Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Porada w doborze sprzętu


anek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, z żonką postanowiliśmy zakupić własny sprzęt, dlatego proszę Was o poradę:

Luba:

Wzrost: 172

Waga:55

Poziom: 1

Moje dane:

Wzrost:183

Waga: 90

Poziom: 3

Korzystając z okazji przebywania w Wiedniu przez 9 miesięcy chcemy trochę pojeździć i się podszkolić ;)

Prośba o dobór całego sprzętu: narty (mogą być używane), buty (zakładam, że wg. własnego uznania?), etc.

Chcielibyśmy się ze sprzętem zmieścić tak w 2-2.5kPLN - realne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Wam doradzą ludzie znający się lepiej ode mnie na sprzęcie, ale w sumie sądzę, że powinniście się zmieścić w wymienionej kwocie. Najważniejsze, żeby dobrać sobie wygodne i nie za twarde buty - nowe. Co do nart, są dwie szkoły wybierania ich na początek - albo po prostu narty z marketu, na 1-2 sezony, zanim będą potrzebne twardsze, albo jakieś używki. Niewykluczone jednak, że zakupy w Wiedniu nie wyszły by Wam drożej - zależy, kiedy się tam wybieracie. Jeśli jeszcze w lecie, to kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty zdecydowanie nowe, ze względów higienicznych I przede wszystkim wygodne. Na początek to wystarczy myślę że kwota max 300-400zł. Przy wybieraniu butów nie patrzcie na firmy ponieważ jakość jest zbliżona a każdy producent ma swoje wady np. moja żona przy każdych butach z rosignola miała ten sam problem obcierały w "podbiciu" każde! dla amatorów i pro. Z kolei każde buty z salomona są dla niej jak kapcie.

Po prostu idźcie do sklepu i spróbujcie. Dla początkującego flex buta 40-60.

Narty które podałeś atomic metron 7 są raczej dla zaawansowanychm proponowałbym się skupić na czymś prostszym na rossignol Zenith 1, super narty. http://allegro.pl/item1171659527_rossignol_zenith_z_1_0_2010_170cm_kije_gratis.html to masz z zeszłęgo sezonu, ale proponowałbym nawet z sezonu 08/09.

Dla kobiet odpowiednik np. z rossignola atraxion lub passion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narty które podałeś atomic metron 7 są raczej dla zaawansowanychm proponowałbym się skupić na czymś prostszym na rossignol Zenith 1, super narty.

Raczej średnio dla zaawansowanych ... dopiero M10 był jako tako powiedmzy sobie twardszą nartą.

Dla kobiet odpowiednik np. z rossignola atraxion lub passion.

I tu mamy ciekawy wątek. Bo ja twierdzę -po doświadczeniach bliskich mi kobiet- że passiony są do niczego. A taki attraxion to bdb narta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...