Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Walka o tańsze paliwo


hucu

Rekomendowane odpowiedzi

browarowi marketingowcy "wymyślili" na ten sezon piwa niepasteryzowane:rolleyes:. Ale co to za piwo niepasteryzowane , które ma termin ważności do spożycia 3 miesiące ,np Kasztelan (chociaż nie jest zły ) , i na dodatek jest w puszce:confused: . Jak się uczyłem pić piwo ;) to taki niepasteryzowany napój w butelce , w sklepie , przy tych temperaturach co obecnie ,wytrzymywał max tydzień , potem już był nie do wypicia .Co innego ,że nie miał prawa uchować się na półce tyle czasu:) . U nas pijało się głównie Żywca z Góralem i jak był świerzy to był naprawdę dobry:p .Wtedy piwa pasteryzowane były czymś wyjątkowym i jak się zdobyło np taki żywiecki Eurospecial to był miód w gębie i szacun u kumpli:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem niszowo - lokalne piwo Grybów Premium. Niestety smakuje jak woda z zardzewiałego wiadra. Widać,że ten browar nie może pozbyć się dawnej etykietki "Zemsta Grybowa" przyklejanej lokalnie również każdemu piwowarowi ważącemu trunek wątpliwej jakości. Takie swoje "Zemsty" to chyba każdy region miewał:D

Swego czasu najgorszym koszmarem pt. "Zemsta......" w moich okolicach było piwo z browaru Konstancin.

No mocz konia chorego na białaczkę chyba tak mógł smakować .

Niedawno doszły mnie słuchy , że bardzo się poprawili i warzą przyzwoity trunek , ale jakoś się nie rwę do eksperymentowania.

Jak się wiele lat temu zniechęciłem to jakoś ciężko się zmusić do ryzyka.

Z innych okolic to wiele lat temu na Mazurach raczyliśmy się piwkiem z browaru Biskupiec.

Pychota było.

Rok później rejs zaczynaliśmy w Rucianym.

Patrzymy a tu w knajpie Biskupiec z kija leją .

No to po kolejce zamówiliśmy.

Stuknęliśmy się kuflami , łyknęliśmy.................i jak nas było pięciu to reszte wylaliśmy.

Dno!!

Nie dało się tego wypić.

Może na jakąś trefną beczka trafiliśmy ale ja się więcej na Biskupiec namówić nie dałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc

Swego czasu najgorszym koszmarem pt. "Zemsta......" w moich okolicach było piwo z browaru Konstancin.

No mocz konia chorego na białaczkę chyba tak mógł smakować .

Niedawno doszły mnie słuchy , że bardzo się poprawili i warzą przyzwoity trunek , ale jakoś się nie rwę do eksperymentowania.

Jak się wiele lat temu zniechęciłem to jakoś ciężko się zmusić do ryzyka..

Marcinku przekonaj sie i spróbuj. Nowy Konsttanci pozostał niszowy ale robi całkiem smaczne piwa a do tego dba o kolekcjonerów produkując serię z ciekawymi kapslami.

Pozdro

Z innych okolic to wiele lat temu na Mazurach raczyliśmy się piwkiem z browaru Biskupiec.

Pychota było.

Rok później rejs zaczynaliśmy w Rucianym.

Patrzymy a tu w knajpie Biskupiec z kija leją .

No to po kolejce zamówiliśmy.

Stuknęliśmy się kuflami , łyknęliśmy.................i jak nas było pięciu to reszte wylaliśmy.

Dno!!

Nie dało się tego wypić.

Może na jakąś trefną beczka trafiliśmy ale ja się więcej na Biskupiec namówić nie dałem .

Browar w Biskupcu nie działa od wielu lat. Likwidajca i demontaż większości ciągu technologicznego to chyba koniec lat 90. Wczesniej browar nalezał do Browarów Warmińsko-Mazurskich i produkował kilka gatunków piwa oraz prowadził działalność badawczą dotyczącą technologii piwowarskich. Po wojnie browar działał dośc prężnie w latach 60-70 po odbudowie w 55-57 roku. Ostatnio piwo Biskupieckie rozlewano w Olsztynie albo w jakims GS (bo browar nie miał własnej rozlewni) po którym to procesie smak zmieniał sie drastycznie bo strasznie chrzcili.

Swego czasu - i o tych czasach pisze Marcin - było to jedno z lepszych piw w regionie.

Świetność browaru to jednak czasy przedwojenne i przd pierwszą wojna światową gdy właścicielami browaru - tak jak i większości browarów w regionie byli Daumowie.

