Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Parę fotek


shodan

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

No to zapowiadane fotki na koniec sezonu. Lokalizacja: Kronplatz oraz Helm, Włochy.

Najpierw widoczki. Nasz stok treningowy z oddali.

1001050p.jpg

No i Dolomity:

1001051.jpg

Gigant po sztruksie. Najs :)

img1771b.jpg

Start do przejazdu treningowego. Coraz lepiej mi wychodzi.

img2044v.jpg

Fotka z przejazdu na zawodach.

img3796tj.jpg

Slalom - moja ulubiona konkurencja. Momentami jest już prawie tyłkiem do ziemi. Wiem, że zostaje mi ręka, ale jest naprawdę szybko :))

img2792b.jpg

A to już Helmissimo:

Start na szczycie góry. A potem 4,5 km giganta na sam dół :))

1001060x.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tą trasę treningową mieliście ustawianą na czarnej Herrenegg czy na Sylvestre na Kronplatzu? Ze zdjęć to trochę mi pasuje na taki górny łącznik pomiędzy tymi trasami ale nie jestem pewien

A jak Ci pioszło na Helmie? Ta trasa też jest godna i długa.

Trasa treningowa była na Olang, poniżej średniej stacji gondolek, do knajpy koło krzesełek.

Na Helmi całkiem ok, jak na pierwszy raz, zrobiłem czas 3:49, podobno poniżej 4 min jest dobrze.

Zwycięzca miał 3:08 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...
  • 2 weeks later...
Wybieram się do Wind Sportu, podobno są najlepsi w PL.

... z tego co wiem to te buty nie potrzebuja podkladek do cantingu podeszwy ale podeszwa musi byc zeszlifowana bo bez tego but nie pasuje do wiazan. Bylbym wdzieczny jakbys po serwisie opisal co i jak robili.

Takie urzadzenie jest potrzebne zeby doprowadzic but do kompatybilnosci z DIN

boot5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, dzięki wielkie, robię to pierwszy raz, więc sam jestem ciekawy jak to będzie wyglądało. Tak, podeszwa jest b. gruba, nie ma szans, żeby weszła w wiązania. Mogę opisać cały proces na forum, jeśli kogoś to ciekawi :)

.. mnie ciekawi nie tyle sam proces (bo mniej wiecej wiem na czym polega) tylko czy w Windsporcie potrafia zrobic pelny serwis butow zawodniczych.

W butach zawodniczych canting podeszwy (nie mylic z cantingiem cholewki) robilo sie przez szlifowanie podeszwy, dokrecenie od spodu podkladek aby zachowac maksymalna przepisowa wysokosc piety nad butem i na koncu szlifowanie wystepow podeszwy zeby dostosowac do wymiarow DIN zeby but pasowal do wiazania. Kazdy kto widzial buty zawodnikow zauwazyl ze podeszwa jest zwykle na podkladce innego koloru, to wlasnie te podkladki o ktorych pisze.

Poniewaz butow zawodniczych nie da sie zalozyc na stope :D bez specjalistycznego serwisu (jezeli sie da to znaczy ze rozmiar jest za duzy) to Lange wymyslil (skoro i tak trzeba z butami isc do serwisu) zeby nie dawac podkladek tylko but zrobic na grubszej podeszwie (nie pasujacej do wiazania) i najperw zalozyc odpowiedni kat cantingu a potem zeszlifowac podeszwe do odpowiedniej grubosci.

Interesuje mnie czy w Windsporcie przeszlifuja tylko podeszwe zeby nadac odpowiednia grubosc (bez ustawiania kata cantingu) czy jednak najpierw zaloza odpowiedni kat cantingu na podeszwie a potem zeszlifuja zeby uzyskac wymagana grubosc.

Moje zainteresowanie wynika z tego ze sam chcialbym miec w butach zrobiony pelny "racing service" i nawet planowalem zrobic to w Neustift albo s okolicy Mediolanu bo tam mozna w miare tanio poleciec ale jezeli cos takiego mozna zrobic w Krakowie to na pewno sie tam pojawie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Cześć,

Mam u siebie taki frez. Szlifowałem już kilka razy buty po dokręceniu podkładek. Miałem również przyjemność obcować z serwismenem, który wykonuje buty dla wszystkich zawodników używających Lange. wydaje mi się że dam radę :happy:

A tak na serio, to znam warsztat i te wszystkie czynności to dla mnie nic nowego. Robiłem buty dla kilku kadrowiczów (głównie poprawki), m. in. dla Maćka Bydlińskiego.

Zapraszam do BB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam u siebie taki frez. Szlifowałem już kilka razy buty po dokręceniu podkładek. Miałem również przyjemność obcować z serwismenem, który wykonuje buty dla wszystkich zawodników używających Lange. wydaje mi się że dam radę :happy:

A tak na serio, to znam warsztat i te wszystkie czynności to dla mnie nic nowego. Robiłem buty dla kilku kadrowiczów (głównie poprawki), m. in. dla Maćka Bydlińskiego.

Zapraszam do BB

... tak wiem, rozmawialismy nawet chyba o tym kiedys przez telefon. Ja teraz jestem glownie w Holandii ale w marcu wracam na stale do Polski, umowimy sie wtedy i przyjade (jestem z Gliwic), mozemy wtedy zrobic fotki z calego procesu dopasowania butow. Mam 2 pary "za malych" butow Tecnica wiec bedzie co robic :biggrin:

Prawde mowiac mam tez jedne buty ktore frezowalem wlasnorecznie :biggrin: za pomocy szlifierki typu dremel + walek gietki ale efekt jest sredni bo nie mam takiego imadla ktore pozwala na przytrzymanie otwartej skorupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...