Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Polska - warunki narciarskie 2011/2012


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy to koniec sezonu na Pilsku. Na stronie GATu :

"Szanowni Państwo

Informujemy iż Ośrodek Narciarski "PILSKO" ponownie będzie czynny

w następny Weekend o ile warunki narciarskie się utrzymają."

Niestety ma lać :( aaale ma bycchłodniej. Dzisiaj rano miziowa przyprószona :D

To byłby niezły numer gdyby w długi weekend dali radę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnny skąd Ty żeś tego chopa wytargał :biggrin:

To jest Pan z obsługi wyciągów - pilnuje orczyka w budce po lewej stronie przed schroniskiem na Hali Miziowej:smile: - pamiętam jak się na paru ludzi denerwował, jak się źle orczyk puściło, że grozi spadnięciem liny, itp. Ale kiedyś poźnym popołudniem podjechałem do niego, pogadaliśmy sobie i całkiem fajnie z nim się gadało:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy to koniec sezonu na Pilsku. Na stronie GATu :

"Szanowni Państwo

Informujemy iż Ośrodek Narciarski "PILSKO" ponownie będzie czynny

w następny Weekend o ile warunki narciarskie się utrzymają."

Niestety ma lać :( aaale ma bycchłodniej. Dzisiaj rano miziowa przyprószona :D

To byłby niezły numer gdyby w długi weekend dali radę :D

To co?W sobotę na Pilsku? :biggrin:

Komunikat się nieco zmienił:

Szanowni Państwo

Informujemy iż Wyciągi Narciarskie w górnych partiach "PILSKA"

będą czynne w dniu 28-29.04.2012r. o ile utrzymają się

warunki narciarskie.

Jak na razie zapowiadają ocieplenie na koniec tygodnia,nawet 25st! :eek:

Ale pozostały tylko 4 dni,jest więc szansa,że jeszcze dotrzymają. :rolleyes::

Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Pan z obsługi wyciągów - pilnuje orczyka w budce po lewej stronie przed schroniskiem na Hali Miziowej:smile: - pamiętam jak się na paru ludzi denerwował, jak się źle orczyk puściło, że grozi spadnięciem liny, itp. Ale kiedyś poźnym popołudniem podjechałem do niego, pogadaliśmy sobie i całkiem fajnie z nim się gadało:smile:

Ten facet miał kiedyś koło budki kijki ... z połamanych dwóch, trzech jeden dobry. 10pln :)

Przetestowałem.

Wielokrotnie zostawiałem u niego większy aparat lub plecak :)

Wygląda na dobrze zakonserwowanego.

To co?W sobotę na Pilsku? :biggrin:

Myślę o tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten facet miał kiedyś koło budki kijki ... z połamanych dwóch, trzech jeden dobry. 10pln :)

Przetestowałem.

Wielokrotnie zostawiałem u niego większy aparat lub plecak :)

Wygląda na dobrze zakonserwowanego.

Znana osobistość... :rolleyes::

Myślę o tym :)

To myśl intensywnie,bo to całkiem realne! :applause:

Jak coś,to ten pan już pokazał jak inaczej można pośmigać... :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli góra może jeszcze się dotrzyma - ale jak potem zrobić odcinek z miziowej do szczawin - z buta???:tongue::wink:

Z tym może być problem... może choć odcinki zostaną?

Pytanie czy będą w stanie wywieźć narciarzy na Miziową?W dół jakoś to będzie,ale nieść sprzęt do góry... Jak ktoś kocha narty,to sobie poradzi! :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za info o Pilsku, podawane na bieżąco, udało mi sie dzięki temu trochę pojeździć :)

Wiem, że to nie Polska, ale dosyć blisko - macie może informacje na temat warunków na Łomnicy ? Czy są może czynne dolne trasy (nr 1 i 2) w najbliższy weekend ?

Ew. czy da się gdzieś jeszcze pojeździć na niebieskich trasach w małopolsce/śląskim lub słowacji/czechach w pobliżu tych województw ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na Łomnicy w ostatnią sobotę, warunki opisałem tutaj: http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/15482-Kasprowy-Szczyrbskie-Pleso-%C5%81omnica

Śniegu na górze (tj wzdłuż 2 osobowego, starego krzesła Skalatne Pleso - Łomnickie Sedlo) jest na pewno wystarczająco dużo (w tym również na freeride poza trasą:D), iż ośrodek będzie działał do końca weekendu majowego. Jest to jednak teoretycznie trasa trudna (oznaczona kolorem czarnym), także nie wiem, czy Cię ona zainteresuje. Wbrew pozorom nie jest jest ona aż taka ciężka do zjechania (nazwałbym ją czerwoną, w dolnej części nawet niebieską), bo stok szeroki (a i też nie jakoś wybitnie stromy) i każdy powoli zjechać sobie może.