Obecnie browar a właściwie zabytkowe budynki pobrowarne niszczeją. W roku 2007 kupiła go osoba prywatna jednak po próbie remontu wystawiony on został znowu na sprzedaż. Teraz nie wiem co sie tam dzieje.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może niektórzy pamietają to

smak tego piwa poznałem jeszcze nie będąc mieszkańcem Elbląga,łagodny i trochę zagazowany-ogromna piana,póżniej będąc na miejscu wyznawałem EB-Specjal :P-mniej gazowane i mocniejsze.Od 2003 brak produkcji na kraj,jeszcze dwa lata temu znajomy załatwił mi na święta BN 20 butelek 0,35l eksportowego;)Smakowało -bosko:rolleyes:Ale obecnie chyba już nawet na eksport nie produkują,browar należy do Żywiec SA i rozlewa od Żywca po Hienekena:pJest jeszcze Specjal,może ma swoich smakoszy,ale dla mnie to zwykły sikacz.Przerzuciłem się na wódę;)/oczywiście żart:D/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EB (nie mylić z Edytą Bartosiewicz;)) było pierwszym w Polsce marketingowym wystrzałem na rynku piwnym.

Z nieznanej marki EB nagle stało się wiodącą z potężnym udziałem w rynku. Trochę mniej chlubnie z niego zeszło.

Wielu też twierdzi, że to początek masowej produkcji złocistej cieczy, której głównym składnikiem jest reklama.

ale Darka Z. jeszcze wiele osób wspomina:)

btw mały cytat opisujący jak winno wyglądać i smakować piwo

"No, tylko spojrzyj, panie Ignacy - mówił radca podnosząc napełniony kufel. - Kolor starego miodu, piana jak śmietana, a smak szesnastoletniej dziewczyny. Skosztujże..."

Bolesław Prus, Lalka

Edytowane przez ravick97
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EB (nie mylić z Edytą Bartosiewicz;)) było pierwszym w Polsce marketingowym wystrzałem na rynku piwnym.

Z nieznanej marki EB nagle stało się wiodącą z potężnym udziałem w rynku.

"No, tylko spojrzyj, panie Ignacy - mówił radca podnosząc napełniony kufel. - Kolor starego miodu, piana jak śmietana, a smak szesnastoletniej dziewczyny. Skosztujże..."

Bolesław Prus, Lalka

I to hasło na mazurach w tamtych latach wiodące.......

CZAS SIĘ NA EBAĆ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

apropos noteckiego mały news...

administrator Browaru Czarnkowskiego zabrał ze sobą niedawno technologa i piwowara z w/w i przeniósł się do browaru o wdzięcznej nazwie Gontyniec.

Nowe piwko nazywa się Gniewosz ... nie miałem jeszcze go przyjemności próbować ale teraz trudno stwierdzić które jest orginalne a które nie .

Gniewosz od Noteckiego różni się tylko etykietą i kapslem .

jedno jest pewne że są i tak znacznie lepsze niż szczyny zwierzyny z dużych browarów

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

apropos noteckiego mały news...

administrator Browaru Czarnkowskiego zabrał ze sobą niedawno technologa i piwowara z w/w i przeniósł się do browaru o wdzięcznej nazwie Gontyniec.

Nowe piwko nazywa się Gniewosz ... nie miałem jeszcze go przyjemności próbować ale teraz trudno stwierdzić które jest orginalne a które nie .

Gniewosz od Noteckiego różni się tylko etykietą i kapslem .

jedno jest pewne że są i tak znacznie lepsze niż szczyny zwierzyny z dużych browarów

Nie jeździsz czasem w stronę Warszawy/Katowic?

Bo wysyłka piwa... ale może byśmy dali rade? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Browar w Czarnkowie wystawiony na sprzedaż

To będzie prawdopodobnie najgłośniejszy przetarg w całej północnej Wielkopolsce. Na sprzedaż wystawiono bowiem czarnkowski browar, który jest znany z produkcji niepasteryzowanego piwa noteckiego. Jest to również ostatni państwowy browar w naszym kraju.

Poznański oddział Agencji Nieruchomości Rolnych chciał go sprzedać już pod koniec ubiegłego roku, tyle że nie jako browar, ale jako... nieruchomość. To z kolei oznaczało, że nowy właściciel mógł go zburzyć i postawić na tym miejscu na przykład supermarket. Byłoby to nawet prawdopodobne, biorąc pod uwagę fakt, że nieruchomość jest położona w dość atrakcyjnym miejscu.

