Narty - skionline.pl
Jump to content

JC w podróży

  • entries
    57
  • comments
    42
  • views
    9,098

About this blog

Z racji wykonywanego zawodu "trochę jeżdżę" po ośrodkach narciarskich zimą i latem. Jeżeli jesteś zainteresowany relacjami z moich wypadów zapraszam do lektury mojego bloga.

Zapraszam również na mój kanał na YouTube oraz profil na Instagramie

 

 

 

IMG_1281.JPG

Entries in this blog

Bike Park Rabac (Vlog189)

Zapraszam na ostatni z serii trzech odcinków z półwyspu Istria w Chorwacji. W tym odcinku zabiorę Was na wschodnie wybrzeże Istrii, gdzie wyjeżdżając z miejscowości Plomin Luka przejadę przez góry i zjadę bardzo kamienistym single trackiem do Bike Parcku Rabac. Następnie udam się na zwiedzanie starego miasta Labin i zakupy jednej z najlepszych oliw na świecie. Będzie też kilka słów podsumowania mojego pobytu na Istrii.    

JC

JC in Rower

Chorwacja na rowerze - wybrzeżem Istrii (Vlog188)

Trasy rowerowe wzdłuż zachodniego wybrzeża Istrii wybrałem na drugi dzień mojego pobytu w Chorwacji. Tym razem będzie bardzie "turystycznie" bez podjazdów, zjazdów i doskwierającego upału. Za to towarzyszyć mi będą ponownie piękne widoki, tym razem na piękne wybrzeże okraszone, przynoszącą ochłodę, morską bryzą. Trasę polecam na rodzinny wypad, połączony ze zwiedzaniem i wizytą w jednej z tutejszych restauracji.  

JC

JC in Rower

Trasa rowerowa Parenzana, Istria, Chorwacja

Parenzana - to licząca 123 km trasa rowerowa poprowadzona śladem kolei, która jeździła przez półwysep Istria ponad 100 lat temu. Ja przejechałem uważany za najładniejszy, liczący ok 36 km, odcinek Perenzany z miejscowości Grožnjan do Vižinady. Po drodze odwiedziłem kilka urokliwych, ciekawych historycznie miejscowości, zjadłem przepyszny lunch oraz wypociłem litry potu :). Zapraszam na moje drugie, rowerowe spotkanie z Chorwacją, zapraszam na Istrię.  

JC

JC in Rower

Rowerem dookoła Czarnego Gronia

Hotel Czarny Groń, to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. W pobliżu mamy szeroki wybór szlaków pieszych po Beskidzie Małym, które także można wykorzystać jako doskonałe trasy rowerowe. Ruch turystyczny jest tu znacznie mniejszy niż w Beskidzie Żywieckim lub Śląskim, co sprawia, że spokojnie i bez bezpiecznie będziecie mogli wspinać się na okoliczne szczyty. Ja zaplanowałem trasę z Rzyków przez Czarny Groń, Potrójną, Leskowiec z powrotem pod hotel Czarny Groń. Drugiego dnia moje pobytu zapla

JC

JC in Rower

Rowerem przez wyspę Brač (Vlog185)

Trzeci dzień mojego pobytu w Chorwacji i trzeci vlog, w którym zachęcam Was do zwiedzania chorwackich wysp na rowerze. Po wizycie na wyspie Hvar, wcześnie rano, środkiem transportu morskiego, dostałem się do portu Bol - urokliwego miasteczka położonego na wyspie Brač. Tu czekał już na mnie rower, którym udałem się w liczącą ponad 25 km wspinaczkę na najwyższy szczyr chorwackich gór, liczącą 778 m Vidovą Gore.    

JC

JC in Rower

🇭🇷 Wyspa Hvar rowerem cz. 2 (Vlog184)

Przed Tobą druga część filmu z mojego wyjazdu na chorwacką wyspę Hvar. Po wizycie w miejscowości Stary Grad przejechałem do wioski Dol, gdzie w Konobie Kokot miałem przyjemność doświadczyć chorwackiej gościnności w trakcie lunchu. Było co zjeść i to bardzo dobrze zjeść. Myślę, że Pan  @Robert Makłowicz  byłby usatysfakcjonowany jakością i ilością potraw. Następnie, z obniżonym środkiem ciężkości, przejechałem przez równinę Stari Grad - starożytne rolnicze tereny Hvaru i zakończyłem swój długi, r

JC

JC in Rower

Wyspa Hvar rowerem cz. 1

Chorwacja, to nietypowy, jak dla mnie, kierunek. Jednak pojeździć rowerem po chorwackich wyspach w maju, kiedy turystów brak, a pogoda wręcz wymarzona... to wręcz dokonały pomysł. Na zaproszenie strony chorwackiej miałem przyjemność sprawdzić, jak przygotowane są dwie wyspy Dalmacji - Hvar i Brać, na przyjęcie aktywnie wypoczywających na rowerach. Z wyspy Hvar materiału uzbierało się dość sporo, więc podzieliłem go na dwie części. Zapraszam na pierwszy odcinek, miłego oglądania.  

JC

JC in Rower

Petzen - 11,5 km Flow Country Trail (Vlog147)

Wyjazd do Peztzen w Austrii planowałem od dawna i w połowie września 2021 roku udało się. Po ponad roku oczekiwania, mogłem zjechać jedną z najdłuższych w Europie tras rowerowych typu Flow. Zabawa była przednia, ale jak się dobrze nie bawić, jak się ma do dyspozycji 11,5 kilometra doskonale przygotowanej i wyprofilowanej trasy. I do tego w tak urokliwym zakątku Austrii, jakim jest region Klopeinersee w Karyntii.    

JC

JC in Rower

Druskiennki rowerem

Będąc na Podlasiu, tak jak rok wcześniej, wybrałem się do uroczej miejscowości Druskienniki na Litwie. Teraz zamiast nart zabrałem ze sobą rower, aby tym środkiem lokomocji zwiedzić uzdrowisko i przejechać tutejsze trasy rowerowe. Na rowerze objechałem centrum Druskiennik. Wyjechałem za miasto, aby sprawdzić jakość tras rowerowych oraz zobaczyć jak wygląda życie po za wypieszczonym uzdrowiskiem. Podjechałem pod halę narciarską oraz skosztowałem lokalnych dań w położonej nad jeziorem restauracji.

JC

JC in Rower

Rowerem do źródeł Wisły

Wybrałem się na kolejną trasę rowerową. Pętla, którą przejechałem po Beskidzie Śląskim sprawi wiele przyjemności nie tylko rowerzystom, ale także miłośnikom pięknych widoków i ciszy. Z przełęczy Salmopol, na granicy Wisły i Szczyrku pojechałem do źródeł Wisły. Odwiedziłem źródło potoku Malinka, przejechałem wzdłuż Białej i Czarnej Wisełki, objechałem Baranią Górę, sprawdziłem, czy Prezydent jest na urlopie, a na koniec wspiąłem się pod jeden z najstromszych podjazdów w Beskidach.

JC

JC in Rower

Urwałem przerzutkę, czyli Błatnia z przygodami

Miał być wyjazd z przygodami... i był. Co prawda nie takie miałem na myśli, ale... Były powalone drzewa, przenoszenie roweru, zryty przez traktory szlak oraz urwana przerzutka i połamane szprychy na koniec. Nie, na koniec, to był jeszcze kilkukilometrowy marsz, aby dostać się najbliższej cywilizacji :).   Mapa trasy Do pobrania GPX trasy

JC

JC in Rower

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Create New...