Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Droga Żywiec-Żilina


fanatyk

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie interesuje mnie droga Żywiec-Żilina, a dokładnie:

1.Jakie są warunki zimą??

2.Jaki jest stan nawierzchni po stronie Słowackiej?

3. Czy dużo jest jazdy po górach?

4. Inne utrudnienia wiochy itp

4. Czy lepszym rozwiązaniem jest droga przez Cieszyn (podobna odległość) i czy w tym przypadku na Czeski kawałek (Cieszyn-Cadca) jest potrzebna winietka Czeska?

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA np. mieszkam w takim miejscu że do Żiliny przez Żywiec mam o 13 km bliżej niż przez Cieszyn, jednak czasowo jazda przez Żywiec Zwardoń pochłania więcej czasu, więc jeżdżę przez Cieszyn.

Co do drogi to odcinek z Żywca od Węgierskiej Górki to nowa droga klasy S, dalej przez Węgierską Górkę i Milówkę jazda po wioskach, za Milówką znowu kawałek wskakuje się na na chwilę na tą Skę, jednak jeszcze do granicy nie jest otwarta i też te parę ostatnich km. tzrba kluczyć starą drogą.

Natomiast za granicą już po stronie słowackiej jest dramat, jedzie się drogą lokalną która jest w katastrofalnym stanie, ale jest w trakcie remontu i to jest główną przyczyną tego dramatu, bo co kawałek są światła i zorganizowane wahadła, tak że nawet w nocy przejechanie tego odcinak pochłania masę czasu.

Jeśli chodzi o utrzymanie zimowe to w porządku droga odśnieżona i posolona, również nie pokonuje się jakichś strasznych deniwelacji terenu, jednak droga ma ograniczenie do 7,5 t DMC.

Tak że reasumując lepszym rozwiązaniem jest droga przez Cieszyn.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się pod wątek,jutro śmigam na Chopok z Gdańska i zastanawiam się

czy jechac przez chyżne-Dolny Kubin-Ruzomberok i dalej wiadomo

czy przez Korbielów-Dolny Kubin-Ruzomberok.

Wstępnie wybrałem przez Korbielów,wiecie jak tam wygląda przejazd prza Bielsko i dalej po Słowackiej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA np. mieszkam w takim miejscu że do Żiliny przez Żywiec mam o 13 km bliżej niż przez Cieszyn, jednak czasowo jazda przez Żywiec Zwardoń pochłania więcej czasu, więc jeżdżę przez Cieszyn.

Co do drogi to odcinek z Żywca od Węgierskiej Górki to nowa droga klasy S, dalej przez Węgierską Górkę i Milówkę jazda po wioskach, za Milówką znowu kawałek wskakuje się na na chwilę na tą Skę, jednak jeszcze do granicy nie jest otwarta i też te parę ostatnich km. tzrba kluczyć starą drogą.

Natomiast za granicą już po stronie słowackiej jest dramat, jedzie się drogą lokalną która jest w katastrofalnym stanie, ale jest w trakcie remontu i to jest główną przyczyną tego dramatu, bo co kawałek są światła i zorganizowane wahadła, tak że nawet w nocy przejechanie tego odcinak pochłania masę czasu.

Jeśli chodzi o utrzymanie zimowe to w porządku droga odśnieżona i posolona, również nie pokonuje się jakichś strasznych deniwelacji terenu, jednak droga ma ograniczenie do 7,5 t DMC.

Tak że reasumując lepszym rozwiązaniem jest droga przez Cieszyn.

Przekonałeś mnie. Napisz mi proszę jeszcze czy czeska winietka jest konieczna na odcinku Cieszyn-Cadca. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie. Napisz mi proszę jeszcze czy czeska winietka jest konieczna na odcinku Cieszyn-Cadca. Dzięki

Sprawdziłem to dokładnie 2 tygodnie temu, jest tak jak mówił Michumor.

Odcinek drogi od granicy do miejsca w którym jest zjazd na Czadcę w ogóle nie jest oznaczony jako droga szybkiego ruchu czy autostrada czyli znakami D7 D9, dopiero za tym zjazdem stoi znak D7 który mówi że znajdujemy się na drodze expresowej, czyli w Czeskiej Republice płatnej.

Więc nie musisz mieć winetki na Czechy!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez Zwardoń jeśli się jedzie od północy to nawet kilometrowo się nie opłaca, wychodzi dokładnie jak przez Cieszyn a droga dużo gorsza.

Co do Chopoka to ja polecam drogę nie przez Chyżne tylko w Chabówce skręt na Rabę Wyżnią, stąd na Biały Dunajec,Chochołów, przejscie przez Suchą Horę, Orawice i Zuberec - stąd na Liptowski Mikulasz. Odcinek Orawice-Liptowski Mikulasz trochę po górach, jak pada śnieg i jest kiepska pogoda to lepiej jechać przez Chyżne- Różemberok ale ta którą polecam jest wielokrotnie ładniejsza i może z 80 km krótsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POdłacze sie tutaj. Jak obecnie wyglada autobana zylina-bratyslawa??

Jakies remonty ,utrudnienia?? I dalej do zillertalu??

Właśnie! Kilka lat temu jechałem tą autostradą im bliżej Ziliny (od strony Bratysławy), tym gorsza droga, ale obok budowali autostradę. Pytanie czy jest już skończona??

