Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Projekt Smiths & Bode - czyli ile kosztuje narciarstwo.


Gość Bode

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrywieczór Państwu. Mamy dziś 21 marca, imieniny obchodzą Benedykta i Lubomira. Przechodzimy do projektu Smiths & Bode

Siedząc na gg, zmęczeni jak sandały Mojżesza podpierając głowę i sącząc herbate stwierdzilismy, ze na skionline nic się nie dzieje. Ale nagle przyszło olśnienie Ile do cholery kosztuje narciarstwo ? Przypuśćmy, że hipotetyczna rodzina państwa Kowalskich mało zamożna) wczesniej nie mająca nic wspólnego z narciarstwem (legenda mówi, że głowa rodziny za peerelu była mistrzem w konkurencjach szybkosciowych, ale... Ale to tylko legenda) planuje kupic sprzęt i wybrać się do bliskiego nam Ryterskiego Raju na weekend.

Ale mamy również rodzinę państwa Bogackich (nowobogackich), która wpadła na ten sam pomysł na wypasie. Ja zająłem się Kowalskimi, a Smiths Bogackimi. Ile ich to będzie kosztowało? No to zobaczmy:

Należy kupić sprzęt i ubrania dla państwa Kowalskich

termobielizna (no name) 140 zł

skarpetki (no name) 25 zł

rękawiczki (hyuingh albo cos w tym stylu:P) 50 zł

buty (Daibello) ( używane, po co nowe? ) 330 zł

spodnie (Expeditor) 90 zł

kurtka (TTH) 220 zł

kask (Wed'ze) 120 zł

gogle (no name) 30 zł

kije (sport ) 20 zł

narty z wiązaniami ( giełda – yeah! ) 340 zł

nocleg ( 2 dni + sniadanie +obiad +kolacja) 220 zł

paliwo ( całość / 3 ) 45 zł

karnety ( 2x 55 zł [całodzienne] )

Razem?* +/- 1740 zł

Powiedzmy, że pani żona płaci tyle samo, a dziecko o te 300 zł mniej . To i tak dla 3 osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem +/- 4900 zł

Przedstawiłem tu najtańszą z najtańszych opcji. Troche poszperałem po Alledrogo i zrobiłem cennik. Oooooook, ale wróble ćwierkają, że teraz pora na Smithsa :

Państwo Bogaccy

Państwo Bogaccy idąc zgodnie z postępującą modą i nowoczesnymi trendami na stoku chcą się prezentowac niczym alpejczycy z pucharu świata siegając w sklepach sportowych po artykuł z najwyższej półki. Jako że są wytrawnymi narciarzami radzącymi sobie na każdego rodzaju trasie, ich sprzęt musi być jak najlepszy, by zadowolic ich oczekiwania. Też jak Bode pozwoliłem sobie poszperac troszkę wybierając sprzęt na allegro przede wszystkim, opcje najdroższe choc myślę że kilka PLN można by tu jeszcze dorzucic:D*więc:

* Narciarz wersja HARD:

*

Termobielizna: góra koszulka długi rękaw ODLO Termo Evolution Warm 240zł, dół spodnie ODLO Termo Evolution Warm 220zł

skarpetki: Ski Adrenaline SINOFIT SKARPETY NARCIARSKIE X-SOCKS 150zł

*

rękawiczki: REUSCH RACING 08 Giant Slalom 569zł

buty: Atomic Hawx 10 1200zł

spodnie: Kjus 1000zł

*

kurtka: Kjus 3500zł

windstopper: Jack Wolfskin 500zł

kask: Dainese 500zł

gogle: UVEX x-ride morion 450zł

kije: Leki WC Racing 320zł

narty z wiązaniami : Volkl Racetiger SL Powerswitch 2011 3500zł

jedzenie i nocleg na dobę ( koszt ) :420zł + spa 200zł

paliwo: Audi Q7, 4.2 litra, 100zł w jedna strone

parking : w cenie noclegu:D

karnety: 55zł/dzien

*

razem: 3 osoby 37.772zł:D*

WWA z KRK

Podsumowanie.

Bode - Przesadził

Smiths - ... też :P

Dwa inne światy, ale tak czy siak w najtańszym wypadku, ze dwie pensje na początek trzeba mieć... Państwo z Q7 polecieli z materiałem dosyć mocno, ale cóż, wolno im ( z tego co nam wiadomo, ojciec ma sieć kantorów wymiany walut a matka jest dentystką ).

THE END

By Smiths & Bode

A.D. 2010

Edytowane przez Bode
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż właśnie... Pozostaje nadzieja, że Kowalscy poczują bluesa, i sprzęt posłuży im do wielu wypadów - czyli każdy przeciętny wyjazd będzie w miarę tańszy. Ale benzyny, noclegów i karnetów nie obejdą (chyba, że się przerzucą na turystykę narciarską, ale od tego się raczej nie zaczyna - zamiana sprzętu, na raczej droższy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentulalne podziekowania prosimy kierowac na obydwa konta ponieważ projekt ten był naszym wspólnym dziełem:D

Dobrywieczór Państwu. Mamy dziś 21 marca, imieniny obchodzą Benedykta i Lubomira. Przechodzimy do projektu Smiths & Bode

Siedząc na gg, zmęczeni jak sandały Mojżesza podpierając głowę i sącząc herbate stwierdzilismy, ze na skionline nic się nie dzieje. Ale nagle przyszło olśnienie Ile do cholery kosztuje narciarstwo ? Przypuśćmy, że hipotetyczna rodzina państwa Kowalskich mało zamożna) wczesniej nie mająca nic wspólnego z narciarstwem (legenda mówi, że głowa rodziny za peerelu była mistrzem w konkurencjach szybkosciowych, ale... Ale to tylko legenda) planuje kupic sprzęt i wybrać się do bliskiego nam Ryterskiego Raju na weekend.

