Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

ostrzenie nart


raj32

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam na początek pytanie, chciałbym kupić jakis sprzęt do ostrzenia nart w przystępnej cenie ( slalomka R 13 , uniwersalna R14 ). Co polecacie na początek i z jakimi pilnikami/ kamieniami ?

Chodzi mi o ostrzenie krawędzi, raczej bez zmiany kąta i utwardzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na początek pytanie, chciałbym kupić jakis sprzęt do ostrzenia nart w przystępnej cenie ( slalomka R 13 , uniwersalna R14 ). Co polecacie na początek i z jakimi pilnikami/ kamieniami ?

Chodzi mi o ostrzenie krawędzi, raczej bez zmiany kąta i utwardzenie.

Porzuć marzenia o utwardzaniu krawędzi:D, to jest wykonalne tylko w piecu poprzez nawęglanie i szybkie schładzanie w oleju. Nie mam pojęcia dlaczego ta bzdura o utwardzaniu pilnikami diamentowymi i kamieniami wciąż snuje się między ludżmi.:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzenie

Porzuć marzenia o utwardzaniu krawędzi:D, to jest wykonalne tylko w piecu poprzez nawęglanie i szybkie schładzanie w oleju. Nie mam pojęcia dlaczego ta bzdura o utwardzaniu pilnikami diamentowymi i kamieniami wciąż snuje się między ludżmi.:confused:

To ciekawe z tym utwardzaniem bo kiedys kupiłem narty używane krawedzie miały ostre (sprawdzałem) a po jednym dniu jazdy - nie jezdziłem po kamieniach, były strasznie stępione. Myślałem że kupiłem jakieś wadliwe narty, oddałem ję do serwisu a po serwisie deski nawet po całym sezonie jazdy nie miały takich zniszczonych krawędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

re

Witaj nowy kolego:)

Mam do Ciebie pytanie, czy obejrzałeś jakiś wątek na tym forum poza własnym ?

Obejrzałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jest to temat rzeka a ja zadałem proste pytanie i gdyby mi ktoś na nie odpowiedział byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jest to temat rzeka a ja zadałem proste pytanie i gdyby mi ktoś na nie odpowiedział byłbym wdzięczny.[/quote

Na forum jest już o ostrzeniu serwisowaniu itd nart tylko trzeba poszukać i przeczytać .

-Chodzi mi o ostrzenie krawędzi, raczej bez zmiany kąta i utwardzenie.

Jeśli chodzi o ostrzenie bez zmiany kąta to pierwsze przydało by ci się wiedzieć jaki kąt masz teraz . Ja proponuję tanią ostrzałkę Maplusa o kątach 89 - 88 stopni koszt ok 50 zł do tego raszpla ok 60 zł ceny zależą gdzie u kogo i jakiej firmy będziesz kupował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Mam na początek pytanie, chciałbym kupić jakis sprzęt do ostrzenia nart w przystępnej cenie ( slalomka R 13 , uniwersalna R14 ). Co polecacie na początek i z jakimi pilnikami/ kamieniami ?

Chodzi mi o ostrzenie krawędzi, raczej bez zmiany kąta i utwardzenie.

Kupisz szajs za niewielkie pieniądze i potem będziesz żałował. Pisałem w wątku o ostrzeniu (http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=7838&page=4) co kupiłem i jestem zadowolony. Testowałem na swoich i jest ok, kumplowi naostrzyłem i też śmigał dziś po lodziku aż miło. Sądzę, że trzeba się liczyć z wydatkiem rzędu 400-500PLN.

Podsumowując potrzebujesz:

imadło

kamień do usunięcia zgniotu - może być diament, ale kamień tańszy,

pilnik drobny - lepszy niż raszpla,

ze trzy gradacje diamentów

ostrzałka, która to obsłuży - ja kupiłem swing cut kunzmanna - do małych promieni idealna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzenie nart

Dzięki KP za info czytałem już kiedyś tego posta ale po przejrzeniu na forum tematu ostrzenia nart miałem mały mętlik czy wybrać ostrzałkę czy kątownik plus prawidła. Imadła mam , więc myślę że kupie podobny zestaw jak Ty. Co do kątów ostrzenia , moja stara slalomka miała 87 stopni (sprawdziłem), nie wiem jak było z podniesieniem ale sądzę że 0,5-1 i było super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podniesieniem to raczej ciężko z tą ostrzałką. Niby jest opcja, ale jakoś chyba nie do końca dopracowana. Lepiej chyba raz zrobić w dobrym serwisie podniesienie i potem tylko pochylenie i ostrzenie co jakiś czas. Ja ostrzę tylko bok i jest OK. Chyba,że jeździsz w zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki KP za info czytałem już kiedyś tego posta ale po przejrzeniu na forum tematu ostrzenia nart miałem mały mętlik czy wybrać ostrzałkę czy kątownik plus prawidła. Imadła mam , więc myślę że kupie podobny zestaw jak Ty. Co do kątów ostrzenia , moja stara slalomka miała 87 stopni (sprawdziłem), nie wiem jak było z podniesieniem ale sądzę że 0,5-1 i było super.

W tej kwestii nie powinno być wyboru, tylko kątownik + 1 ewentualnie 2 pilniki oraz ze 2 diamenty. Żadne ostrzałki Maplusa, piszę o tych co Staszek je wymienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostrzenie

W tej kwestii nie powinno być wyboru, tylko kątownik + 1 ewentualnie 2 pilniki oraz ze 2 diamenty. Żadne ostrzałki Maplusa, piszę o tych co Staszek je wymienia.

Hmm. Musze chyba jednak zadzwonić do pewnego internetowego sklepu i przedyskutować tą kwestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od ostatniego sezonu korzystam z serwisu narciarskiego w Krakowie ( http://www.serwisnarciarski.com/ i odczuwam znaczną różnicę. Myślę że lepiej zapłacić fachowcom , ale potem cieszyć się naprawdę fajną jazdą .

koleś no jeszcze takiej perfidnej relkamy to tu nie było mogles sie chociaz postarać:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla Was moje pytanie jest banalne, jak zmierzyć w domowych warunkach kąt naostrzonych fabrycznie krawędzi?

W jakimś sklepie internetowym widziałem przymiary (takie wzorcowniki) do takiego pomiaru ale do takiego jednorazowego pomiaru to zakup bez sensu.

Jeśli to markowe deski to popytaj (forum/dystrybutor) jaki jest kąt fabryczny.

Jeśli dalej będzie kłopot to olej to - zamów zrobienie Twojego ulubionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...