Narty - skionline.pl
Jump to content

moruniek

Members
 • Posts

  1,211
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

Everything posted by moruniek

 1. moruniek

  Słotwiny Arena

  Na Słotwinach wyjechały ratraki. To dobry znak, do otwarcia coraz bliżej.
 2. moruniek

  Słotwiny Arena

  Słotwinka też jest naśnieżana.
 3. Wisła, ach ta Wisła. Dziś duży ruch na wałach, wzdłuż rzeki. Praktycznie jestem sam. Tu taka ciekawostka, wał poprzeczny. Co fala wezbraniowa, są z nim problemy. A oto i sam cel podróży. Jest i mój towarzysz. Liście opadły, z wału widać rzekę. Wisła raz jeszcze. Na polu golfowym, duży ruch, około 20 grających.
 4. moruniek

  Słotwiny Arena

  Slotwiny kurzą, aż miło.
 5. Maks 7 dni i będą jeździć. Sądzę, że nawet wcześniej.
 6. W Białce mamy ratraki na stoku. Do otwarcia sezonu coraz bliżej.
 7. W Białce pojawiły się ratraki, to dobry znak. Do otwarcia coraz bliżej. W Szczyrku, na górze, coraz bardziej zimowo.
 8. Najlepszego. Zawsze metra śniegu pod nartami.

 9. moruniek

  Słotwiny Arena

  Takie deklaracje to ja rozumiem.
 10. Wkrótce, się to prawdopodobnie zmieni. EMA wydała zgodę na szczepienie dzieci w wieku 5-11 lat https://businessinsider.com.pl/gospodarka/ema-wydala-zgode-na-szczepienie-dzieci-w-wieku-5-11-lat/7y0gwgp W Polsce możliwe podobno od 13 grudnia. Sprawdzę.
 11. Komunikat z Białki. "Walczymy jak możemy ❄️❄️ Ale niestety prognozy pogody na najbliższe dni są dla nas niekorzystne. Dopiero w najbliższy weekend zapowiada się mróz pozwalający na efektywne śnieżenie. Trzymajcie zatem kciuki za ujemne temperatury w najbliższych dniach . Do zobaczenia w Białce " https://www.facebook.com/Kotelnica/
 12. Skrzyczne coraz bardziej zimowo. Śniegu coraz więcej. Pięknie tam.
 13. To naśnieżanie, byłoby na najwyższym poziomie w Polsce gdyby była dostępna woda, a jest z tym problem (kiedyś był jeszcze problem z energią oraz oparciem systemu o lance, co udało się rozwiązać itp.). Sam nowoczesny system, to nie wszystko. Byłem w Szczyrku wielokrotnie, gdy na Pośrednim, przy metrze naturalnego śniegu, te trasy były zamknięte. Mamy tam fantastyczne tereny do jazdy freeride, jeden nazywa się Golgota, drugi Bieńkula. To jest cudowne miejsce do jazdy na nartach, nie w szczycie jednak sezonu. A jak jesteśmy w innym terminie, to duża szansa, że 1/2 ośrodka będzie zamknięta. To cały czas inwestycja nieskończona, bez dodatkowej kanapy na Pośrednim, Solisko będzie się korkowało. Kanapa w Czyrnej również potrzebna od zaraz - gondola jest tak poprowadzona, że wiatr destabilizuje jej pracę. Na chwilę obecną, Szczyrk to doskonałe miejsce do jazdy rowerem oraz na skitury.
 14. moruniek

  Słotwiny Arena

  Jest zimowo, teraz czas na sztuczny śnieg i będzie można wkrótce otwierać.
 15. moruniek

  Słotwiny Arena

  Nadchodzący duży mróz od czwartku / piątku. Mają naturalny podkład, więc szybko im pójdzie.
 16. moruniek

  Zieleniec Ski Arena

  "UWAGA! Jeśli ktoś z was miałby ochotę na krótką rozgrzewkę już w piątek (3 grudnia), w godzinach od 9:00 do 16:00 czynna będzie kolej 4 osobowa Diament! " "w sobotę, 4 grudnia ruszamy oficjalnie z nowym sezonem narciarskim 2021/2022!" https://zieleniec.pl/otwieramy-sezon-2021-2022/
 17. Mają Titanal, co sprawia, że będą zdecydowanie sztywniejsze, lepiej tłumią (o ile kupisz je nowe lub używane w dobrym stanie). A to mocno pożądana cecha. Ogólnie praktycznie każda narta z rdzeniem drewnianym i Titanalem, będzie dobrą nartą. A reszta to już kwestia umiejętności, przygotowania narty, własnych preferencji itp.
 18. moruniek

  Zieleniec Ski Arena

  Zielenie zapowiada otwarcie ośrodka na najbliższy piątek.
 19. moruniek

  Zieleniec Ski Arena

  Zieleniec w mocno zimowej scenerii. Armatki pracują. Pięknie to wygląda. Dużo śniegu.
 20. Zieleniec w mocno zimowej scenerii. Armatki pracują. Pięknie to wygląda. Dużo śniegu.
 21. moruniek

  Szwajcaria

  Źle to widzę. Zaczyna się znowu panika. Izrael się zamyka, Wielka Brytania wymaga testów przy powrocie do kraju, od zaszczepionych też. UE chce zawieszenia połączeń lotniczych z Afryką. Likwidujemy więc przywileje dla zaszczepionych, które skłoniły gro osób do tego szczepienia. Do tej pory część osób się szczepiło bo czuło się zagrożonych, część bo szczepienie pozwalało omijać testy (przy częstych podróżach), część w ramach odpowiedzialności społecznej. Teraz odsetek szczepień, moim zdaniem niestety jeszcze spadnie, a do tego spadku doprowadzą nieodpowiedzialne, paniczne wręcz reakcje rządzących. Kwestią jedynie czasu pozostaje, kiedy Polska trafi na listę i będzie obowiązywała dla nas kwarantanna przy wjeździe do Szwajcarii. Jak ktoś może, to chyba warto nieco przyspieszyć swój narciarski urlop.
 22. Wygląda prześlicznie.
www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
 • Create New...