Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jaki box ?


JG77

Rekomendowane odpowiedzi

No i monter miał rację.

Zamieszczone już kiedyś na forum testy ADAC'owskie obejmują między innymi gwałtowne hamowanie przy prędkości 100 km/h i praktycznie wszystkie boxy je przechodzą bez problemu. Znacznie gorzej już wyglądają wyniki crash testów, które są wykonywane przy prędkości 30km/h.

http://www.adac.de/infotestrat/tests/autozubehoer-technik/dachboxen/default.aspx?tabid=tab4

Z ciekawostek poniżej test wibracyjny thule'a, bardzo przydatny jak ktoś chce wiedzieć co dzieje się z jego boxem przy jeździe po polskich drogach:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,ale ten test wibracyjny daje do myślenia ,ciekawe czy długo tak wibrując wytrzymał,domyślam się ,że dzieje się tak powyżej zalecanej prędkości ok.130km/h ,to jest idealna przestroga dla kogoś kto pędzi ok.180 z boxem i jakoś mu się udaje.Strach pomyśleć jakby tak się urwał i poszybował uderzając w czyjś samochód ,ten ktoś mógłby się wystraszyć i niekontrolowanie skręcić wywracając auto,pewnie żaden ubezp. by nie wypłacił ani centa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Box'a używam 1-2 razy w roku więc wypożyczam.

Ten sam typ box'a używałem na 3 różnych samochodach i na dwóch była cisza, a na trzecim (volvo) szumiał i gwizdał niemiłosiernie. Człowiek z wypożyczalni potwierdził, że niektóre zestawienia box + samochód po prostu nie działają. Warto więc przetestować przed zakupem.

Na pudle ostrzeżenie, żeby nie jechać szybciej niż 130 km/h, ale my jechaliśmy ok. 160 i nic nie zgubiliśmy.

Takie opinie są niebezpieczne. Ostrzeżenie producenta nie oznacza, że każdy, kto przekroczy 130 km/h zgubi pudło, ale że prawdopodobieństwo jest na tyle duże, że taka jazda jest po prostu niebezpieczna. Może miałeś szczęście i nie narobiłeś nieszczęścia innym...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na autostradzie w zimie mam na tempomacie ustawione 140 km/h, czasem jak trzeba to trochę przyspieszam więc bywa szybciej (do 160-170 w krótkich porywach), aut jeżdżących z boxem z prędkością zbliżoną do mojej jest dużo a szybciej latających z boxem przez kilka godzin jazdy mijają mnie dziesiątki jak nie setki - poprzez lata obserwacji takich przykładów pewnie będą tysiące, pomijam ekstremalistów co jeździli z boxem powyżej 200 (znam takich) i co już uważam za nieroztropne (delikatnie mówiąc). Można spokojnie jeździć szybciej niż 130 przy dobrych warunkach (brak wiatru), uważać należy natomiast w gorszych i trudniejszych co już tu zresztą było napisane.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamiętam, za jazdę z jakimkolwiek bagażnikiem dachowym powyżej 120km/h można dostać mandat - zwłaszcza w Niemczech/Austrii.

No to jeszcze informacja otrzymana bezpośrednio z austria.info:

"Samochody z zamontowanym boksem na dachu obowiązują te same ograniczenia prędkości co inne samochody."

W razie czego można się powoływać ;):D.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszcie ,nie wiem czy dobrze zrobiłem ale udało mi się zakupić Spirit 780 srebrny ,nowy z fakturą VAT za 1399zł.Z Waszych sugestii wynika ,że trochę za niski ale za tą kasę to chyba warto bo Mont Blanc z pdw.otwieraniem to aż 2400zł.Przynajmniej będę miał okazję zaprosić jeszcze kogoś na wyjazd ,myślę że mi wystarczy i tak się cieszę bo to górna granica jaką przeznaczałem na box ,a że trafił się Spirit w tej cenie to nie pogardziłem choć wiem ,że są pakowniejsze i lepsze zobaczymy jak się będzie sprawował.Dziękuję wszystkim ,którzy mi pomogli w zakupie ,bez Was nie kupiłbym nic lub jakiś bubel a tak może i nie idealny ale markowy.Pozdrawiam i dziękuję Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto bo Mont Blanc z pdw.otwieraniem to aż 2400zł

Eeeee, słabo szukasz, ja za 2 koła znalazłem już tego Mont Blanca, tyle że jak sobie Was poczytałem...:rolleyes:... o tej jeździe z boksem, z wiatrem pod wiatr, o przeciążeniach G8, to mam takiego stresa że ja to już chyba boksa wcale nie chcę nawet za darmo:cool:

Boże, jesteście kopalnią czynników stresogennych:eek:

...wszystko jest niebezpieczne, ogólnie wniosek płynie taki że najbardziej niebezpieczne dla człowieka(narciarza) jest życie:cool:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeeee, słabo szukasz, ja za 2 koła znalazłem już tego Mont Blanca, tyle że jak sobie Was poczytałem...:rolleyes:... o tej jeździe z boksem, z wiatrem pod wiatr, o przeciążeniach G8, to mam takiego stresa że ja to już chyba boksa wcale nie chcę nawet za darmo:cool:

Boże, jesteście kopalnią czynników stresogennych:eek:

...wszystko jest niebezpieczne, ogólnie wniosek płynie taki że najbardziej niebezpieczne dla człowieka(narciarza) jest życie:cool:.

Jeździj sobie ze SPIRIT-em.

