Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Saalbach - polowa marca


Kowal79

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do bywalców Saalbach i okolic. Czy termin wyjazdu od ok. 10 marca nie jest troche ryzykowny ze wzgledu na warunki sniegowe? DO tej pory jezdzilem w zdecydowanie wyzszych osrodkach stad me obawy. Z drugiej strony, Saalbach chwali sie ponadprzecietna infrastruktura, blisko 100% tras jest nasniezanych etc. Ale obawa wciaz pozostaje. Doradzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatniej zimy 6-13 marca. Czynne były wszystkie trasy na stoku północnym, a na południowym wszystkie do stacji pośrednich i mniej więcej połowa (te naśnieżane) do samej doliny. Ale jak wyjeżdżałem, to przyszło kilka dni z kolejnymi opadami śniegu, tak więc później było jeszcze lepiej. Do 19 marca w tym roku trwa tzw. "główny sezon" z wysokimi cenami, więc myślę że spokojnie możesz jechać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem ostatniej zimy 6-13 marca. Czynne były wszystkie trasy na stoku północnym, a na południowym wszystkie do stacji pośrednich i mniej więcej połowa (te naśnieżane) do samej doliny. Ale jak wyjeżdżałem, to przyszło kilka dni z kolejnymi opadami śniegu, tak więc później było jeszcze lepiej. Do 19 marca w tym roku trwa tzw. "główny sezon" z wysokimi cenami, więc myślę że spokojnie możesz jechać.

A jakie warunki i wrazenia generalnie? Masz moze jakis sprawdzony namiar na mieszkanie w tym regionie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały region Saalbah-Hinterglemm jest bardzo fajny. Świetny jest zjazd do Leogang`u. Mój błąd który popełniłem to był zjazd czarną 14 - a było to pierwszego dnia pobytu i nie do końca byłem przygotowany na tę trasę :-) - ale w kolejne dni już było OK - w okolicy są świetne miejsca widokowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - czarna "14" to typowo polski standard. Poza dwoma niezłymi ściankami, to po prostu wąska, oblodzona rynna w lesie - unikać zdecydowanie!

Noclegi rezerwowałem przez Neckermana w Maishofen, nie było tak drogo abym wolał szukać na własną rękę.

Co do ogólnych wrażeń... wad jest niewiele. Nie ma oczywiście tak wysokogórskich widoków jak np. w Ischgl, denerwuje też to, że aż 3 kolejki gondolowe nie posiadają siedzeń. Oznakowanie tras jest tez moim zdaniem niewłaściwe - większość niebieskich tras ma spore ścianki, zwłaszcza przy dojazdach do doliny.

Natomiast jest bardzo fajna atmosfera - dużo knajpek, świetna infrastruktura, trasy w większości nasłonecznione, ale chyba najważniejsze to możliwość zrobienia dużej rundy wokół Saalbach - w sam raz na jeden dzień. Polecam zacząć na krytym parkingu pod krzesłem "Bernkogel", po drodze dłużej zatrzymać się na stokach Hochalm (chyba najciekawsze), a wrócić stroną północną (znacznie mniej tras). Do Leogang trasa z fajnymi widokami, ale mnie aż tak się nie podobała. Moje ulubione trasy to: niebieska 46, czerwona 36a i czerwona 23.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłam w Saalbach 2 lata temu - pod koniec lutego. Warunki super, choć pogoda zdecydowanie bardziej kapryśna niż we Włoszech. Trasy super, szczególnie to, że można zjeździć całość praktycznie bez odpinania nart (choć oczywiście niemozliwym jest zwiedzenie całego kompleksu w ciągu 1 dnia - nam zapoznanie się z mniej więcej większością tras zajęło 3 dni).

