Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Les 3 vallees/2011


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

...Przecież na 500 metrowym stoku też można nauczyć się dobrze jeździć.:)

Nie ma mowy. Technika jazdy to tylko jeden z elementów narciarstwa. Na stoku 500 metrów mozna nauczyć sie skrecać ale nie jeździć. Taktyka, topografia, pogoda, znajomość gór, orientacja w przestrzeni i czasie, ocena śniegu itd moim zdaniem są elementami znacznie ważniejszymi niz samo skręcanie.

Pozdrawiam serdecznie

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche jak przejście ze wspinania na trudnych drogach skalkowych do wspinania w większych górach, niby robi sie to samo ale dochodzi bardzo dużo dodatkowych zagadnień jak i powiedzmy większe i dłębsze wrażenia. A poźniej to już wspinanie zimowe (jazda pozatrasowa), jeszcze inaczej i nie każdemu pasuje. Taka analogia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi w next seasson spotykamy sie w Karkonoszach i planujemy wyjazd do żabojadów na końcówke sezonu....co Ty na to?...a przecież taki wyjazd można sobie wykupić ze skipasem 190 jurków na cały region ... http://www.espacetrans.pl/autokarowe/val%20d%27isere%20solaise%20zakonczenie.html lub w innej konfiguracji...ja jeszcze nie byłem we Francji i mam zamiar ja wreszcie zaliczyć:)

a piwo?....hmmm to rzecz względna...jedno do obiadku,damy radę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie to Wind. Jaki rodzaj narciarstwa uprawiasz na co dzień?Czy Twoim ideałem jest np. Bode Miler czy np. John Olson? Jak ustawiasz trasy?Jak oceniasz narciarzy? Co jest dla Ciebie najważniejsze w jeździe?
Uczyłem się jeździć oczywiście w Polsce. Przyjaciele zaprosili mnie na pierwszy wyjazd do Włoch i pokochałem Alpy. Zwiedziłem kilkanaście osrodków narciarskich we Włoszech, Austrii i Francji. Pomijając warunki narcierskie, przygotowanie i długośc tras, różnorodność ciągnie mnie tam ze względu na specyficzny klimat którego próżno szukać w Polsce.Płacisz tam spore pieniadze ale jasno wiesz za co. Po kilku latach spróbowałem ponownie wyjazdu do Polski (szczyrk i korbielów) i przez następne 10 lat nie postawię tam nogi.Nie potrafię oceniać narciarzy - albo mi sie podoba jak ktos jedzie albo nie.Ponieważ jadę 2 góra 3 razy na narty chcę sie wyjeździć a nie testować i wiecznie ćwiczyć. Uwielbiam oglądac nowe ośrodki zwiedzać co jest za kolejnym zakrętem. W jeździe kreci mnie najbardziej ..... w sumie nie wiem co:) chyba wszystko - przestrzeń, speed, przeciążenie, widok.Spróbujcie jeszcze windsurfing - tam jest wszystko podobne do nart.[ATTACH]2482[/ATTACH]

1.jpg

1.jpg.59eff5d66d56a100c8bb09cbee9da7cf.jpg

Edytowane przez WIND
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossi w next seasson spotykamy sie w Karkonoszach i planujemy wyjazd do żabojadów na końcówke sezonu....co Ty na to?...a przecież taki wyjazd można sobie wykupić ze skipasem 190 jurków na cały region ... http://www.espacetrans.pl/autokarowe/val%20d%27isere%20solaise%20zakonczenie.html lub w innej konfiguracji...ja jeszcze nie byłem we Francji i mam zamiar ja wreszcie zaliczyć:)

a piwo?....hmmm to rzecz względna...jedno do obiadku,damy radę:D

………...

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wind - a gdzie smigasz na desce? Też mam zajawkę na tym punkcie i nawet wczoraj pomyślałem czy dzis nie spróbować bo wieje dobrze ale jak dla mnie rano było przeraźliwie zimno:eek: i mi przeszło.

Z tym podobne do nart to nie wiem, coś tam jest podobne, można się dopatrzeć wielu analogii. Pierwsza jest podobna do tej w temacie, fajnie się żegluje w Polsce ale genralnie w innych miejscach jest dużo lepiej i nawet trudno to porównać , to takie porównanie jak narty u nas i narty w Alpach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

region ... http://www.espacetrans.pl/autokarowe/val%20d%27isere%20solaise%20zakonczenie.html lub w innej konfiguracji...ja jeszcze nie byłem we Francji i mam zamiar ja wreszcie zaliczyć

i ten link jest świetnym przykładem że wyjazd należy zorganizować samemu

699pln od osoby w 4 osobowym studio w Val dIsere podczas gdy w w tym samym czasie identyczny app. można już dostać za 348 ełro za 4 osoby

http://www.ski-france.com/accomodation_78____14.html?pv=

zostaje 300 złotych na piwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wind - a gdzie smigasz na desce? Też mam zajawkę na tym punkcie i nawet wczoraj pomyślałem czy dzis nie spróbować bo wieje dobrze ale jak dla mnie rano było przeraźliwie zimno:eek: i mi przeszło.

Z tym podobne do nart to nie wiem, coś tam jest podobne, można się dopatrzeć wielu analogii. Pierwsza jest podobna do tej w temacie, fajnie się żegluje w Polsce ale genralnie w innych miejscach jest dużo lepiej i nawet trudno to porównać , to takie porównanie jak narty u nas i narty w Alpach.

Cze. Pływam w Polsce na zalewie włocławskim na helu trochę na morzu w różnych miejscach, w niemczech Rugia, Fehmarn. Dania- Romo.

