Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Trzeba milionów na lepsze Pilsko


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Pilsko mimo wszystko jest raczej górką nie dla początkujących, no może z wyjątkiem paru obszarów, które zaznaczyłem na obrazkach poniżej.I jeśli PKL chce ściągnąć początkujących to tam musi inwestować, bo ten wschodni stok oglądałem w lecie i wygląda świetnie.

2011-02-06_201929.jpg

2011-02-06_201420.jpg

2011-02-06_201929.jpg.1305ae73b52ba379fdee2c831091ed34.jpg

2011-02-06_201420.jpg.2a7dc6a83026a5ff0187bc37b06107ce.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję wyobraźni :D

Marzenia całe szczęście nie kosztują ;) Choć jak sobie przypomnę jakie tam ładne jodełki rosną to aż mnie w środku ścisnęło.

@Slash0r na drugim to się do sąsiada zapędziłeś. Choć mając na uwadze powstanie pierwszego ośrodka PL/SK bardziej cieszyło by mnie to tam gdzie zaznaczyłeś, niż to za czym stoi pan Bachleda w Zakopanem.

Edytowane przez John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Slash0r na drugim to się do sąsiada zapędziłeś. Choć mając na uwadze powstanie pierwszego ośrodka PL/SK bardziej cieszyło by mnie to tam gdzie zaznaczyłeś, niż to za czym stoi pan Bachleda w Zakopanem.

PKL coś skrobał o "transgranicznym ośrodku".

Dotarcie w górne partie Pilska ma być możliwe dzięki nowej kolejce linowej z Hali Szczawiny na Halę Miziową. W planach jest też poszerzenie tras, m.in. tej wzdłuż istniejącej kolejki krzesełkowej. - Trwają teraz rozmowy z PKL, ostateczna decyzja powinna zapaść pod koniec sezonu - dodaje Kędracki.

Więc pewnie najpierw naśnieżanie jak pisze w artykule, potem kolejka ze szczawiny na miziową i poszerzenie piątki obok 2-os syfu zwanego krzesełkiem.

Edytowane przez Slash0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nartostradą? Czy wyciagami? Potoków masz tam kilka..., dwa nawet takie ze bym im nazwe nadała.:D

domyslam sie ze chodzi o zjazd "wawozem", zaczynajacym sie ponizej Szczawiny, biegnacym w dol az do Jontka... Widoczny jest jego poczatek z krzeselka, jakies 100 m przed jego koncem.

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nartostradą? Czy wyciagami? Potoków masz tam kilka..., dwa nawet takie ze bym im nazwe nadała.:D

Szczyrbok? Ten z Miziowej w dół.

Zjazd już od miziowej jest ciekawy przy czym trzeba sobie zdawać sprawę, że przechodzi on w ostro nachyloną ścianę (tą samącoczarna trasa tylko w lesie) co w lesie nie ułatwie jazdy :)

Co najmniej jedno miejsce do sporych skoków po drodze.

Potem dojeżdżasz do drogi z wyrwijajka na Szzczawiny i albo możesz dalej potokiem, albo skierować się w stronę Szczawiny i na starą dróżkę do głównej biegnącej wzdłuż Szczyrboka. Polecam obejrzeć latem i spróbować zimą po dużym opadzie.

Należy też upewnić się wcześniej, że droga wzdłuż potoku na dole nie została rozjeżżona przez terenówki... co mnie spotkało i drałowałem na piechte.

Toć tam stromo strasznie:eek: I jeszcze potok:D

domyslam sie ze chodzi o zjazd "wawozem", zaczynajacym sie ponizej Szczawiny, biegnacym w dol az do Jontka... Widoczny jest jego poczatek z krzeselka, jakies 100 m przed jego koncem.

Czy stromo? Poniżej Szczawin nie. A potem po dojeździe do drogi wzdłuż potoku prawie kreska :)Ale można ciągnąć od Miziowej.

Natomiast o ile praktycznie zawsze w lutym/marcu było ok z Miziowej->Szczawiny (w końcu większość w lesie), o tyle niżej trzeba już uważać.

Ponownie: polecam latem obejrzeć :) Przy okazji w lipcu/sierpniu można natknąć się na nietknięte pola jagód :)

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potem dojeżdżasz do drogi z wyrwijajka na Szzczawiny i albo możesz dalej potokiem, albo skierować się w stronę Szczawiny i na starą dróżkę do głównej biegnącej wzdłuż Szczyrboka. Polecam obejrzeć latem i spróbować zimą po dużym opadzie.

Pierwszy raz jechalem tam jakies 7-8 lat temu. Ja sobie zjezdzalem na czarnej i podpial sie do mnie na wyciagu jakis starszy ode mnie chlopak, zjechalismy 2-3 razy kontrolnie czarna, on duzo lepszy ode mnie, jednak zaproponowal zebysmy tym razem pojechali lasem :D nastolatkowi wiele nie trzeba bylo mowic - jedziemy. Zima byla obfita w snieg i pamietam jak na moich nartach sie wtedy co minute kopalem :) ale bylo fajnie.

