Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Kneissl Black Star XC


mihumor

Rekomendowane odpowiedzi

Znamy się tylko z widzenia Kneissl Black Star to w kwestii estetycznej jeden z moich faworytów, oszczędny, elegancki wygląd a do tego wyjątkowo by mi pasowały do rękawiczek i butów. Nigdy nikogo nie widziałem na tych nartach, są rzadko spotykane co podkreśla ich wyjątkowość i w pewnym stopniu oryginalność. Od początku tego sezonu myślałem o zmianie nart i szukałem czegoś krótkiego do pary do szerszej i dłuższej narty allmountain, do jazdy na twardym, w dobrych warunkach, skręt średni, krótki, do zabawy i agresywniejszego przyciśnięcia. Teoria mówiła o powrocie do twardszej slalomki lub czymś z topowych crossów. Trzy osoby, które znam jeździły na tych nartach i ciepło się o nich wyrażały, a że trafiła się okazja przetestować je w godziwych warunkach...... Black Star XC to narty z rdzeniem drewnianym wzmacniane tytanem i włóknem szklanym, są dosyć ciężkie i sztywne jak przystało na topowe crossy, testowałem rozmiar 168 cm czyli jak dla mnie nieco dłuższy niż dobór slalomki (165).http://www.skionline.pl/sprzet/?co=kolekcje_narty&id_grupy=2919&id_modelu=4052Oto moje wrażenia :AdaptacjaNa początku jeździłem w warunkach twardych czyli po betonie, trochę nie łapałem o co chodzi z tymi nartami, dobrze trzymały na twardym, niby wszystko ok ale trzeba się z nimi poznać, nie od razu się pokochaliśmy niemniej początek nie był zły i jak na dosyć trudne warunki jazdy to nasza znajomość szybko się rozwinęła. Do zakochania jeden krokPierwszy banan na twarzy pojawił się po zjechaniu czarnej trasy z Ainecka na Katchberg, kto jechał wie, że jest miejscami trochę stroma i można pociągnąć, traskę na tych czarnulach łyknąłem jak bułkę z masłem, trzy zjazdy w systemie "na raz" i zero zmęczenia, bardzo dobre trzymanie na twardym i stromym i fantastyczna stabilność przy zmienianiu techniki jazdy w zależności od warunków i trudności oraz wyśmienite wybieranie nierówności i amortyzacja, po prostu pewność i zaufanie a to w związkach jest najważniejsze.. Później nieco ganiania w miękkim śniegu i też jest dobrze, idą pewnie, nie kopią się, nic nie łapią.Black and WhiteDzień drugi, jedziemy do Innerkrems. Pogoda piękna, mroźno i słonecznie a na trasie wita nas twardy i nieco nierówno zrobiony beton. Na rano biorę inne narty - tej samej firmy - White Stary SL. Na rozruszanie to nie był dobry pomysł, narta jest trochę męcząca, sztywna i ciężka, trzeba ja na tym nierównym betonie pilnować, trzyma cudnie jednak na bardzo stromych odcinkach trzeba się mocno uwijać, pilnować. Do tego źle mi się na niej jeździło, na wszelkich nierównościach, telepały mocno, drgania przechodzą w całości na nogi, w szybkiej jeździe na nierównościach nerwowe, brak pewności, nie zdobyły mojego zaufania a do tego powróciło echo starego bólu kolan . Po dwóch godzinach zrezygnowałem - wziąłem Black Stary i wszystko się odmieniło jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Od razu czuć różnice w tłumieniu drgań, znikła nerwowość, kolana przestały boleć, nogi się męczyć a jazda stała się luźniejsza, szybsza i pewniejsza, po godzinie zdobyły moje pełne zaufanie - zaczynam na nich jeździć bardzo szybko- aż strach pomyśleć co by było gdyby były dłuższeBezdrożaWczesnym popołudniem przerzucamy się na drugą stronę ośrodka- południowy stok. Jest tam taki orczyk na górze (koło 2200) gdzie można pojeździć pozatrasowo, szerokie, piękne pola z dość stromą górą, akurat popadało 2 dni wcześmiej i było 20-30 cm świeżego puchu. Narty mimo marnej długości spisywały się nieźle, nie trzeba było leżeć na tyłach, byłem pozytywnie zaskoczony niemniej ich sztywność nie do końca sprzyja takiej jeździe, trzeba uważać przy przejeździe ze stromego w płaskie- szarpią i nieco toną. Niemniej na 4 zjazdy tylko jedna gleba i coraz większa pewność.Nie tylko dla orłówNarty te testował też mój kolega, człowiek średniozaawansowany narciarsko, narty miały długość -2 cm do wzrostu czyli dla niego niby bardzo długie.. Miał nieco dłuższą adaptacje, przestawiał się z Volkla Racetiger SC 10 cm krótszego. Szybko jego jazda zaczęła wyglądać dużo lepiej niż na SC i na pewno jeździł dużo szybciej i pewniej. Na Black Starach szybciej przyswajał sobie różne wskazówki na temat jazdy i już w drugim dniu było widać postęp w jeździe a nauka szła sprawnie i szybko. Nart również jemu przypadły do gustu i Racetygrysy chyba pójdą do odstrzałuBack to BlackJak dla mnie świetne narty do jazdy każdym rodzajem skrętu, niesamowicie pewne, efektywne i stabilne, świetnie tłumią drgania, są ekonomiczne i łaskawe dla zdrowia, dają dużą pewność przy stosowaniu różnych technik, zmiana stylu jazdy łatwiutka i płynna, są wyjątkowo dobre w jeździe śmigiem, nw i całym old schoolu - na lepszych w tym zakresie bardzo dawno nie jeździłem. To są narty do sprawnego, szybkiego zjeżdżania z góry na dół, świetne zwłaszcza na bardzo stromych i trudnych trasach, jak dla mnie znakomity i uniwersalny cross o melodii im stromiej tym lepiej, im szybciej tym lepiej. Nie jest to na pewno sprzęt dla ortodoksyjnych miłośników carvingu, narty wchodzą na krawędź przy dosyć dużej prędkości, przy zwolnieniu też ją puszczają, nie da się na nich kręcić "kółek" na wypłaszczeniach, po pierwsze na płaskim odcinku dosyć trudno je dogiąć by skrócić promień skrętu, po drugie odniosłem wrażenie,że przy takim siłowym traktowaniu w tego typu jeździe tracą dynamikę i zwalniają. Są dynamiczne, szybkie, zwinne, dobrze trzymają na twardym, świetne to całodniowej, intensywnej jazdy. Poczułem się na nich dużo lepszym narciarzem – być może to tylko wrażenie ale jednak coś w tym musi być gdyż z boku to ponoć też było widać. Mnie te narty oczarowały i już szykuję miejsce na te śliczne deski w swojej piwniczce.

