Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Co to będzie ?


hupon

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się musi stać.

Muszą wpaść do tego szamba tak głeboko aż ich z tego "drecku" widać nie będzie.

Póki nie będzie nowych szybkich kanap i naśnieżania szerokich (bardzo szerokich) tras ja nie będę się martwił ,że SzCyrk stoi.

Bo gdyby taki nowocześnie wyposażony ośrodek stał to byłoby źle.

A tak może przymusowy postój zmobilizuje szczyrkowian do działania.

I kiedyś wszystkim to wyjdzie na dobre.

Nawet mi się nie chce czytać do końca tego artykułu:rolleyes:

Nawet nie próbowałem całego przeczytać.

Bo i po co.

Edytowane przez MB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się musi stać.

Muszą wpaść do tego szamba tak głeboko aż ich z tego "drecku" widać nie będzie.

Póki nie będzie nowych szybkich kanap i naśnieżania szerokich (bardzo szerokich) tras ja nie będę się martwił ,że SzCyrk stoi.

Bo gdyby taki nowocześnie wyposażony ośrodek stał to byłoby źle.

A tak może przymusowy postój zmobilizuje szczyrkowian do działania.

I kiedyś wszystkim to wyjdzie na dobre.

Nawet nie próbowałem całego przeczytać.

Bo i po co.

O jakich Szczyrkowianach mówisz co maja do gadania w tym temacie Szczyrkowianie??

Edytowane przez KubaBB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tego czytać nie chcę,szkoda tego Szczyrku. :(

Jest na to jedna rada... jak się powiedziało "A",to powinno się powiedzieć "B".Jest sanktuarium,ma być gondolka,to trza pójść dalej do przodu.

Pora wybudować największy na świecie pomnik Jezusa Chrystusa na Skrzycznem!!! :eek: Albo na szczycie Golgoty,a pielgrzymi mogliby podpinać się do orczyka,co by im sił nie brakło podczas wspinaczki na kolanach. :P

Później jeszcze parę krzyżyków i cały szlak,powiedzmy pięciu krzyży,byłby gotowy. :eek:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakich Szczyrkowianach mówisz co maja do gadania w tym temacie Szczyrkowianie??

Ci Szczyrkowianie którzy :

-wybierają h.....(piiiiiiiiiii) radnych

-mają grunty których nie chcą udostępniać zimą a powinni dla wspólnego dobra

-mają pensjonaty i pokoje do wynajęcia,a one świecą pustkami

-mają knajpy i sklepy niemalże bez klientów

-mieliby pracę w dobrze zorganizowanym ośrodku narciarskim ,a pracują we własnych gumofilcach w państwowym COS-ie

to Oni mają chyba najwięcej do powiedzenia na swoim podwórku.

Może się mylę.

Skoro tak jest to trudno.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci Szczyrkowianie którzy :

-wybierają h.....(piiiiiiiiiii) radnych

-mają grunty których nie chcą udostępniać zimą a powinni dla wspólnego dobra

-mają pensjonaty i pokoje do wynajęcia,a one świecą pustkami

-mają knajpy i sklepy niemalże bez klientów

-mieliby pracę w dobrze zorganizowanym ośrodku narciarskim ,a pracują we własnych gumofilcach w państwowym COS-ie

to Oni mają chyba najwięcej do powiedzenia na swoim podwórku.

Może się mylę.

Skoro tak jest to trudno.

Co do wyborów można by się zgodzić . Ale w dalszych kwestiach maja raczej niewiele do powiedzenia co z tego że dobrych radnych wybiorą nawet oni nie będą mieli w tej kwestii za wiele do gadania. w sprawie gruntów poczytaj dokładniej forum KTO GRODZI w zasadzie to jest jedna osoba która robi problem i dużo huku w około swojej osoby od Szczyrkowian już kilka lat temu po pysku dostał niestety nie pomogło. Co oni na COS czy GAT mogą poradzić a na klub "GEYA" (zielonych) tym bardziej. Jedynie prawo Górskie może jakiekolwiek regulacje porobić a to akurat do Szczyrkowian nie należy. Też sie w kur... o sprawy wyciągów. Akurat mam sklep w Szczyrku i nie obwiniam Szczyrkowian a narzekam zimą raczej na Pogodę i częste odwilże aniżeli na brak klientów których w sezonie jest pod dostatkiem wiadome że zawsze może być więcej ale źle nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Kubabb chyba jeszcze jest za dobrze skoro twoje myślenie jest jak tych z Zakopca. Jesce pony (cepry) dutki zostawiajom to po co droga

A ja tam do Szczyrku już 10 lat nie zaglądam - bo i po co?