Ale mamy również rodzinę państwa Bogackich (nowobogackich), która wpadła na ten sam pomysł na wypasie. Ja zająłem się Kowalskimi, a Smiths Bogackimi. Ile ich to będzie kosztowało? No to zobaczmy:

Należy kupić sprzęt i ubrania dla państwa Kowalskich

termobielizna (no name) 140 zł

skarpetki (no name) 25 zł

rękawiczki (hyuingh albo cos w tym stylu:P) 50 zł

buty (Daibello) ( używane, po co nowe? ) 330 zł

spodnie (Expeditor) 90 zł

kurtka (TTH) 220 zł

kask (Wed'ze) 120 zł

gogle (no name) 30 zł

kije (sport ) 20 zł

narty z wiązaniami ( giełda – yeah! ) 340 zł

nocleg ( 2 dni + sniadanie +obiad +kolacja) 220 zł

paliwo ( całość / 3 ) 45 zł

karnety ( 2x 55 zł [całodzienne] )

Razem?* +/- 1740 zł

Powiedzmy, że pani żona płaci tyle samo, a dziecko o te 300 zł mniej . To i tak dla 3 osób rozpoczynających przygodę z narciarstwem +/- 4900 zł

Przedstawiłem tu najtańszą z najtańszych opcji. Troche poszperałem po Alledrogo i zrobiłem cennik. Oooooook, ale wróble ćwierkają, że teraz pora na Smithsa :

Państwo Bogaccy

Państwo Bogaccy idąc zgodnie z postępującą modą i nowoczesnymi trendami na stoku chcą się prezentowac niczym alpejczycy z pucharu świata siegając w sklepach sportowych po artykuł z najwyższej półki. Jako że są wytrawnymi narciarzami radzącymi sobie na każdego rodzaju trasie, ich sprzęt musi być jak najlepszy, by zadowolic ich oczekiwania. Też jak Bode pozwoliłem sobie poszperac troszkę wybierając sprzęt na allegro przede wszystkim, opcje najdroższe choc myślę że kilka PLN można by tu jeszcze dorzucic*więc:

* Narciarz wersja HARD:

*

Termobielizna: góra koszulka długi rękaw ODLO Termo Evolution Warm 240zł, dół spodnie ODLO Termo Evolution Warm 220zł

skarpetki: Ski Adrenaline SINOFIT SKARPETY NARCIARSKIE X-SOCKS 150zł

*

rękawiczki: REUSCH RACING 08 Giant Slalom 569zł

buty: Atomic Hawx 10 1200zł

spodnie: Kjus 1000zł

*

kurtka: Kjus 3500zł

windstopper: Jack Wolfskin 500zł

kask: Dainese 500zł

gogle: UVEX x-ride morion 450zł

kije: Leki WC Racing 320zł

narty z wiązaniami : Volkl Racetiger SL Powerswitch 2011 3500zł

jedzenie i nocleg na dobę ( koszt ) :420zł + spa 200zł

paliwo: Audi Q7, 4.2 litra, 100zł w jedna strone

parking : w cenie noclegu

karnety: 55zł/dzien

*

razem: 3 osoby 37.772zł*

WWA z KRK

Podsumowanie.

Bode - Przesadził

Smiths - ... też :P

Dwa inne światy, ale tak czy siak w najtańszym wypadku, ze dwie pensje na początek trzeba mieć... Państwo z Q7 polecieli z materiałem dosyć mocno, ale cóż, wolno im ( z tego co nam wiadomo, ojciec ma sieć kantorów wymiany walut a matka jest dentystką ).

THE END

By Smiths & Bode

A.D. 2010

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przychodza tacy do mojego sklepu i kowalskiemu wale dogodne ratki a nowobogackiemu daje karte stalego klienta i oboje sa zadowoleni :D

A tak powaznie zdarzaja sie tacy klienci, rekordowo przeszlo 20 tyś jednorazowego klienta. w tym roku bylo kilku przeszlo 10 tyś .. aż miło sie kasuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No projekt ciekawy:) tylko czy nie przenieść go lub chociaż skopiować do "Trochę do śmiechu ":D:D:D

A nie było bardziej wypasionych karnetów dla Bogackich?:D:D;) a i sprzętu można trochę dorzucić (torby, pokrowce)

Edytowane przez cobra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi niestety takich to nawet nie znalazlem hehe ciekawe gdzie można je zdobyc:) a ten post to bardzo poważna sprawa hehe, teraz np każdy może popatrzeć na siebie i policzyć ile jest warty jesgo sprzęt:)

a w Ryterskim Raju to są najbardziej wypasione całodzienne karnety hehe.. Można by im może zrobić wycieczke na karnet całodniowy na Wierchomlii gdzie w high season czyli w świeta kosztuje 85zł:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekajcie no tylko jak nam wena koleny raz podskoczy to ze Smithsem tu zrobimy takie wypracowania, że pani Polonistka byłby pod wrażeniem :D

Cieszymy się, że się podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma karnetów na tzw bramki komercyjne czyli te do wchodzenia poza kolejnością - taki karnet by tu pasował idealnie. Buty jakieś za tanie do tego zestawu, może zmieńcie na jakieś Salomony z systemem Custom Shell - tak z 500 zł droższe i pasują do projektu bardziej niż Atomic dostępny w każdym Intersporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...