Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie rękawiczki na rower?


JC

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bode
Kolejne pytanie - jakie rękawiczki na rower? Czy z palcami, czy bez? Jakiej firmy polecacie?

mimo wszystko polecam z palcami, najlepiej 661 bo się długo trzymają, ewentualnie TLD.

http://allegro.pl/item1010840691_nowe_rekawiczki_661_comp_2009_kolory_s.html

Ja się przymierzam do kupna brązowo-błękitnych;) nie są piękne ? i będą pasowały do Twojego Cube JC ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie - jakie rękawiczki na rower? Czy z palcami, czy bez? Jakiej firmy polecacie?

DO Dh czy FR pewnie leprze sa z pelnymi palcami. Do lajtoej jazdy po lesie/gorach/miescie bez palców spokojnie wystarcza.

Nawet jak kupisz pełne palce TLD to w temperaturze 15+ bedzie Ci cieplutko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie - jakie rękawiczki na rower? Czy z palcami, czy bez? Jakiej firmy polecacie?

... ja przeciwnie do Bode 661 nie polecam, mialem kiedys z dlugimi palcami i rozlecialy sie bardzo szybko (moze mialem jakis felerny model), natomiast polecam Scott i Fox. Sadzac po rowerze to potrzebujesz do XC, ja uzywam z dlugimi palcami tak sie przyzwyczailem i takie preferuje dopiero jak jest bardzo cieplo to zakladam krotkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode
... ja przeciwnie do Bode 661 nie polecam, mialem kiedys z dlugimi palcami i rozlecialy sie bardzo szybko (moze mialem jakis felerny model), natomiast polecam Scott i Fox. Sadzac po rowerze to potrzebujesz do XC, ja uzywam z dlugimi palcami tak sie przyzwyczailem i takie preferuje dopiero jak jest bardzo cieplo to zakladam krotkie.

No ja uzywam aktualnie połówek Adidasa, ale potrzebuje pełnych ;) a 661 nigdy mnie nie zawodził ( kask, zbroja, ochraniacze kiedys rękawiczki )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja uzywam aktualnie połówek Adidasa, ale potrzebuje pełnych ;) a 661 nigdy mnie nie zawodził ( kask, zbroja, ochraniacze kiedys rękawiczki )

moze masz bardziej pancerne rekawice, ja mialem takie do XC z dlugimi palcami, wnetrze dloni bylo z kiepskiej amary i ten material nie wytrzymal dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode
moze masz bardziej pancerne rekawice, ja mialem takie do XC z dlugimi palcami, wnetrze dloni bylo z kiepskiej amary i ten material nie wytrzymal dlugo

no ja miałem DH ze skórą ( pewnie jakis sky, ale coś jak zamsz ) trzymało się koło roku, pod koniec sezonu je wywaliłem bo były poprzecierane ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo wszystko polecam z palcami, najlepiej 661 bo się długo trzymają, ewentualnie TLD.

http://allegro.pl/item1010840691_nowe_rekawiczki_661_comp_2009_kolory_s.html

:eek: :confused:

Chciałem polecić moje, ale już widzę, że na rowerze to cinki Bolek przy Was jestem i po miasteczku rowerowym na Błoniach powinienem jeździć. :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.motocyklowo.pl/index.php?products=product&prod_id=2062

Zdecydowanie polecam długie palce , już leciałem przez kierę na lajtowej jeździe i nie było miło :D

Hm, ja też raz przeleciałam przez kierę jadąc sobie lajtowo z posiedzenia Rady Pedagogicznej i od razu złamałam sobie nadgarstek :rolleyes: (dzieciak wyskoczył nagle na jezdnię zza zaparkowanej furgonetki też na rowerze, i walnął prosto w moje przednie koło, skutkiem czego wywinęłam zgrabną parabolę. Omawiając zjawisko rozważyć: prawo zachowania pędu, przyciąganie grawitacyjne; zadanie: np. napisać równianie ruchu środka masy rowerzysty, albo obliczyć energię walnięcia), ale nie wiem, czy jakiekolwiek rękawiczki by temu zapobiegły ;). Wydarzenie to dowodzi moim zdaniem ogólnie szkodliwości pracy, a w szczególności posiedzeń, których obszar rażenia rozciąga się jeszcze kawałek wokół instytucji, w której mają miejsce :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode
:eek: :confused:

Chciałem polecić moje, ale już widzę, że na rowerze to cinki Bolek przy Was jestem i po miasteczku rowerowym na Błoniach powinienem jeździć. :D:D:D

Oj tam, oj tam, każdy rowerzysta to rowerzysta ;) Ja w sumie się tak wtrącam trochę bo w zimie jeżdże inaczej niz większość forumowiczów i widzę, że w sezonach pozazimowych to samo ;P

