Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Połknąłem bakcyla - pomóżcie wybrać sprzęt


Grzsiwak

Rekomendowane odpowiedzi

Twierdzenie, że sam rdzeń drewniany wystarczy by narta była lepsza, z wyższej półki czy też samo to dawało jej wielką przewage to chyba jednak spore uproszczenie. Jeździlem na wielu nartach bez drewna, które były lepsze od podobnych z drewnem, co wiecej jako użytkownik nie byłem w stanie tego odczuć, pomimo,ze na codzień śmigam na jednych nartach z drewnem i na drugich z czymś sztucznym w środku. Niemniej nie twierdzę, że ten Elan nie jest ok bo nie wiem - tak tylko sobie myślę.

Z drewnem to może być tak, że wiele firm do niego wróciło gdyż ma świetne właściwości ale też być może dlatego,że dosyć drogie jest stosowanie patentów zastępczych o odpowiedniej jakości. No i moda na EKO, firmy przecież sraczki w tym temacie dostają, na ekologiczne to teraz pozją nawet takie, które z tym nie mają nic wspólnego, normalnie zaraz napiszą, że rury, którymi odprowadzają ścieki do rzek sa wykonane z ekologicznych materiałów:D, ale to nie na temat-taka wstawka tylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, a chłopak już na niej prawie jeździł :) A tak to skomplikowałeś mihumor i kicha :)

No to może rzeczywiście się zagalopowałem z tą wyższą klasą. Teoretycznie zastosowanie różnych skomplikowanych patentów najczęściej powoduje że narta jest lżejsza niz z drewnem i w efekcie powinna byc łatwiejsza, zwinniejsza itp. Jakoś jednak cały czas dochodzę do wniosku, że żadnej firmie nie udało się wymyślić czegoś co w pełni by ten drewniany patent zastępowało. Mnie tam zawsze czegoś w tych zupełnie pozbawionych drewna nartach brakowało. Rzecz gustu.

Ale z drugiej strony, czy tylko w imię tej lekkości i zwinności bądź ekologii, prawie wszystkie firmy pozbawiły narty dla średnio zaawansowanych takiego rdzenia? Skoro właściwie żadna z tych firm z niego nie zrezygnowała w tych najdroższych modelach? Ja bym raczej postawił na rachunek ekonomiczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) masz racje taniej zrobić piankę niż wkleić kawałek pożądanego drewna w dodatku pianka nie pracuje jest tylko wypełniaczem - szukaj nart z rdzeniem drewnianym:D

To trochę historii;)http://www.narty.g2g.pl/narty_03.html

A z tego korzystamhttp:///www.narty.pl/strony/tresc-artykulu/artykulu/aircoat-narty-lekkie-jak-piorko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A te Elany maja być bardzo podobne do Zenithów, ale tańsze.

Znalazłem testy elanów magfire, ale 78 i wynikało z nich że to bardzo fajna i uniwersalna narta, ale to jednak model wyższy od 74 :cool:

A jaki to ma być Elan:confused:bo jeśli magfire 78 to człowieku się nie zastanawiaj:p,no nie wiem czy szukasz takiej narty;),ale to nie jest tuzinkowa narta:rolleyes:Jak szukasz typowej deski na trasy to head :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki to ma być Elan:confused:bo jeśli magfire 78 to człowieku się nie zastanawiaj:p,no nie wiem czy szukasz takiej narty;),ale to nie jest tuzinkowa narta:rolleyes:Jak szukasz typowej deski na trasy to head :rolleyes:

to chodziło o dylemat: magfire 74 czy Head Icon TT50 (na bazie TT40 wersja dla IS).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chodziło o dylemat: magfire 74 czy Head Icon TT50 (na bazie TT40 wersja dla IS).

Koledzy rozwodzili się o technologi,rdzeniach,jądrach,atomach:p;)A tak naprawdę,to tylko nasze doznania z jazdy się liczą:rolleyes:Może faktycznie narty z rdzeniem drewnianym są twarlsze,ale nie twardzsze;).Ja wybrałbym te Elany-to zawsze narta bardziej uniwersalna:p,ale musisz już mieć umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym skrętu ciętego,jeśli w tej technice czujesz się niepewnie i chcesz doskonalić ten skręt na trasach twardych,przygotowanych-to Head:rolleyes:Jedna i druga narta jest zaawansowana technologicznie:rolleyes:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A tak naprawdę,to tylko nasze doznania z jazdy się liczą:rolleyes:Może faktycznie narty z rdzeniem drewnianym są twarlsze,ale nie twardzsze;).Ja wybrałbym te Elany-to zawsze narta bardziej uniwersalna:p,ale musisz już mieć umiejętności przynajmniej na poziomie podstawowym skrętu ciętego,jeśli w tej technice czujesz się niepewnie i chcesz doskonalić ten skręt na trasach twardych,przygotowanych-to Head:rolleyes:Jedna i druga narta jest zaawansowana technologicznie:rolleyes:

Zabawne, że się wtrącę, kolega też pyta na konkurencyjny/sąsiednim forum. ... wnioski mamy mniej więcej te same :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za rady, podpowiedzi i sugestie :).

Biorąc pod uwagę różny poziom przygotowania naszych stoków :P, wybrałem Elany, jako chyba bardziej "uniwersalne" i w przyszłym tygodniu mam nadzieję że je sprawdzę na stoku w Czrnej Górze:D.

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za rady, podpowiedzi i sugestie :).

Biorąc pod uwagę różny poziom przygotowania naszych stoków :P, wybrałem Elany, jako chyba bardziej "uniwersalne" i w przyszłym tygodniu mam nadzieję że je sprawdzę na stoku w Czrnej Górze:D.

pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję

Bardzo mądra decyzja:rolleyes:Czekamy na relację:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...