Ogólnie wyjazd udany więc jak najbardziej Ski Circus polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witaj

ja byłem a Saalbach w okresie sylwestrowym i wcale nie było tłoczno ani na stokach ani w knajpach. Tzn ludzi sporo ale infrastruktura jest taka, że ludzie mają się gdzie pomieścić. Wg mnie marzec powinien być spokojny pod względem śniegu. Zawsze można się udać w te wyższe partie, ale i tak prawie wszystko poza przecinkami w lasach jest naśnieżane.

200 km tras swoje robi więc tu rekomendacji nie trzeba.

Gdybyś parkował na tych niezwykłych podziemnych parkingach, zresztą pietrowych, z których wyjeżdża się windą na sam stok, to nie zapomnij w kasie biletowej codziennie podbić bilet z parekingu bo tylko wtedy parking jest bezpłatny. W przeciwnym razie będziesz musiał szukac gości z obsługi parkingu itd, co staje się kłopotem, jak człowiek zablokuje wyjazd przy bramce z parkingu.

Saalbach polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Kowal79 wróciłem ze skicirkusa w sobotę , fajnie ale trasy "trochę" ciężkie jak napisał koliber . mieszkaliśmy w Maishofen , hotel Victoria , zaleta Maishofen to to że masz wszędzie jednakową odległość , Kaprun 19 , Saalbach 15 , ostatnie wyciągi w Hinterglemie 18 i Leogang 20km . wada - w Maishofen , przynajmniej w tej części co byliśmy /asitz/ kompletnie niema co robić , nawet za bardzo niema gdzie pójść na zwykły spacer , jak sie chce trochę więcej to trzeba w samochód. ...aaa..z Maishofen skibusy jeżdżą co godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kowal79 tak nie próbowałem ale sądzę że na koniec Hinterglemu to około 4 godz na spokojnie , choć pewnie da się szybciej.

a gdzie będziesz mieszkał w końcu?

mam sporo mapek itd . jeżeli chcesz to mogę coś Ci wysłać ale bez problemu dostaniesz je tu http://www.saalbach.com/pl/winter/prospekty.html

ja wysłałem tylko trochę za późno i przyszły mi prospekty jak już byłem na miejscu ale Ty masz jeszcze kupę czasu..:)

codziennie na kamerki spoglądam , piękna pogoda..

a kolega od wczoraj na Stubaiu , też piknie tylko mróz...

korci żeby jeszcze raz pojechać w tym roku , korci..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Właśnie wyklikałem sobie dostawę prospektów na adres domowy. Zobaczymy jaki mają czas reakcji.

A tak generalnie wyklikałem następujące mieszkanie, w zasadzie 2 mieszkania 4 osobowe, bo jedziemy w 8 osób.

www.sbg.at/ferienhausperwein (strona WWW jest nędzna, ale jest sauna, Wi-FI, no i 72 EUR za mieszkanie za dobę uważam za bardzo rozsądna propozycję. W zasadzie zastanawiam się gdzie może być haczyk.

Wróciłem z Flachau tydzień temu i na chwilę obecną jestem już trochę "wyjeżdżony" ale już mi pomału przechodzi i regularnie oglądam kamerki. Byle nie było jakiegoś kataklizmu deszczowo-temperaturowego do 12 marca, a będzie fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie strona perwersyjna :D , ale jeżeli to 72 ełro za jedno mieszkanie to chyba nie jest to jakaś rewelacyjnie niska.. , może ta sauna dodaje trochę plusów dodatnich..;)

ktoś jedzie tutaj np.: http://www.neckermann.pl/Wycieczki/66280/AUTO/2011-03-12/7//SAB/Apartamenty-Pamina.html

do Saalbach będziesz miał około 33km samochodem. do Kaprun pewnie bliżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no faktycznie strona perwersyjna :D , ale jeżeli to 72 ełro za jedno mieszkanie to chyba nie jest to jakaś rewelacyjnie niska.. , może ta sauna dodaje trochę plusów dodatnich..;)

ktoś jedzie tutaj np.: http://www.neckermann.pl/Wycieczki/66280/AUTO/2011-03-12/7//SAB/Apartamenty-Pamina.html

do Saalbach będziesz miał około 33km samochodem. do Kaprun pewnie bliżej.

