Narty - skionline.pl
Jump to content

waldek71

Registered VIP Users
 • Content Count

  220
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

waldek71 last won the day on December 24 2020

waldek71 had the most liked content!

Community Reputation

315 Excellent

About waldek71

 • Rank
  Średnio zaawansowany
 • Birthday June 25

Personal Information

 • Imię
  Waldemar
 • Miejscowość
  Opole

Ski equipment

 • Narty marka
  Fischer RC4 WC SC, Nordica Fire Arrow
 • Buty marka
  Tecnica MACH1
 • Gogle
  Smith

Skills

 • Poziom umiejętności
  6
 • Dni na nartach
  7

Recent Profile Visitors

1,202 profile views
 1. Mam pytanie do tych, którzy może wiedzą. Czy skipass z Laax działa też w Obersaxen? Może jest jakiś wspólny karnet na całą tę okolicę, łącznie z Breil/Brigels?
 2. Trwa maskarada, jeżeli na początku myślałem, że Kompatscher szarżuje słabo mieszcząc się stricte w ramach swojej autonomii, to teraz zaczyna wysyłać asekuracyjne baloniki mające złagodzić przekaz. Albo to gra z "Rzymem" w podchody, chociaż bardziej mi to przypomina prymitywną grę w karty polegającą na rzucaniu określoną kartą i wykrzykiwaniu zwykle nieparlamentarnych słów.
 3. No i Amo Kompatscher dotrzymuje słowa. Cały czas twierdził, że 18. stycznia otwiera ośrodki w Południowym Tyrolu i dalej twierdzi, że otwiera. Sytuacja zmieniła się o tyle, że wg dzisiejszego newsa otwiera się... dla mieszkańców. Brzmi w jednym zdaniu ta złowroga nuta: "(...) nie będzie żadnej turystyki (...)". https://www.dovesciare.it/news/2021-01-12/alto-adige-kompatscher-conferma-gli-impianti-posso-aprire-i-residenti
 4. Oprócz pilnowania włoskich spraw, które są bliższe sercu, rozum ustala, szuka, liczy, ogląda i planuje CH, bo rozum wie, że to jedyna możliwość. To taka schiza, która przeszkadza w życiu. Dalej będę patrzył co w ITA, ale przygotowuję Szwajcarię. Serce co prawda jeszcze marudzi o skiturach, ale przegra niechybnie.
 5. Tradycyjnie już trwa niezdrowa rywalizacja między wieszczami otwarcia ośrodków narciarskich, a pytiami przedłużenia zamknięcia. Tym razem głos zabrały pytie. https://www.gazzetta.it/montagna/sci/10-01-2021/via-lattea-ripartenza-sci-remota-subito-ristori-apertura-impianti-un-nuovo-rinvio-3902377529003.shtml?fbclid=IwAR1N_LlmdmNxdsOmZge2_pQfaFRwMDIysaR5VzZe8g2oL1s4-9Ctvr_l5bM Skracając ten i tak krótki artykuł do pięciu słów to: nic z tego nie będzie.
 6. Prognoza przewiduje w tym tygodniu czterodniowe opady (prawdopodobieństwo 80-90%).
 7. Zgadzam się, ale z drugiej strony nadal maniakalnie twierdzę, że kto bardzo będzie chciał to pojeździ, mniej istotne gdzie.
 8. Dzisiaj na portalu giornaletrentino.it pojawiła się informacja, w brzmieniu której Trentino (prawdopodobnie prowincja Trentino osobno, bo prowincja Południowy Tyrol już zapowiedziała otwarcie na 18 styczeń tylko jeszcze bez szczegółowych przepisów) właściwie czeka na turystów od 18. stycznia. Zwrot typu "zbliża się otwarcie sezonu zimowego" raczej brzmi prawie ultymatywnie. Podobno poszczególne służby uzgodniły, że będzie ograniczona sprzedaż karnetów do 40% z możliwością dalszego zmniejszania. A więc nie dość, że może będzie potrzebny ujemny test, zaświadczenie o szczepieniu albo nie wiadomo
 9. Poczytaj sobie komentarze pod tym postem o Gardenie na FB. Jednak dominuje pesymizm. Doprawdy nie wiem czemu Val Gardena tak tryska optymizmem, jeżeli jeszcze dwa tygodnie temu Sasslong zapowiadał brak otwarcia sezonu. Wiem, że Val Gardena potem ostro reagowała, ale twardych faktów ciągle brak. Raczej skłaniałbym się do tezy, że AT, IT i FR razem i wspólnie zdecydują.
 10. Przepraszam @sylwiii, że Ci się wcinam do wątku z prywatą. @Spiochu, jest górny limit wiekowy do kursu kwalifikacyjnego? Czy wiadomo, że podane daty szkoleń są mniej więcej aktualne?
 11. Niektóre inne ośrodki też mniej lub bardziej dosłownie mówią o tej dacie, inne wykazują dyplomatyczne maniery pod tytułem "data otwarcia uzależniona jest od decyzji władz", jeszcze inne w ogóle na swoich stronach nie mają żadnych wzmianek o dacie otwarcia.
 12. To idziemy za ciosem. Czy do Flims w Laax jest normalny dojazd własnym samochodem?
 13. Mam pytanie a'propos Jungfrau. Piszą, że trzeba zostawić samochód w Lauterbrunnen. Rozumiem, że z miejscówkami w samym Lauterbrunnem to nie ma problemu. Natomiast można wjechać samochodem do Wengen, czy jest podobnie jak w Zermatt, że jest tylko ruch kolejowy i elektryczny? Na tej samej zasadzie, jest normalny wjazd do Grindelwald?
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2019
×
×
 • Create New...