Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Wybór nart


Gohan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja przygoda z nartami zaczęła się dość późno, bo w wieku 35 lat. Jeżdżę od lat trzech i już pierwszego dnia zdałem sobie sprawę ile straciłem przez te wszystkie lata.

Ale wróćmy do tematu. Szukam nart dla siebie.

Mój wzrost to 185 cm., waga - 95 kg.

Umiejętności - już nie początkujący ;)

Preferuję jazdę raczej wolną, szybkość już mnie tak nie rajcuje. Lubię slalom, jazdę aktywną ale nie agresywną. Cały czas szlifuje technikę. Dobrze się czuję na lekko oblodzonym stoku, gorzej na nieubitym śniegu.

Na narty nie chcę przeznaczać zbyt wiele, ponieważ zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas moje umiejętności wzrosną i będę chciał je zmienić na bardziej odpowiednie.

Mam na ten cel odłożone 800 PLN ale niekoniecznie chcę wydać całą tę kwotę. Myślę oczywiście o nartach używanych, o ile nikt mnie o tego zamiaru nie odwiedzie.

Do tej pory na nogach miałem takie narty, jakie akurat były wolne w wypożyczalniach. Na krótszych (np. 165cm) jeździło mi się przyjemniej niż na dłuższych (np. 172cm).

Nie wiem, czy to istotne, ale buty które posiadam to Head Edge RM, 290-295, Tech Chart (LAST C 2100cc/104 FLEX 60).

Liczę na Waszą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Moja przygoda z nartami zaczęła się dość późno, bo w wieku 35 lat. Jeżdżę od lat trzech i już pierwszego dnia zdałem sobie sprawę ile straciłem przez te wszystkie lata.

Ale wróćmy do tematu. Szukam nart dla siebie.

Mój wzrost to 185 cm., waga - 95 kg.

Umiejętności - już nie początkujący ;)

Preferuję jazdę raczej wolną, szybkość już mnie tak nie rajcuje. Lubię slalom, jazdę aktywną ale nie agresywną. Cały czas szlifuje technikę. Dobrze się czuję na lekko oblodzonym stoku, gorzej na nieubitym śniegu.

Na narty nie chcę przeznaczać zbyt wiele, ponieważ zdaję sobie sprawę, że za jakiś czas moje umiejętności wzrosną i będę chciał je zmienić na bardziej odpowiednie.

Mam na ten cel odłożone 800 PLN ale niekoniecznie chcę wydać całą tę kwotę. Myślę oczywiście o nartach używanych, o ile nikt mnie o tego zamiaru nie odwiedzie.

Do tej pory na nogach miałem takie narty, jakie akurat były wolne w wypożyczalniach. Na krótszych (np. 165cm) jeździło mi się przyjemniej niż na dłuższych (np. 172cm).

Nie wiem, czy to istotne, ale buty które posiadam to Head Edge RM, 290-295, Tech Chart (LAST C 2100cc/104 FLEX 60).

Liczę na Waszą pomoc :)

…………….

Edytowane przez Jan Kowal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleś gośc mlody więc dasz radę.

Młody duchem i ciałem ;)

po pierwsze - zmien nastawienie do zycia - wydaje mi sie za bardzo bierne

po drugie - zrzuc z dziesiec kilogramow i co najmnije godzine dziennie spedz na silowni, rowerze, basenie czy czymkolwiek

po trzecie - jest duzo miejsc (www) na ktorych mozna dostac modele np 3 letnie , nowe, za niska cene

po czwarte - rozpoznaj rynek i wez DOBREGO instruktora co najmniej raz na 3-5 dni jazdy

1.nastawienie do życia mam pozytywne i w miarę wolnego czasu czynne

2.z moją wagą czuję się bardzo dobrze, nadwagi nie mam, brzuch też płaski, pingpong+siłownia 2x tygodniowo po 2h

3.i czegoś takiego szukam, jak znasz takie miejsca, to podaj je tutaj lub na PM proszę :) allegro już znam :D

4.z uwag instruktora korzystam tak często jak się tylko z nim spotkam na stoku w Kluszkowcach, znajomy ze Szczawnicy :)

mihumor - dziękuję za propozycję nart i sugestię co do ich długości

Czekam na kolejne propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po trzecie - jest duzo miejsc (www) na ktorych mozna dostac modele np 3 letnie , nowe, za niska cene

"

Tez poprosze o informacje, szukalem w necie ale niestety nie znalazlem takich stron.