Dlaczego perwersyjna?

Nie zamierzam prawdę mówiąc ruszać samochodu, co najwyżej do dojazdów 2km pod gondolkę na Asitz. Co do samego Leogangu czytałem raczej pozytywne opinie. Zależy mi przede wszystkim na porządnym nartowaniu, na Apres Ski niekoniecznie.

A co do ceny, jeżdże do Austri co roku i zawsze płaciłem w przedziale 20-25 EUR za osobę. Tutaj jak podzielisz 72 EUR / 4 wychodzi 18 EUR, wiec prawie zakopiańskie ceny :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak do czasowo wyglada, zeby dostac sie z Leogang do Hinterglemm gorami? Obawiam się, że to może być spory dystans ale jestem ciekaw jak to wygląda czasowo.

Bez odpoczynków i podziwiania widoków - niecałe 2 godziny, spokojnie wrócisz do Leogang, numery wyciągów: 52,53,54,56,25,11,13,14. Możesz też zjechać (na nartach lub kolejką 21) do Vorderglemm, a potem skibusem (co 20 min), to ja śpię w Paminie od 19 marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

perwersyjna - taki żarcik z racji jej nieskomplikowanego wyglądu.

tylko raz byłem za granicą więc nie mam doświadczenia co do cen ,ale jestem bardzo ciekawy ile idzie na jedzenie i picie na osobę , obojętnie czy bierzesz to z kraju czy kupujesz na miejscu czy żywisz się w restauracjach , możesz mi napisać?

a ja ostatnio , po paru dniach w Klimku , zaczynam doceniać coraz bardziej tzw. apres ski , cokolwiek ono oznacza , muszę przyznać . pewnie się starzeję..

adres do dużej fajnej mapki : http://sionvalais.com/snowreport/share/gfx/PPoF0HPnYO7yNzAEqOXJ2mREhPWinterpanorama0809_72.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko raz byłem za granicą więc nie mam doświadczenia co do cen ,ale jestem bardzo ciekawy ile idzie na jedzenie i picie na osobę , obojętnie czy bierzesz to z kraju czy kupujesz na miejscu czy żywisz się w restauracjach , możesz mi napisać?

To wszystko jest zależne od upodobań. Ceny marketowe (SPAR, MPREIS, PENNY) artykułów spożywczych odważę porównać sie do krajowych. O cenach na stoku, było już wielokrotnie i też różnią się pomiędzy ośrodkami, ale genralnie piwo 3,50 EUR, zupal gulaszowa 4-5 EUR, spagetti 8 EUR, Schnitzel z frytami 10-12 EU. Tak więc w sumie wszystko zależy na ile korzystasz z tych dogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to jaka z czarnych tras (badz "ostrzejszych" czerwonych) byscie polecili w tym rejonie ? Sa w ogole tam takie (bo na mapce zdecydowanie przewazaja trasy w kolorze niebieskim)?

Nie wiem czy koleżanki też mogą coś polecić, ale jeśli chodzi o moje ulubione trasy to 89+89a (czerwona+czarna) - ale z naciskiem na odcinek czarny. Fajnie jeździło sie na czerwonej 61 i 33a. Ale tak naprawdę wszystko jest kwestią gustu.

My 3 dni "poznawaliśmy" ośrodek, a pozostałe 3 jeździliśmy na ulubionych trasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja coś dla średnio zaawansowanych..

podobała mi się trasa 88 + 90 i odbicie czerwonym łącznikiem na 89a , około 4km fajnej zróżnicowanej jazdy . ciekawa jest "niebieska" 22 , ale jeździliśmy tam tylko 2 dni , raz przy +8 i raz w padającym gęstym śniegu więc dała nam w kość porządnie , ale zmrożona może być naprawdę fajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...