Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

World Cup 2010


hucu

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej z całej sprawy cieszy mnie fakt, że Mirek otworzył wynik, Podolski dołożył, co było bardzo ważne dla przebiegu spotkania. Balem się, że zniszczą ich za "słabe polskie charaktery" po poprzednim meczu. A tu pokazali, że psyche mają mocną i talent wilki (bo polski). Mueller też pięknie i podawał i strzelał.

Gerrard stwierdził po meczu, że owszem bramka im się należała, ale nie zmienia to faktu, że Niemcy byli lepsi w tym meczu. Na postawie Anglików bardzo zaważyła słabsza gra Rooney'a.

Boski Diego idzie, jak czołg!:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zazwyczaj nie kibicuje Niemcom, w tym meczu było inaczej. Nie miało to jednak znaczenia. Piekny mecz, znakomita gra Niemców zwłaszcza Ozil, i Muller. Kolejny dowód na to, że kontuzja Ballacka tylko pomogła tej reprezentacji. Świerzośc, szybkość, pomysłowośc - co mozna powiedzeić więcej.

Anglicy nie ustępowali wiele ale nie mieli szczęścia niestety. Wynik wydajke sie niepsrawiedliwy po wielokrotnych próbach Gerarda i Lamparda ale cóż zrobic.

O wiadomym blamażu nie ma co pisać - po prostu wstyd.

Myslę, że Fifa po wczorajszym dniu będzie sie musiała w końcu na poważnie zająć sprawą weryfikacji decyzji sęziów w czasie meczu. Technicznie to przecież takie proste.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i fajny finał mamy Argentyna-Brazylia:)

A ja mam nadzieje,że taki padliniasty finał nam nie grozi:D;).Mimo,że naprawdę grają ładnie to wolałbym,żeby spotkali się w "małym finale"-duży rezerwuję dla Hiszpanii i Urugwaju .W sumie to teoretycznie od półfinałów może być Copa America zamiast Copa del Mondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kilka wniosków personalnych

Bramkarze: żaden na mnie nie zrobił wrażenia, to chyba pierwsze Mistrzostwa bez wielkiej indywidualności na tej pozycji- jak na razie

Obrońcy: I tu podobnie, trudno indywidualnie o laurkę dla defenzora, nie widzę obrońców nie do przejścia, genialnych wymiataczy, opok i ostatnich ostoji. Widzę natomiast bardzo skuteczną obronę opartą na grze zespołowej, wzajemnej asekuracji, świetnemu zespołowemu ustawianiu się i współpracy między formacjami. Trudno w takiej maszynie ujrzeć błysk indywidualnego geniuszu. Widać na tych pozycjach wielu świetnych zawodników. Można za to różnicę dojrzeć w grze do przodu obrońców, i tak srodkowi to Hiszpan Piquet za świetne długie podania i podłączanie sie do rozgrywania, Brazylijczycy Lucio,Juan i Argentyńczyk Hainze -uniwersalni i groźni pod bramką rywala. A boczni to superofensywni Ramos,Maicon i młody portugalczyk Fabio Coentrao, b.dobry w pozycyjnym ataku Niemiec Lahm

Pomoc: Odkrycie to turecki Niemiec Ozil, reszta to znane asy jak Xavi,Iniesta,Mesi (bo on to tu chyba za napastnika nie robi),Veron,Kaka i Bastian świńskisztygar, Snijder ale i Ghanijczyk Ajew gra świetny turniej.

Atak: Suarez-Forlan, Tevez-Higuain, Luis Fabiano ale przede wszystkim David Villa- przy jego każdym dojściu do piłki mocno pachnie bramką i to najgroźniejszy zawodnik tego turnieju jak dla mnie. No i Klose-Podolski też tworzą bardzo fajny i groźny duet.

Jak mi ktoś umknął godny uwagi to poproszę o nazwiska bo nie wszystkie mecze oglądałem.

