Narty - skionline.pl
Jump to content

kptdenaturat

Members
 • Content Count

  141
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

183 Excellent

About kptdenaturat

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday 01/12/1969

Personal Information

 • Imię
  Marcin
 • Miejscowość
  Katowice
 • About me
  Pasjonuję się jazdą techniką Telemark. Byłem instruktorem techniki alpejskiej.

Ski equipment

 • Narty marka
  Voelkle, Hammer,Salomon i inne.
 • Buty marka
  Scarpa T2, Garmont Kenaji i inne.
 • Gogle
  Brak

Skills

 • Styl jazdy
  Telemark i technika alpejska.
 • Poziom umiejętności
  9
 • Dni na nartach
  31

Recent Profile Visitors

936 profile views
 1. Witam. Dziękuję wszystkim za udany sezon 2019/2020. Życzę zdrowia i powrotu do "nartowania" w przyszłym sezonie. Z pozdrowieniami : Wariat jazdy techniką Telemark, trochę smutny ale upierdliwy stary grzyb...
 2. Witam, oczywiście, że tak. Ta technika wymaga przyklęku więc krok do tyłu musi występować. 😀 Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark.
 3. Witam, cóż mogę napisać...Powiew świeżości w starym, łączącym w sobie wszystkie techniki narciarskie...sztuką jazdy Telemarkiem.. Jest to pewna odskocznia od technik narciarskich obserwowanych na stokach. Widzę, i rozumie Narciarzy którzy pomimo panujących trudnych warunków. doskonalą swoją technikę i styl jazdy. Nie jest ważne dla mnie, jakim stylem się posługujesz, ale czy używasz go do spełniania siebie na nartach. Ważne dla mnie jest to, byś to robił świadomie. Piękny, zmrożony "sztruks" na trasie. Narciarze eksponują swój styl. Stok płynie a mimo to, starają się utrzymać w ryzach i nie odpuszczają. To nie wstyd upadać i wyciągać z tego wnioski, wstydem jest się nie podnosić. Nie ma czegoś takiego jak "zły" śnieg czy "złe" warunki. Techniki jazdy, należy według mnie, dopasować do warunków śniegowych, terenowych i innych. W technice Telemark, wiele razy używałem technik "alpejskich", ratowały zdrowie, może życie...To nie wstyd, to umiejętność skorzystania z najprostszych rozwiązań. Jeszcze mała dygresja. Ohydna, według mnie jazda bez kijków (kijów). Moda na "szympansowanie" rośnie. Tak, jak jeździsz carvingiem w skali 1-10 na 8, odrzuć kije. Jeśli nie, naucz się nimi posługiwać. Z radością czekam na spotkanie na stoku... Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark, Kupiłem nowe narty, będę upierdliwy...
 4. Witam, Beskid Sport Arena w Szczyrku naśnieżany.😀. Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark.
 5. Witam. Chwała w nartowaniu wszystkim kobietom. Wszystkiego najlepszego w Waszym dniu. Jeśli kobiety nartują to nas narciarzy nigdy nie zabraknie.Tak niestety moi rodzice zarazili mnie tą "chorobą", nieuleczalnie... Wariat jazdy techniką Telemark. Stary grzyb.
 6. Witam, Beskid Sport Arena w Szczyrku od godziny ósmej przygotowany do jazdy. Spadło trochę świeżego śniegu ok. 40mm. Jeśli chodzi o temperaturę, to oscyluje w granicach -0,5 na szczycie, do 2,0 na stacji dolnej. (dziwne, wiatru nie było). Klimczok pokryty śniegiem do godziny 13.00 w granicach od 3/4 do szczytu. Warunki trudne dla miłośników carvingu, trasa "czerwona", "niebieska" z minerałami w okolicach tunelu. Trasa "czarna" do uskoku nad tunelem bardzo dobra. Po uskoku, przetarcia i minerały "szlifujące" krawędzie i ślizgi nart. Dzisiaj ok 2 godzin zgłębiałem technikę Telemark a później zająłem się zabawą. Jazda tyłem, "kręciołki" i inne szukanie problemów... Upadki były, a jakże. Dzień na luzie, przemyśleniach, co jeszcze można zmienić. Trochę nostalgiczny, bo zima niestety odchodzi. Z pozdrowieniami" Wariat jazdy techniką Telemark. Wyjątkowo dzisiaj, nie upierdliwy stary grzyb.