Edit:

Już wszystko wiem! Znalazłem fajną stronkę na temat istniejących i budowanych dróg na Słowacji:

http://www.ndsas.sk/motorways---expressways/13279s?ids=17999&visible=1

Zobaczcie jak Słowacy budują autostradę przez centrum Považskej Bystrici na brakującym odcinku D1 pomiędzy Bratysławą, a Ziliną. Po tym co tu zauważyłem:eek: oceniam, że my mimo, że dużo ostatnio budujemy dróg to nadal jesteśmy w "ciemnej dupie". Odcinek będzie gotowy w tym roku. Zobaczcie sami:

14.09.2009

090914.JPG

13.10.2009

091013.JPG

14.11.2009

091114.JPG

13.12.2009

091213.JPG

15.01.2010

100201.JPG

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK ale nie spodziewam się nowych odcinków(chociaz pieknie by bylo) tylko pytam czy na starych odc sa jakies utrudnienia?Wiem ze latem byly jakies remonty na dluzszych odcinkach....Pytam bo musze z Krosna doleciec do Salzburga w 8-9 godz :D

Nie realne nawet w 10 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie realne nawet w 10 godzin

Z Krosna mało realne,ale jak mówi przysłowie:"dla chcącego nic trudnego"

Przeglądnąłem kilka wariantów przez Słowację:

-Krosno-Presov-Rużomberok-Zilina -Bratislava......Salzburg

-Krosno-Presov-Banska Bistrica-Zvolen-Nitra-Bratislava.......Salzburg

również ten który naturalnie wytycza google map

-Krosno-Nowy Sącz-Żywiec-Zwardoń-Żylina-Bratislava......Salzburg

Żaden nie pokazuje poniżej 10 godzin, a trzeba jeszcze wziąć poprawkę na warunki drogowe.

Ja jednak wybrałbym wariant pierwszy podany przeze mnie,zdecydowanie najwięcej kilometrów pokonuje się wówczas autostradami słowackimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kraków Salsburg jadę mniej więcej zawsze koło 7 godzin jak są normalne warunki, piratem drogowym nie jestem - przeważnie tempomat na autostradzie ustawiony na 145 i tak przez większość czasu, w Salsburgu komputer pokazuje mi średnia przelotową w granicach 105 km/h z tego co pamiętam. Te 7 godzin to oczywiscie czysty czas jazdy, nie liczę przerw a to już zależy jak kto jedzie. Jadąc prawie bez przerw to w czerwcu Stubaii w lekko ponad 9 godzin - wariant jw czyli Salsburg w tradycyjne 7. Nie wiem jak tam z Krosna sie jedzie ale wychodzi mi, że sie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy....Nie bede sie narazał przeciez... Hotel wymaga przyjazdu do 16.00 bo inaczej zwolnia rezerwacje... a nad ranem nie chce mi sie ruszac. Zadzwonie z drogi .Moze dadzą mi szanse i pozwolą sie spoznic :D....

Figo ja zawsze jezdze tym pierwszym wariantem drogi;)

Ale jakbym mial jechac przez Kraków to zmieszcze sie w 10-ciu godz....Bo do Kraka jade 1,5h:)...AŁTOSTRADA jest przeciez:)))

BTW na slovensku trzeba baczyc na MO...Dodatkowo na odcinku Presov- Zylina malo informacji przez CB...Ale jest nowe 8km autostrady.I podobno juz cale tatry objezdzamy autostrada D1 jednym ciegiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem to dokładnie 2 tygodnie temu, jest tak jak mówił Michumor.

Odcinek drogi od granicy do miejsca w którym jest zjazd na Czadcę w ogóle nie jest oznaczony jako droga szybkiego ruchu czy autostrada czyli znakami D7 D9, dopiero za tym zjazdem stoi znak D7 który mówi że znajdujemy się na drodze expresowej, czyli w Czeskiej Republice płatnej.

Więc nie musisz mieć winetki na Czechy!

SB dopytam jeszcze dokładniej. Czy mogę jechać dr nr 48, czy ta jest już płatna i w tym wypadku trzeba wybrać dr. nr 67 przez centrum: http://maps.google.com/maps?f=q&source=s_q&hl=pl&geocode=&q=cieszyn&sll=46.873336,19.377136&sspn=1.273017,2.469177&ie=UTF8&hq=&hnear=Cieszyn,+Cieszy%C5%84ski,+%C5%9Al%C4%85skie,+Polska&ll=49.746558,18.636932&spn=0.075205,0.154324&z=13

Dzięki:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

No to tak: Spod domu do hotelu w Salzburgu jechałem 9 godzin.Przerwy w podrozy wyniosly ok 20-30 minut.srednia 101km/h

Wczorajszy powrót z Ramsau im Zilertal do Krosna wyniosl 11 godz. Przerwy w podrozy ok 20 minut.TYle ze przez Wieden wzdłuż kanału:D

Za Martinem była szansa trafienia przez MO laserkiem....Nie zdazył wycelowac....Wygrazał jeszcze w lustterku...W ogole duzo patroli w SK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też widziałem te nowoczesne "suszary" luneta + laser mogą pewnie ściągać dowolne auto z dużej odległości. Oprócz tego kamery zamontowane na radiowozach odwrócone do tyłu. Trzeba uważać szczególnie na ograniczeniach prędkości - teren zabudowany oraz remonty. Brakujący odcinek D1 przez P.Bistrice będzie gotowy 10 maja 2010. Widziałem również, że są przygotowania do przedłużenia autostrady w kierunku Cieszyna na odcinku Żlilina - tunel (nie pamiętam w jakiej miejscowości). Trasa jest wytyczona przez geodetów. Jechałem tamtędy w środę (24.02) trawy odwierty geologów, więc niedługo będą budować:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...