Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

"W nocy z czwartku na piątek w Zakopanem spadło 20 cm śniegu. Na drogi południowej Małopolski wyjechały pługopiaskarki.....Na Kasprowym Wierchu grubość pokrywy śnieżnej wynosi 180 cm i śniegu ciągle przybywa. W górach zalega gęsta mgła i wieje silny wiatr - poinformowała PAP dyżurna Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego."

całość--> http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pogoda-znow-zaskakuje-czy-to-powrot-zimy,1,5076825,wiadomosc.html

galeria--> http://polskalokalna.pl/galerie/malopolskie/na-podhale-wrocila-zima/zdjecie/duze,1617070,1,438

Podhale_wrocila_zima_5708793.jpg

Edytowane przez fanatyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warun na Kasprowym robi się mega dobry. Pada intensywnie, wieje. Wyciąg na Goryczkowej ruszył koło 12, ale nie wiem czy na dlugo, bo jak zjezdzałem na dół, to pogoda pogarszała się. Szykuje się dobry okres po opadach, myśle, że tak gdzieś od poniedziałku, wtorku.

Sezon trwa w najlepsze. Zagrożenie lawinowe 2, z tendencją rosnącą. Dziś miałem jechać do Kondratowej przez Źleb Marcinowskich, ale wycofałem się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Korbielowie też cały czas sypie - bynajmniej od wczoraj popołudnia - GAT pisze, że napadało 30 cm świeżego puchu - cuuuuuudoooo:biggrin:

Jednak SON mógł jeszcze tydzień się wstrzymać z tym zamykaniem sezonu...

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dzisiaj jechać, ale pewne zewnętrzne okoliczności mnie zatrzymały, więc "świeżego puchu" nie wytestuje. Jutro ma być chłodniej (i to na minusie) i opady śniegu (ale też i przejaśnienia), więc chyba będzie nawet lepiej jak dziś (z tego co widziałem na kamerkach to dzisiaj dość mocno wiało i padało). w takim razie johnny - będziemy czekać na relację:smile:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E no sniegu jeszcze mają,a z cenkami bez zmian tz.jakieś promocje czy cóś mają :rolleyes::

A Ty tam sam jeżdziłeś :tongue:

Ludzi to może z kilkanaście osób jeździło. Może wcześniej było więcej. My przyjechaliśmy dopiero po 12-tej. W piątek ze znajomym byliśmy na imprezce w Ustroniu i przy okazji oczywiście zabraliśmy narty. W planach była Czantoria, ale złe warunki śniegowe na czerwonej i wiatr nas zniechęciły. Żeby jechać do Korbielowa było już trochę późno więc padło na Soszów, bo najbliżej z Ustronia. Co do promocji to nie wiem czy były, bo nie znam cen z sezonu. Przykładowo 200 pkt kosztuje 80 zł (kanapa chyba 12pkt).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę,jak pogoda nie da d... ,zdam relację. :wink:

Po tym wyjeździe chyba ograniczę miejscową aktywność na rzecz takich wyjazdów.Tego się na da po prostu porównać.

A to silna wola to Twoja mocna cecha:stupid:

....ale tylko wtedy, gdy kija nad jeziorem moczysz:biggrin:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu Bialka,dzis warunki wymarzone,rano na dole -2,na gorze -5,wialo,sypalo,jednym slowem srodek zimy,teraz wyszlo slonce.Warunki bajkowe,jazda po puchu...pozdro

Zdjecia z dzisiaj

https://picasaweb.google.com/101724630203270906131/Bialka?noredirect=1

Edytowane przez piter100
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa Osada

Miałem być na Pilsku,ale ze względu na niepewną pogodę wybrałem Nową Osadę.Do tego pomyślałem,że będzie mniejszy szok spowodowany jakością wyciągów po powrocie. :tongue: Przez 6 dni w Dolomitach ani razu orczykiem nie jechałem!

Dotarłem tam po 12-ej i przywitała mnie niezła zawierucha!W jednej chwili cały biały. :biggrin:

Stok nie wyglądał zbyt zachęcająco,więc biorę dwie godzinki,kolejek nie ma,na pewno mi wystarczy.Sypie tak,że zanim zsiądę z krzesła,wyglądam jak bałwan...

Zwietrzyłem promocję,ale to chyba czyjeś poczucie humoru - obsługi brak!

ns2.jpeg

Na szczęście zawierucha przeszła i zrobiło się bardziej przyjemnie:

ns3_123058.jpeg

ns.jpeg

Ludzi garstka,w większości sam jechałem krzesłem.Stok równy,ale ten świeży opad mokry i łapało narty,stąd warunki raczej trudne.

To krzesło strasznie wolne jest,nudziłem się:

ns4.jpeg

Ot tak się rozruszałem.

:smile:

A to silna wola to Twoja mocna cecha:stupid:

....ale tylko wtedy, gdy kija nad jeziorem moczysz:biggrin:

:biggrin:

To jest jak rzucanie palenia... :wink: "od jutra" i tak codziennie. :biggrin:

W sumie to przyszły sezon planuję inaczej,teraz jeszcze chcę się najeździć.

