Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Personalizacja butów


radziu_ol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów !!!

Szukam dobrego serwisu bucików narciarski najlepiej Warszawa lub okolice ( bo najbliżej ) tak myślę .

Mój problem dotyczy personalizacji butów

( pozostałości płaskostopia ) .

Troszkę poczytałem na ten temat i wiem że nie powinna tego robić ( odbarczanie i ewentualnie wkładki sidas ) nie doświadczona osoba .

Mieszkam w Olsztynie i myślę że najbliżej będzie Wa-wa .

Czy ktoś z Was Szanowni forumowicze zna jakiś porządny serwis bo nie chcę się męczyć kolejny sezon na stokach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za informacje.

Chociaż miałem nadzieję że ktoś z Szanownych forumowiczów miał jakieś doświadczenia w tym temacie .

Wszyscy polecają Wrocław , Bielsko Białą i oczywiście Kraków , a to troszkę daleko .

W Gdyni jest serwis co robią buty. Przeszukaj moje posty to na pewno gdzieś znajdziesz, ktoś mi tu na forum dał namiary.

Znalazłem: Skorupy możesz dopasować do swoich stóp w Gdyni , serwis SPORTLAND

058 622 17 98.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lokiec3
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jezeli wybierasz się w tym roku /sezonie/ dow Tyrolu to Stubai Neustift zrobią Ci wkladkę na miejscu odbarczą skorupę i mozesz też wrócić do nich na następny dzień jeżeli coś nie gra:) tylko test na śniegu daje gwarancję że jest wszystko oki:) Pozdrawiam

Cenna uwaga - miejsce też interesujące .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie wróciłem z Gdyni .

trochę to trwało ale :

trzeci wieczór buciki na nogach - w domku się żona śmieje ale :

- ból ustąpił , mrowienie ustąpiło

mam nadzieje że na stoku będzie podobnie

- oczywiście SPORTLAND zdecydowanie polecam .

fachowa i przyjemna obsługa , wiedzą co " w trawie piszczy "

szkoda tylko że w Olsztynie nie ma takiego serwisu .

Następne spostrzeżenia już z gór wkrótce !!!

Pozdrawiam Forumowiczów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Właśnie wróciłem z Gdyni .

trochę to trwało ale :

trzeci wieczór buciki na nogach - w domku się żona śmieje ale :

- ból ustąpił , mrowienie ustąpiło

mam nadzieje że na stoku będzie podobnie

- oczywiście SPORTLAND zdecydowanie polecam .

fachowa i przyjemna obsługa , wiedzą co " w trawie piszczy "

szkoda tylko że w Olsztynie nie ma takiego serwisu .

Następne spostrzeżenia już z gór wkrótce !!!

Pozdrawiam Forumowiczów .

Chyba sam się tym zainteresuję bo odkąd pamiętam mam problem z butami i bolącym śródstopiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 6 months later...
  • 4 weeks later...
Hej, jezeli wybierasz się w tym roku /sezonie/ dow Tyrolu to Stubai Neustift zrobią Ci wkladkę na miejscu odbarczą skorupę i mozesz też wrócić do nich na następny dzień jeżeli coś nie gra:) tylko test na śniegu daje gwarancję że jest wszystko oki:) Pozdrawiam

... dostalem kiedys od nich ceny: szlifowanie skorupy € 50, wkładki € 50-150, lifter € 60. Mysle ze profesjonalny serwis butow z wkladkami pod stope to jakies € 150 conajmniej trzeba liczyc. Mysle ze w Polsce nie ma jeszcze prawdziwie profesjonalnego serwisu butow.

Kiedys zrobilem takie zestawienie topowych serwsow:

•Sport Danler, Neustift, Austria, serwis w dolinie Stubai, dobrze znany również w Polsce

•Macori, Aosta, Italy Specjalizacja: Lange, Rossignol. Wielu zawodników z Pucharu Świata na liście referencyjnej.

