skionline.pl stacje Polska Beskid Sądecki wyślij link znajomemu dodaj opinię

Słotwiny Arena
Krynica-Zdrój

Krynica Zdrój - Azoty
Kliknij, aby powiększyć.
Krynica Zdrój - Azoty
Centrum Narciarskie Azoty to jeden z dwóch terenów narciarskich w krynickich Słotwinach. Mimo, że jego tereny narciarskie sąsiadują przez wąski pas lasu z nieco mniejszym, ale podobnym terenem „Słotwiny”, nie są połączone ani trasami ani wspólnym karnetem, co biorąc pod uwagę wspólny dojazd i znaczną część infrastruktury, a także mniejszą konkurencyjność pojedynczych wyciągów, zaczyna już być powoli anachronizmem. Podział ten funkcjonuje już od lat 80. gdy Słotwiny były najpopularniejszym terenem zjazdowym w Krynicy (nie istniały wyciągi na Jaworzynie) i stały tu dwa niezależne od siebie orczyki.

Od kilku lat wysłużone orczyki w obu ośrodkach zastąpiły koleje krzesełkowe, ale podział na dwa odrębne tereny utrzymał się. Centrum Narciarskie Azoty leży nieco bardziej na południe (z prawej strony dojeżdżając do ośrodka) – zajmuje wschodnie stoki grzbietu, który od szczytu Runka opada nad Krynicę, górując nad nią wierzchołkiem Krzyżowej Góry. Wyciągi dochodzą do samego grzbietu, liczącego w tym rejonie ok. 860 m n.p.m.

Do niedawna osią ośrodka było 3-osobowe krzesło biegnące na sam grzbiet, a także poprowadzony równolegle do niego orczyk, nawet nieco dłuższy. Wzdłuż tych wyciągów prowadzą dwie czerwone trasy (prawdę mówiąc jest to jeden szeroki stok z dwoma wariantami zjazdu, a także dłuższa niebieska, dookolna trasa. Nieco z boku stoi krótki wyciąg szkoleniowy, a po przeciwnej stronie dolinki – kolejny, dość długi orczyk, z czerwoną i niebieską trasą zjazdową. W 2016 roku rozpoczęto modernizację stacji narciarskiej - budowę nowoczesnej, 6-osobowej kanapy Doppelmayra, z pomarańczowymi osłonami - likwidując stare krzesło i biegnący wzdłuż niego orczyk. Całkowicie nową budowlą na stacji będzie też dolna stacja kolei, mająca pomieścić także kasy, sklep i serwis.

Pomiędzy wyciągami istnieją łączniki, które umożliwiają swobodne przemieszczanie się po całej stacji. W sumie jest tu ponad 7 km tras zjazdowych, oświetlonych i ratrakowanych, w znacznej części z możliwością dośnieżania. Przy dolnej stacji krzesełka funkcjonuje restauracja i kilka punktów gastronomicznych. Warto zwarcic uwagę na tutejszy, całkiem ciekawy snowpark, jest też miejsce przygotowane dla najmłodszych – oprócz wyciągu zaczepowego jest tu zimowy plac zabaw „Kubuś-Ski”. Grzbiet nadaje się także do wędrówek narciarskich, w okolicy wytyczono także 2 trasy biegowe.

W sumie ośrodek ten jest dość ciekawym miejscem dl wszystkich narciarzy, do czasu powstania stacji na Jaworzynie Krynickiej był to największy teren zjazdowy w Krynicy. Wielką zaletą jest korzystny mikroklimat, który powoduje, że śnieg utrzymuje się tu dłużej, a jego pokrywa jest stabilniejsza w trakcie całego sezonu. Do większych wad należy uciążliwe parkowanie i dojście do stacji (droga dojazdowa wąska, często zastawiona autami) i dość mała, jak na tak duży teren zjazdowy przepustowość wyciągów (na poziomie ok. 3,5 tys. osób na godzinę).

Azoty wchodzą w skład regionalnego karnetu narciarskiego BeskidSki, razem ze Śnieżnicą, Limanową, Podstolicami, Kokoszką, Spytkowicami, Ryterskim Rajem i Jaworkami.
czytaj więcej
5. miejsce Wśród dużych stacji narciarskich w rankingu 17/18 skionline.pl
Info o ośrodku
dywany orczyki krzesła gondole koleje linowe koleje linowo-torowe naśnieżanie
1 2 1 tak
Ilość tras zjazdowych:12 szt.
Długość tras zjazdowych:7.31 km
- trasy łatwe3.93 km
- trasy średnie3.38 km
Ilość tras biegowych:2
Długość tras biegowych:4.8 km
Wysokość: 705 - 860 m n.p.m.
Sezon narciarski od 2017.12.09 do 2018.03.00
Wyciągi czynne od 08:00 do 22:00
Mapa ośrodka
Dla narciarzy
narciarstwo tourowe:
snowpark:
stok dla dzieci:
oświetlony stok:
bramki automatyczne:
wyciąg dla dzieci:
park dla dzieci:
Po nartach - apres ski
lodowisko:
kuligi:
psie zaprzęgi:
spacery zimowe:
kino:
opieka nad dziećmi:
karczmy i restauracje:
bary i chaty narciarskie:
Kontakt
Ośrodek:Słotwiny Arena
Adres:ul. Słotwińska 51a 33-380 Krynica Zdrój
Telefon:+48 18 471 57 17
Fax:+48 18 47153 67
WWW:www.slotwinyarena.pl
Zobacz
Słotwiny Arena - Gymkhana Narciarska
Słotwiny Arena - Gymkhana Narciarska
Słotwiny Arena - Gymkhana Narciarska
Gymkhana narciarska 2018
Słotwiny Arena - nowa wypożyczalnia i serwis
Słotwiny Arena - nowa wypożyczalnia i serwis
Słotwiny Arena - nowa wypożyczalnia i serwis
Jak zmieniła się Słotwiny Arena

zobacz więcej

partnerzy ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
www.trentino.plskionline.tv
Google+ | newsletter | mobile | RSS | reklama | kontakt | nota prawna | polityka cookies
Copyright © 1997-2018 Atmedia S.C.