Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Porada dla niezdecydowanego


liniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów i prosze o pomoc!

1. Mężczyzna

2. Wiek- 36 lat

3. Waga - 86 kg

4. Wzrost - 182 cm

5. Na nartach jeżdże od 2 sezonów, ( do tej pory około 15 dni)

6. Moje umiejetności określam (wg skali forumowej) na ok 4-5

7. Moje buty to Fischer MX Pro 75 (kupione w tamtym roku)

8. Poszukuję narty uniwersalnej, na której bedę mógł pojezdzic krótkimi skrętami, ale też i większymi, a takze pozwoli mi ona podnieśc swoje umiejetności; na razie nie stać mnie mna narty nowe więc szukam używanych, tak do 500 zł.

W internecie ostatnio znalazłem:

HEAD iXRC 800 163 cm - sezon 05/06

Blizzard CMX 9 IQ 163 cm - sezon 07/08 - mój faworyt

Fischer RX2 Fire 160 cm - sezon 07/08

Volkl Unlimited R2 163 cm

Atomic Izor 3:1 159 cm - sezon 05/06

Blizzard SLC IQ 165 cm - sezon 07/08

Fischer RX5 Fire 160 cm - sezon 06/07

Proszę o poradę które narty z powyższych wybrać. Za pomoc góry wszystkim dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jeżdziłem na moich starych nartach HEAD Cyber Space XT dł 170 cm jeżdziło mi się ciężko. Gdy pożyczyłem Volkle Supersport R1 156 cm było już o niebo lepiej. Dlatego szukam nart ok.160 cm do 165 cm.

Mam pytanie do ciebie DAREKLEWANDOWSKI:

czy na krótszych nartach 160-165 będzie mi się zle jeździło i co się może dziać (z nartami i ze mną)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej jeżdziłem na moich starych nartach HEAD Cyber Space XT dł 170 cm jeżdziło mi się ciężko. Gdy pożyczyłem Volkle Supersport R1 156 cm było już o niebo lepiej. Dlatego szukam nart ok.160 cm do 165 cm.

Mam pytanie do ciebie DAREKLEWANDOWSKI:

czy na krótszych nartach 160-165 będzie mi się zle jeździło i co się może dziać (z nartami i ze mną)

:Djeździło się ciężko-tutaj może być dużo przyczyn;)Nie można wszystkich nart traktować jak slalomki,chcesz jeździć długim i krótkim skrętem,na tych krótkich nartach nie bardzo da się pojeździć precyzyjnie dłuższym skrętem;) Ale oczywiście wybór należy do Ciebie:rolleyes:,ale z chwilą zdobywania coraz większego doświadczenia i poruszania się z większymi prędkościami sam zauważysz,że czegoś brakuje;):P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząć, że jeździło się ciężko chodziło mi o skręcanie (heady miały r=14m), natomiast nie było "latania" przodów nart przy jeździe na wprost, co miało miejsce w Volklach. Czy to mogło być skutkiem za krótkich nart?

I jeszcze jedno: który z tych blizzardów byłby lepszy

CMX9 IQ

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2222&id_modelu=2864

czy SLC IQ

http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2221&id_modelu=2859

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Darkiem, powinieneś poszukać narty 170 cm, te beda za krótkie, normalne,że przy mniejszych umiejętnosciach bedzie jeździło Ci sie początkowo łatwiej na narcie krótszej, łatwiej ale nie lepiej, taka narta może doprowadzić do nabrania złych nawyków - większośc ludzi, którzy u nas jeżdżą bez kijów mają za krótkie narty, bo im łatwiej, no i mają nawyk prowadzenia skrętu jak małe dzieci, strują nartą całym ciałem - bo tak się da a tak jak sie powinno to na takiej narcie trudno sie nauczyc.

Edytowane przez mihumor
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była regularnie serwisowana, bo kupiłem ją w marcu 2009 na giełdzie za 80 zł (krawędź i ślizgi OK). Potem ja nasmarowałem na goraco w serwisie.

Musze przyznac,że była szybka - dla mnie za szybka więc ja sprzedałem (koledze za 100 zł:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była regularnie serwisowana, bo kupiłem ją w marcu 2009 na giełdzie za 80 zł (krawędź i ślizgi OK). Potem ja nasmarowałem na goraco w serwisie.

Musze przyznac,że była szybka - dla mnie za szybka więc ja sprzedałem (koledze za 100 zł:D)

Ok, a krawędzie?

Plus masz może fotkę ze swojej jazdy ?

Może problemem nie były narty tylko umiejętności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawędzie były ostre.

Problemem mogły być moje umiejetności, chociażna na zmrożonym i ubitym śniegu jeździło mi się OK, natomiast problem był na nieubitym sypkim stoku.

