Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

SPD wasze doświadczenia


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możecie się ze mną podzielić Waszymi doświadczeniami w używaniu pedałów SPD?

Jak to było pierwszy raz, ile gleb zaliczyliście, jak długo Wam zajęło przyzwyczajenie się?

pierwszy raz niezapomniany - nie jest trudno ale trzeba pamiętac ja cały czas potwarzałem sobie "pamiętaj tu trzeba przekręcić jak cos" no ale to nie pomogło bo jak sie zatrzymałem i poderwalem nogi to bylo za poźno:D zaliczyłem rów pełen wody:D przyzwyczajanie sie hmm około miesiąca- wszystko zalezy od techniki i umiejętnosci jazdy na rowerze

gleb zaliczyłem mnóstwo bo trzeba się naprawdę przyzwyczaić.

Jacek trening na spd to stójka i to dobrze pomaga wyczuc rower a co za tym idzie spd-y wg mnie także:)

udanej zabawy i jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumie ze chodzi generalnie o pedaly zatrzaskowe (SPD to Shimano Pedaling Dynamics)... ja podczas nauki zaliczylem jedna glebe na Lookach jeszcze na szosowce i tam wypinanie bylo troche trudniejsze niz w oryginalnych SPD. Wczesniej jezdzilem w koszyczkach i mialem nawyk wyciagania nogi do tylu a w zatrzaskowych to sie zupelnie nie sprawdza :P Podobno tak ma kazdy facet ze trzeba jedna glebe zaliczyc :D natomiast kobitki ucza sie bez gleby :cool: takie moje doswiadczenia.

Ponad 10 lat jezdze prawie wylacznie w SPD na goralu, mam raczej lekko ustawiona sprezyne i raczej zawsze przy glebie jakos to wypina. Dla tego na poczatek radzilbym lekko ustawic sprezyne a jak sie nauczysz to wtedy dokrecic zgodnie z preferencjami bo jak sprezyna puszcza to tez nie jezdzi sie dobrze no i mozna przez to glebe zaliczyc (jak na nartach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka butów SPD z nowej kolekcji SIDI można zobaczyć tutaj: http://www.aktywnelato.pl/lato/?dzial=sprzet&co=kolekcje_buty&sezon=2010&producent=SIDI

... SIDI moge spokojnie polecic, mimo dosyc delikatnej budowy (tylko z pozoru )trzymaja sie bardzo dobrze, klamerka jest bardzo pomocna bo mozna regulowac w czasie jazdy i nie puszcza tak jak zwykly rzep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode

Nie jeżdżę w blokach, ale moi znajomi jeżdżą tylko w spd TIME. Trzymają bardzo pewnie, wypinają się zawsze kiedy przekręci się noge, zero blokowania. Ja aktualnie zamiast bloków używam platform i butów FIVE TEN, trzymanie najlepsze z powodu wykorzystania specjalnej gumy i szeregu rowków w podeszwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spd

Kupiłem,nie byłem w stanie jeżdzic,sprzedałem.Nie zaliczyłem żadnej gleby,ale

nie byłem w stanie jeżdzic dłużej niż 1-2 godziny,a jeżdżę na dalekich

wyprawach,często 8-10 godz.Ból w kolanach w okolicy wiązadęł,pewnie skutki

jakiś naciągnięc po kilkudziesięciu latach uprawiania narciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

2 x gleba na samym poczatku,a potem poszlo, po pewnym czasie '' wykrecanie'' na bok staje sie automatyczne . Jak czasami wsiadam na rower ze zwyklymi pedalami to tez przekrecam stope- jezdze w SPD juz 9 lat i bardzo sobie chwale to rozwiazanie.Pozdrawiam.Beata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja chyba jestem kobietą. Co na to moja żona powie? :confused:

SPD to zbawienie w stosunku do nosków lub koszyków, jak kto woli. Planując zatrzymanie się należało odpiąć zapięcie w noskach, bo inaczej były kłopoty.

Zaliczyłem kilka poważnych gleb z owymi noskami i zawsze kończyło się to ciągnięciem za sobą roweru. W SPD nie ma takiej kwestii.

Obrona przed wywrotką przy ostrzejszej jeździe, moim skromny zdaniem, jest możliwa tylko kiedy bucik opiera się o zwykły pedał. Ale wtedy nie trudno wyobrazić sobie ostrzejszą jazdę w terenie. Nie mam tu oczywiście na mysli DH.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...