Sprawa z nartami i wind jest podobna z tym że na helu kroją za nocleg a pływanie jest super a na nartach w polsce kroją za nocleg, karnet a stok często nie nadaje sie do jazdy, samochodu nie ma gdzie zaparkować (ale za wjazd na parking oczywiście trzeba zapłacić - co jest nie do pomyślenia w alpach).

Jeżeli będziesz w środkowej polsce to zapraszam na pływanie. Może także na helu miniemy się na halsie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rossignol spróbuj jeden wyjazd obojetnie do którego kraju w alpy i juz nie bedziesz chciał jeździć w polsce:)

Taki wyjazd w zależności od wielu zmiennych wychodzi około 2500-3500 zł za tydzień od osoby, lecz dziennie przejedziesz około 50-60km na nartach.

Witam,

nie no, nie straszmy cenami, Alp starczy dla wszystkich:p. W tym roku w szczycie (niestety ferie syna) czyli z drogim karnetem i noclegiem - SkiWelt - 1800 zł/os. ze skipasem, transportem, ubezpieczeniem, wyżywieniem (z Polski). Za 2500 na os to można mieć narty na 2400 mnpm, w schronisku-hotelu we Włoszech (Campitello), z wyjściem prosto na stok, śniadania + obiadokolacje (nie do przejedzenia ;). 19-26 marzec. Ilość kilometrów i mniejszy entuzjazm nt polskich stoków się*zgadza, jak się*ktoś*uprze to da radę*więcej km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna szukam kogos do wyjazdu do francji lub CH - verbier, chamonix/grave

mozemy polaczyc sily. mam pare detektorow lawinowych extra....

ciekawa opcja, ja sam planowalem La Grave w tym sezonie, ale wypadek wszystko pokrzyzowal...

za rok jesli zdrowie pozwoli to mysle ze bylbym chetny, dodatkowo kumpla tez postaralbym sie namowic. Mysle ze marzec bylby dla mnie dobrym okresem bo jesli wszystkie plany mi sie uloza to mialbym juz wtedy jakies 60-70 dni wyjezdzone w sezonie, zatem kondycja jak najbardziej wyrobiona na taki wypad by byla :)

wszystko jest do przemyslenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitku tylko niestety te : "Taktyka, topografia, pogoda, znajomość gór, orientacja w przestrzeni i czasie, ocena śniegu itd" wszyscy mają w d..e.

Chyba nie, te rzeczy po prostu częściowo ma się*we krwii (orientacja w przestrzeni) albo nabywa się*niejako z „marszu”, poprzez obycie z górami/wyjazdy.

Jak zauważyłeś nawet na forum wszystko zawężane jest do techniki.

A technikę*niestety trzeba ćwiczyć, ćwiczyć, mniej lub bardziej mozolnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ten link jest świetnym przykładem że wyjazd należy zorganizować samemu

699pln od osoby w 4 osobowym studio w Val dIsere podczas gdy w w tym samym czasie identyczny app. można już dostać za 348 ełro za 4 osoby

http://www.ski-france.com/accomodation_78____14.html?pv=

zostaje 300 złotych na piwko

oczywiście,ja też wyjeżdżam z rodziną 4 osobową i szukam bez pośredników...to tylko przykład,który możemy zastosować,ale nie musimy:rolleyes:...w necie jest "morze" ofert i tańszych i droższych...dla każdego coś miłego,chociaż ja w sumie nie liczę co do jednego jurka,bo to jest dla mnie "święto" wyjazd na narty i tu kasa jest raczej drugorzędna;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od dawna szukam kogos do wyjazdu do francji lub CH - verbier, chamonix/grave

mozemy polaczyc sily. mam pare detektorow lawinowych extra....

Janku to miło z Twojej strony,ale ja mogę Ci jedynie porobić fotki w tym puchu:D...ja jestem trasowym narciarzem:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny na stołach, 9+ na nogach...Ameryka bracie:)...też mam zamiar za rok skończyć sezon u żabojadów...

To się bracie śpiesz. Jak tak dalej pójdzie to tylko od 2800 w górę. Cholernie ciepło z godziny na godzinę, śnieg niknie w oczach. Jednego dnia zjeżdżasz trasą na nartach do domu, a następnego już nie.:eek:

W Val Thorens jest bez problemu (na razie), ale okropnie ciężki. W zapowiedziach na przyszły tydzień taka sama lampa, jak teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wątek francuski się mocno rozwinął. Jeżeli chodzi o koszty, to szybciutko:

1/ Miejscowość Les Menuires - apartament na 12 osób wyposażony tip top - łącznie ze zmywarką, sauną, satelita, dvd itp. 1850 e,

2/ transport w zależności co kto chce, część grupy jechała Renault Traficiem 8 osób, bez noclegu zmieniająć się jako kierowcy, ja swoim samochodem z noclegiem, to dodatkowo 50-60 E za nocleg,

3/ ubezpieczenie 60zł/osoba,

4/ jedzonko głównie przywiezione z PL z dokupowaniem na miejscu,

5/ skipass w zależności gdzie chce się jeździć - my na całe 3 doliny ok 235 E, teraz obniżają ze względu na braki śniegowe.

To tyle, jeżeli ktoś potrzebuje info, to pisać.

Jutro rano wyjeżdżamy do kraju, wielce uhahani.:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek ale te Twoje babki zrobiły furorę. Zobacz jak się temat Fancyji poszerzył.

Ty nie wracaj tylko zaklepuj dla siebie, dla mnie, Jana, Paxa miejscówkę. Wszyscy chcemy do Francyji. Janek na puch, Pax na trasę a my na colę do tych miłych Pań.

PS : PAX dziękuję za zaproszenie to było bardzo miłe z Twojej strony.:)

…………………..

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...