•Leitner, Bichlbach, Austria

•Schubert, Brixen, Italy

•Solutions4feet, UK

•Laboratorio Sport, Padova, Italy

•Conti, Milano, Italy

•Officina Della Neve, Italy

•Heierling, Davos, tu robili buty m.in. Didier Cuche, Bode Miller, Julia Mancuso, Carlo Janka, Benni Raich, Ivica Kostelic i cała masa innych znakomitych zawodników.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja juz od dawna planuje zeby zafundowac sobie chociaz raz w zyciu taki serwis, zeby miec buty dopasowane na tip top, i nie chodzi mi tu tylko o dopasowanie skorupy pod wzgedem wygody ale bardziej o dopasowanie pod wzgledem dobrego stania i dopasowania do mojej anatomii, czyli takie rzeczy jak canting (ale poprzez szlifowanie zoli) ramp angle no i oczywiscie foot bed. To ostatnie to juz w Polsce robia w wielu miejscach wiec z tym nie ma problemu. Skorupe tez przeszlifuja frezem zeby dopasowac np w B.B. ale cantingu to chyba nikt u nas jednak nie robi (chyba).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja juz od dawna planuje zeby zafundowac sobie chociaz raz w zyciu taki serwis, zeby miec buty dopasowane na tip top, i nie chodzi mi tu tylko o dopasowanie skorupy pod wzgedem wygody ale bardziej o dopasowanie pod wzgledem dobrego stania i dopasowania do mojej anatomii, czyli takie rzeczy jak canting (ale poprzez szlifowanie zoli) ramp angle no i oczywiscie foot bed. To ostatnie to juz w Polsce robia w wielu miejscach wiec z tym nie ma problemu. Skorupe tez przeszlifuja frezem zeby dopasowac np w B.B. ale cantingu to chyba nikt u nas jednak nie robi (chyba).

Jak robili mi Atomica AFT w Kacach to coś motali z cantingiem - rozkręcony przed dopięciem butów. Potem zapięcie, dokręcenie cantingu i w pi ten tego pianka w środek... chyba z 5 lat zanim stwierdziłem, że potrebuję jednak komfortowe buty a nie żelazo cały dzień :)

Do tej pory twierdzę, że były to najlepiej dopasowane buty. Komfort -1.

Edytowane przez mysiauek
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...
... ja juz od dawna planuje zeby zafundowac sobie chociaz raz w zyciu taki serwis, zeby miec buty dopasowane na tip top, i nie chodzi mi tu tylko o dopasowanie skorupy pod wzgedem wygody ale bardziej o dopasowanie pod wzgledem dobrego stania i dopasowania do mojej anatomii, czyli takie rzeczy jak canting (ale poprzez szlifowanie zoli) ramp angle no i oczywiscie foot bed. To ostatnie to juz w Polsce robia w wielu miejscach wiec z tym nie ma problemu. Skorupe tez przeszlifuja frezem zeby dopasowac np w B.B. ale cantingu to chyba nikt u nas jednak nie robi (chyba).

Spoziomowanie butów można uzyskać w rozsądnych granicach oczywiście samymi lifterami czy docinanymi podkładkami. Mnie to w jakimś stopniu pomogło.

Mówię o stricte amatorskim zastosowaniu.

Generalnie można już sobie i u nas buty na miarę uszyć

http://www.skifanatic.pl/ertl-renz-buty-narciarskie-na-miare/

@wojmu a zadzwoń i grzecznie zapytaj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu zapytam tutaj.

Czy Windsport robi na koniec sezonu przeceny sprzętu - zamierzam kupić nowe buty, upatrzyłem sobie 2 modele, ale na obecną chwilę cena cennikowa 1,6 -1,7 tyś. ewentualnie jakich przecen można oczekiwać z ich strony.

tak, robi, 2 lata temu kupiłem u nich buty przecenione z 1200 na 800 zł

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Windsport robi na koniec sezonu przeceny sprzętu - zamierzam kupić nowe buty, upatrzyłem sobie 2 modele, ale na obecną chwilę cena cennikowa 1,6 -1,7 tyś. ewentualnie jakich przecen można oczekiwać z ich strony.

