Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Attraxion III


Midnight

Rekomendowane odpowiedzi

z pewną nieśmiałością zwracam się do Was i wierzę, że nie pozostawicie mnie samej sobie;)

Okoliczności zmusiły mnie do zmiany sprzętu (buty i narty) i tak w zasadzie wybór już mam sprecyzowany (a może przy okazji ktoś podsunie jakiś model o podobnych właściwościach?): Attraxion III, od dłuższego czasu namierzam te nartki w necie- nowe w cenie ok. 1250 i więcej, model 09/10, ale wykopałam narty używane w cenie ok. 600 zł i tu mam dylemat:confused:

Miło byłoby wydać połowę kwoty, jak za nowe narty a resztę przeznaczyć na dalsze szkolenie:D, ale czy warto ryzykować? Poprzednie narty kupiłam nowe i widzę ile tracą na wartości po 1 sezonie, więc używane kuszą i to bardzo... Może Wy coś wypatrzycie z tych zdjęć?

http://www.aukcjoner.pl/gallery/003573353-Rossignol-Attraxion-3-154cm-ladne.html#I3

Sorry za zawracanie głowy, mam nadzieję, że nie wystawiam Waszej cierpliwości na zbyt dużą próbę:D

pozdrawiam

Edytowane przez Midnight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne:D Dzięki stokrotne za dokładne objaśnienie, już sama wzmianka, że to narta z wypożyczalni dyskredytuje ją zupełnie... nie będę, więc fatygować sprzedającego o zdjęcie krawędzi, a tym bardziej sunąć do Wrocka je oglądać, bo to jakieś 200 km (chyba):eek:

Szukam dalej...

gdyby ktoś miał, słyszał, wiedział o Attraxionach III do sprzedania lub przez przypadek wyczaił je gdzieś w necie, to dajcie znać:) (dł. 154 cm)

Po raz kolejny nie zawiedliście, dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim życiu przeczytałem jedna książkę(to tak w ramach wstępu-bardzo lubię teksty z polskich filmów-ten akurat nic nie wnosi ,ale ...)

... o nartach:D

I kupiłem 5 (słownie

Nie udało mi się dokończyć,bo również przeczytałem w życiu jedna książke jak korzystac z internetu na statku:D.

zatem(słownie pięć) par nart używanych przez internet.Trzy były to narty dziecięce z wypożyczalni (jak mniemam) i dwie to rasowe komórkowe gigantki. I z każdej byłem byłem zadowolony.Nie skreślałbym od razu tych desek tylko dlatego,że prawdopodobnie były w wypożyczalni.Zawsze można poprosić o dodatkowe zdjęcia tak jak wspomniał magelan. Atraxion III to według mnie jedne z najlepszych kobiecych nart(dla początkująco-srednio zaawansowanych kobiet) jakie pojawiły sie w ostatnich latach.Nie wiem jaka jest ich cena(nie sprawdzałem)ale można się zastanowić.Jeżeli nie zaliczyły kamienia to może to być dobry strzał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Myskowi takie narty zeszłej wiosny za chyba 600 zł - były w stanie zbliżonym do idealnego, dodam tylko, że to deski bardziej dla kogoś kto wykonał dopiero pierwszy krok na stoku i nie jest jeszcze na etapie średniozaawansowanym, raczej dla lekkich Pań, jeśli nie spełnia się tych warunków to radze szukać modelu VI. Narty bardzo komfortowe, świetne na miękim i zmęczonym stoku, super wiosna, ale brak dynamiki i trzymania na twardym, nie przepadają za zbyt stromym. Komfort to ich drugie imię

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz mam dopiero dylemat... Pierwszy krok na stoku wykonany, uczę się dalej, ale czy to poziom już średniozaawansowany:confused: Strasznie trudno się ocenić w tej narciarskiej skali... Mam bałagan w głowie, jeździłam na Fischerach Exhale i chcę je zmienić na trochę bardziej ambitne, rozwojowe, czy jak tam to się zwie;) Pomyślałam, że Attraxiony III to będzie to, czego mi potrzeba, a teraz to już nie wiem... czy ja jestem lekka:confused: waga waha się w okolicach 58-60 kg, dla mnie to zdecydowanie za dużo, ale może dla Attraxionów III akurat? Wasze Połowice to mają dobrze, nie muszą się martwić, co dla nich dobre, bo Wy im fachowo sprzęt dobierzecie, jedyne zmartwienie to odpowiedni design, ale to już inna bajka:D Ależ im zazdroszczę...

