Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Oetztal, luty 2010


Rekomendowane odpowiedzi

Mirek,

Wbijaj w brykę, jutro o 13:30 spotykamy się na Tiefenbach na lunchu. Kwaterę zaraz załatwię, powiedz tylko na ile osób.

Młody mnie dzisiaj zakatował na wiele sposobów. Najpierw miałem bieg na Pałac Kultury z nartami i w butach narciarskich, potem trenowaliśmy GS na trasie Pucharu Świata, wcześniej zrobiliśmy interes życia z wyjściem rano na narty. Chwilę odpocząłem w lokalnej parafii a teraz muszę iść na basen :(

Jedyny jasny punkt to to, że zaraz będę miał podaną kolację :D

Filmiki nakręcone, ale chyba wrzucimy dopiero jutro. Tabelek konkursowych jeszcze nie ogarnąłem, ale postaram się, żeby na rano były.

Obóz sportowy z juniorem to chyba ponad moje siły :D

pzdr

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeszcze żyjemy :)

U nas ciągle słońce. Od niedzieli dowaliło ludzi (chyba większość niemieckich landów zaczęła ferie), kolejki rano do gondoli na średnio 40 minut stania (już o 8.30 rano !). Generalnie powtarza się sytuacja sprzed roku, i można nieśmiało postawić tezę, że trzeci tydzień lutego w Soelden to zenit high season'u i lepiej wybierać inny czas na wyjazd - niestety jeszcze póki co to ja się muszę dopasować...

W piątek wieczorem dotarli nasi znajomi, mieszkają trochę poniżej (czyli w stronę autostrady) nas. Przez sobotę się ukrywali :cool: ale już w niedzielę spotkaliśmy się na stoku na chwilę, a w poniedziałek zrobiliśmy z nimi turystyczną wyprawę na lodowce (znajomi są pierwszy raz za granicą na nartach). Co ciekawe - jeżdżą trzy pokolenia - dziadek, ojciec i syn.

Szczegóły w materiale wideo:

[YOUTUBE]

[/YOUTUBE]

Dziś się po południu zachmurzyło, osobiście czekam na opad śniegu żeby móc wreszcie na desce pojeździć.

Jeździmy jeszcze czwartek i piątek, w sobotę wyjazd.

Pzdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachencony filmami na forum o pogodzie i super terenach narciarskich w Solden pszyjechalem tutaj. Co za debile tak reklamowaly ten dziure. Po 17 godzinach jazdy z Otwocka parkuje w Solden pod kolejka. Na parkingu pracownik kolejek zahwala mi skipas w atrakcyjnej cenie 30% taniej. No to bierzemy (jestem tu z kumplem). 40 minut czekania i pakuja nas do kolejki. Jedziemy chyba w 60 osob scisnieci jak sledzie. Dojezdzamy na jakas gore, a tam cyznna jedna trasa. Zdzipi jak cholera. Zjezdzamy na dul i znowu do puszki ze sledziami. Na dole leje jak robol po 10 browarah. Na gorze jakis dwuch kretynuw przed taka tablica z czerwonymi lampkami cos nawija po polsku jak tu jest ekstra. Już mielimy dac im w morda, ale gdzies poszli w dluga i tyle ich szukac.

Jak na tym forum gozdek z tyloma zielonymi lampkami gada takie bzdury o soldenie, to chyba jest na prowizji u tych soldenskich goroli. Szukam gdzie by przekimac. Moszecie cos polecic. Nikt tu nie chce gadac po polski.

  • Downvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na gorze jakis dwuch kretynuw przed taka tablica z czerwonymi lampkami cos nawija po polsku jak tu jest ekstra. Już mielimy dac im w morda, ale gdzies poszli w dluga i tyle ich szukac.

Ja ich znam:

Zachencony filmami na forum o pogodzie i super terenach narciarskich w Solden pszyjechalem tutaj (jestem tu z kumplem).

To wy z kumplem chcecie się wzajemnie lać?

No ale nie ma co się dziwić

Zjezdzamy na dul i po 10 browarah.

Moszemy coś polecić

Szukam gdzie by przekimac. Moszecie cos polecic. Nikt tu nie chce gadac po polski.

Proponuje wrócić trochę i w tunelu będzie OK.