Ja kolego porostu czekam co będzie i nie gdybam jak większość, do pazernych tez nie należę a w temacie Szczyrku jestem całkowicie neutralny. Tylko sporo wypowiedzi to bzdury usłyszane w mediach i przeczytane w gazetach. Będąc na miejscu wiem dobrze jak sytuacja wygląda. Sam jestem Narciarzem od dziecka i też zależy mi na ty żeby w Szczyrku było lepiej. Tylko śmiać mi się chce z wielu wypowiedzi tzw MISTRZÓW ŚWIATA mających znikoma wiedzę na temat tego co dzieje się w Szczyrku i opierających się na DONIESIENIACH MEDIALNYCH :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam sklep w Szczyrku i nie obwiniam Szczyrkowian a narzekam zimą raczej na Pogodę i częste odwilże aniżeli na brak klientów których w sezonie jest pod dostatkiem wiadome że zawsze może być więcej ale źle nie jest.

Wiesz ja sklepu nie mam ale "bawię się takimi klockami" gdzie warunki pogodowe mają niebagatelne znaczenie na efekty tej zabawy.

Ale pogoda jest jaka jest i na to wpływu nie mamy więc czasem pod nosem popsioczę na nieodpowiednią (dla mnie) pogodę.

Nigdy zaś nie winię pogody za nieudaną "zabawę".

Dla SzCyrku akurat nie nadmierne opady śniegu wydają się być zbawieniem.

Bo jak są nadmierne to szczyrkowianie (czytaj służby miejskie) nie potrafią odśnieżyć drogi i parkingu (darmowego) wzdłuż tejże.

Chyba byłoby Ci wygodniej i przyjemniej gdyby wczesnym rankiem służby wywiozły śnieg sprzed Twojego sklepu niż samemu dymać łopatą.

Oczywiście nie życzę Ci źle ale problem tkwi właśnie w Twoim ostatnim zdaniu.

Problem całego podejścia szczyrkowian do przyjeżdżających gości.

Jest ich jeszcze pod dostatkiem.

Dopiero kiedy nie będzie ich pod dostatkiem SzCyrk się obudzi.

A może nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja sklepu nie mam ale "bawię się takimi klockami" gdzie warunki pogodowe mają niebagatelne znaczenie na efekty tej zabawy.

Ale pogoda jest jaka jest i na to wpływu nie mamy więc czasem pod nosem popsioczę na nieodpowiednią (dla mnie) pogodę.

Nigdy zaś nie winię pogody za nieudaną "zabawę".

Dla SzCyrku akurat nie nadmierne opady śniegu wydają się być zbawieniem.

Bo jak są nadmierne to szczyrkowianie (czytaj służby miejskie) nie potrafią odśnieżyć drogi i parkingu (darmowego) wzdłuż tejże.

Chyba byłoby Ci wygodniej i przyjemniej gdyby wczesnym rankiem służby wywiozły śnieg sprzed Twojego sklepu niż samemu dymać łopatą.

Oczywiście nie życzę Ci źle ale problem tkwi właśnie w Twoim ostatnim zdaniu.

Problem całego podejścia szczyrkowian do przyjeżdżających gości.

Jest ich jeszcze pod dostatkiem.

Dopiero kiedy nie będzie ich pod dostatkiem Szczyrk się obudzi.

A może nie?

Napisz w sprawie wywozu śniegu, poszerzania tras, blokady planów budowy wyciągów z Brennej do szczyrku i centrum narciarskiego na Szyndzielni www.klubgaja.pl/ I Czytaj dokładnie forum temat już był. Fakt na pogodę wpływu nie mamy co nie znaczy ze nie mogę się, wkurzać jak w środku zimy przychodzi bardzo często +10stopni. Wiesz a pracy jako zabawę nie traktuje mam różne inne ciekawe Hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebolał bym te drogi jak by byly fajne wyciągi to bym tam jeździł bo mam duzy sentyment do tego miejsca ale jak narazie to zimą się tam nie wybieram i latem pewnikiem też.

