Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Saalbach - polowa marca


Kowal79

Rekomendowane odpowiedzi

no to super...bo juz sie martwilem ze sie nie spocę :)

a tez cos czytalem na temat godnych polecenia torow saneczkowych..bedzie nas 8 osob i zastanawiam sie czy taka ekipa nie warto by uderzyc na tego typu rozrywke...slyszeliscie cos moze o tym ?

Tor saneczkarski w Hinterglemm jest super-zwłaszcza wieczorem- i co najważniejsze wwozi na niego gondolka i jest w cenie zwykłego skipassu,czyli bez dodatkowych opłat (płaci się tylko za wypożyczenie sanek o ile dobrze pamiętam).A na przeciwko jest oświetlony stok-w zeszłym roku chodził tylko orcZyk,od tego ponoć mieli wymienić go na gondolkę i wydłużyć trasę-też nocne jeżdżenie na nartach jest w cenie normalnego skipassu-co jest rzadkością w Alpach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leogang to ciche i spokojne miejsce, jeśli zależy Ci na intensywnym apres ski, zainstaluj się w Saalbach. W Leogang po 21 byliśmy ostatnimi klientami w pizzerii, a jak wracaliśmy do domu usłyszeliśmy odgłos butów narciarskich na chodniku. Zaintrygowani, bo pora mocno nietypowa, zaczęliśmy wypatrywać tego zbłąkanego narciarza i w końcu się pojawił zataczający się "narciarz". Więc może jakieś apres ski jest, tylko niewielu wie gdzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki śniegowe w skicircus

Witam wszystkich.

Szykuje się nasz pierwszy wyjazd poza PL, w połowie marca.

Internet podaje na dziś 35-55-70cm śniegu odpowiednio w dolinach - na górze. To nie wydaje się zbyt wiele, więc mam wątpliwości jak to będzie w połowie marca?

Rezerwację trzeba dokonać na dniach a są obawy.

Proszę o komentarz barzdziej doświadczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gorzej niż w zeszłym tygodniu kiedy my byliśmy, to już chyba być nie może. Z prognoz wynika, że najbliższe tygodnie będą na minusie, lekkim na dole i koło -10 na górze, plus opady śniegu. Ciężko zaufać temu na 100%, ale zapowiada się całkiem całkiem... Nam w zeszłym roku ogromnie się podobało, ten rok niestety pozstawił spory niedosyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jack
Witam wszystkich.

Szykuje się nasz pierwszy wyjazd poza PL, w połowie marca.

Internet podaje na dziś 35-55-70cm śniegu odpowiednio w dolinach - na górze. To nie wydaje się zbyt wiele, więc mam wątpliwości jak to będzie w połowie marca?

Rezerwację trzeba dokonać na dniach a są obawy.

Proszę o komentarz barzdziej doświadczonych.

W zeszlym roku goscilismy w Hinterglemm od 13'go do 24'go marca.

Sypnelo w tym czasie i to mocno. Najwiekszy opad w tym czasie mieli wg lokalnego instruktora.

Pod koniec gdy wyjezdzalismy w dolinach juz wiosna byla, ale na stokach nadal masa sniegu.

Jelsi bedzie bardzo zle to masz lodowiec dosc blisko - 30 minut samochodem od Saalbach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Też właśnie się wybieram pod koniec marca pojeździć (pierwszy raz poza PL). Jeszcze nie wiem w które miejsce Austrii:) Mam pytanie: jeżeli jest w opisie ośrodka, że jest czynny, to oznacza, że wynajmują pokoje/mieszkania i już, czy wynajmują i gwarantują, że trasy są do jazdy?

Hubi75, możesz zdradzić coś więcej na temat swojej wycieczki? Jeżeli to nie problem dla Ciebie to będę wdzięczny za warunki finansowe również:)

Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Szykuje się nasz pierwszy wyjazd poza PL, w połowie marca.

Internet podaje na dziś 35-55-70cm śniegu odpowiednio w dolinach - na górze. To nie wydaje się zbyt wiele, więc mam wątpliwości jak to będzie w połowie marca?

Rezerwację trzeba dokonać na dniach a są obawy.

Proszę o komentarz barzdziej doświadczonych.

Dosypalo troche, jestesmy uratowani ! :-) A tak na powaznie, sledze prognozy dosc uwaznie, na najblizsze 2 tyg temp ponizej zera generalnie, kilka dni moze byc snieznych, wiec juz troche sie uspokoilem pod katem wyjazdu 12 marca. Oczywiscie relacja po powrocie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wszystkim, trochę mnie pocieszyliście, chyba się jednak zdecydujemy się na ten wyjazd. Kalosch, mogę zdradzić coś więcej.

Dla dwóch osób ciężko o coś sensownego, tym bardziej szukając w ostatniej chwili. Wyjazd autokarem, hotel HB, kawałek od wyciągów, dojazdy autokarem, koszty to niecałe 2tys na głowę z karnetem na skicircus, z tym że 5 dni jazdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może popytajcie w tym hotelu co ja byłem w styczniu , Maishofen , hotel Victoria , basen ,sauna ,dobre jedzenie . ja jechałem przez Neckermanna i płaciłem 3300/2os ,ale po zarezerwowaniu zorientowałem się ze można ten hotel zamówić w pakiecie ze skipasami i zostało by wtedy 1tyś :) , w przyszłym roku będę cwańszy mam nadzieję;) . jakby ktoś chciał jakieś info to służę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