To taka mała dygresja, która mi się nasunęła:)

Poproszę sprzedającego o zdjęcie krawędzi tych nart http://allegro.pl/narty-carvingowe-rossignol-attraxion-3-154cm-2010r-i1260285155.html co mi szkodzi.

Znalazłam jeszcze takie http://allegro.pl/carvingi-damskie-rossignol-attraxion-3-sezon-2010-i1253537655.html A o tych co można powiedzieć?

Znajomy mnie przekonuje do Progressorów 7+, ale obawiam się, że za wysokie progi jak na moje nogi:D

Po raz kolejny wystawiam cierpliwość Waszą na próbę, bo wiem, że można na Was liczyć!

Pozdrawiam serdecznie Was wszystkich, a szczególnie tego, co na morzu, który przeczytał jedną książkę o korzystaniu z netu:) ale i tak mu nieźle idzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, ze te narty będą dla Ciebie jak najbardziej ok, one są moim zdaniem przeznaczone własnie dla kogoś kto się uczy ale pierwsze ślizgi ma za sobą lub dla osób jeżdżących absolutnie relaksowo czyli nie za szybko i nie po najstromszych stokach. Waga też ok - myślę, ze jak trafisz dobrą parę to można brać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto się uczy ale pierwsze ślizgi ma za sobą lub dla osób jeżdżących absolutnie relaksowo czyli nie za szybko i nie po najstromszych stokach.

Ładnie to opisałeś:D, właśnie tak jest! To ja na stoku...

Konkluzja: szukam dalej Attraxionów III w niezłym stanie! A może żonie kolegi Mysiauka już się znudziły albo z nich "wyrosła" ?:)

Mam prośbę... czy mogę od czasu do czasu poprosić o ocenę zdjęć używanych nart, które znajdę? W tym temacie to jestem laik zupełny, a nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Przynajmniej teraz wiem, że to czego szukam jest dobrym wyborem dla mnie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to opisałeś:D, właśnie tak jest! To ja na stoku...

Konkluzja: szukam dalej Attraxionów III w niezłym stanie! A może żonie kolegi Mysiauka już się znudziły albo z nich "wyrosła" ?:)

Mam prośbę... czy mogę od czasu do czasu poprosić o ocenę zdjęć używanych nart, które znajdę? W tym temacie to jestem laik zupełny, a nie chcę wyrzucać pieniędzy w błoto. Przynajmniej teraz wiem, że to czego szukam jest dobrym wyborem dla mnie:D

Moja żona przesiadła się na nie z Fischera Pure :)

Potem jeszcze trochę blizzarda carvelino i salomona orygins.

Będą do sprzedania może już w końcu grudnia - długość 146cm o ile pamiętam (mam je w piwnicy).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą do sprzedania może już w końcu grudnia - długość 146cm o ile pamiętam (mam je w piwnicy).

A może mylisz się, co do tej długości?;) Ja mam 164 cm, więc 146 cm byłyby chyba trochę krótkie, prawda? Może się okaże, że jednak mają 154 cm:D, wtedy kupuję bez zastanowienia! No, chyba, że ja się mylę, co do długości nart odpowiednich dla mnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysiauek jest sprawdzonym i rzetelnym forumowiczem i na pewno lipy nie wciśnie.Zakup nart używanych przez internet zawsze niesie jakieś ryzyko,że coś jest nie tak.Ale z reguły,jeżeli sprzedający siedzi w temacie nart,to lipy nie powinno być.Ale gwarancji nikt Ci nie da...

A atraxion III to naprawdę fajna deska jak dla Ciebie.Zarówno graficznie(moim zdaniem) i co ważniejsze tym co Ci może zaoferować narciarsko.