Przeceny z reguły są, ale ceny i tak najczęściej pozostają powyżej rynku w danej chwili. Dużo zależy od otoczenia. Na koniec ubiegłego sezonu w windsporcie w mgnieniu oka zwinęli (a właściwie to nawet do końca nie rozwinęli) półki z przecenami, gdyż w tym czasie skiteam mocno poszarżował z wyprzedażami - a to już na pewno nie był ich poziom cen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeceny z reguły są, ale ceny i tak najczęściej pozostają powyżej rynku w danej chwili. Dużo zależy od otoczenia. Na koniec ubiegłego sezonu w windsporcie w mgnieniu oka zwinęli (a właściwie to nawet do końca nie rozwinęli) półki z przecenami, gdyż w tym czasie skiteam mocno poszarżował z wyprzedażami - a to już na pewno nie był ich poziom cen.

Tak właśnie przypuszczałem,z tego co zauważyłem nie są skłonni do przecen, fakt w zeszłym sezonie Skiteam miał niezłą przecenę ale w tym roku na tą chwilę (w Krakowie) straszna bieda z butami.

Edytowane przez wojmu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.skifanatic.pl/ertl-renz-b...skie-na-miare/

- ja dobrze widzę że oni wyciosają moją stopę z jakiegoś korka?? OMG -

ja w tym roku zrobiłam kapcia i wkładkę - w serwisie orzekli że skorupa jeszcze jest ok (a to obniżało koszt inwestycji o 200E) - i nikt mi stopy nie skanował. proces zajął ok 1,5h i wyglądał tak że najpierw dopasowaliśmy wkładkę - miękki kawałek materiału na takim podłożu co przypominało usypujący się piasek spod nóg tyle że ciepły - potem twardniał.

następnie, okleili wszystkie wrażliwe miejsca na stopie pianką - tj kostki, żyły, palce kości przy placach - zaciągnęli cieniutką skarpetkę (taką jaką zwykle dają babkom w sklepach jak chcą obcasy zmierzyć) - zawiązali kapeć na nodze mocno, wsadziłam tak uzbrojoną stopę do skorupy, zapięto ją na 1/2 mocy i postawili na podeście z trzymajkami - potem wlalli pianki przez dwa wloty - kazali uginać i prostować kolano - najpierw ciepełko a potem straszne ciśnienie i upał - myślałam że połamie mi kości i poprzestawia wszystko w stawie. - druga noga analogicznie.

potem odczekać ok 5 minut i out - od tego cisnienia popękały mi naczynia w podbiciu stopy (wazne w tym procesie było mocne docisnięcie pięty do podłoża).

zalecili żeby przed snem załozyć go jeszcze na kwadrans.

efekt jest taki, że mogę dopiąć but mocno i nie ma nigdzie punktu w którym coś by naciskało, uwierało - owszem, oddały nieco przestrzeni, ale dopasowanie jest bezbłędne.

koszt to 260E (kapeć + wkładka) firma to biojakaśtam.

facet w serwisie mówił, że instruktorom taka operacja starcza na 220dni jazdy - jak policzyłam mi styknie na 5 lat pewnie - dodał też że mogę skorupę spokojnie zmienić na twardszą.

z tych kapci to do wyboru były 3 twardości - ja mam medium - i porównując twardość pianki do mojego poprzedniego kapcia - jest dużo sztywniejsza ale i wygodniejsza.

powodem zmiany kapcia było to, ze stopa latała mi po bucie jak chciała - zarówno pięta szła do góry, jak i w śródstopiu był luz - przed wyjazdem dokupiłam wkładkę (tej samej firmy bio) ale wywaliłam kasę w błoto, bo nie kładzie się wkładki na starą tylko podnosi się kapeć pomiędzy skorupą - inna sprawa że wkładka nie wyeliminowała problemu (za to odchudziła portfel o 200 pln:/)

jak sama pięta lata to najlepszym rozwiązaniem z kolei są wąsy. - z mojej brygady zrobiło ten myk z 3,4 osoby i każdemu pomogło :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

but miał ok 60 dni może mniej - atomic hawx 100

mam nieco nietypową budowę stopy - ludzie zwykle drugi palec mają większy od tzw. "michała" - ja mam tak że to "michał" jest najdłuższy - z tego powodu, oraz dosyć wąskiej stopy z wysokim podbiciem mam but za długi - a co za tym idzie, za szeroki - tak wyjaśnił mi to magik w livigno w każdym razie - powiedział że ma tak samo i z tego powodu trudno jest mu dobrać seryjne buty tak by były jak trzeba.