Ale to juz minęło...

Właśnie przed chwilą kupiłem ATOMIC SX9.2 SUPERCROSS 166 cm. Mam nadzieję, że bedę z nich zadowolony.

Co myslicie o tym zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...na zmrożonym i ubitym śniegu jeździło mi się OK, natomiast problem był na nieubitym sypkim stoku....

Właśnie przed chwilą kupiłem ATOMIC SX9.2 SUPERCROSS 166 cm. Mam nadzieję, że bedę z nich zadowolony.

Co myslicie o tym zakupie?

Heady miały zdaje się ~ 65 mm "pod butem", te Atomici 66 mm, więc boję się, że na nieubitym sypkim stoku zbytnio się nie polepszy + jak na nartę uniwrsalną troszkę za krótka, moim zdaniem oczywiście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą kupiłem ATOMIC SX9.2 SUPERCROSS 166 cm. Mam nadzieję, że bedę z nich zadowolony.

Co myslicie o tym zakupie?

Miejmy nadzieje,że będziesz zadowolony z wyboru;)Zawsze mnie interesuje chęć wyboru takich nart przez początkujących narciarzy-czy tylko kierują się opisem typu-najlepsza,zblizona do parametrów PŚ itd...:pOwszem jest to zachęcający opis dla narciarzy,którzy wiedzą co to jest szybka narta,zmiana krawędzi....,ale dla początkujących;)Sam model godny zaufania,ale nie na tym etapie sztuki narciarskiej;)Narta nie podda się łatwo,wymieknie narciarz/nawet waga nie pomoże/,jest w swoich parametrach prawie gigantką-no cross:rolleyes:Trzeba nad nia popracować,aby uzyskać wiadomy efekt:rolleyes:Do jazdy tradycyjnej wybór dobry,do cietej-łuki średnie idługie,do krótkich cietych wymaga siły i techniki.A przy tej narcie 166cm to bardzo mało,jest to model z 05/06 ;), w nowszych modelach tej długości nie było:p-a wtedy wybrałbyś 170cm;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Dareku, że sam nie do końca jestem przekonany do tej narty i mam mieszane uczucia z tego zakupu. Może uda mi się ją sprzedać i nie stracić.

A wracając do nart najodpowiedniejszych dla mnie, powiedz mi jakiej narty mam szukać (chodzi mi o parametry - długość już znam 170-175cm). Chodzi mi też o konkretne modele, które są godne zainteresowania. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci Dareku, że sam nie do końca jestem przekonany do tej narty i mam mieszane uczucia z tego zakupu. Może uda mi się ją sprzedać i nie stracić.

A wracając do nart najodpowiedniejszych dla mnie, powiedz mi jakiej narty mam szukać (chodzi mi o parametry - długość już znam 170-175cm). Chodzi mi też o konkretne modele, które są godne zainteresowania. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Nie popadaj już na początku w koszty;)jeszcze tych nart nie przetestowałeś:rolleyes:

Przeglądnąłem allegro i faktycznie trudno wybrać coś ciekawego:eek:Kilka modeli ewentualnie

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=959488989

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=956127937

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=959076041

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=968866332

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=969156167

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=972263686

http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=973633885

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Darkiem, powinieneś poszukać narty 170 cm, te beda za krótkie, normalne,że przy mniejszych umiejętnosciach bedzie jeździło Ci sie początkowo łatwiej na narcie krótszej, łatwiej ale nie lepiej, taka narta może doprowadzić do nabrania złych nawyków - większośc ludzi, którzy u nas jeżdżą bez kijów mają za krótkie narty, bo im łatwiej, no i mają nawyk prowadzenia skrętu jak małe dzieci, strują nartą całym ciałem - bo tak się da a tak jak sie powinno to na takiej narcie trudno sie nauczyc.

Słuszna uwaga. Sama ostatnio się na tym łapię. Nawet moi znajomi mają za krótkie narty;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne buciki. Do tych bucików oczywiście najlepsze będą Fischerki, te FX5 Fire całkowicie nadają się do nauki jazdy. Wybierz długość 170 cm. A za parę lat gdy opanujesz te szusy i skręty to polecam Fischer RC4 Competition Pro. Oczywiście też dł. 170. Naprawdę świetne narty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne buciki. Do tych bucików oczywiście najlepsze będą Fischerki, te FX5 Fire całkowicie nadają się do nauki jazdy. Wybierz długość 170 cm. A za parę lat gdy opanujesz te szusy i skręty to polecam Fischer RC4 Competition Pro. Oczywiście też dł. 170. Naprawdę świetne narty.

Ja bym bucików :eek: ani Fischerków :eek: nie kupował bo mogą być za małe!:eek::cool::confused:

Proponuję, żebyś kupił buty i narty.:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...