Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jakie narty - temat na lato


vlado

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że wybieramy się z kolegami na narty latem do Tajlandii :D (wersja oficjalna dla Naszych żon) potrzebuję pomocy w wyborze nart .....

a tak na serio

wiem że temat wałkowany wiele razy .... i pokusiłem się o przeczytanie wielu postów ale technologie lecą do przodu i powstają nowe modele więc od początku potrzebowałbym czegoś wytrzymałego aby powiozło moje 4 litery

ważę 115 kg przy 185 cm wzrostu jeżdżę od 5 sezonów czysto amatorsko ( koledzy doradzają żebym kupił sobie 2 deski snowboardowe ) ale to radykalne rozwiązanie :D

dechy maja byc w miare sztywne ,wymarzona dług 170cm z dłuższymi mogę nie dojść do porozumienia :eek: przeznaczone do jazdy na moich ulubionych alpejskich stokach ...

gilają mnie kolory ,szpan czy tegoroczna moda potrzebuję sprzętu który pomoże mi poprawić moją technikę jazdy ,do tej pory miałem narty kompletnie nieodpowiednie nie mówiąc o butach :D (flex60) i te deski jechały gdzie chciały a ja podążałem za nimi :(

temat jak najbardziej poważny choć ja z powagą mam niewiele wspólnego :D

buty jakie sobie wymarzyłem to Radicale 100-110 ? a dechy Zenith 9,5

poproszę znawców (znawczynie) o pomoc i sugestie w doborze sprzętu ........ a i najwazniejsze chciałbym zamknąc się w okolicy 2-2,5 tyś zł jeśli to możliwe :)

Edytowane przez vlado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm a może rosiółki oversize ? Ja średnio, a w zasadzie wogóle nie siedzę w nartach allround, ale podejżewam, że taki oversize na chłopa 115 kg będzie odpowiedni. nie mam na myśli jakis 9s WC bo to troche twarde, ale coś wybrać się da na pewno. Co do butów to juz Twój wybór a flex 100-110 to odpowiednia twardość pod tę wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zenith to właśnie Oversize najwyzszy w linii bez mutixa.

Uważam, że to bardzo dobry wybór. Miałem okazje zapoznać sie z tymi nartami oraz mam pare opinii od uzytkowników prezentujących prawdopodobnie zblizony do Twojego poziom.

Jedynie może długość budzi pewne watpliwości bo jednak jesteś chłop wielki i nie wiem czy 176 cm nie byłoby lepsze (ja osobiście takie bym brał bez wahania choc mniejszy jestem (100kg 180cm).

Jak chcesz więcej info to wal na priv.

Pozdrawiam

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja nowa propozycja to limitowana edycja nart jak najbardziej na czasie bo finał Mistrzostw Świata tuż, tuż a i zima coraz bliżej.:DParametry nart:- Długość-161, 166, 171-Taliowanie-111-64-96-Promień skrętu- 12,5; 13,5; 14,5No i oczywiście pełny sandwicz.:)

aaaaaa.JPG

aaaaaa.JPG.694e3c8f95bd7461e0e9ed973efc4438.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUŻO ZA DUŻO.

Kolega Vlado chce kupićZ9.5 ktore nie dawno na wyprzedaży w vega-sport były za 1299pln... nowe...

To zanim wyda Vlado 1299zł. na nowe narty to proponuję mu przetestowanie moich nart i porównanie z innymi modelami. :)

A potem będziemy rozmawiać czy dużo za dużo.:cool:

Ja tam wyznaję zasadę lepiej kupić drożej używane dobre narty, niż wypromowaną markę -nową nartę! :eek:

Edytowane przez Robert Janus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na taki Duelu i na Zenithach 6 (z zeszłorocznym 9,5 to różnica będzie niewielka) i osobiście wolałbym Duela, na pewno bije Rosoła poza trasą, w miękim śniegu i w gorszych warunkach. jakbym celował w jedne, uniwersalne narty to ten Duel jest super w takim celu. Niemniej Rosołki Zenithy sroce spod ogona nie wypadły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ważę 115 kg przy 185 cm wzrostu jeżdżę od 5 sezonów czysto amatorsko ...

...buty jakie sobie wymarzyłem to Radicale 100-110 ? a dechy Zenith 9,5 ...

W zasadzie jestem identyczny :confused:

Obecnie na stanie

buty Fischer SOMA MX PRO 95 Yellow

Head iSupershape 165 cm

Salomon XW TORNADO Ti 173 cm z opcją zmiany na 180cm

Dynamic VR 27 L 181 cm

Sprzętowo czuję się spełniony :D przerobiłem Volkle SL i Tigershark 10 PS, Salomony XW 10 i wcześniejsze modele Tornado, Salomony EQUIPE SC RACE, proponuję pogooglowć w w/w asortymencie.