do tego mocno pracuję stopą w bucie i na pewno wygniotłam poprzedniego botka -

jak po wykonaniu nowego porównałam jakość pianek... NC.

but robiłam w livigno, zinermann czy jakoś tak się ten zakład nazywał - facet mówił że w całych włoszech są dwa miejsca gdzie to robią i wie o jednym w austrii gdzieśtam.

z ciekawostek: mówił że jak robią buty dla zawodników to ciśnienie w bucie to dubel!! i skorupa o grubiści np 5mm potrafi o 1cm odejść na bok... masakra co się z gicami musi dziać!

trafiłam do nich z popsutym kijem teleskopowym (majesty!!!) a oni naprawili mi go w 5 minut za free i tak już później do nich wędrowałam bo widać było że nie pracują figuranci tylko spece :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak nietypowa stopa (czy też różne od siebie stopy) to już raczej takie customowe rozwiązania. Ja o ile jestem mocno zainteresowany tematem dopasowania butów, to jednak moje wywalone od kosza kostki nie są aż takim czynnikiem żeby chyba robić całego buta a raczej dopasować dobrze dobrany.

Co do dobrego serwisu, to warto taki opisać i polecić, bo imo co i raz się słyszy opowieści że gdzieś tam jest mityczny dobry serwis i są tylko 2 czy 3 takie, tylko nigdy nie wiadomo które to ;)

A jest ich z moich obserwacji całkiem sporo z tym, że nie we wszystkich po prostu pracują fachowcy z doświadczeniem (czasem nawet ortopedycznym a nie tylko narciarskim) a młodzi ludzie po przeszkoleniu.

I o ile nic do takich nie mam, bo wkładki np.Sidasa zrobić to nie jest rocket science, to już je dopasować ze zrozumieniem lifterami popracować, dobrze odbarczyć, ustawić cantingi, klamry dopieścić trzeba już mieć pojęcie.

Miałem to szczęście i znalazłem to w PL, ale mam też znajomych którzy nie znaleźli i robili pełne buty custom w Austrii (nie było jeszcze w pl tej opcji)

Także jak możesz znaleźć tego pana to będę wdzięczny, Livigno wcale popularna miejscówka jak będę na pewno odwiedzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.zinermann.it to ich stronka :) są w miarę przy głównym deptaku po prawo od kościoła, przy stoku

Spec nie wiem jak sie nazywał ale miał dredy, śniadą skórę, średniego wzrostu - latem uczy ludzi na wake'u pływać na jeziorze jakimstam - nie tym K. Livigno. Do tego kręcił sie jeszcze siwek ok 50/60 lat i on był chyba topspecem :). Ogólnie przesympatyczna brygada

Edit: z rozmów wynikało tez ze najistotniejsza sprawa to ten wlasnie kapec z wkładka -nic nie mówili o dopasowywaniu klamer itd. Skorupa ma trzymać i usztywniac zaś łącznikiem miedzy gicą a nartą jest piankowy but - wiadomo, nie może on sobie fruwac po skorupie oraz stiff ma być zbliżony, ale odpowiednie spięcie klamer załatwia sprawę. Aha, w obecnych kapciach mam palce total free i to jest tez boskie

Edit2: jeśli masz luzy w okolicach Achillesa to dobrym remedium są wąsy - jak pisałam, z mojej brygady sporo osób miało ten kłopot - po założeniu plastrów problem znikał lub był minimalny a koszt operacji to 15e.

Ps mi kostek oszczędzilo, ale z kolanami juz tak łaskawie nie było - da radę wzmocnić jakoś stawy skokowe? Ja dużo ćwiczę na stabilizację i w ogóle na nogi pod kątem nart i mimo 3 juz zabiegów (2xacl i 1xłąkotka) nie mam absolutnie żadnych kłopotów ze stabilizacja i wiara w kolana. Może nie skacze juz na hopkach ale czuje ze i to sie zmieni :) w samnaun juz mnie ciągnęło

Edytowane przez zuu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...