Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Sposób na dużą potliwość


Doman_13

Rekomendowane odpowiedzi

Potliwość moja jest dużo większa niż innych regularnych ludzi.

Jest to przypadłośc genetyczna i nic z nią nie zrobię, a chemii anty-potowej przyjmował nie będę.

Moja odzież termiczna doskonale radzi sobie z odprowadzaniem potu ale efekt jest taki że kurtka jest mokra od środka, a wraz z nią dokumenty, telefon, pieniądze. Jednym słowem skóra ma komfort, a kurtka od środka jest mokra. Chcę zrobić tak żeby kurtka była sucha.

Jest może sposób na odzież którą można nałożyć na wszystkie warstwy termiczne która nie dopuści do wilgocenia podszewki kurtki?

Kiedyś nałożyłem sweter pod kurtkę to po natrach był mokry.

Jakieś pomysły na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz kurtki o możliwie wysokich parametrach oddychalności, np.20000

Nie wiem czy to wiele pomoże... Sam mam kurtkę o takich właśnie parametrach i choć nie mam problemu z nadmierną potliwością,to kiedy chcę się zamęczyć na maksa,również i u mnie kurtka jest mokra... :rolleyes:

Teraz stosuję zasadę,że jak mam zamiar ostro pośmigać,to po prostu cienko się ubieram,np.kurtka a pod nią tylko podkoszulek. :) Czasem się częściowo jeszcze rozpinam... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wiele pomoże... Sam mam kurtkę o takich właśnie parametrach i choć nie mam problemu z nadmierną potliwością,to kiedy chcę się zamęczyć na maksa,również i u mnie kurtka jest mokra... :rolleyes:

Teraz stosuję zasadę,że jak mam zamiar ostro pośmigać,to po prostu cienko się ubieram,np.kurtka a pod nią tylko podkoszulek. :) Czasem się częściowo jeszcze rozpinam... :D

Mówimy o różnych sprawach. Ty piszesz o ilości wytworzonej przez organizm pary wodnej (ubieram się cienko, czyli jest mi nie tak gorąco, czyli mniej się pocę), ja natomiast o odprowadzeniu już przez organizm wytworzonego potu. Do tego właśnie służy tzw. odzież techniczna. I tutaj im wyższe parametry, tym odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz szybsze. Czy to wystarczy, to inna sprawa. W końcu jak jest ciepło to nie musi się jeździć w ogóle w kurtce!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o różnych sprawach. Ty piszesz o ilości wytworzonej przez organizm pary wodnej (ubieram się cienko, czyli jest mi nie tak gorąco, czyli mniej się pocę), ja natomiast o odprowadzeniu już przez organizm wytworzonego potu. Do tego właśnie służy tzw. odzież techniczna. I tutaj im wyższe parametry, tym odprowadzanie pary wodnej na zewnątrz szybsze. Czy to wystarczy, to inna sprawa. W końcu jak jest ciepło to nie musi się jeździć w ogóle w kurtce!

Bogdan,w pełni się zgadzam - na pewno dobra odzież pomoże w odprowadzeniu pary.Ja po prostu po swoich doświadczeniach myślę,że łatwiej i taniej będzie,że tak to nazwę,dobrze poznać swój organizm.Ale też,jak finanse pozwalają,kupić odzież o wysokich parametrach.

Jeden z najlepszych mi znanych to Hi Mountain gor-tex hcr.

Oczywiście można jeździć też tak:

sal3.jpeg

;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze stosować kurtkę nieocieplaną, najlepiej z Gore-texem, taka kurtka odprowadza wilgoć lepiej niż ocieplana o najwyższych parametrach. Musisz jednak stosować wyłącznie odzież techniczna szybko odprowadzającą wilgoć - bielizna antypotna dobrze przylegająca, dobrze opinająca sie bluza z czegoś typu polar i kurtka gore, dobrze jak ma taka kurtka patenty typu dodatkowe zamki pod pachami czy na rękawach w celu otwarcia dodatkowej wentylacji. Kupę lat jeździłem w takim zestawie, jak było bardzo zimno to dwa polary i było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm no to jest nas dwóch.

Dopóki jeździlem w wynalazkach z dopiskiem "tex" na końcu, te zawsze były mokre od środka.

Dopiero zakup:

1) na ciepło: softshell

2) na zimno: kurtka gruba z makro z firmy Active i druga z Atomica

wyeliminowały całkowicie problem.

Jeżdżę w cieniutkim podkoszulku Berknera +polarek z Atomica + wyżej wymienione kurtki.

Do tego kiedy mogę rozpinam wywietrzniki.

Z ciekawości: jak sobie z tym radzisz pod kaskiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest może sposób na odzież którą można nałożyć na wszystkie warstwy termiczne która nie dopuści do wilgocenia podszewki kurtki?

Kiedyś nałożyłem sweter pod kurtkę to po natrach był mokry.

Jakieś pomysły na to?

Trzeba pamietać ze jesli mówimy o oddychajacej kurtce..to niestety wszytko od koszulki po ta kurtkę tez musi oddychać. Kazda nałozona warstwa na siebie.

ZATEM KOSZULKA ( to damska ja mam taką - ale jest dokładnie tez wersja meska ;)

http://www.trekkersport.com.pl/sklep-turystyczny-gorski/the-north-face/118-bielizna-ocieplajaca/6685-bielizna-damska-sls-l/s-zip-neck?keyword=north+face

jej zaleta: odprowadza pot na zewnatrz- bardzo dobrze, sprawdzona polecam, słuzy mi nie tylko na nartach - ale też sprawdziła się na Orlej - zaleta jest ten golfik na zamek, zimą sie przydaje. podczas cieplejszych dni, zarówno jak szybko odprowadzi tak szybko stanie sie sucha;)

na to Windstopper The North Face - polecam przydaje się i wiosenno jesienne chłody, jak i zmiowe szusowanie

na to równiez oddychajacy ale od deszczu;) hally hannsen- leciutka kurtka.

to zwyczajnie przykład, Moze ktos powie duzo warstw, mi nawet przy -10 jest komfortowo w tym zestawie.

Wazne jednak jest by od koszuli, po kurtkę była to odzież oddychająca.

North Face nie nalezy do tanich, sa promocje mozna trafic naprawe dobry ciuch, za nie wiele. Pamietajmy ze raz wydany pieniądz w przypadku windstoppera to kwota 500-700 zł ale juz 6 rok służy, nic z tym sie nie dzieje.

North Face polecam, wystrzegałabym sie Bergsona...kurtke taka posiadam, niestety, czuje sie wniej jak w zbroi,nie jestem z niej zadowolona.

Wazna zasada to tez odpowiednio prać ciuchy oddychające, otóż nie dodajemy płynu zmiekczającego..bynajmniej dajemy go jesli juz trzeba odrobinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...