Aha, sprzęt kupowałem używany od sprawdzonych sprzedawców.

buty nowe ~ 600 PLN

Head iSupershape 600 PLN

Salomon XW TORNADO Ti 600 PLN

Dynamic VR 27 L 300 PLN

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,bardzo dziękuję za zaangażowanie w temat ......

i jedno co jest na razie pewne to to że odpada temat jakiegokolwiek testowania nart używanych z racji odległości do Was ,większość z Was ma żabi skok na górki ode mnie to około 400-500 w jedną stronę :( - Bydgoszcz

po drugie może to prozaiczne pytanie ale czy te narty Wasze używane mają w komplecie wiązania ? - wiem nie jeden się uśmiechnie z politowanie ale niewykluczone iż "profesjonalne dechy" sprzedajecie jako golasy więc dochodzi koszt wiązań ....

jeżdżę amatorsko i moja wiedza jest również na temat sprzętu niewielka więc dylemat czy mam kupić sprzęt używany renomowanej firmy czy nowy to dla mnie abstrakcja :confused:

i wierzę Wam iż oblataliście sporo sprzętu i potraficie wyłuskać niuanse z poszczególnej deski ale czy ja to zauważę ...... obawiam się że nie :mad:

mam wgląd tylko w allegro a zakup desek używanych po tzw "testach" w Austrii w idealnym stanie to najczęstszy opis ale czy na pewno ??? to tak jak zakup motocykla (temat mi bliższy) po tzw glebach parkingowych :P hehe czyli proszę Pana stan idealny przewrócił się tylko ,,,,ale nie dopowiedział że przy 200 na godz. a nawiązuję do zakupu nart mojego kolegi z wypożyczalni w Austrii , Volków której były faktycznie z tegorocznego sezonu ale w Polsce gośc w serwisie powiedział mu że to ostatnie ostrzenie krawędzi bo trafił na lipę .... i nie jest to nawiązanie dla Waszych ogłoszeń ale o faktycznym braku wyboru w używanych deseczkach i znowu odległości na południe kraju ...

a w Bydzi pustynia jeśli chodzi o marketing zimowy zostają jakieś sklepy sieciowe i oczywiście sezonowi pracownicy ,którzy mają pojęcie na temat sprzętu pewnie takie jak ja ..

dlatego też skłaniałbym się mimo wszystko w stonę narty nowej aby faktycznie znależć tzw złoty środek ze średniej półki cenowej

....zenith 9,5 obecnie widzę za 1199 zł na allegro ,radicale ok.699 zł i chyba poczekam do połowy sierpnia i łyknę taki zestaw ;)

ale chętnie jeszcze poczytam kilka opinii .....

Edytowane przez vlado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć vlado:)

Jeżeli chodzi o deski od Roberta J to możesz spokojnie się zdecydować.

Ja u niego kupiłem 3 pary, z czego dwie używki.

Jak mówi, że dobre to są dobre, sam sprawdziłem na sobie:D:D:D i nie żałuję.

I dodam, że nie mam z Nim spółki:cool:

A narty które ci proponuje to S-klasa.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to nie do końca tak jak piszesz .. na allegro jest masa "min", wszystko pieknie ale ..

Sam raz poleciałęm na cenę w opcji kup teraz i kupiłem deseczki które jak się później okazało miały zamaskowany przeszlif (?!), nie dochodziłem praw za bardzo bo dogadałem się z gościem że zwrócił mi część kasy, ale nie zawsze jest tak łatwo.

Co do używek to ciężka sprawa, np Robert jest dystrybutowerm na Polskę firmy której narty zaproponował co za tym idzie nie psuł by sobie opinii sprzedając "miny". Ja proponuje Tobie poszukać po sklepach, ewentualnie jak chcesz kupić na allegro i nie znasz się bardzo to jechac i odebrac osobiście bo nawet laikowi co nieco może wpaść w oko czego na zdjęciu nie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Allegro to polecam tylko nowe narty, jak już kupować używki zerknij na naszą giełdę (kupię sprzedam), a dlaczego na naszą?, a z tego względu że znamy się przeważnie jak łyse konie i jeden drugiego szanuje i nikt nikomu by nie oferował dziadostwa. Warto czasem odwiedzać małe społeczności takie jak nasza!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ oczywiście w moim zamyśle nie było wątpić w uczciwość użytkowników tego forum , co to to nie ....

streszczając swoje wypociny ,chodziło mi o to że jestem skazany w mojej okolicy tylko na zakup nowego sprzętu ,ponieważ w życiu nie kupię używek na allegro na podstawie zdjęć :) z tel komórkowego ....

Panowie zmykam teraz na tygodniowy urlop i wrócę do tematu i napiszę na priv do zainteresowanych osób ,które przedstawiły mi swoje oferty

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc w temacie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

wow, masz całkiem spory budżet... ja niestety o takim mogę tylko pomarzyć ;) dlatego w sumie szukam używek, i wiem że jesteś do tego raczej negatywnie nastawiony, i nie dziwię się. sam długo byłem, aczkolwiek trafiłem na sklep na obrzeżach Krk ( dobrenarty.pl ), gdzie używki są jednosezonowe, i można je wypożyczyć przed kupnem - jeśli nam się nie spodobają, to płacimy tylko za koszt wypożyczenia - 30-50 zł za dzień. Na podobnej zasadzie działa sprzedaż wysyłkowa, jak dostaniesz narty i Ci nie pasują, to nie robią problemu ze zwrotami, wiem bo gadałem z pracownikiem ;p co do Twojego problemu, tzn wyboru, to możesz tam zobaczyć, bo na stronce jest asystent, który po wpisaniu wzrostu itp wyświetla pasujące do nas modele :) te rossignole, o których wspomniałeś są spoko - nie wiem czy nie za twarde, skoro jeździsz czysto amatorsko, ale z tego co widzę to nikt tu nie odradzał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...