On się bardzo łatwo rozpakowuje.:D

Jest niski stawia mały opór,nawet jakbyś jechał z otwartym.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie fo Figo ,wyczuwam pewną ironię z tym rozładowywaniem i uśmieszek ,nie wiem czy to naprawdę na mój zakup czy koleżeńska aluzja do SB ,bo wygląda nato że super się znacie i rozumiecie.Nie chciałbym źle zrobić ,box przyjdzie pocztą w pon. 21 mogę go jeszcze cofnąć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie fo Figo ,wyczuwam pewną ironię z tym rozładowywaniem i uśmieszek ,nie wiem czy to naprawdę na mój zakup czy koleżeńska aluzja do SB ,bo wygląda nato że super się znacie i rozumiecie.Nie chciałbym źle zrobić ...

Będzie Pan zadowolony, jak tylko jego pojemność, wysokość Ci pasuje i jest to wystarczające do Twoich potrzeb, a do tego nie przeszkadzają Ci gałki szybkiego montażu skutecznie ograniczające możliwość swobodnego zapakowania, to go bierz.

Ja z tych co Spirita powyżej 200 testowali, więc spoko trzyma się i nic nie odpada, ale sam go nie kupię z powodów wyżej wymienionych, ładny jest to fakt, ale jak dla mnie to za mało:cool:

box przyjdzie pocztą w pon. 21 mogę go jeszcze cofnąć .

Jak ma jutro przyjść to go już nie cofniesz, bo w piątek musiał zostać nadany, ale pamiętaj że zakup internetowy możesz zwrócić w ciągu 10 dni bez podania przyczyny - takie Twoje prawo.

Edytowane przez SB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie gadżety. Nie ma to jak karimatka z tesko za 12 zeta lub stary gumowy dywanik łazienkowy, może być nawet z firmowym napisem ;).

Ale bez sensu, po prostu ładujesz narty, kije, a luki zasypuje się puszkami z piwem, po 10 km wszystko się elegancko zawibruje i jest git:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem powiadomić Szanownych Kolegów ,że Wasze głosy nie poszły na marne ,oczywiście kompromisowo ale jest,Spirit 780 ,przyszedł w fabr.opakowaniu z fakturą i gwarancją ,jak mówiłem za 1390 brutto ,srebrny.Piękny on taki i w środku całkiem obszerny ,spełni mi zadanie bankowo.Dziękuję Wszystkim za pomoc ,Pozdrawiam jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Carver 6.3

Witam

Możemy kupić taki box za 900 zł Carver 6.3 http://www.interpack-sklep.com.pl/autobox-inter-pack-carver-srebrny-metalik-p-8.html

Nigdy nie mieliśmy/jeździliśmy z boxem - warto taki kupić? Ewentualnie jaki polecacie w cenie do 1000 zł , min 4 pary nart, 175 cm długości.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możemy kupić taki box za 900 zł Carver 6.3 http://www.interpack-sklep.com.pl/autobox-inter-pack-carver-srebrny-metalik-p-8.html

Nigdy nie mieliśmy/jeździliśmy z boxem - warto taki kupić? Ewentualnie jaki polecacie w cenie do 1000 zł , min 4 pary nart, 175 cm długości.

Pozdrawiam

Cześć,

ja miałem podobny dylemat 2 lata temu i przy założonym budżecie max 1 tys. PLN kupiłem Thule Ocean 780. Generalnie polecam - nie jest to najnowszy box ale bardzo solidna i sprawdzona konstrukcja. Jedynie sam system mocowania mógłbybyć trchę sprawniejszy ponieważ ciężko jest go założyć na dach w pojedynkę. Ale cóż - cena i niezawodność rekompensuje moim zdaniem tą niedogodność. Sprawdził się przy wyjazdach narciarskich i letnich. Mega pakowny :)

Możesz go obejrzeć np. tu:

http://www.voyager.info.pl/pokaz.php?strona=boxy_nowe&order=id

Tam kupiłem swojego ale możesz go pewnie trafić gdzie indziej w podobnej cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Możemy kupić taki box za 900 zł Carver 6.3 http://www.interpack-sklep.com.pl/autobox-inter-pack-carver-srebrny-metalik-p-8.html

Nigdy nie mieliśmy/jeździliśmy z boxem - warto taki kupić? Ewentualnie jaki polecacie w cenie do 1000 zł , min 4 pary nart, 175 cm długości.

Pozdrawiam

Witam Serdecznie ,niebędę się wypowiadał jako expert ,bo sam nie dawno miałem ten dylemat i tylko dzięki Kolegom z forum udało mi się dobrze wybrać ale temat mocno zgłębiłem i mój wniosek jest taki ;ilu ludzi tyle opini ale uważam ,że wolałbym Thule , Mont Blanc , Kamei,a to dlatego że są sprawdzone i nie da się popełnić błędu .Może będzie niższy model ,może nieco używany - nie zużyty ,ale nie będzie Ci gwizdał tak ,że nie Będziesz chciał z nim jeździć i na pewno pojawią się głosy że wybrany przez Ciebie box nie hałasuje ale ban to bank ,te markowe na pewno będą ok.Właśnie nawet Pacyfic ale Thule .markę sobie wyrobił właśnie przez jakość i to powinno zadecydować ,ja tak zrobiłem i nie żałuję .{pzdrawiam Jorguś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś poszukuje tańszego boxa np Thule a bywa na zachodzie naszego pieknego kraju to radze poszukac w necie koło Berlina. Ja kupiłem dwa lata temu czarny Thule Atlantis 780 za 400 eur podczas gdy u nas w kraku było powyzej 2 tys. zł (eur był ok 4).

Na a generalnie to warto kupić wiekszy box niż sie myśli, tego miejsca zawsze nie jest za duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...