12.03 - 16.03 Saalbach-Hinterglemm-LeogangWreszcie znalazłem chwilkę czasu aby podzielić się z wami moimi wrażeniami z czterodniowego pobytu w regionie Saalbach-Hinterglemm-Leogang. Ze względów kosztowych, zdecydowaliśmy się na apartament w Leogang (18EUR/os). Dolina Saalbach ok 2 x tyle. Od samego początku obawiałem się o śnieg i jak czas pokazał obawy okazały się częściowo uzasadnione. A więc do rzeczy. Temperatury w nocy około zera, w dzień w dolinach do +17, góra +10. Ośrodek jest stosunkowo nisko położony, wysokości nie przekraczają 2000m n.p.m, więc możecie sobie wyobrazić jak wyglądały południowe stoki, zwłaszcza w pełnym słońcu. Już około godz 10-11 robiło się miękko, potem już tylko gorzej. Stoki południowe od strony Saalbach, dla mnie totalna porażka. Dużo niebieskich, sporo dojazdówek, nie mój klimat. Klimatyczny i północny zjazd do Leogang z Asitz, polecam. Jednak moim zdaniem zdecydowanie najlepsze trasy numer 6, 12, 13 i 15. W ogóle północne stoki z Hinterglemm + tamtejsze Apres Ski zdecydowanie godne polecenia. W ciągu 4 dniowego pobytu w sumie dwukrotnie jechaliśmy samochodem do Hinterglemm (ok35km - 35min). Myślę, że lepszą opcją noclegową jest Maishofen, jeżeli ktoś decyduje się na dojazdy samochodem.Generalnie udało nam się zrobić przez te 4 dni średnio około 180km, więc wyjazd zdecydowanie udany.Podsumowując na plus:- olbrzymia ilość tras (każdy znajdzie coś dla siebie)- dobra infrastruktura (jak to zazwyczaj a AT)- SkiMovie :-)- fajne apres skiNa minus:- fajny ośrodek na styczeń / luty - marzec może być trochę ryzykowny- stosunkowo mało wymagających tras- ceny apartamentów w Saalbach / Hinterglemm

20110314086.jpg

20110314090.jpg

20110314094.jpg

20110314086.jpg.d4a17515624acd32faa1cdd496ba07b6.jpg

20110314090.jpg.e9b27a8f8f3ed0c230d417d50df644ee.jpg

20110314094.jpg.e20daddbe522bd962cad03b570c52717.jpg

Edytowane przez Kowal79
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Mogę to potwierdzić :(

byłem w tym samym terminie w tym rejonie ale na szczęście kupiliśmy ALLStarCard i tylko na dzień pojechaliśmy do Saalbach.

Dla mnie to była katastrofa ...trasy fatalne przy dodatnich temperaturach ,zamiast śniegu sorbet ,dużo ludzi i do tego załapaliśmy się na wichurę ,dzięki której stanęły wszystkie gondolki i musieliśmy zjechać skibusami do aut .

Nauczeni doświadczeniem ,resztę wyjazdu spędziliśmy na Kitzsteinhornie .

Dało się tam jeździć na górnych orczykach bo na reszcie występowało znane z Polski zjawisko -mrowisko :)

Edytowane przez latamito
:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę to potwierdzić :(

byłem w tym samym terminie w tym rejonie ale na szczęście kupiliśmy ALLStarCard i tylko na dzień pojechaliśmy do Saalbach.

Dla mnie to była katastrofa ...trasy fatalne przy dodatnich temperaturach ,zamiast śniegu sorbet ,dużo ludzi i do tego załapaliśmy się na wichurę ,dzięki której stanęły wszystkie gondolki i musieliśmy zjechać skibusami do aut .

Nauczeni doświadczeniem ,resztę wyjazdu spędziliśmy na Kitzsteinhornie .

Dało się tam jeździć na górnych orczykach bo na reszcie występowało znane z Polski zjawisko -mrowisko :)

1) Jak gondolki stanely my bylismy w Hinterglemm a auto mielismy w Leogangu. Oczywiscie osrodek nie poczuwal sie w obowiazku aby zapewnic transport, wiec niestety wynioslo nas to po 10 EUR od glowy (taxi)

2) Z trasami nie bylo tak zle. Jak unikalo sie stricte poludiowych stokow, bylo bardzo ok.

3) Tlumow ludzi nie doswiadczylem.

4) Kitzsteinhorn jak i cale Kaprun + Zell am See to dla mnie totalna porazka, ale o gustach sie nie dyskutuje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odświeżenie wątku :)

Mam do Koleżanek i Kolegów którzy tam byli parę pytań związanych z tematem.

Jadę do SkiCirkus w drugiej połowie lutego (żeby ominąć Polskie ferie, Wiedeńskie, Saltzburskie i Tyrolskie). Niby już zarezerowałam sobie nocleg ale potrzebuję porady bo na GoogleEarth nie wszystko widać :)

1. W której miejscowosci się zatrzymać najlepiej tak zeby nie używać auta przez 6 dni? Po mapkach i po GoogleEarth zdecydowałam się na Hinterglemm (domek na osiedlu pomiędzy wyciągiem 36 a 38a).

2. Z Waszych relacji i z mapek wynika że można ten osrodek zrobić bez zdejmowania nart ale chyba nie do końca bo żeby w Hinterglemm i Saalbach przejść z jednej strony doliny na drugą to chyba na nartach się nie da (bez uszkodzenia ślizgu), czy są jakieś maty ruchome dla narciarzy zrobione? Nie to zebym aż tak wygodna była ale wolę się psychicznie nastawić:D

3. Która miejscowość jest najlepsza pod względem jedzonka wieczorem w knajpie/restauracji? Czy w Hinterglemm da się coś konkretnego zjeść wieczorem po nartach?

4. Na co uważać/omijać czyli co Was niemiło zaskoczyło?

Za wszystkie komentarze i porady z góry wielkie dzieki :)

Tak jak pisałam rezerwacja już jest ale zawsze można zmienić :)

Edytowane przez Dumpling Zębowa Wróżka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...