Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Plecak na narty


Wojciech

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

Sluchajcie zastanawiam sie nad wyborem plecaka, glownym przeznaczeniem beda oczywiscie narty ewentualnie w wakacje na trekingowe wyprawy.

Oto moje typy:

- Deuter Edge 30,

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=testy&id_txt=1582&sezon=09/10

http://www.deuter.com/en/products/33668_Edge30_08_DEU.php

- Deuter Razor 23,

http://www.deuter.com/en/products/33648_Razor23_08_DEU.php

Roznica po za kolorami to pojmnosc.

Ktory byscie wybrali, na skionline testowany byl z powodzniem Edge 30, czy on przypadkiem nie jest za duzy.

co sadzicie.

Dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum!

Weź Edge 30,na pewno nie będzie za duży,a przynajmniej więcej możesz zmieścić.30 litrów to niewielka pojemność,ja używam Karimora właśnie 30l,do mniejszego raczej bym nie zmieścił butów narciarskich,do trzydziestki wchodzą w sam raz i jeszcze parę rzeczy można upchnąć. :rolleyes: Oczywiście plecak plecakowi nierówny... :rolleyes:

Pytanie do czego chcesz go używać i co w nim będziesz nosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W studenckich (a i wcześniejszych) czasach kiedy nie dsponowało sie samochodem a na stok niejednokrotnie trzeba było dojechać pekaesem ( do którego trzeba było jeszcze dojść z kwatery) jeździłem z dużo większym plecakiem.Bo to trzeba zabrać buty swoje i dziewczyny , jakieś żarcie i picie na cały dzień coś do ubrania/przebrania dodatkowo.Jeździłem wtedy z 85 litrowym dwukomorowym plecakiem ze stelażem wewnętrznym.I się dało bez kłopotów.Więc trzydziestki się nie boj .Wygladało to mniej wiecej tak : (sorry za jakość zdjeć ale to skany)

File0009.jpg

File0029.jpg

File0009.jpg.5595ab79748c6df3eca2e3f9f0388fe7.jpg

File0029.jpg.18245e88936cd27a19cdac93e116c78b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plecaki to plecaki zimowe. W lato, na wycieczki trekingowe o ktorych piszesz b. wazna bedzie odpowiednia wentylacja plecow. Ja mam plecak 35l bergsona, ktory dotyka plecow tylko na ramionach i przy pasie, co powoduje, ze nie poca sie plecy (jest przewiew). Bardzo dobrze sie sprawdza i dobrze sie trzyma garba.

Poszukaj na stronie bergsona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co napisał dkaczmar odnośnie wentylacji pleców. Na twoim miejscu zastanowiłbym się mocno do czego głównie ten plecak będzie ci potrzebny. Jeśli piszesz o trekingu to zależy jakim. Pojemność 30 litrów to pojemnośc pozwalająca na treking góra 1 do 2 dni, no chyba że chcesz resztę troczyć do plecaka,ale to nie zawsze okazuje się funkcjonalne. Optymalnym rozwiązaniem do trekingu jest pojemność ok 40-45 L. Myślę że jeśli chcesz tam ładować buty to będzie to bardzo rozsądne rozwiązanie, bo oprócz nich zmieszczą się jeszcze rękawice , jadło, jakieś picie i jakiś softschell. Jeśli będzie tego mniej to odpowiednie dociągnięcie na klamrach spowoduje że nic w plecaku latać nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te plecaki to plecaki zimowe. W lato, na wycieczki trekingowe o ktorych piszesz b. wazna bedzie odpowiednia wentylacja plecow. Ja mam plecak 35l bergsona, ktory dotyka plecow tylko na ramionach i przy pasie, co powoduje, ze nie poca sie plecy (jest przewiew). Bardzo dobrze sie sprawdza i dobrze sie trzyma garba.

Poszukaj na stronie bergsona.

Potwierdzam - wentylacja pleców jest bardzo ważna,nawet przy ostrym mrozie(a może przede wszystkim)!Niosąc te parę kilogramów na plecach człowiek się jednak mocno rozgrzewa,mój Karimor też dotyka pleców w wyżej wymienionych punktach i powiedziałbym,że to wersja typowo letnia.Jakiekolwiek "grzanie" ze strony plecaka raczej nie wskazane,spocić się podczas mrozu tym bardziej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam (zimą na nartach i latem na rowerze) z takiego plecaka:

http://www.deuter.com/en/products/32146_TransAlpine25_09_DEU.php

spokojnie pakuje do niego rzeczy dla 2 osób: na narty coś energetycznego, woda, kanapka, maski, czasem cienki polar. przy takim pakunku plecak można ładnie ściągnąć i nie wydaje się duży. natomiast latem zawsze w nim jest miejsce na łatki, dętki, parę kluczy i ciepła bluza dla żony.

Plecak mam od roku i jestem z niego bardzo zadowolony.

Kupując plecak zwróć uwagę czy ma pokrowiec przeciwdeszczowy - szczególnie latem może być przydatny jak Cię złapie gdzieś ulewa. Ja kiedyś nawet zimą korzystałem z pokrowca jak padał mokry śnieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...