Może jak opłacę kartę wędkarską,to mi przejdzie.

Edytowane przez johnny_narciarz
drobny retusz :)
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też byłem w N.O.W zasadzie Johnny opisał warunki, chociaż ja określiłbym je jako dobre, zważywszy jeszcze na porę roku. Pogoda była bardzo różna: od słońca po zamieć. W sumie było bardzo przyjemnie. Obsługa nawet odśnieżała dmuchawą zasypane kanapy, aby się tak bardzo nie kleiły do tylnej części ciała.Jadąc do góry zawsze widziałem gościa sprawnie pomykającego na BBRach. Czy to może był mysiauek ?

2012-04-01-437.jpg

2012-04-01-444.jpg

2012-04-01-448.jpg

2012-04-01-460.jpg

2012-04-01-464.jpg

2012-04-01-437.jpg.1cd02d14170821ad006e27663969cf09.jpg

2012-04-01-444.jpg.813d7c70dd0c8c64922d0fe2a518f8e7.jpg

2012-04-01-448.jpg.38b843bd96c6317181ded637ea9d2c7f.jpg

2012-04-01-460.jpg.da7f40674d60cef750aad5e3e269d528.jpg

2012-04-01-464.jpg.235a327ae87183ad40a860a78d1a98b1.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy nasz wjazd był o godz. 12.43

Trzeba mysiałka spytać czy śmigał dzisiaj w N.O.

To w zasadzie byliśmy w tym samym czasie,nie wiem jak mogłem Cię nie dostrzec. :confused::

Może temu,że nie spodziewałem się kogoś spotkać,to też nie szukałem. :rolleyes::

Patrzyłem jeszcze po swoich i twoich zdjęciach,ale nie wypatrzyłem odpowiednio Ciebie i siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SON i koniec sezonu

bylem jeszcze25 marca na Solisku w Szczyrku i było jeszcze dużo śniegu. ale Prezes postanowił zamknąć ..a na SWIETA sadze jeszcze by ludzie śmigali ....

a tutaj 1 kwietnia dosypało ostro wiec pojechałem na PILSKO . tam opad 40 cm świeżego puchu . w sumie jest tam ponad 100 cm

rano bylo pochmurno . ale około 11 wysżlo słonce i wielu narciarzy szusowalo .

warunki sniegowe świetne ..

podam kilka minusów

jeżdzila tylko kolej linowa i wyciągi na górze .

czynna tylko jedna kasa obok krzesła

na koniec zjechalem przez Buczynke ktorą mozna by w dolnej częsci ratrakowac ,,,ale po co niech ludzie jeżdza koleja w dół .... aby oddac kartę musialem sie też ściagać do jedynej kasy ..

na Hali Mizowej też kasa nieczynna ..

o godz 12 w schronisku jest nawet Msza św.

posilek zjadlem w karczmie z drewna bo plytki w gorach mnie nie kręcą ....

.przed świetam moze jeszcze wpadnę na 1575 m aby naladować akumulatory ..

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałeś i nie rzuciłeś kijem? :)

Jeździłem dwie godziny od południa do ok 14

Szkoda że nie zagadałeś....

Ty też? :laughing:

Ale jaja,byłby WZF.

Jak mnie rozpoznałeś,trza było klepnąć w plery i obudzić. :wink:

bylem jeszcze25 marca na Solisku w Szczyrku i było jeszcze dużo śniegu. ale Prezes postanowił zamknąć ..a na SWIETA sadze jeszcze by ludzie śmigali ....

a tutaj 1 kwietnia dosypało ostro wiec pojechałem na PILSKO . tam opad 40 cm świeżego puchu . w sumie jest tam ponad 100 cm

rano bylo pochmurno . ale około 11 wysżlo słonce i wielu narciarzy szusowalo .

warunki sniegowe świetne ..

podam kilka minusów

jeżdzila tylko kolej linowa i wyciągi na górze .

czynna tylko jedna kasa obok krzesła

na koniec zjechalem przez Buczynke ktorą mozna by w dolnej częsci ratrakowac ,,,ale po co niech ludzie jeżdza koleja w dół .... aby oddac kartę musialem sie też ściagać do jedynej kasy ..

na Hali Mizowej też kasa nieczynna ..

o godz 12 w schronisku jest nawet Msza św.

posilek zjadlem w karczmie z drewna bo plytki w gorach mnie nie kręcą ....

.przed świetam moze jeszcze wpadnę na 1575 m aby naladować akumulatory ..

Wynika z tego,że Pilsko było najlepszą opcją i chyba tam już do końca... :rolleyes::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie rozpoznałeś,trza było klepnąć w plery i obudzić. :wink:

No właśnie nie rozpoznałem... :(

Ale dajcie Panowie znać na piv jak będziecie się wybierać kolejnym razem na stok, może środa lub piątek?

Chętnie poznam ludzi z forum :)

Widziałem kilka sprawnie pędzących grup, ale śmiałości nie miałem zaczepiać.

A wiadomo że do tych na BBR'ach można zagadywać bo oni już zwyczajni:)

Piszcie na priv, chętnie przewietrze jeszcze te BBRki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...