A lista zawodów, no tym razem to by mozna tu pisać długo i wymieniać, pewnie b sie zestawiło z tych nazwisk co najmniej kilka jedynastek z dużymi szansami na tryiumf w przyszłorocznej "czempionslig":D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak pokusiłbym się o wybranie bramkarza.Jak na razie zdecydowany numer jeden to Eduardo.Chyba jako jedyny, bądz jeden z nielicznych nie dał klopsa na tych mistrzostwach.Zawsze pewny,dobrze się ustawiał i obrońcy nie zawsze Mu pomagali w zachowaniu czystego konta.Widać było,że miał dobre czucie piłki i tego co się zaraz wydarzy.Musi jedynie popracować nad obrona strzałów ze spalonego:D wtedy Portugalia może pokusi się o medal na kolejnej imprezie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie macie takiego wrażenia, że piłkarsko to najbardziej bezbarwne MŚ od ... odkąd ja pamiętam czyli nie tak dawna bo 1990 :)

Pierwszy raz nie żałuję, że usypiam w połowie meczu ...

chyba nie;)życzę tak bezbarwnych ME 2012;):).RPA przygotowało się na MŚ-może pod wizerunek kamer:),mecze-jak to w turnieju;),teraz zacznie się prawdziwa piłka nozna;)Myslę ,że Niemcy powiozą zawsze wydmuchaną Argentynę,która na tle wyrafinowanej Brazylii jednak wygląda /wbrew oczekiwaniom/blado;)Nie chciałbym finalu A-B,to da dużo do myślenia europejskiej piłce:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Oranje dobre było!:) No, a Brasil grało, tak jak reszta zmanierowanych gwiazdorskich teamów i zakończyło. Bez żalu z mojej strony.

Chyba zbyt ostro oceniasz. Co do Argentyny zgoda ale Brazylia grała swoje i gdyby w pierwszej połowie nie byli tak bezlitosnie kopani mysle, że powieźliby Holendrów. Cóz sprawdziło sie to co juz wiele razy widzielismy, że wiodące druzyny z APłd maja zero przygotowania mentalnego i dlatego przegrywaja. No ale jal sie komus wmawia że juz jest mistrzem świata to trudno póxniej grać w pozycji przegranego. Przypadkowa bramka nie powinna zmieniać druzyny grającej tak kombinacyjny futbol w bezładną bieganię. Przegrana sie należała własnie dlatego myslę.

Co do reszty to Paragwaj górą - po co wstawiono StCruza wypalnego i wolnego tego tylko nie wiem.

A Niemcom chyba zaczne po prostu kibicowac bo to zdecydowanie najlepsza drużyna turnieju. Kontuzja Ballacka była chyba jakims zrządzeniem losu a zawodnicy tacy jak Ozil czy Muller mogli wreszcie pokazać swój kunszt nie bedąc w cieniu podstarzałego gwiazdorka.

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Oj się dzieje,czyżby miałby być finał Ameryka Południowa-Europa;)A nie pisałem,że będzie ciekawie:)

Chyba nie,to będzie final europejski!!!

Tym razem wygrają Niemcy - którym nigdy nie kibicowałem - i do tego zasłużenie.

Szkoda Urugwaju - szansa była ale z jednym piłkarzem, który wierzy w to, że możę strzelić bramkę się nie da.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna ta Holandia, średni bramkarz, obrona średnia, w polu jakoś nie dominują nad przeciwnikiem, 80 minut siermięgi i 10 minut błysku plus sporo fartu i okazuje sie, że to jak na razie wystarcza. Holendrzy miewali dużo lepsze drużyny, grające piękną dla oka piłkę tylko przeważnie w decydujących meczach szczęścia brakło lub trafiali na świetnego i fantastycznie usposobionego rywala. Przykłady niektóre: 1998 - półfinał z Brazylią i karne, 1994 w USA - ćwierćfinał z Brazylią 3:2 po najlepszym meczu turnieju, ME ostatnie i 3:1 z Rosją gdy Arszawin miał "dzień konia", no i słynna Holandia z Gulitem, Rajkardem, Van Bastenem, Overmarsem, Komanem itd, ci to dopiero spektakularnie grali;).

A Urugwaj - czapki z głów, średnia drużyna z fantastycznym Forlanem, wola walki, dobra taktyka i także dużo szczęścia, półfinał to ich ogromny sukces - no i napedzili strachu pomarańczowym w końcówce ale na remis to już by było fartu za wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...