Wiem,że zona jeszcze jednego kolegi z forum ujeżdżała takie deski,ale nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.Ewentualnie mogę sprawdzić,ale to już na privi-e

Edytowane przez hucu
literówka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moda na narty dla i wyłącznie dla kobiet, to takie (dla mnie ) udziwnienie(lub robienie z kobiet osób sprawnych inaczej- dlaczego zawodniczki nie jeżdżą na nartach dla kobiet???) jest wybór tzw unisex i jest on większy i bardziej normalny :D

kwiatuszków się zachciało ;)

oj moda moda

Edytowane przez magelan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że zona jeszcze jednego kolegi z forum ujeżdżała takie deski,ale nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.Ewentualnie mogę sprawdzić,ale to już na privi-e

Byłabym bardzo wdzięczna za sprawdzenie! Ja z "dziką rozkoszą" i w ciemno kupię narty od kolegi Mysiauek, tylko co z tą długością 146 cm? Jasne, ze wolałabym kupić narty od kogoś z forumowiczów, niż z allegro:), co do tego nie mam wątpliwości.

Co do designu nart, to tutaj nie mam żadnych absolutnie wymagań, narta może być nawet różowa w zielone gwiazdki, oby tylko była odpowiednio dla mnie dobrana... mam jakieś swoje preferencje;) kocham czarny kolor, ale to nie jest wymóg (attraxion III Style jest czarna jak noc, grafikę ma niczego sobie, jak zauważyłeś, no i wierzę, że będzie fajną deską dla mnie :D).

Co do nart unisex... ja nie mam nic przeciwko tym nartom, tylko tak trudno się zorientować w tym natłoku modeli, które dla mnie byłyby odpowiednie...

Jakoś lżej człowiekowi (czyli mnie) się rozejrzeć w kategorii woman, ale gdybyś Magelanie, łaskawie coś podsunął, odpowiedniego dla mnie, to ja chętnie skorzystam...:D Nie jestem wielką fanką kwiatków na nartach, a wręcz przeciwnie;) To w co mogłabym mierzyć w deskach w kategorii unisex?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moda na narty dla i wyłącznie dla kobiet, to takie (dla mnie ) udziwnienie(lub robienie z kobiet osób sprawnych inaczej- dlaczego zawodniczki nie jeżdżą na nartach dla kobiet???) jest wybór tzw unisex i jest on większy i bardziej normalny :D

kwiatuszków się zachciało ;)

oj moda moda

W pewnym sensie masz racje,ale dla kobiet,które narty traktują wyłącznie lub głownie rekreacyjnie design jest głownym wyznacznikiem.A atranion III oprócz fajnego kobiecego designu,maja jeszcze inne naprawdę wartościowe walory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,ja właśnie też szukam tych nartek dla córki,i w długości 146 cm,

jak wam transakcja nie wyjdzie,to ja jestem zdecydowany w 100%:)

Tylko wydaje mi się,że ta narta jest dla średnio zaawansowanych,i to w mocnym tego znaczeniu,przynajmniej w opisach tych nart,takie ma przeznaczenie

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moda na narty dla i wyłącznie dla kobiet, to takie (dla mnie ) udziwnienie(lub robienie z kobiet osób sprawnych inaczej- dlaczego zawodniczki nie jeżdżą na nartach dla kobiet???) jest wybór tzw unisex i jest on większy i bardziej normalny :D

kwiatuszków się zachciało ;)

oj moda moda

Moja żona jeździ na attraxion XI, mało która narta unisex ma podobne właściwości. Nie wrzucałbym tego wszystkiego do jednego worka, są narty faktycznie robione dla design`u, ale są też takie z ładnym design`em i bardzo dobrymi właściwościami. Skoro robią buty, spodnie, kurtki dla pań i dla panów to dlaczego nie moga robić również nart?

Nie traktowałbym tego jako "sprawnych inaczej". Bycie zawodnikiem wymusza wybór nart z wąskiej grupy pro, oczywiście jeżeli mówimy o zawodowcach. I to dotyczy każdego rodzaju sportu.

Moim skromnym zdaniem dla "Midnight" attraxion 3 będą idealne:) Fajna przyjemna narta, która pozwoli jej doskonalić technikę. Dobra na miękkim i twardym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele kobiet sprawniejszych fizycznie od mężczyzn , to dlaczego nie mogą jeździć na Omeglassach ,Progresorach, Crossach itp. i jeżdżą, jeżdżą i to jak a widziałeś mężczyznę na Exclusive :D no super narty - żona jeździ bo kwiatuszki się podobają :( ale zdania nie zmienię :cool:

I nie neguje do końca nart dla kobiet tylko trzeba niekiedy ( zawsze) rozciągnąć pole widzenia na szerokie spektrum nart :)

Edytowane przez magelan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...