IMG_8552 (Small).JPG

IMG_8555 (Small).JPG

IMG_8624 (Small).JPG

57da8541cc981_IMG_8552(Small).JPG.d9fb9335388a04007b02abfb4ae6b40e.JPG

57da8541d2174_IMG_8555(Small).JPG.116d4d62ac74ccef4569472c6f7dce15.JPG

57da8541d6bd7_IMG_8624(Small).JPG.10c4d3e67c400221f3ab1db854f919da.JPG

Edytowane przez mihumor
  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Słyszałem, że zaczęli tak dobrze robić znowu nartki, gdyż fabryczkę kupił ją jakiś szejk od nafty, ale tej wiadomości potwierdzonej nie mam.:D

Chyba coś tam takiego było, wszedł kilka lat temu inwestor z petrodolarem = jakiś lokalny, tyrolski kapitał i skupili kilka marek (chyba Dynafit, te damskie ciuchy z Kitzbuchel w nazwie, któreś buty Dachstainy, Raichle i coś tam jeszcze z ciuchów - mogę coś mieszać) tworząc projekt domu marek na wyższą półkę sądzac po cenach. jakości i dystrybucji. Chyba coś tam jednak z tym nie do końca przygrało bo znowu popadli w jakieś kłopoty finansowe ale nie znam szczegółów - cóż, czas kryzysu więc łatwo w biznesie nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Słyszałem, że zaczęli tak dobrze robić znowu nartki, gdyż fabryczkę kupił ją jakiś szejk od nafty, ale tej wiadomości potwierdzonej nie mam.:D

Znalazlem cos takiego:

http://www.rockymountaingearguide.com/inews/?page_id=1387

Moze ktos wie cos wiecej?

