Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Saalbach - polowa marca


Kowal79

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Ty ale ja jestem z mazowieckiego

http://terminyferii.pl/ferie2012/

więc tak jak mówiłam powyżej, może nie dosć precyzyjnie, chciałam ominąć ferie w Polsce (głównie mazowieckie, śląski, dolnośląskie, podkarpackie itp.), a że musiałam iść na kompromis pomiędzy ryzykiem braku śniegu w marcu i dużą ilością ludzi na stokach w czasie ferii więc wybrałam taki a nie inny termin. NIEWAŻNE:rolleyes:

Skupmy się na podpunktach 1 - 4 mojego postu, pliiiiiiiiiz:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Koleżanek i Kolegów którzy tam byli parę pytań związanych z tematem.

Jadę do SkiCirkus w drugiej połowie lutego (żeby ominąć Polskie ferie, Wiedeńskie, Saltzburskie i Tyrolskie). Niby już zarezerowałam sobie nocleg ale potrzebuję porady bo na GoogleEarth nie wszystko widać :)

1. W której miejscowosci się zatrzymać najlepiej tak zeby nie używać auta przez 6 dni? Po mapkach i po GoogleEarth zdecydowałam się na Hinterglemm (domek na osiedlu pomiędzy wyciągiem 36 a 38a).

2. Z Waszych relacji i z mapek wynika że można ten osrodek zrobić bez zdejmowania nart ale chyba nie do końca bo żeby w Hinterglemm i Saalbach przejść z jednej strony doliny na drugą to chyba na nartach się nie da (bez uszkodzenia ślizgu), czy są jakieś maty ruchome dla narciarzy zrobione? Nie to zebym aż tak wygodna była ale wolę się psychicznie nastawić:D

3. Która miejscowość jest najlepsza pod względem jedzonka wieczorem w knajpie/restauracji? Czy w Hinterglemm da się coś konkretnego zjeść wieczorem po nartach?

4. Na co uważać/omijać czyli co Was niemiło zaskoczyło?

Za wszystkie komentarze i porady z góry wielkie dzieki :)

Tak jak pisałam rezerwacja już jest ale zawsze można zmienić :)

Miejscowość obojętnie która,bo tak jak zauważyłaś,wszystko jest połączone w jedną całość i da się przejechać w 1 dzień.Jedyne miejsce,gdzie należy odpiąć narty i przejść z nimi kawałek przez miasto jest w Saalbach przy wyciągu na Bernkogel,ale ma on od tej zimy być wymieniony na nowy,więc może jakoś tą niedogodność usuną,albo coś wymyślą ułatwiającego wygodą narciarzom.Dobrze wybrałaś Hinterglemm ze względu na ogólnodostępny basen , nocną jazdę na nartach i również oświetlony tor saneczkarski ze świetną knajpą z apress-ski na końcu zjazdu.Atrakcje te są w cenie normalnego karnetu,za basen trzeba chyba parę groszy dopłacić.Restauracji jest mnóstwo zarówno w Saalbach,jak i Hinterglemm-pod tym względem różnicy nie ma,w Saalbach jest więcej klubów/dyskotek,jeśli o taką rozrywkę wieczorną Ci chodzi.Więcej stoków jest na południowej stronie,więc jeśli przeszkadza Ci miękki śnieg,to lepiej,że wybrałaś luty zamiast marca,jednak nie łudź się,że będą tam pustki-to bardzo popularny i uczęszczany ośrodek,a druga połowa lutego to nadal tam wysoki sezon,luźniej robi się dopiero od połowy marca.Jeśli kupisz karnet na cały Salzburgerland to polecam Ci wybranie się choć na 1 dzień do Maria Alm (Hochkoenig's Winterreich)-naprawdę będzie widać różnicę w gęstości narciarzy na stokach:)Jak chcesz coś jeszcze wiedzieć to pytaj - to jeden z moich ulubionych austriackich ośrodków:)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie - o takie informacje mi chodziło. Nie jestem z tych co wieczorem po nartach ida na dicho więc raczej z tego nie skorzystam ale knajpki czy spacer po mieasteczku jak najbardziej.

Jeszcze raz wielkie dzieki - jak będę miała jakieś jeszcze pytania to pozwolę sobie do Ciebie sięz wrócić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dwa razy (2010 i 2011, spałem w Viehhofen, nie ruszałem auta przez 6 dni - skibusy co 20 minut :), pensjonat Pamina - 100 €/7dni/os). W Hinterglemm też trzeba przejść na drugą stronę (5 minut). Proponuję pobieżnie (bez powtarzania fajnych tras) "objeździć" cały SHL (Saalbach-Hinterglemm-Leogang) w ciągu dwóch dni, a potem jeździć na trasach, które najbardziej przypadły Ci do gustu. Te dwa dni mogą wyglądać tak: dzień 1 - numery wyciągów: 47,48,15,16, "buty" w Saalbach,8,9,10,25,23,55 i jesteś w Leogang. Powrót "odczytasz" sobie sama, ale może być opcja 68 do Viehhofen i skibus (przystanek nr 15 - pętla przed tunelem). Dzień 2 - 47,48,43,45,46,33,35,34,50,51,1a,1b,3 i zjazd do Vorderglemm, powrót skibusem, albo na nartach - 21,22,11,13,14. "Zanotować w notesie", które trasy najbardziej Ci się spodobały i ... życzę mocnych kolan. Jedyny minus - trasa nr 46 (baaardzo płaska :D). Moje ulubione: 13,12,6,6a,32a,46,59,61,87,88,89. Aha - nowe wyciągi (2011/2012 - 11 i 14, gondola 8os i krzesło 6os. http://www.saalbach.com/fileadmin/user_storage/saalbach_com/Downloads/BBSaHiLeogang_WIPano_11-12.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie, ale termin sobie wybrałaś po wuju. Lepiej byłoby na przełomie stycznia i lutego. Jeszcze wtedy nie ma wysokiego sezonu. Ludzi mniej i ceny kwater jakieś 20% tańsze. Nie mniej jednak czekam na relację bo też mam ten ośrodek na oku.

