Narty - skionline.pl
Jump to content

tresor

Members
 • Content Count

  235
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

748 Excellent

About tresor

 • Rank
  Średnio zaawansowany

Personal Information

 • Imię
  Irek
 • Miejscowość
  Kraków

Ski equipment

 • Narty marka
  Atomic
 • Buty marka
  Tecnica
 • Gogle
  Atomic

Skills

 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  22

Recent Profile Visitors

640 profile views
 1. Mają rozmach itp. itd. Od dawna ptaszki o tym ćwierkały ale myślałem, że to raczej legenda miejska. Moim zdaniem topienie kasy i paskudzenie krajobrazu. Ale to oni osiągnęli sukces w biznesie turystycznym, a nie ja. Więc pewnie oni mają rację. Osobiście wolałbym połączenie z Rusin Ski i rozwój w kierunku Bukowiny. Zresztą o wszystkim i tak zadecyduje wirus🙂.
 2. tresor

  Gopass...

  A tak z ciekawości, bo sezonówki i tak nie kupię, jak wygląda porównanie cenowe z poprzednim rokiem? Czy może tak zamieszali z opcjami, że trudno porównać?:)
 3. tresor

  Gopass...

  No jak to na jakiej? Przecież to skandal, że za siedem stów było się 20 dni na nartach. Plan był że co najmniej 50. Złodzieje!
 4. Za dwa tygodnie będzie pewnie oficjalnie z 1000 zarażonych. I co znowu 2 tyg. przerwy w szkołach? No pewnie tak. I co dalej? Kto będzie na te VATy i ZUSy zarabiał? Wypada mi wystawić z 15-20 faktur na dniach i jestem pewny, że co najmniej połowa nie zostanie zapłacona zbyt szybko, o ile w ogóle. Jest oczywiście słodkie gadanie o rekompensatach i ulgach tylko, że nie da się ich zrobić dla wszystkich. Ba, nie da się nawet zrobić dla większości. Na razie są jeszcze pozory normalności, jeszcze większość normalnie pracuje, ale jeszcze chwila i branża po branży będzie coraz gorzej. Każdy odczuje skutki. I pewnie za jakieś dwa miesiące większość dojdzie do wniosku, że coś tu jest nie tak, że dla kilku tysięcy chorych sparaliżowało się cały kraj. I pomimo panującej się choroby wszystko będzie musiało od nowa funkcjonować jak poprzednio. Przy czym nie chodzi mi o to, że to co się teraz robi jest bez sensu. Racjonalne przesłanki ku temu są i rozumiem dążenie do maksymalnego wydłużenia wszystkiego w czasie. Mimo wszystko jestem pewny, że za jakiś czas będziemy po prostu musieli normalnie funkcjonować z tysiącami chorych na koronę i regularnie na to umierającymi najsłabszymi.
 5. Ciekawe kiedy Białce zmięknie rurka. A jak na złość najbliższy weekend byłby świetny narciarsko. Nosz k...a, co za sezon.
 6. No to sprawdzam. W regionie Madrytu jest w tym momencie około 1000 zdiagnozowanych przypadków korony. A jak łatwo się domyślić niezdiagnozowanych jest pewnie kilkakrotnie więcej. Dzisiaj z samego Madrytu Barajas na Teneryfę jest 14 lotów. Wiadomo, część to będą przesiadki z innych miast, ale niekoniecznie przecież wolnych od korony. Przyjmijmy delikatnie, że w każdym z tych samolotów leci 150 osób. Daje to 2100 osób na dobę i około 15 000 w tygodniu. Tak, z pewnością Teneryfa jest krainą szczęśliwości wolną od wirusa.
 7. Ja naprawdę nie pojmuję dlaczego giełdy (nie tylko nasza), nie zawiesiły notowań na przynajmniej dwa tygodnie. To co się dzieje to typowa panika, gdzie nikt nie myśli racjonalnie, gdzie panuje totalna niepewność i nie wiadomo co będzie za tydzień, dwa, miesiąc. Jaki jest więc sens handlowania akcjami i pogłębiania paniki? Tracą wszyscy, bo przecież w inwestycje w akcje zaangażowane są fundusze inwestycyjne, fundusze emerytalne itp. Ale nie, notowania muszą być, bo pasjonujące są doniesienia, że WIG pieprznął najwięcej od 25 lat, DAX od 15 lat, a Dow Jones od 50 lat. Żałosne.
 8. Taka ciekawostka związana z tym, jak dba się o nierozprzestrzenianie wirusa w Europie. Mam rodzinę w Madrycie, bywam tam, kibicuję Atletico i śledzę ich mecze. Madryt to w tej chwili chyba jeden z najbardziej zarażonych regionów w Europie. Aktualnie około 800 przypadków i liczba dynamicznie rośnie. Jak zapewne wielu forumowiczów wie, zakończył się przed chwilą mecz Liverpool-Atletico. No i w ramach wycieczki, około 3000 kibiców z Madrytu poleciało na ten mecz do Liverpoolu. Z pewnością wszyscy zdrowi. W Madrycie dopiero dzisiaj dzieciaki przestały chodzić do szkoły. W weekend było około 500 przypadków korony, a wszystkie kluby i restauracje były nabite imprezowiczami. Przy pełnym udziale ponad 60 tys. kibiców odbył się mecz Atletico-Sevilla. I luz.
 9. Być może ja. Rozważam również poniedziałek ale obawiam się, że niezależnie od warunków zamkną wszystkie stacje w cholerę w weekend. Zostanie Słowacja i mierzenie temperatury w korkach na granicy:)
 10. Z kościołami to naprawdę są jaja. Na konferencji apele żeby dzieci nie kontaktowały się z osobami starszymi, oficjalne źródła proszą seniorów o unikanie np. aptek ale już wizyta w kościele, gdzie frekwencja osób w zaawansowanym wieku jest wybitnie duża, jest już całkowicie ok 🤣
 11. Tylicz Master powinien jeszcze wtedy działać. Poza tym poza Białką i Zieleńcem na nic więcej bym nie liczył.
 12. Masz rację. Kasina Śpi. Od dzisiaj aż do następnego sezonu.
 13. Czyli w najbliższy weekend 1,5 godz. w kolejce na Kotelnicę i godzina na Pasiekę;)
 14. Mam plan jechać w te rejony w przyszłym tygodniu ale jak widzę narastającą liczbę zachorowań i ogólną atmosferę to obawiam się, że może nic z tego nie wyjść. A kolejny przypadek w PL to narciarz:).
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...