Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty dla 12 letniej panny?


Midnight

Rekomendowane odpowiedzi

Przekopuję zasoby internetu i im dłużej to czynię, tym większy mam bałagan w głowie:eek: Postanowiłam, więc zwrócić się do szanownych Forumowiczów o pomoc w rozwiązaniu nurtującego mnie problemu;)

Otóż, moja pociecha skończyła 12 lat w lipcu, w chwili obecnej ma 155 cm wzrostu, waży ok. 55 kg. W ubiegłym sezonie rozpoczęła swoją przygodę z narciarstwem, do tej pory narty i buty z wypożyczalni (jakie się trafiły, takie były:D), ale złapała bakcyla i czas chyba pomyśleć o jej pierwszym, własnym sprzęcie...

no i tu spory dylemat:confused:, narty junior, czy może jakieś łatwe allround damskie, a jaka długość? Rośnie teraz szybko (po prostu w oczach;) ech, ten wiek dojrzewania...), jak tak dalej pójdzie, to w środku sezonu może mieć ok. 160 cm i z 60 kg:eek:, no a to już wymiary chyba całkiem dorosłe...

Zupełnie nie wiem, co wybrać... Poradźcie, proszę, niedoświadczonej w temacie doboru sprzętu, matce;) Może jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-narty polecałbym używki bo jednak dość łatwo znaleźć i dobre jakościowo i nie bijące zbytnio po kieszeni (nie wiem czy mogę pisać bo na niektórych forach nie można takich informacji, ale duży wybór jest na samym allegro)

-buty kupiłbym nowe ale jednak w sklepie bo to różnie bywa z dziecięcą stopą i samą rozmiarów-ką buta lub się wstrzymać bo jednak ciągle rośnie

-ciężko stwierdzić czy juniorskie czy damskie ale ogólnie 150cm jak najbardziej i za rok sprzedać albo i nie :D

-co do juniorskich to po prostu niektóre są ładne :) jakieś kwiatki itp, dla 12 mega, np; rossignol roxy , blizzard też jakieś miał no trzeba szukać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... zdania są podzielone, jak widać;)

tak się zastanawiam, że gdybym jednak nie zdecydowała się na zakup nart juniorskich, to czy narty Fischer Exhale o dł. 145 cm mogłyby być dla niej odpowiednie, czy jednak to niedobre rozwiązanie? Te narty do tej pory były w moim posiadaniu, a gdybym jej je oddała, to wtedy pozostałby mi zakup nowego sprzętu dla mnie:D Trochę egoistycznie, co? Tak tylko rozważam głośno, podsuwane mi tutaj przez szanownych Forumowiczów, pomysły... Jeśli pomysł jest do bani, to wyprostujcie moje myślenie;)

Co do kwiatków na nartach... to moja pociecha niespecjalnie byłaby nimi zachwycona, jest na etapie uwielbienia czerni (chyba wiem po kim to ma ha ha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na juniorskich nartach? Nie, to pomyłka:D Być może niedostatecznie jasno to ujęłam, Exhale to model damski, nie junior, żeby nie było niedomówień, chodzi konkretnie o ten model http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2787&id_modelu=3752

Czyli, o ile, dobrze zrozumiałam, pociecha może przesiąść się na moje Fischery, a mnie pozostaje zakup nowego sprzętu? Wybijam sobie, więc z głowy zakup dla niej nart z grupy junior, tak? Bo waży przecież 55 kg z tendencją do progresji;), długość 145 cm na chwilę obecną byłaby wystarczająca, jak mniemam:D

ale to skomplikowane... niemniej jednak dzięki Wam, coś zaczęło mi się rozjaśniać w mózgownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

ja na juniorskich nartach? Nie, to pomyłka:D Być może niedostatecznie jasno to ujęłam, Exhale to model damski, nie junior, żeby nie było niedomówień, chodzi konkretnie o ten model http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2787&id_modelu=3752

Czyli, o ile, dobrze zrozumiałam, pociecha może przesiąść się na moje Fischery, a mnie pozostaje zakup nowego sprzętu? Wybijam sobie, więc z głowy zakup dla niej nart z grupy junior, tak? Bo waży przecież 55 kg z tendencją do progresji;), długość 145 cm na chwilę obecną byłaby wystarczająca, jak mniemam:D

ale to skomplikowane... niemniej jednak dzięki Wam, coś zaczęło mi się rozjaśniać w mózgownicy...

No to nie zrozumiałem - wielkie sorry. 145cm bedzie OK na poczatek ale juz na następny sezon może nie wystarczyć. Długość nart u osób jeżdżących powinna być zblizona do wzrostu, tym bardziej nart mękkich. Dzieci i młodzi ludzie nie maja irracjonalnego strachu przed długością narty, szybko się adaptują i warto to w nauczaniu wykorzystać. Narta za krótka to najczęściej chyba popełniany błą przy doborze sprzętu, który bardzo często bardzo utrudnia postęp w nauczaniu techniki tak u młodzieży jak i dorosłych dlatego jeżęli nie jest to specjalistyczna narta slalomowa lub o zblizonym profilu to do wzrostu lub wzrost -5cm powinno byc OK.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

A ja się dopiszę do wątku. Musze kupić narty dla syna. Wiek 12, wzrost 155, waga 55. Jeździ od 4 roku życia więc na nartach stoi bardzo pewnie, potrafi jechać na krawędziach, radzi sobie w każdych warunkach. Z tego co obserwuję to raczej preferuje długi zakręt, w sensie że nie slalom specjalny tylko coś bliżej giganta. Zawodniczo w żadnym klubie nie jeździ także temat tyczkowy nie istnieje.

No i trochę jestem już z tego głupi. Długość bym widział w okolicy 150cm. Sam przy 190cm i 94kg jeżdżę na SL 170cm więc mam nadzieję że na 3 lata mu starczą.

Myślałem, a raczej znalazłem takie:

Atomic Race 8 lub 10 JR (09/10)

Atomic Race GS 12 JR (08/09)

Narty mają być nowe. Raczej Atomic - mam jakieś wewnętrzne parcie na tą firmę.

Zastanawiam się ciągle czy JR czy dorosłe ale tu trochę ceny idą w górę a niekoniecznie chciałbym 1000zł przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...