Jak nie to szybko trzeba biec do sklepow i wykupwac ostatnie egzemplarze, bo moga miec wartosc nie tylko uzytkowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest to zupelnie wiarygodne zrodlo, proponuje WSJ

a te kneissle na zdjeciu sa urocze - szkoda, ze, dawno temu, znalazly sie na mojej, nomen-omen, CZARNEJ liscie (Black list)

Znalazlem tez depesze z DPA na bloombergu. Wiec jest to w miare wiarygodne.

Tyle ze to informacja z 8 lutego.

Mamy koniec marca i nic wiecej w temacie sie nie pojawilo, wiec raczej dobrze to nie wrozy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z moich informacji wynika ze u kneissla wszystko jest ok :) wycofuja się z produkcji odzieży nic więcej. Narty dalej będą produkować :)

Oby twoja informacja byla "prawdziwsza" od mojej "nieprawdziwej" (wg Twoich dziwnych kryteriow).

Ciezko niestety to zweryfikowac skoro nie podajesz ani zrodla informacji, ani szczegolow jak doszlo do tej decyzji.

Edytowane przez Jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są informacje wychodzące z samego Kneissla, który niby bankrutuje ale w sumie pracuje dalej, przygotowuje kolekcję na nowy sezon, wyprzedaje częsć nart z tego sezonu bo w przyszłym w kolekcji już nie będzie tego modelu w takim wyglądzie itd. Generalnie jest tam jakieś zawirowanie włascicielsko-finansowe, chyba zmienią wielbłądy i karawana pojedzie dalej ale jak bedzie naprawdę to chyba czas pokaże. Spróbuję sie tez dowiedzieć czegoś w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack masz rację jeśli chodzi o Twoje info odnośnie upadłości, gdyż sprawdziłem parę serwisów finansowych i wręcz niemożliwe jest aby nie było to prawdą. Tym nie mniej, upadłość nie wyklucza produkcji i parę na to przykładów spółek można znaleźć, w tym i takich co upadały po kilkakroć, a cały czas wytwarzały swoje produkty.

A Boogie to pewnie jakąś informacją insiderską jedzie, więc zapewne nie może podać źródła, bo by go jakiś nadzór finansowy jutro o 5 rano obudził ;):D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack masz rację jeśli chodzi o Twoje info odnośnie upadłości, gdyż sprawdziłem parę serwisów finansowych i wręcz niemożliwe jest aby nie było to prawdą. Tym nie mniej, upadłość nie wyklucza produkcji i parę na to przykładów spółek można znaleźć, w tym i takich co upadały po kilkakroć, a cały czas wytwarzały swoje produkty.

Nigdzie nie napisalem ze upadli:)

Produkcji taka upadlosc nie wyklucza, jesli sa w stanie nadal ta produkcje utrzymac, gorzej niesetety z rozwojem.

Wszystkie ambitne plany ida do kosza w takim momencie, tnie sie gdzie tylko sie da.

Z drugiej strony oni maja juz dluga historie upadania, wiec jest szansa ze i teraz z tego wyjda. Oby tak sie stalo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obawie przed upadkiem tego zacnego producenta udałem się dziś do Katowic by w Kneissl Polska zakupić narty. Wyjazd zakończony pełnym sukcesem a nowy nabytek już jest w piwnicy i czeka (niestety) na kolejny sezon. Co prawda w planie jeszcze jest Molltaler ale tej nówki nieśmiganej chyba nie zabiorę tam z sobą. Narty sa piękne, jeszcze sie zastanawiam, czy je używać czy też może powiesić je w najwiekszym pokoju mego domostwa jako dzieło sztuki :DTe, ktore kupiłem są nieco inne od testówek, te jeżdżone to była wersja rentalowa XCR - technicznie identyczna, różniła się tylko wyglądem co jest zabiegiem fajnym ze strony producenta, bo łatwiej wyłapać w używkach te po epizodzie w sektorze rental. Narty, które nabyłem mają powierzchnię o fakturze "szczotkowanej", jest to wykonczenie już wycofywane z produkcji i na tym sezonie koniec z takim, na przyszłość (lekka aluzja do informacji o końcu tej firmy:)) będą robić tylko wersję połysk. Druga zaleta to niższa cena, bo firma się pozbywa końcówek wycofywanych serii.Inne nowości to koniec produkcji nart Blue Star AC, zastąpienie narty gigantowej Black Star SM nartą Silver Star (wyglądają jakby były zrobione ze szczotkowanego aluminium) oraz zmiana w Red Starach - tu na odwrót niż w czarnych, zamiast połysku będzie taka szczotkowana okleina, te nowe czerwonki są naprawdę śliczne. To jeszcze kilka fotek tych czarnulekhttp://www.skionline.pl/forum/attachment.php?attachmentid=2395&stc=1&d=1301686560