Pozdrawiam serdecznie.:P

Gratuluję pomysłowości.

W szczycie sezonu bez wcześniejszej rezerwacji do Solden :eek:

Jak przygoda to przygoda :cool:

Oh sory ---jak pszygoda to pszygoda

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie kumam w czym dzieło.

A ja kumam,

po prostu 2 tygodnie ciągiem na nartach to już za długo, nudzi się, ja już przed ostatnim weekendem zauważyłem że się chłopakom zajebiście nudzi;)

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jerzy,

Trzeba przed wyjazdem studiować prognozy pogody, lub przynajmniej wysłać do mnie PM-a z pytaniem, czy warto przyjeżdżać na ten weekend. Pogoda rzeczywiście się popsuła i dzisiaj tylko raz wjechałem tą gondolą co ty. Jutro ma być już lepiej. Co do noclegu to poszukaj domu na którym będzie pod napisem "Gastezimmer" zielona tabliczka. Spytasz się:

"Haben zi ajne cimmer fraj ?" - czy jest wolny pokój

Jak właściciel pokiwa głową, że tak, to luzik.

Byłem dzisiaj rano w Soelden i widziałem sporo takich domów.

Życzę powodzenia,

misal

P.S. Nie mam w zwyczaju edytować postów w których ktoś krytycznie wypowiada się o mnie

pzdr

misal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu się doczekaliśmy :D

Po 11 dniach słońca przyszła kryska na matyska. Wieje, leje i w ogóle super. Super ale nie do końca. Przyjeżdżamy rano pod Gaislachkogel, Wbijamy się w buty. Podchodzi do nas jakiś Niemiec i proponuje skipasy na dzisiaj i jutro w super atrakcynej cenie. Musi wcześniej wyjechać, a kasa nie chce mu oddać pieniędzy. Za skipasy dziękujemy, mamy własne. 40 minut czekania do gondoli. Obsługa dopycha narciarzy do środka (dla niezorientowanych to jest gondola dla 24 osób w której jedzie się na stojąco z nartami w ręku) Ścisk większy niż w starym Kasprowym. Wymamłani wysiadamy na pośredniej stacji. Dalej nie jedziemy. Wiatr. Wychodzimy przed budynek stacji, a na tablicy z informacją co chodzi a co nie zielonych światełek jak rodzynków w cieście od kiepskiego cukiernika. Dodam dla ułatwienia, że podobna tablica jest na dolnej stacji, tyle tylko, że tak usytuowana, że idąc z parkingu jej w ogóle nie widać. Już wiem, dlaczego na parkingu były skipasy w super cenie. Patrzymy z Salwerem po sobie i rozpoczynamy nasz ostatni zjazd podczas tego wyjazdu.

Spacer po Soelden w deszczu, pakowanie się i jedziemy do Wolkersdorfu. Autobahn zatłoczony, ale jedzie się sprawnie. Przejazd z 55 km A1 do Klausa zajmuje równo 60 minut.

Chinszczyzna na kolację i można rozwiązać obóz.

Wrażenia i komentarze muszą trochę okrzepnąć.

Z Wolkersdorfu dla skionline.pl

misal

_________________

ramka0.bmp

ramka2.bmp

ramka4.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na Giggijochbahn też rano takie kolejki? Widzę, że Soelden to tylko listopad i grudzień bo nie ma ludziów. W szczycie sezonu trzeba to omijać szerokim łukiem. Proszę o relację i opis tzw Gurgli:D bo mnie interesuje ten kompleks i czy warto tam na tydzień jechać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Where it began, I can't begin to know when

But then I know it's growing strong

Oh, wasn't the spring, whooo

And spring became the summer

Who'd believe you'd come along

Hands, touching hands, reaching out

Touching me, touching you

Oh, sweet Caroline

Good times never seem so good

I've been inclined to believe it never would

And now I, I look at the night, whooo

And it don't seem so lonely

We fill it up with only two, oh

And when I hurt

Hurting runs off my shoulder

How can I hurt when holding you

Oh, one, touching one, reaching out

Touching me, touching you

Oh, sweet Caroline

Good times never seem so good

Oh I've been inclined to believe it never would

Ohhh, sweet Caroline, good times never seem so good

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...