Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Koniec sezonu ? Nieee, to dopiero początek końca ;)


Gość Bode

Rekomendowane odpowiedzi

Pare osób wie, pewnie większa część nie, że mieszkam jakieś 500m od Ryterskiego Raju. Jeszcze pare dni temu pomyślałem, że to koniec sezonu, pojeżdżę jeszcze ze 4 razy na treningach i parafina na narty i w pokrowiec.

Aaaaale dziś (5.III.10.) obudziłem się rano, wstałem, podrapałem się po dupie, wyjżałem za okno i powiedziałem o. No może nie będę mówił co, bo to kulturalne forum, ale każdy Polak może się domyśleć. Wyszedłem ze szkoły i z radością pięciolatka wskoczyłem w zaspy i zacieszałem aż do wejścia do szkoły. Polski,matematyka, Wf, GW i chemia. Kurde, trwało to wieczność, zwłaszcza, że już myślami siedziałem na krzesełku. W domu zjadłem pomidorową, zarzuciłem wszystko do bagażnika i śmigiem na stok. Na stoku jak to o godzinie 15 + muldy ze świerzego puchu. Ooook, da się znieść. Nogi mi pracowały jak bym jechał po trasie z przygotowanymi muldami. Tłumienie, nisko, tłumienie nisko. Wyjeździłem się za wszystkie czasy (miałem 4 tygodniową przerwę z wyjątkiem zawodów tydzien temu). Nogi wchodzą mi do tyłka, ale tak podniosły mnie te nartki na duchu, że zapominam o bólu ;).

Do rzeczy. Jeśli przez długi okres braku opadów(śniegu, deszcz był) i mrozu ze 100 cm zrobiło się 70 to ja wole nie myśleć do kiedy będzie siedział ten śnieg. Dosypało dzis 15 cm, pada teraz, będzie padać jutro i mniejwięcej przez cały tydzien. Potem jeszcze tydzien mrozu. Śniegu z palcem w uchu będzie ze 130 cm. Liczmy 14 dni od dzis to w przybliżeniu 25-26. Śnieg będzie topniał szybciej, bo będą wyższe temperatury, ale do początku kwietnia się potrzyma.

Wniosek? Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo wychodzi na to, że po raz pierwszy w życiu będę spędzał urodziny w narciarskim raju ! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare osób wie, pewnie większa część nie, że mieszkam jakieś 500m od Ryterskiego Raju.

[...]

Wniosek? Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo wychodzi na to, że po raz pierwszy w życiu będę spędzał urodziny w narciarskim raju ! ;)

Pozazdrościć! A że nie koniec sezonu, to fakt, i niech nikt nie śmie zaprzeczyć! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie marzec zawsze jest u nas najprzyjemniejszym miesiącem do nartowania bo i śniegu z reguły dużo i słoneczko przyjemnie przygrzewa:) , nic tylko cieszyć się nartami :):):)

a na dodatek w tym sezonie tak naprawdę dobre warunki śniegowe zrobiły się dopiero teraz:)

Ps

jutro kierunek Pilsko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za oknem zima ale niestety to juz chyba ostatnie jej podrygi na nizinach w przyszłym tygodniu zaczną kwitnąć kwiaty, drzewa zrobią się zielone...

jakie macie zwyczaje kończenia sezonu? Zwykle w polsce doło pojeździć się jeszcze w weekend majowy ale w tym roku chyba będzie to nie osiągalne. Ale połowa kwietnia kto wie hmm?

Ja zwykle kończe na Pilsku, jest mega klimat kilkanaście osób od szczawin śnieg na orczyk nasypany łopatami jazda zaczyna się ok 3 słupa wjazd pojedynczo. Dojeżdza się powyżej ścianki na czarnej zawsze zamkniętej trasie i z buta z nartami na kopiec. Tam sztruksik, słoneczko i super jazda. Do auta albo przez las między choinkami, albo z buta my zawsze wybieramy opcje 1:)

Polecam choc zastanawiam się czy nie zakończyc w tym sezonie gdzieś indziej???

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zwykle kończe na Pilsku, jest mega klimat kilkanaście osób od szczawin śnieg na orczyk nasypany łopatami jazda zaczyna się ok 3 słupa wjazd pojedynczo. Dojeżdza się powyżej ścianki na czarnej zawsze zamkniętej trasie i z buta z nartami na kopiec. Tam sztruksik, słoneczko i super jazda. Do auta albo przez las między choinkami, albo z buta my zawsze wybieramy opcje 1:)

Też tak długi czas robiłm. Przy okazji carvingsport robił ostatnie zawody, raczej w wersji zabawowej :)

Zdarzyło się też ciągnąć z buta na samą miziową.

