Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Budowa Krzesła "Telegraf" - Relacja


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiające się w prasie sygnały, oraz info na forum dotyczące budowy wyciągu krzesełkowego na kieleckim Telegrafie skłoniły mnie, po pierwsze do odwiedzenia tego miejsca, a po drugie - założenie oddzielnego tematu.

Na "nizinach", w Polsce poza południowymi krańcami rzadko spotykamy się, my narciarze z możliwością nartowania na górce z wyciągiem krzesełkowym.

Środkowa część kraju to do tej pory: Góra Kamieńsk...a jak poniżej widzimy - niedługo będzie Telegraf w Kielcach.

W miarę możliwości będę w tym oto wątku - aktualizował postępy...a w Zimę oczywiście efekty starań pracowników budowlanych.

Pierwsze spojrzenie i widać, że zakres prac jest spory...

7a0cb0dc5d35554emed.jpg

Wycinka drzew po prawej stronie (patrząc od dołu) co powoduje, że trasa narciarska sporo się poszerzy:

576439c07557b75amed.jpg

Pozytywne zaskoczenie - z lewej strony, również usunięto drzewa:

0819a1d2550fa10bmed.jpg

Widok środka (nowy wyciąg będzie przebiegał właśnie tu - pod kątem: górna stacja po lewej stronie, dolna wraz ze słupami po środku):

32596a7c62e6d550med.jpg

Wycinka z bliska:

ebf1be2c3658df91med.jpg

Spojrzenie w dół, w stronę parkingu:

8069eeaa6e35060bmed.jpg

Dół: wypłaszczenie - widok na środek i drugą stronę dołu.

44addeae0a400d20med.jpg

Fundament, pierwszego na dole, słupa nowego dwuosobowego wyciągu:

1cb69541b74c5551med.jpg

Tu będziemy wsiadać na krzesełko:

6fb421fbf2da2c13med.jpg

Ostatnie spojrzenie na całość...

37f9c07ab8cc2b77med.jpg

Postaram się niebawem wrócić na miejsce budowy...

...jak na razie prace są dosyć kiepsko zaawansowane - zważywszy, że w październiku zapowiadają śnieg...

PS. Relacja z ostatniego zimowego wypadu na Telegraf ze starym orczykiem - znajdziecie tu: http://www.skionline.pl/forum/showpost.php?p=127987&postcount=1

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja!

Zawsze z sentymentem podchodziłem do tego stoku, ale nocna jazda orczykiem po kawałkach lodu i igielitowych mat zawsze budziła moją niechęć. Teraz z tym koniec i bardzo dobrze!

Mam tylko nadzieję, że dwuosobowe krzesło nie okaże się wąskim gardłem...

Osobiście będę tam częstym gościem i gorąco wszystkich zachęcam!

Dotąd było o Telegrafie i o Tumlinie. Ja chciałbym zachęcić do odwiedzenia Niestachowa - kilkanaście kilometrów od Kielc - moim zdaniem idealna propozycja dla Rodzinnego Nartowania. 450 i 400 metrów orczyka z łagodnym stokiem do nauki nadają się idealnie. Dodatkowo Baby-ściana i mały orczyk dla nowicjuszy. W weekendy jest tam dość tłoczno, ale w dni powszednie pustki.

Ponieważ w tym roku sezon zaczynam od 10 dni na Kronplatz, to ferie zimowe zamiast spędzić w kolejce w Biełce, czy gdziekolwiek indziej, jadę do Kielc - rano Niestachów z dzieciarami, a popołudnie i wieczór na Telegrafie - POLECAM!

Edytowane przez Jaremka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce roście patrząc na te czasy

Gdy wycinają na Telegrafie lasy

Długo na to przyszło czekać,już czasem wątpiłem,że to nastąpi.Od najbliższego sezony sezon w Kielcach się wydłuży.

W Niestachowie byłem w pierwszym sezonie działania stoku-bodajże 5 lat temu.Jak mówi Sławek byłem tam dwa razy.Pierwszy i ostatni.Różne rzeczy widziałem ale tego co tam mnie spotkało się nie spodziewałem.Mój młodszy syn stawiał wtedy powiedzmy drugie kroki na nartach. Najpierw właściciel opierdzielił mnie za to ,że wjeżdżam z 4 letnim dzieckiem razem wyciągiem dla ''dorosłych''.A którym miałem wjeżdzać jak drugi ''dziecięcy'' nie chodził,a czterolatek sam nie bardzo radził sobie z orczykiem.Oprócz nas były na stoku jeszcze dwie lub trzy osoby.Za chwilę dostało się mojej żonie,że chodzi w butach po śniegu:o

Żona była wtedy bez nart i podeszła jakieś dwa max trzy metry do syna wytrzeć mu nos-tata nie miał chusteczek.Gospodarz obiektu stwierdził,że kupę kasy wydał na śnieżenie a,że jest ciepło(trudno nie moja to wina) to śnieg sie roztapia,zostają dziury po butach itp.

Bardzo skutecznie zniechęcił mnie do kolejnej wizyty w Niestachowie.Przy okazji odradzałem tamte tereny znajomym.Teraz już tym bardziej nie mam po co tam jechać,bo młodszy syn o innej górze w Kielcach niż Telegraf słyszeć nie chce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serce roście patrząc na te czasy

Gdy wycinają na Telegrafie lasy

Długo na to przyszło czekać,już czasem wątpiłem,że to nastąpi.Od najbliższego sezony sezon w Kielcach się wydłuży.

