska sportowców, które przyciągają tłumy kibiców. Z mojego rozumowania wynika więc, że FIS-owi zależy również, aby tym zawodnikom krzywda się nie działa. A pytanie JC było gdzie są granice pomiędzy utrzymaniem równych warunków, a zabezpieczeniem zawodników. Moim zdaniem obecnie granica bezpieczeństwa zostaje przekraczana w złą stronę.

I z mojej strony to chyba wsio.

PS> Mnie również nie zależy by mieć ostatnie zdanie:rolleyes:

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromna ilośc kontuzji zawodnikow ze swiatowej czołówki daje do myślenia, no ale cóż taka praca i show must go on, preparowanie tras, dośc dziwna zmienność specyfikacji sprzętu, ogromne prędkości a ludzie z gumy i stali nie są. Dla każdego z tych zawodników kariera może skończyc sie w kazdej chwili - niewiele jest sportów wyczynowych obarczonych tak wielkim ryzykiem więc czy jeszcze należy dowalac do pieca? W imię czego bo ja troche sie pogubiłem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnikiem chodzi im również o kasę:)

Moim zdaniem, w sporcie na przypływ kasy ma wpływ wiele czynników, a jednym z tych wpływów są znane nazwiska sportowców, które przyciągają tłumy kibiców. Z mojego rozumowania wynika więc, że FIS-owi zależy również, aby tym zawodnikom krzywda się nie działa. A pytanie JC było gdzie są granice pomiędzy utrzymaniem równych warunków, a zabezpieczeniem zawodników. Moim zdaniem obecnie granica bezpieczeństwa zostaje przekraczana w złą stronę.

Kasa w porównaniu z niektórymi dyscyplinami sportowymi,nie jest tak ogromna,aby narażać zdrowie a czasmi życie:eek:FIS ostatnio sprawia wrażenie,że chodzi o kasę dla nich;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Darku.

Niestety sztuka pisania to moja pięta Ahillesowa:(

Chciałem powiedzieć, że FIS-owi powinno zależeć, a jak jest to widać na zawodach.

Pozdrowienia

Może FIS chce przyciągnąć większą widownię,może tych co nie za bardzo wiedzą o co chodzi w tych konkurencjach alpejskich,ale bardzo lubią efektowne"przewrotki".Podobnie jak F1-zupełna nuda,czasmi komuś się uda kogoś wyprzedzić,ale jeźdzą w kółko,ale jak się zderzą -to już jest ciekawiej;):P

FIS jest zobowiązany zadbać o bezpieczeństwo zawodników ,a jest w ostatnim czasie dużo przykładów,że chyba tak do końca nie jest:p-jeśli sami zainteresowani/zawodnicy/to widzą!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...