Teraz tego nie będzie mógł już zrobić: jeżeli wyłoży 6,1 miliona złotych, bo taka jest cena wywoławcza czarnkowskiego browaru, przynajmniej przez trzy lata będzie musiał produkować w nim piwo. Nowy właściciel przez rok będzie też musiał zagwarantować pracę 34 osobom, które teraz przy jego produkcji pracują.

Jednym z warunków przystąpienia do przetargu będzie zadeklarowanie wartości nakładów inwestycyjnych - tych pieniędzy czarnkowski browar potrzebuje od zaraz. Nabywca będzie także zobowiązany do wykupienia maszyn i urządzeń, które obecnie są wycenione na około 1,9 miliona złotych.

Czy tym razem znajdą się chętni? To okaże się dopiero 18 sierpnia. Amatorzy piwa noteckiego nie muszą się jednak niczym martwić. W związku z ogłoszonym przetargiem na pewno nie zabraknie na półkach ich ulubionego niepasteryzowanego piwa. Produkcja w browarze nie zostanie bowiem wstrzymana.

za: Polska Głos Wielkopolski

http://biznes.onet.pl/browar-w-czarnkowie-wystawiony-na-sprzedaz,18566,3319362,1,prasa-detal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CześćMówisz o tych?PS A Gontyniec to robi chyba browar w Witnicy albo Bielkówku albo w obu razem w zalęzności od gatunku, ale z tego co słyszałem nie jest to jakis wyjatkowy specjał przy Noteckim. Koźlak może troche lepszy a Ciemny ma najlepsze recenzje. Musze skoćzyc do P&P i kupić.

Czarnkow_07.jpg

Czarnkow_06.jpg

Czarnkow_05.jpg

Czarnkow_07.jpg.14e2ef1a25350283a0221b602f92c14d.jpg

Czarnkow_06.jpg.d18e04e53e23a5da3a982f1fa92fcbac.jpg

Czarnkow_05.jpg.bc2fb5b2d9819c0fa2d2e6c28df63ec9.jpg

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Mitek a masz z "Lubelskie Mocne"? Ewentualnie chcesz?Została mi z wakacji ostatnia butelka ...
Jeżli ten poniżej to mam ale mozna jeszcze sprawdzić sygnaturę - to to co jest obok kapsla a w rzeczywi stości na ząbkach (znak producenta kapsla) jeżeli jest tak jak tutaj "cp" to mam, jeżeli inny to jest to cos nowego (może byc też ten sam znak ale w innym kolorze (np biały) wtedy tez jestem zainteresowany)Bardzo dziekujeI pozdro

Lublin_40.jpg

Lublin_40.jpg.e5420265bf537616cf13285ff6d934f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Wracam do tematu.

Empirycznie sprawdzone:

1) w Auchan mają niezły wybór piwa

2) miodowe... każde miodowe jest nie dla mnie

3) "Czarne": prawie jak cola. warto spróbować bo niecodzienny smak.

4) "Heban": jedno może być

5) "Łomża Mocne": bardzo dobre

6) "Imperator": do wypicia

7) "Ciechan" w każdym wydaniu: spodziewałem się więcej po opiniach

8) "Nałęczowskie" i "Nałęczowskie Mocne": bardzo dobre

9) w Wawie spotkałem bar z dwoma lodówkami róznych piw w całkiem

dobrych cenach. Ulica Ząbkowska 3 - ostatni z trzech po koleji :) "Za lustrem" czy coś w ten deseń

10) "Sarmackie Mocne" z BIEDRONKI!! HIT HIT HIT!! Pyszne piwo za marne pieniądze. Potwierdza to tylko, że w Biedronce i Lidlu mają całkiem dobre piwa i wina. Sam polecam porto tawny z Biedronki. Nie ustepuje smakowi iinym porto w cenach do 100pln ... czyli do mojej granicy zaporowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
Dzisiaj kupiłem na spróbowanie Nałęczowskie Ciemne i powiem jedno : pychotka !!:)Oczywiście jak ktoś lubi ciemne piwko.
:)Dodam, że Browar Zwierzyniec ma nowego właściciela i podobnież ma wznowić produkcję :) A w wakacje zaliczyłem między innymi to ze zdjęcia i... polecam każdemu widok. Jest moooocno osobliwy jak na browar.

P6056041.jpg

P6056041.jpg.a2329190f8319e9d6cca02df9d74ae1f.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...