Slawek, wal śmiało, forum dla każdego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bode
Hm, ja też raz przeleciałam przez kierę jadąc sobie lajtowo z posiedzenia Rady Pedagogicznej i od razu złamałam sobie nadgarstek :rolleyes: (dzieciak wyskoczył nagle na jezdnię zza zaparkowanej furgonetki też na rowerze, i walnął prosto w moje przednie koło, skutkiem czego wywinęłam zgrabną parabolę. Omawiając zjawisko rozważyć: prawo zachowania pędu, przyciąganie grawitacyjne; zadanie: np. napisać równianie ruchu środka masy rowerzysty, albo obliczyć energię walnięcia), ale nie wiem, czy jakiekolwiek rękawiczki by temu zapobiegły ;). Wydarzenie to dowodzi moim zdaniem ogólnie szkodliwości pracy, a w szczególności posiedzeń, których obszar rażenia rozciąga się jeszcze kawałek wokół instytucji, w której mają miejsce :D.

Hahaha, props, świetnie napisane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:eek: :confused:

Chciałem polecić moje, ale już widzę, że na rowerze to cinki Bolek przy Was jestem i po miasteczku rowerowym na Błoniach powinienem jeździć. :D:D:D

Sławek pisz śmiało. Fajnie, że jest ktoś z Bielska, kto rusza się po za zimą! SB też się odgrażał, że będzie się wspólnie pocił na rowerze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maria na "łamanki" nie ma rady , ja już doszedłem do tego że złamanie dla mnie to jak dla innych łyk zimnej wody latem :D

Kiedyś po wypadku , przyjechałem do domu ,wykąpałem i przebrałem się ,wsiadłem w auto i pojechałem na składanie ręki do szpitala :D

Co do rękawic to są takie , lub samemu sie to robi ...zszywanie przy rękawicy palca serdecznego z małym aby zminimalizować uszkodzenie tego najmniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam, każdy rowerzysta to rowerzysta ;) Ja w sumie się tak wtrącam trochę bo w zimie jeżdże inaczej niz większość forumowiczów i widzę, że w sezonach pozazimowych to samo ;P

Slawek, wal śmiało, forum dla każdego ;)

No, ja też trochę inaczej w zimie ale latem to tak zwyczajnie - na rowerku spokojnie. Wracając do rękawiczek, po okresie testów różnych wynalazków żelowych , streczowych , poliestrowych itp, powróciłem do starych rękawiczek Alpinusa - część "chwytna" rękawiczki wykonana z miękkiej skórki a góra rękawiczek, bawełniana, ażurowa, jakby w Koniakowie koronkę dziergały góralki :D tylko bez wzorków :(. W największe upały w tej rękawiczce zachowany był "komfort cieplny" a w dni zimniejsze dodatkowo ubieram pod nie cieniutkie rękawiczki jedwabne. No ale to zestaw do jazdy rekreacyjnej po ścieżkach rowerowych i leśnych dróżkach :)

Powoli przestawiam się z powrotem na wyroby ze surowców naturalnych. Na lato też nowa koszulka z merino. Jest szansa, że po całym dniu jeżdżenia smród własnej koszulki człowieka nie zabije. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja tam bym powiedział, że w zależności od jazdy różne rękawiczki, czy to do DH czy na szosę, poza tym czy na lato czy w sezonie jesienno-wiosennym, nie wspominając już o zimie.

Ale zaraz pewnie będzie, że to zdziwianie i szpan. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz pewnie będzie, że to zdziwianie i szpan. :P

Nie, nie będzie. Ja jadąc na narty prawie zawsze mam ze sobą 3 - 4 pary nart ... bo nigdy nie wiadomo na jakie warunki trafię. I nie uważam tego za szpan.

A teraz w temacie. Dzisiaj nabyłem droga zakupu rękawiczki rowerowe bez paców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć zawsze jeszcze z sobą takie z Castoramy za złotówkę robocze, jak by łańcuch spadł:D, i wcale nie dla szpanu tylko po to co by na szkle z soczkiem;) odcisków palców potem nie było widać:D

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rower i rekawiczki

z braku pogody jezdże sobie rowerkiem na trasie Kobiernice -Wilamowice ...i odwiedziłem po raz pierwszy SB - milego,kulturalnego fachowca od narciarstwa i ogrodnictwa SKi MODERATORA pogadalismy o nartach i budowie domu. Bardzo równy gość . i na koniec pragne dodac, ze przyjechałem tam bez rekawiczek ...czesto tez trenuje na Silowni i tam tez bez rekawiczek.. ale natomiast przy pracach wokół swego domu uzywam wełnianych oblanych powłoką gumowa i one idealnie chronia dłon od skaleczeń ...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...