W Niestachowie byłem w pierwszym sezonie działania stoku-bodajże 5 lat temu.Jak mówi Sławek byłem tam dwa razy.Pierwszy i ostatni.Różne rzeczy widziałem ale tego co tam mnie spotkało się nie spodziewałem.Mój młodszy syn stawiał wtedy powiedzmy drugie kroki na nartach. Najpierw właściciel opierdzielił mnie za to ,że wjeżdżam z 4 letnim dzieckiem razem wyciągiem dla ''dorosłych''.A którym miałem wjeżdzać jak drugi ''dziecięcy'' nie chodził,a czterolatek sam nie bardzo radził sobie z orczykiem.Oprócz nas były na stoku jeszcze dwie lub trzy osoby.Za chwilę dostało się mojej żonie,że chodzi w butach po śniegu:o

Żona była wtedy bez nart i podeszła jakieś dwa max trzy metry do syna wytrzeć mu nos-tata nie miał chusteczek.Gospodarz obiektu stwierdził,że kupę kasy wydał na śnieżenie a,że jest ciepło(trudno nie moja to wina) to śnieg sie roztapia,zostają dziury po butach itp.

Bardzo skutecznie zniechęcił mnie do kolejnej wizyty w Niestachowie.Przy okazji odradzałem tamte tereny znajomym.Teraz już tym bardziej nie mam po co tam jechać,bo młodszy syn o innej górze w Kielcach niż Telegraf słyszeć nie chce.

mam podobne doświadczenia jeśli chodzi o dzieciaki. na szczęście już dają radę same + po powrocie z alp stwierdziły widząc stok w niestachowie: jak mamy jeździć pod górę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hucu - tylko Cię opierdzielili w Niestachowie? Mnie nie pozwoli wjechać z córką 5-letnią. Jest to jedyne takie miejsce, gdzie skubie się ludzi (bo nie mają innego wyjścia) i jeszcze opierdzielają bez skrupułów. W innych miejscach to nawet zwolnią trochę orczyk, a tu pomimo zapłacenia uczciwie 6PLN (za 2 osoby) dostałem zjebkę.

Ale tu o telegrafie - już nie mogę się doczekać - niech robią jak najszybciej i będziemy testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telegraf i Niestachów...

Co do Telegrafu, to stoją już trzy słupy... Będzie ekstra... W jakiejś lokalnej gazecie kieleckiej doczytałem, że kanapa ma być czteroosobowa - ktoś ma jakąś pewną wiedzę na ten temat?

...ale pierwszych kroków na Telegrafie się nie zrobi...

A więc co do Niestachowa, to mimo trzech sezonów, podczas których tam zaglądam nigdy nie dostałem zjebki, a na wyciągu moja najmłodsza pociecha zawsze ma odrobinę wolniej, albo asystę przy napinaniu sprężyny. Może po pierwszych sezonach już się poukładało i jeżeli nawet sami nie chcecie, czy nie macie potrzeby z tego stoku korzystać, to swych doświadczeń sprzed lat nie ma już potrzeby przytaczać - narty są dla wszystkich, nie tylko dla "miszczów".

Do zobaczenia na Telegrafie!

Edytowane przez Jaremka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze krótki offtop

Masz rację Jaremka,narty sa dla wszystkich i ja nikomu nie zabraniam jechac do Niestachowa jeśli ma taką przyjemność.

Dla mnie nie ma znaczenia,że to co mnie spotkało wydarzyło sie 5 lat temu.Dałem właścicielowi szansę i on ja niestety spier..lił. Teraz może nawet dawać po gołej babie do każdego orczyka i tak nie zmienię zdania o tym wyciągu i nikomu go nie polecę.

Dla tych,którzy wolą łagodniejsze stoki niż Telegraf są w okolicach Kielc inne alternatywy,według mnie lepsze niż Niestachów. Ale każdy ma prawo wydawać swoje pieniądze w miejscu przez siebie wybranym i w taki sposób jaki lubi. Mozliwe,że zmieniło się dużo w Niestachowie,ale nie zamierzam sie o tym przekonywać.''Wyrok'' sie uprawomocnił i pierwszą apelację przyjme do rozpatrzenia po 15 latach:D.Też mam do tego prawo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Po 10 grudnia rozruch nowego, pięknego krzesełka :happy:

Wszystko przygotowane do Sezonu, tylko czekać na śnieg pozostaje...

Zdjęcia z finału inwestycji znajdziecie pod linkiem: http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20111201/POWIAT0114/650492398

Edytowane przez marboru
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 2 weeks later...

Teraz już czas pojeździć na Telegrafie, ale w sumie 01.01.2012r. wybrałem się tam z żoną i synkiem zobaczyć jak wygląda stok po modernizacji i zobaczyć przede wszystkim nowe krzesło. No nie powiem, całość zrobiła na mnie wrażenie. Mała relacja i trochę zdjęć jest na blogu (co prawda w 90% o innej niż narciarska tematyce), ale i zdjęcia prywatne też od czasu do czasu tam wrzucam http://www.marcinkowalczyk.com/blog/?p=7750

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...