Tak trochę obok tematu: W mojej wsi mieszka kilku, którzy systematycznie ten ośrodek odwiedzają-chwalą bardzo. Ale pewnego dnia trafili na cały tydzień do doliny Pitztal i po dwóch dniach im się znudziło. No to dzwonią do mnie jako znanego obieżyświata mapowego:D gdzie by tu jechać bilsko do fajnego ośrodka. To ja im mówię do Serfaus-Fiss-Ladis macie 50 km sprawdźcie tam.

Po powrocie powiedzieli, że do Saalbach już nie pojadą bo będą jeździć do SFL.

Pozdrawiam.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wróżko:)

Ja miałem przyjemność być w tym ośrodku w roku 2011.

Jest bardzo fajny, nie powalił mnie na kolana, ale też nie rozczarował.

Mój opis wyjazdu podaję z innego forum, przepraszam:D(mam nadzieję, że nie podpadnę Sławkowi)

A poniższy link to zdjęcia na skionline:

http://www.skionline.pl/forum/gallery/browseimages.php?c=53&userid=

Ja również byłem w połowie lutego. Ludzi było nie mało, ale pojeździć można było do woli, pomimo słabych warunków śniegowych zeszłego roku.

W pobliskich ośrodkach bywało mało śniegu i dużo ludzi przyjeżdżało do Skicirkusu. Mam nadzieję, że będziesz miała więcej szczęścia o de mnie w tym względzie.

Pozdrawiam

Edytowane przez JC
Sławkowi nie... ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po powrocie powiedzieli, że do Saalbach już nie pojadą bo będą jeździć do SFL.

Pozdrawiam.

Widzisz-a ja mam całkowicie odmienne zdanie,ale może to i dobrze,bo inaczej w jednym ośrodku panowałyby pustki a w drugim straszny tłok.Z innej beczki - nie rozumiem ludzi,którzy jeżdżą ciągle w jedno i to samo miejsce-a jest ich niemało -czy to nie przyjemnie poznawać nowe trasy,krajobrazy itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławkowi nie...;)

Ups...

Drogi JC link był do mojego posta i mojego tematu, więc nie wiem dlaczego został wycięty:rolleyes:;)

Co się tyczy powodu nie umieszczenia na skionline relacji z Leogang-u to jest to ten wątek:

http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=131143&postcount=6

I tyle w temacie.

A tak bardziej serio to trzeba było usunąć cały wpis bo się bez tego linku ani kupy ani d... nie trzyma.

Pozdrawiam

Edytowane przez Piotr_67
kupa i d...
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co się tyczy powodu nie umieszczenia na skionline relacji z Leogang-u to jest to ten wątek:

http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=131143&postcount=6

No ale to jest moje zdanie, a nie regulamin i jest to moja prywatna opinia, a nie opinia wynikająca z pełnionej funkcji moderatora:rolleyes:, po prostu uważam że skoro czynnie jestem na tym forum i tylko na tym i nie buduję konkurencji a jednoczesne udzielanie się na innym "konkurencyjnym" forum traktuję jak.... niemal zdradę, to tak jak byś chciał być w PIS i PO jednocześnie:cool:.

A wracając do Twoich rozterek, reasumując, zakazu przekopiowywania nie ma, więc wstawiaj śmiało:), albo podaj mi linka na PMa to ja wstawię:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów co do terminu wyjazdu nie wyraziłam się dość pracyzyjnie - wyjazd musiałam zaplanować najwcześniej na drugą połowę lutego (w styczniu jadę na tydzień do Flachau i finansowo bym nie wyrobiła z dwoma wyjazdami aż tak pod rząd), z drugiej strony nie chciałam żeby to była połowa marca bo może śniego juz nie być...

Co do romantycznych wieczorów i przejażdżek saniami to ... jadę tam z bratem wiec tego typu atrakcje odpadają:D Ale dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to jest moje zdanie, a nie regulamin i jest to moja prywatna opinia, a nie opinia wynikająca z pełnionej funkcji moderatora:rolleyes:, po prostu uważam że skoro czynnie jestem na tym forum i tylko na tym i nie buduję konkurencji a jednoczesne udzielanie się na innym "konkurencyjnym" forum traktuję jak.... niemal zdradę, to tak jak byś chciał być w PIS i PO jednocześnie:cool:.

Inny punkt widzenia jest taki, że jak chcę się napić piwa i pogadać z fajnymi ludźmi to idę do ulubionej knajpy, niestety frekwencja nie dopisała i akurat nie ma dziś z kim pogadać wiec idę do innej, tam jest inny barman, też na swój sposób sympatyczny Kolo, dziś się jakiś temat kręci więc jest ok, jutro nie itd. Dla mnie jako dla zwykłego Usera takie forum to rozrywka i przyjemność łapania nowych informacji, wirtualnego spotykania starych znajomych jak i dyskusji czy polemiki. Takie porównanie jest mi bliższe, twoje jakoś do mnie nie przemawia, niby nie da się kibicować Legii i Wiśle niemniej znam takich co potrafią - no przynajmniej w Pucharach:D

Budowa marki, polityka wzmacniania lojalności czy wierność barwą klubowym mnie mało zajmuje bo to nie moja rola na tym podwórku.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...