Swoja droga to zawsze mnie to zastanawilo co sie dzieje z nartami ktore sie nie sprzedaja w danym sezonie? Sklepy zwracaja do producenta? bo po cenach na wyprzedazach sadze ze jednak sklepom nie zalezy na sprzedaniu nart za wszelka cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"po trzecie - jest duzo miejsc (www) na ktorych mozna dostac modele np 3 letnie , nowe, za niska cene

"

Tez poprosze o informacje, szukalem w necie ale niestety nie znalazlem takich stron.

Swoja droga to zawsze mnie to zastanawilo co sie dzieje z nartami ktore sie nie sprzedaja w danym sezonie? Sklepy zwracaja do producenta? bo po cenach na wyprzedazach sadze ze jednak sklepom nie zalezy na sprzedaniu nart za wszelka cene.

………………...

Edytowane przez Jan Kowal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe pozycje nart wytypowane przez kolegę, mając na względzie moje preferencje:

Head iSupershape

Atomic Race TI SL

Fischer RC4 RACE SC PRO RAILFLEX SP

Blizzard SLR Magnesium IQ

Elan SL WaveFlex Fusion RS

Rossignol RADICAL R8S WORLDCUP OVERSIZE

Salomon EQUIPE 3V POWERLINE + Z12 LAB

Jakieś komentarze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowe pozycje nart wytypowane przez kolegę, mając na względzie moje preferencje:

Head iSupershape

Atomic Race TI SL

Fischer RC4 RACE SC PRO RAILFLEX SP

Blizzard SLR Magnesium IQ

Elan SL WaveFlex Fusion RS

Rossignol RADICAL R8S WORLDCUP OVERSIZE

Salomon EQUIPE 3V POWERLINE + Z12 LAB

Jakieś komentarze?

Poproś kolegę o inny zestaw:D Wg mnie żadne z tych nie będą odpowiednie - to narty dla umiejących jeździć, sprzęt o charakterze sportowym, dosyć trudny, z mojego doświadczenia to porada całkowicie zła. Już kilku ludzi, którzy niewiele potrafiąc ktoś "życzliwy" wsadził na slalomke lub sc widziałem i zawsze wyglądało to rozpaczliwie. Szukaj normalnych nart allround a nie pseudosportowych - chyba,że lubisz sobie zycie utrudniać i uważasz, że narty race to styl lub coś tego rodzaju ale tej drogi nie polecam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam

Preferuję jazdę raczej wolną, szybkość już mnie tak nie rajcuje. Lubię slalom, jazdę aktywną ale nie agresywną. :)

Obrałeś nartę raczej do bardzo szybkiej jazdy:DKoledzy polecali nartę z grupy bardziej uniwersalnej,czyli allround-promień można dobrać do slalomki;).Nie ma problemu,musisz poćwiczyć z instruktorem,ponieważ taka narta bez większego doświadczenia robi więcej złych rzeczy,które skutkują złą techniką:eek:Buty wystarczą 90 flex renomowej firmy/tzn.która ma w swoim katalogu buty race/.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem, mam opcję wymiany na inne u sprzedawcy, jeśli te nie będą mi leżeć. A sezon oczywiście rozpocznę w towarzystwie znajomego instruktora. Wtedy też będę wiedział, czy tego szukałem, czy nie. Nie prędzej. Odezwę się ponownie z początkiem sezonu.

Pozdrawiam i dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem, mam opcję wymiany na inne u sprzedawcy, jeśli te nie będą mi leżeć. A sezon oczywiście rozpocznę w towarzystwie znajomego instruktora. Wtedy też będę wiedział, czy tego szukałem, czy nie. Nie prędzej. Odezwę się ponownie z początkiem sezonu.

Pozdrawiam i dziękuję

Jakie długie te narty kupiłeś? To jest ważne pytanie :)

Rozmowa o modelach w oderwaniu od długości - trochę mija się z celem.

...ale i tak uważam, że dla kogoś bliżej początkującego to chyba nie jest najlepszy wybór - nie musi być całkiem zły byle te narty nie były za krótkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pyta o drogę i ludzie mówią, że trzeba w prawo to raczej się nie idzie wtedy w lewo i do tego jeszcze niebezpiecznymi skrótami o których cośtam się czytało ale nie za bardzo dokładnie. Po co zadawać pytania jak przecież jest już wyznaczony główny nurt - za krótka narta SC lub Sl, zła być nie musi tylko szkoda kilku sezonów, na których będziesz walczył z tymi nartami a później będziesz odkręcać złe nawyki - a przecież można sobie życie troszkę ułatwić. Ale życzę powodzenia i wielu radości na tym poniekąd bardzo dobrym sprzęcie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...