 7. Witam, Beskid Sport Arena w Szczyrku w porównaniu, to nie kopalnia minerałów tylko trzy metry śniegu pod kilem, czy jakoś tak to brzmiało.... Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark. Bardzo ważne jest to, że to upierdliwy,stary grzyb.
 8. Witam, Beskid Sport Arena w Szczyrku to już kopalnia minerałów. Od godziny 8:00 do 10:00 jazda bardzo przyjemna. Niewielu narciarzy, więc całkowity brak kolejek do wyciągu. Szczyt Klimczoka mocno oszroniony i nadciągają chmury, część z nich zwiastuje opady śniegu. Czas pokaże.... Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark.
 9. Witam, dla mnie tak. Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark. Stary, upierdliwy ale etyczny grzyb.
 10. Witam. Wpisy na forum dotyczą narciarstwa w szerokim tego słowa znaczeniu. Dlatego staramy się posługiwać językiem polskim. Są inne fora na których można bełkotać w każdym "slangu". Te, są mi obce. Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark.
 11. Witam, mam prośbę. Odpowiedz w jakim języku piszesz ? Ten, jest mi niestety nie znany, Przepraszam, znam tylko trzy. Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark. Stary, upierdliwy grzyb.
 12. Witam, kto z szanownych forumowiczów ma zamiar "nartowania" w BSA w Szczyrku w najbliższy weekend ? Jeśli będzie taka Wasza wola, będę miał drugi zestaw sprzętu do jazdy techniką Telemark. Buty 43, narty Easy Telemark 176 cm, Salomon X Wing o podobnej długości. Na stoku nie będę rzucał się w oczy, więc będzie łatwiej mnie znaleźć... Zapraszam na powiew świeżości w starym stylu. Pytania o pieniądze mnie obrażają... Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark. Na dodatek, stary, upierdliwy grzyb.
 13. Witam, decyzja podjęta. Najbliższy weekend spędzę pracowicie w BSA Szczyrk. Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark, stary upierdliwy grzyb.
 14. Witam, rozwiń proszę temat Merkurego. Istnieją jakieś badania co do wpływu gwiazdy naszej najbliższej i planet Układu Słonecznego na wyniki w połowie ryb.....ale o wpływie na technikę Telemark w tym zakresie nie słyszałem. Od samego rana mam dzięki Wam świetny humor. Wytrwałości życzę a co za tym i sukcesów. To nic, że boli... Za mną bardzo pracowite, pełne radości dni spędzone na doskonaleniu techniki i pomocy innym zapaleńcom w trudnych arkanach nartowania. Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark i do tego stary upierdliwy grzyb.
 15. Witam serdecznie. W moim przypadku j fascynacja studiowania jazdy techniką Telemark osiągnęła poziom głębokiego zaangażowania i tzw. "czucia". Staram, się zrozumieć każdy ruch, poznać jego istotę i wykorzystywać w sposób jak najbardziej efektywny. Radość płynąca ze świadomej ale nie siłowej, wymuszonej jazdy,jest nie do opisania. Dopasowanie elementów techniki do warunków terenowych,śniegowych, sytuacyjnych jest wykonywana automatycznie a na dodatek lekko i ze szczególnym naciskiem na poprawność techniki, która nie wybacza błędów. Sprawdzam zachowanie się nart o długościach od 167-210 cm o diametralnie różnych promieniach skrętu i ich przeznaczeniu. Każda zmiana skutkuje nowymi, bogatymi doświadczeniami i otwiera możliwości studiowania techniki bez ograniczeń technicznych. Co do stylu "retro", to ja tak cały czas.... Z pozdrowieniami: Wariat jazdy techniką Telemark i do tego stary upierdliwy grzyb.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...