IMG_8661 (Small).JPG

IMG_8662 (Small).JPG

IMG_8663 (Small).JPG

IMG_8664 (Small).JPG

IMG_8665 (Small).JPG

57da8125c101a_IMG_8661(Small).JPG.e213b28aae17fb309f1f9445a4e42cc3.JPG

57da8125c79a4_IMG_8662(Small).JPG.78ae7d33e8cfd89567b8bf4c0caaa66c.JPG

57da8125d20ed_IMG_8663(Small).JPG.9f354d2469d04ed557831011752ca35b.JPG

57da8125dee7a_IMG_8664(Small).JPG.a7f1ad26be085522d3b41ad449d27abd.JPG

57da8125eae37_IMG_8665(Small).JPG.79480f981aeeb3c9e0e26ffffb7d7236.JPG

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Taak!!! Miałem okazję testować je w maju na Hintertuxie w ramach PPW i... zgadzam się w 100% z tym co napisałeś. Mam dokładnie takie same odczucia. White Star jest rzeczywiście trudniejsza w prowadzeniu i mniej uniwersalna od Black Stara. Oprócz Black Stara testowałem również K2 Charger (kompletna pomyłka - narta do... niczego), Head iSupershape speed (świetna, ale wolę Kneissla BS :)), Elan Race SLX WaveFlex (świetna narta ale wymagająca i też mniej uniwersalna od Kneissla BS, dla mnie porównywalna z White Starem).Tak więc zaczynam się rozglądać za BS w dobrej cenie na przyszły sezon :D

Kneissl BS.jpg

57da812b519f3_KneisslBS.jpg.8d37b15e1ea7f351a0944368eab987ae.jpg

Edytowane przez Rafidemol
Dodałem załącznik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa opinia :)

Mysiu jak będziesz miał okazję - spróbuj, to naprawdę "dziwna" narta.

Myślę że K2 uderza głównie w młode :rolleyes: pokolenie i "lans".

Polecam lekturę ich nowego katalogu i przestudiowanie opisów poszczególnych produktów (majtersztyk językowo-marketingowy). Ja miałem duży ubaw czytając TO. Przeczytałem tam o Chargerach, że: "...Stworzone dla zawodowców, którzy nie boją się wyzwań, narty Charger to najlepsze carvingi dostępne na rynku :confused: Speed Rocker dodaje precyzji przy przekładaniu ciężaru ciała podczas skętów, a Hybritech Metal Laminate zapewnia brak drgań przy dużych prędkościach. Jeśli masz ochotę na doskonałe skręty na twardym śniegu przy prędkości dżwięku, Charger to sprzęt idealny dla Ciebie."

No cóż... Nie jestem zawodowcem i nie jeżdżę z prędkością dżwięku:eek:, więc wybieram Kneissle BS lub WS, nie mają np. Hybritech Metal Laminate :confused:ale lepiej tłumią drgania i są stabilniejsze :D

To oczywiście moje subiektywne odczucia - ciekaw jestem co o Chargerach myślą inni forumowicze, bo może coś ze mną nie tak ;)

P.S.

Dla równowagi - córka testowała K2 SuperBurnin ze Speed Rockeremi nie miała tak złych odczuć jak ja.

Edytowane przez Rafidemol
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...