Bugi, patząc na korki jakie teraz na weekend do Szczyrku są ... też mam duży sentyment... ale nie byłem w Szczyrku od jakichś 7 lat. Wyobrażam sobie jakie korki byłyby gdyby zbudowali kanapy i full nowoczesny ośrodek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugi, patząc na korki jakie teraz na weekend do Szczyrku są ... też mam duży sentyment... ale nie byłem w Szczyrku od jakichś 7 lat. Wyobrażam sobie jakie korki byłyby gdyby zbudowali kanapy i full nowoczesny ośrodek.

Gdyby to miał być full nowoczesny ośrodek to wówczas od ronda w Buczkowicach startowałaby gondola , tak jak np.pomiędzy Tonale i Ponte di Legno.

A w Buczkowicach nad Żylicą byłyby przestrzenne,odśnieżone ,darmowe parkingi.:P:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Figo

Dobry żart :) Tylko nie zapominaj, że jesteśmy w pożal się boże Polsce :P

Do czasu, kiedy idiotyczna działalność ekologów nie zacznie być ignorowana przez władzę, to na naszych rodzimych stokach NIC się nie zmieni. Ośrodki państwowe według mnie to idiotyzm. Podejrzewam, że jeśli prywatny, kompetentny inwestor dostałby stoki w SzCyrku, to mielibyśmy tam ośrodek, który w spokoju mógłby stanąć w szranki z ośrodkami za południową granicą. Tak się na pewno nie stanie przez najbliższe 10 lat, więc dziękuję, zostaje przy Mosornym, Żarze i Rzykach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się na pewno nie stanie przez najbliższe 10 lat, więc dziękuję, zostaje przy Mosornym, Żarze i Rzykach...

I ja dziękuję...,

również za Mosorny,za Żar i Rzyki w których nigdy na nartach nie byłem.

Wybieram.....

Szkoda pisać bo miejsca by brakło wystarczy ten link:http://www.bergfex.at/

Ośrodek dowolny - do wyboru.:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram.....

Szkoda pisać bo miejsca by brakło wystarczy ten link:http://www.bergfex.at/

Wiadomo, o co Ci chodzi, ale austria raczej nie nadaje sie na wieczorny wypad bądź niedzielne narty :P

A co do tematu, to przydałoby się właścicielom gruntów na stokach takie otrzeźwienie. Jeśli nie udało by się dogadać z GATem i wyciągi by stały, a kasa nie płynęła do kieszeni, to może wreszcie by się ocknęli i postarali się o kogoś, kto jest w stanie wyciągnąć więcej z szcyrkowskich stoków, osobę taką, która wie co oznacza termin "inwestycja".

Edytowane przez rizz
literufka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to miał być full nowoczesny ośrodek to wówczas od ronda w Buczkowicach startowałaby gondola , tak jak np.pomiędzy Tonale i Ponte di Legno.

A w Buczkowicach nad Żylicą byłyby przestrzenne,odśnieżone ,darmowe parkingi.:P:D

Raczej od "rondka w Buczkowicach". Rondo to jest w Katowicach :)

I właśnie o tym mówię. Jeśli coś tam zbudują to i tak trzeba będzie być najpóźniej o siódmej żeby nie stać korku !!!

A korek będzie się pewnie zaczynał w BB na nowej obwodnicy :mad:

Ale i tak tego nie dożyję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej od "rondka w Buczkowicach". Rondo to jest w Katowicach :)

I właśnie o tym mówię. Jeśli coś tam zbudują to i tak trzeba będzie być najpóźniej o siódmej żeby nie stać korku !!!

A korek będzie się pewnie zaczynał w BB na nowej obwodnicy :mad:

Ale i tak tego nie dożyję :D

sorry rondka ;),

a miałem napisać po staremu.....od Kolana w Buczkowicach i nie byłoby tematu:)

Ja z tym pierwszym nie mam problemu:p mogę nawet o 6-tej.

A to drugie?

Hm,.....ja tym bardziej nie dożyję.:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to miał być full nowoczesny ośrodek to wówczas od ronda w Buczkowicach startowałaby gondola , tak jak np.pomiędzy Tonale i Ponte di Legno.

A w Buczkowicach nad Żylicą byłyby przestrzenne,odśnieżone ,darmowe parkingi.:P:D

Wy się śmiejecie :) ale był jakiś plan beskidzkiej 5 z usytuowaniem parkingów i gondoli w okolicach Godziszki czy Lipowej z lądowaniem na Skrzycznem żeby odciążyć dojazd do Szczyrku. Oczywiście pewnie plan nie realny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...