Nawet proponowałem małe WZF na koniec tego sezonu przy okazji tych małych zawodów - ale nie widziałem odzewu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas śnieg cały czas pada, ale temperatury w dzien sięgają +6*C więc się nie utrzymuje. Ryterskiraj będzie działał weekendowo więc jeśli nie w dzień urodzin to 2 dni później pośmigam ;) Sezon sekcji zakończyliśmy w niedziele zawodami rodzinnymi więc tyczek w tym sezonie nie zobaczę, ale mam nadzieje pojeździć do końca ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bode u mnie za oknem sypnelo wlasnie hehe:P ale temp kolo zera stopni w ns jest wiec mam nadzieje ze bedzie tak dluzej i jeszcze sie posmiga weekendowo:) najbardziej mozna liczyc na Kluszkowce i chyba Białke, a Bode jak zda relacje z Rytra czy lezy snieg to tam skocze bo to 15min z domu ode mnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] a Bode jak zda relacje z Rytra czy lezy snieg to tam skocze bo to 15min z domu ode mnie:D

Waruny idealne do uprawiania wiosennego narciarstwa ;) słonko i jeszcze kupa śnigu ;) Wbijaj w niedziele to cos ogarniemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ja zwykle kończe na Pilsku, jest mega klimat kilkanaście osób od szczawin śnieg na orczyk nasypany łopatami jazda zaczyna się ok 3 słupa wjazd pojedynczo. Dojeżdza się powyżej ścianki na czarnej zawsze zamkniętej trasie i z buta z nartami na kopiec. Tam sztruksik, słoneczko i super jazda. Do auta albo przez las między choinkami, albo z buta my zawsze wybieramy opcje 1:)

Polecam choc zastanawiam się czy nie zakończyc w tym sezonie gdzieś indziej???

pozdr

Też lubię narty w kwietniu na Pilsku - kilku narciarzy,piękne słońce - jest klimacik. :rolleyes: Z warunkami różnie trafiałem;zazwyczaj fajnie,ale w zeszłym roku... :mad: szkoda gadać.Ratrakowali po... interwencji wk... narciarza:

p3.jpeg

Tutaj rozpaczliwa próba dojechania jak najwyżej:

p2.jpeg

Jeździły ratraki i narciarze razem!

p4.jpeg

Ale bywa tak :cool: :

picture.php?albumid=43&pictureid=276

Też tak długi czas robiłm. Przy okazji carvingsport robił ostatnie zawody, raczej w wersji zabawowej :)

Zdarzyło się też ciągnąć z buta na samą miziową.

Nawet proponowałem małe WZF na koniec tego sezonu przy okazji tych małych zawodów - ale nie widziałem odzewu :/

Ja się piszę! :cool:

Edytowane przez johnny_narciarz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waruny idealne do uprawiania wiosennego narciarstwa ;) słonko i jeszcze kupa śnigu ;) Wbijaj w niedziele to cos ogarniemy :D

no to w niedziele bede pewnie w Rytrze hehe:) a sobota napewno sie cos ogarnie.. w NS zbudzil nas dzis 5 stopniowy mrozik wiec na stokach gdzie maja snieg bedzie ok.. zeby tylko w ciagu dnia nie bylo za cieplo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rytrze dość wilgotno, ale można uprawiac narciarstwo do woli. Niestety wiadomo, jak to przy plusowych temperaturach jest cukier na trasie, ale pod nim jest spora warstewka twardego śniegu więc narty się trzymają.

Smiths! ja niestety chyba odpuszcze weekend bo planujemy kolejny wypad w góry dwudniowy ( tym razem Prehyba ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bedziesz teraz po góach łaził jak śniego na stokach leży:D jak go nie bedzie to bedziesz sobie chodzil hehe.. ja w sobote atakuje chyba Białke, w niedziele to sie zobaczy jak warunki sie bede prezentował no ale w planie mialem bliski mi Rytro:) a dzis bede chyba popoludniu w Rytrze, ale lekcje bede mial:) tylko od pogody zalezy bo jakimis deszczami strasza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rytrze dość wilgotno, ale można uprawiac narciarstwo do woli. Niestety wiadomo, jak to przy plusowych temperaturach jest cukier na trasie, ale pod nim jest spora warstewka twardego śniegu więc narty się trzymają.

Smiths! ja niestety chyba odpuszcze weekend bo planujemy kolejny wypad w góry dwudniowy ( tym razem Prehyba ).

http://www.gat.pl/pogoda/korbielow.php miałem na mysli GAT pilsko na miziowej jest teraz 0, w nocy był mróz. I największa zaleta tam nie ma "cukru" bo jest naturalny snieg:) Tylko te orczyki...

....od jutra spore ocieplenie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...