Gorzej sytuacja ma się wzdłuż gondolki , tam śniegu już sporo mniej(trasa oficjalnie jest nieczynna), wystają kamienie, w dolnej części gondolki pojawiają się już miejsca, gdzie trzeba kilka metrów przejść. Na pozostałych trasach śniegu praktycznie 0.

Najważniejsze jednak, że na górze warunki są, zwłaszcza, że od czwartku do poniedziałku zapowiadają bezchmurną pogodę!:D

PS: Do piątku ośrodek jest zamknięty z powodu konserwacji. Czynny ma być w okresie 28.04-09.05

Pozdrawiam.:)

Edytowane przez loziu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trasy 3,4,5 specjalnie strome nie są, na spokojnie zjedzie z ich nawet początkujący narciarz.

ALE tak, jak napisałem w poprzednim poście, te trasy oficjalnie są już zamknięte, bo trochę kamieni już jest, na weekend zapowiadają tam +15stopni, więc może być ciekawie.:P Ale jeśli specjalnie nie szkoda Ci nart (a dziewczyna jak jeździ początkująco, to pewnie i nie za szybko, więc kamienie zauważy), to możesz śmiało jechać.:)

http://www.vt.sk/info-usugi/web-kamery/cucoriedky/pl/zima/- to jest obraz z kamery z widokiem na trasy niżej położone: nr 1 i 2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to wygląda na koniec na Pilsku :)

To był długi sezon. Dla mnie kończy się w łóżku skąd pozdrawiam :D

Informujemy że w WEEKEND 28-29.04.2012r. po raz ostatni w tym sezonie w rejonie Pilska funkcjonuje wyciąg talerzykowy z Hali Miziowej na Kopiec w godzinach 8:30-15:30 dla miłośników białego szaleństwa.

Dojazd Koleją "Szczawiny" z Polany Strugi do Hali Szczawiny w godz. 8:00 - 16:00.

Wyciag orczykowy V i VI z Hali Szczawiny do Hali Miziowej czynny w godz. 8:15 - 15:15

Uwaga!

Końcowy odcinek ok. 100m wyciagu V i VI na Hali Miziowej trzeba pokonać pieszo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy że w WEEKEND 28-29.04.2012r. po raz ostatni w tym sezonie w rejonie Pilska funkcjonuje wyciąg talerzykowy z Hali Miziowej na Kopiec w godzinach 8:30-15:30 dla miłośników białego szaleństwa.

A orczyki na Pilsko i Kopiec ?

Końcowy odcinek ok. 100m wyciagu V i VI na Hali Miziowej trzeba pokonać pieszo!

O co chodzi z tym wyciągiem V i VI ? Tam są dwa wyciągi ? Bo nie widziałem drugiego między Szczawinami a Miziową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, z Szczawin na Miziową idą dwa równoległe orczyki dwuosobowe "podwieszone" na wspólnej konstrukcji.

Jeśli zawsze wsiadasz od strony czerwonej "piątki" i uporczywie nie rozglądasz się na boki, to faktycznie mogłeś nie zauważyć :biggrin:.

Edytowane przez ravick97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A orczyki na Pilsko i Kopiec ?

Te raczej nie ruszą,za mało śniegu.Przy orczyku na Pilsko nie będzie szans,żeby pierwsze 50 metrów utrzymać śnieg i na górze,początek trasy.Na kopcu podobnie,dół już wytopiło,a na górze też ostatnie metry będą wytopione.

Najłatwiej do śnieżyć ten talerzyk,więc jego tylko puszczą,tak też zazwyczaj jest na koniec. :smile:

O co chodzi z tym wyciągiem V i VI ? Tam są dwa wyciągi ? Bo nie widziałem drugiego między Szczawinami a Miziową :)

No wiesz... jak mogłeś przeoczyć,są dwa,obok siebie. :tongue:

A ja zabieram krótkie spodenki.Kurtkę i spodnie narciarskie ubiorę tylko na początek... :biggrin:

Nawet na górze ma być powyżej 20st!!! :cool::

Edytowane przez johnny_narciarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...