Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Oetztal, luty 2010


Rekomendowane odpowiedzi

W piękny sobotni poranek, 6 lutego spakowaliśmy z Młodym furę, boxa i obraliśmy jedynie słuszny kierunek.

img075.jpg

Wyjazd z Wa-wy bezproblemowy (wszak to środek ferii mazowieckich). 200 km. Kruszyna, tankowanie (Orlen, ON Verva tańszy o 30 groszy niż na Sadybie), niezła kawa i czysty kibelek :).

Przejazd przez Częstochowę trochę zakorkowany, stara 15-tka spoko.

W Tychach małe zaparcie na światłach. Kilka telefonów i już mamy ustawiony WZF w 500-tce w Cieszynie. 15:10 wjeżdżamy na parking, Wojtuś81 już na nas czeka. Za chwilę dojeżdżają Johnny i SB. Spotkanie jak zwykle sympatyczne, jedzonko też mniam. Pora się zbierać, mamy jeszcze przed sobą 300 km. Dzwonię do Darka Lewandowskiego, dojeżdża do St.Polten. Umawiamy się na telefon w okolicach Brna. Kupuję winietkę na CZ, żegnamy się z forumowiczami i dalej w drogę. Przez Czechy spokojnie, tylko jakiś taki nienormalnie duży ruch. 18:30 dojeżdżamy do Brna. Darek jest przed Znojmem. Umawiamy się w okolicach Pohorelic. Na drodze z Pohorelic do Znojma znajduję mała stację benzynową z restauracją. Tam spotykamy się z Darkiem. Krótkie spotkanie (Darek z synem chcą jeszcze dociągnąć do Łodzi). Opowiadają o Montafonie - chyba mnie zachęcili do odwiedzenia tego regionu. Kolejny miły akcent w podróży na narty. Darek jedzie do Brna, my kierujemy się na Mikulov. Na BP za granicą (nie akceptują kart kredytowych) kupujemy winietkę austriacką. 25 km starą drogą i niespodzianka - nowo otwarty autobahn A5. Dolatujemy (dosłownie) do Wolkersdorfu i meldujemy się w hotelu Klaus. Od 15 lat tam się zawsze zatrzymuję podczas podróży w kierunku południowo-zachodnim. Kolacja w Pandzie - naprzeciwko hotelu. Godna polecenia chińszczyzna. Spacer po Hauptstrasse i spać.

Nam to dobrze :D, niektórzy jeszcze za fajerą.

Niedziela rano, śniadanie i w drogę. Wyjeżdżamy z Wolkersdorfu i wbijamy na A5. Potem A22, S5, S33 (przez Krems - nie słucham GPS-a) i po godzinie wyjeżdżamy na A1 na 55 km. Kiedyś godzinę zajmował przejazd przez Wiedeń - jak nie było korków. Szybka kawa na 140 km (raststation Landzeit - kawa Kaiser Melenge 3,20 - kubeczek można zabrać ze sobą).

Do Laengenfeldu zostało 400 km 

img079.jpg

Z autostrady A1 dla skionline.pl

misal & salwer

img080.jpg

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka telefonów i już mamy ustawiony WZF w 500-tce w Cieszynie. 15:10 wjeżdżamy na parking, Wojtuś81 już na nas czeka. Za chwilę dojeżdżają Johnny i SB. Spotkanie jak zwykle sympatyczne...ramka4.bmp

Na spotkaniu nie zabrakło łyku teorii z zakresu:

Niby dlaczego źle się zakłada buty na siedząco ?

Bo szkoda czasu;)

Jednak po moim wykładzie połączonym z improwizacją odczuwam potrzebę zorganizowania otwartych warsztatów praktycznych na temat szybkiego sprawnego i skutecznego zakładania obuwia narciarskiego i odwrotnie:).

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja :)

trasa bardzo przyjemna, zero korków, jedynie odcinek Salzburg-Kufstein (czyli niemiecka autostrada) przypomina nieco klimaty naszej "Katowickiej", ale nauczeni doświadczeniem mamy patent na natrętnych Niemców chcących poznać dokładnie adres naszego Dealera (napis na ramce od tablicy rej.) :D

Za Kufstein zjechaliśmy na szybki obiad wiedząc, że w Laengenfeld przed 18.00 nic nie zjemy. Frittaten suppe i Spaghetti (to ja :) ) , Gulasch suppe (a to Misal). Przy wyjściu kupiliśmy płytę z hitami apres ski :D której właśnie słuchamy w samochodzie i humory z bardzo dobrych pooprawiły się do jeszcze lepszych :D

Teraz prowadzi Misal, do Laengenfeld jedziemy już bez przystanków (planowych).