Ostatni raz tamtedy jechalem 2 sezony temu i tylko do Szczawiny, trasa na prawde godna :) do tego wariantow jest na prawde wiele, mniej lub bardziej wymagajacych.

Szczyrbok? pierwsze słysze te nazwę, moja rodzina tu stąd tez nie słyszała:)

zaraz zapytam kumpelę z pracy mieszka w Korbielowe:)

Ewo to Ty nie wiesz ze w Korbielowie wszystko ma swoja nazwe (wlacznie z imionami mieszkancow :D ) a ludzie i tak na to wymysla swoja, lokalna nazwe :D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo to Ty nie wiesz ze w Korbielowie wszystko ma swoja nazwe (wlacznie z imionami mieszkancow :D ) a ludzie i tak na to wymysla swoja, lokalna nazwe :D?

tak, tak wiem;) jest tu w okolicy niezliczona ilość grap:eek::D

ale jak juz słysze je od kilku lat to sie przyzwyczaiłam.

Gorzej jest jak pytam się o jakis pt w miescie i słyszę - skręc pod góralem;)

skrec koło konzumu...co to kurna jest :) ale juz znam tu kilka takich nadanych nazw przez mieskzańców;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz jechalem tam jakies 7-8 lat temu. Ja sobie zjezdzalem na czarnej i podpial sie do mnie na wyciagu jakis starszy ode mnie chlopak, zjechalismy 2-3 razy kontrolnie czarna, on duzo lepszy ode mnie, jednak zaproponowal zebysmy tym razem pojechali lasem :D nastolatkowi wiele nie trzeba bylo mowic - jedziemy. Zima byla obfita w snieg i pamietam jak na moich nartach sie wtedy co minute kopalem :) ale bylo fajnie.

Nooo ja wtedy już nie byłem nastolatkiem :(

I jeździłem po lesie z jakimiś poznanymi na wyciagu ludźmi :)

Pierwszy raz zjeżdżałem ram na Fischerach RC4 Race 180cm, półcaringi... ludzie... mokry dojeżdżałem na dół. Ale czlowiek był młody i wysportowany... a teraz to już pług tylko został ;)

Drugą ciekawą trasą jest zjazd np granicą. Jeden minus: praktycznie wszędzie potem sporo podchodzić. Za to jest szeroko i bez drzew :)

Uważać trzeba w jednym miejscu przy złamaniu kopuły Pilska do lasu. Jedyne bardz ostrome miejsce a poza tym tylko zabawa. W sam raz jak ktoś chce popróbwać free niekoniecznie po lesie i ma siłę chodzić :)

W sumie, jak ktoś zna Pilsko to takich tras/trasek/przepraw może troszkę znaleźć. Samo dostanie się z kopuły na Szczawiny echhh :)

Niestety z tego co widziałem po zawitaniu w zeszłym roku naPilsko... góra zarasta lasem ...inp skrocenie sobie drogi z Miziowej na Szczawiny wzdłuż wyciągu po prawej stronie z góry patrząc jest już prawie niemożliwe :(

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 8 months later...
  • 2 weeks later...

Szczerze mówiąc to ten cały GAT i ten pan Kędracki to zwykli złodzieje. Mam wujka mieszkającego w Korbielowie i wszystko mi ostatnio opowiedział jak to się działo z tym naszym Pilskiem. Jak kupili ten ośrodek to naobiecywali Bóg wie czego a tak naprawdę to zrobili wielkie g. Postawili kolej linową która ma 40 lat. Odkupili ją od Słowaków bo oni zaczęli inwestować (nie to co w Polsce). Chyba tez doszło kilka orczyków ale tego nie jestem pewny.

W tym sezonie pewnie znowu tam pojade. Mimo tych beznadziejnych wyciągów ta góra mnie urzekła i sezon bez wypadu na Pilsko to jak nie sezon narciarski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Parking pod Pilskiem będzie bezpłatny!

"- Dogadaliśmy kwestie odśnieżania i utrzymania parkingu,podzieliliśmy się zadaniami.Wszystko jest do załatwienia,tylko trzeba dopracować wszystkie szczegóły.Wiadomo,jeszcze nie ma czego odśnieżać (chyba teraz będzie co - przypisek Johnnyego),ale liczymy na to,że będzie i te kwestie były szczegółowo omawiane przy negocjacjach - mówi prezes GAT Marcin Kędracki."

"- Droga prowadząca do wyciągów od ronda w Korbielowie będzie odśnieżana przez nas w wyższym standardzie.To dość stromy podjazd,w poprzednich sezonach zdarzały się stłuczki i korki,chcemy to zmienić.GAT zakupi 20 ton soli drogowej - wyjaśnia Marian Czarnota (Wójt gminy Jeleśnia - przyp.JN)."

Na koniec te słowa Wójta Jeleśni dedykuję przede wszystkim Zakopanemu i nie tylko... :

"Wójt gminy Jeleśnia,Marian Czarnota jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.Od początku podkreślał,że Jeleśnia to gmina turystyczna,więc płacenie za parkingi absolutnie nie może mieć miejsca.Gminne parkingi są wszędzie bezpłatne."

:applause:

Za "Kurier radia Bielsko". :rolleyes::

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...