Z autostrady A-12 (z "ekologicznym" ograniczeniem prędkości do 100km/h :( ) dla skionline.pl

Salwer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Laengenfeldzie byliśmy już koło 16. Kwatera znana, bagaże szybko do chałupy i do Soelden po skipasy - jutro szkoda czasu.

M-preis czynny do 18, zakupy na jutrzejsze śniadanie - jutro szkoda czasu.

Pierwszy skibus jest o 8:26.

Spotykamy sąsiadów (umawialiśmy się z nimi tutaj)

Kolacja w pizzerii Don Camillo :)

Przy kolacji dysput na temat "Jazda na nartach w czasie ciąży" - sąsiadka jest profesorem od tych spraw.

Jak będzie zainteresowanie to rozwinę wątek, a nawet poproszę siłę fachową o oficjalną wypowiedź na forum ;)

Z doliny Oetz dla skionline.pl

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misial - temat mnie interesuje, nie to żebym był w ciąży czy coś z tych spraw:D niemniej moja żona sporo jeździła w ciąży na nartach (2 razy tzn w dwóch ciązach), pominę inne ekstremalne wyczyny. Wielokrotnie byliśmy odsądzani od czci i wiary z tego powodu a ciekaw jestem takiej opini - w skrócie i z grubsza chocby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wy juz jak te maxy kolonko z tym z oetzal dla skionline?:D to teraz będzie takie nasz firmowe na koniec jak ktoś jest gdzies za granica:D spodobalo mi sie:)

udanej jazdy zycze:)

A jak ja z domu będę pisał tak jak teraz to mogę zakończyć tak:

......z Doliny Luizy u stóp Szyndzielni dla skionline

Figo :D

http://www.bielsko.biala.pl/706,bazaDanych

Może tak być ??? ;):)

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego jeszcze nie mam numerów skipasów?:mad:

Żeby się człowiek musiał prosić o tak podstawowe rzeczy:cool:

ochrona danych osobowych :D

Sławek pomyśl a co sie stanie jak odkryjesz ze zamiast jeździć jakieś kartofel salad jedzą?:D albo ze przerwa za dluga?:D

swoją drogą ta stronka ze sprawdzaniem ma jakieś problemy wlasnie z tą ochrona danych ze niby to jest wykorzystywanie danych etc zobaczymy jak sie sytuacja rozwinie

dla skionline z pokrytego śniegiem wrocławia

Boogie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla czego jeszcze nie mam numerów skipasów?:mad:

Żeby się człowiek musiał prosić o tak podstawowe rzeczy:cool:

Nie masz, bo o 10:36 to jest się na stoku a nie bawi lapciakiem :D

Misal: 25 1091 08 191250

Salwer: 25 1091 08 191251

Sprawdziłem najpierw sam, w Soelden jest do kitu, nie wszystkie wyciągi mają bramki :P

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Edytowane przez SB
Dopisałem który karnet czyj :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack

Sprawdziłem najpierw sam, w Soelden jest do kitu, nie wszystkie wyciągi mają bramki :P

Dlatego sie GPS'a do tego celu uzywa, tym bardziej ze teraz coraz wiecej telefonow ma juz GPS w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo wrzucam filmik z apres ski przerobiony na szybko :)

więcej szczegółów jutro, chwilowo zarobiony (a raczej "zaimprezowany") jestem :D

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

film jest w trakcie przetwarzania, ale lada moment powinien być dostępny.

coś więcej skrobnę jutro

pzdr

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny filmik:D tylko pozazdroscić. Pioseneczka w tle z piłką ręczną sie kojarzy:D a pan co ja śpiewa znany jest moim mocno małoletnim córką, które zwą go Wyjcem:D - kiedys kupiliśmy im telefon zabawkowy w Austrii i po przyciśnięciu któregoś z klawiszów rozlegała sie na cały regulator jego pieśn - chyba przebój jakis- no to my wtedy do dzieckow - wyłączcie tego Wyjca; a, że fota goscia była na tym telefonie no to został Wyjcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Wyjec to DJ Oetzi, kultowy wykonawca przebojów Apreski w Austrii. "Sweet Caroline" w latach 70-tych ubiegłego wieku śpiewał Neil Diamond, ale to już tylko najstarsi górale pamietają :D Rzeczywiście na ostatnich mistrzostwach w Austrii, to leciało równo podczas meczów. Teraz w Tyrolu też to grają. W towarzystwie mieliśmy Karolinę i bardzo jej się ten kawałek podobał.

Ponadto z kultowych kawałków apreski to jest jeszcze 20 cm, Hey Baby, Anthon aus Tirol :D

pzdr

misal

P.S. Wywiad na tematy medyczne wysłany do autoryzacji. Jak tylko wróci opublikuję :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...