Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Dolina Aosty - proszę o kilka informacji


andre372

Rekomendowane odpowiedzi

W dolinie Aosty byłem w marcu i muszę powiedzieć, że bardzo mi się spodobał ten region. Jeździłem w Pila, Cervinia/Zermatt, Monterosa, Courmayeur, La Thuile a mieszkałem w miejscowości St. Vincent skąd codziennie autokar woził do poszczególnych ośrodków (max czas podróży to 45 minut). Mi ten region będzie się kojarzył z długimi, dobrze przygotowanymi trasami zjazdowymi (głównie czerwone), długimi podróżami wyciągami oraz wspaniałymi widokami (w końcu jeździ się tam w cieniu Mont Blanc i Maternhorn). Najwięcej tras jest w Cervinia / Zermatt gdzie można przejechać na stronę Szwajcarską, ale ja musiałem dokupić jednodniowy karnet, aby móc korzystać z sieci wyciągów po stronie Szwajcarskiej (jak jeździłem w La Thulie to po stronie francuskiej i włoskiej obowiązywał jeden karnet). Trasy są przygotowane bez zarzutu, ludzi w marcu było całkiem mało więc bez kolejek do wyciągów bez tłoku na stokach jeździło się świetnie. Szczególnie do gustu przypadła mi i mojej małżonce Cervinia w pakiecie z Zermattem. Region na pewno wart odwiedzenia. Ja na pewno będę chciał jeszcze nie raz tam pojeździć.

Edytowane przez Mr. A
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak kolega wyżej byłem w dolinie Aosty, hotel miałem w Aoście super nawet sie nie zastanawiaj tu jest mój opis http://www.skionline.pl/forum/showthread.php/8708-Dolina-Aosty?highlight=pila

Byłem w grudniu zeszłego roku i jeździłem na tych samych trasach ,o których pisze Mr.A.Tez podwożono nas z Aosty do ośrodków autokarami. Było SUPER!!! Jadę 20.01.12 drugi raz w to samo miejsce. W tej chwili jest tam krucho ze śniegiem i Pila dopiero w najbliższy weekend ma otworzyć swoje trasy. Najwyżej pojeździsz tylko w Cervinii . Tam i latem jest czynna trasa (trasy ?) Daleka droga bo ponad 20 godzin. W Cervinii prawie zawsze mocno wieje. To minusy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam serdecznie ,prosze osoby które miały możliwość pobytu w dolnie Aosty o pare słów opini na temat tego regionu,

Wybieramy sie z rodzinka na nartowanie i stoimy przed wyborem Val di Fiemme

czy w/w Dolina Aosty

za info, z góry dziekuje .

Wybór żaden. Fiemme to przedszkole Aosta to Uniwerek.

Jak jeździcie tylko Aosta jak nie - nie ma znaczenia.

Polecam marzec. Zobaczycie motyle.

Pozdro serdeczne

PS

I pamietajcie o tym co pisze kolega: Najwyżej pojeździsz "tylko" - to niezłe - w Cervinii (ponad 3800) - najwyższe miejsce w EU gdzie pojeździsz na nartach ( tylko :) ) będąc wyciąganym.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu. Do Aosty pojechałem po 8 w życiu wyjazdach na narty i dawałem rady. W Breuil-Cervinii i La Thuile jest sporo niebieskich tras. W tygodniu w La Thuile były takie pustki, ze kilkadziesiąt osób jeździło na około 100km tras. Kilka niebieskich miałem,, dla siebie’’. Tak w ogóle to 70 procent mojej jazdy było po niebieskich trasach. Nie byłem po szwajcarskiej stronie kompleksu Cervinia –Zermatt ani na przełęczy św. Bernarda w La Thuile-La Rosierie. Na zawsze zapamiętam (Breuil- Cervinia) wyjazd kolejką (właściwie gondolą i kolejką) na Plateau Rosa 3480m.n.pm. i zjazd trasą nr 7 (Ventina) do Breuil-Cervinia2050m.n.p.m ,około 11 km. Było słonecznie ,bardzo mroźno (minus17) i bardzo wietrznie, leżałem 15 razy. Dolina Aosty to miejsce tak atrakcyjne geograficznie, narciarsko, krajobrazowo, , historycznie.... ,ze zasługuje na kilkakrotne odwiedzenie. Ja jadę dopiero drugi raz. Są tam teraz duże problemy ze śniegiem, ale w styczniu będzie lepiej . W razie czego pozostaje ,, jedynie” Breuil –Cervinia gdzie śnieg jest zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu. Do Aosty pojechałem po 8 w życiu wyjazdach na narty i dawałem rady. W Breuil-Cervinii i La Thuile jest sporo niebieskich tras. W tygodniu w La Thuile były takie pustki, ze kilkadziesiąt osób jeździło na około 100km tras. Kilka niebieskich miałem,, dla siebie’’. Tak w ogóle to 70 procent mojej jazdy było po niebieskich trasach. Nie byłem po szwajcarskiej stronie kompleksu Cervinia –Zermatt ani na przełęczy św. Bernarda w La Thuile-La Rosierie. Na zawsze zapamiętam (Breuil- Cervinia) wyjazd kolejką (właściwie gondolą i kolejką) na Plateau Rosa 3480m.n.pm. i zjazd trasą nr 7 (Ventina) do Breuil-Cervinia2050m.n.p.m ,około 11 km. Było słonecznie ,bardzo mroźno (minus17) i bardzo wietrznie, leżałem 15 razy. Dolina Aosty to miejsce tak atrakcyjne geograficznie, narciarsko, krajobrazowo, , historycznie.... ,ze zasługuje na kilkakrotne odwiedzenie. Ja jadę dopiero drugi raz. Są tam teraz duże problemy ze śniegiem, ale w styczniu będzie lepiej . W razie czego pozostaje ,, jedynie” Breuil –Cervinia gdzie śnieg jest zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pila

Jutro spóźnione otwarcie kolejnego O.N. w Dolinie Aosty. http://pila.it/homepage.asp?l=e&id=17&s=i Od jutra będzie tam prawdziwy raj dla narciarzy bo można będzie poszaleć w Courmayeur, la thuile, Cervinii , Monte Rosa,Pili i może jeszcze w mniejszych ,których nie znam. Liczę ,ze za ponad miesiąc warunki się nie pogorszą a wręcz przeciwnie:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro spóźnione otwarcie kolejnego O.N. w Dolinie Aosty. http://pila.it/homepage.asp?l=e&id=17&s=i Od jutra będzie tam prawdziwy raj dla narciarzy bo można będzie poszaleć w Courmayeur, la thuile, Cervinii , Monte Rosa,Pili i może jeszcze w mniejszych ,których nie znam. Liczę ,ze za ponad miesiąc warunki się nie pogorszą a wręcz przeciwnie:smile:

Janku śniegu nie zabraknie do kwietnia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Witam,chciałbym się podłączyć pod wątek andre372 .Z gronem przyjaciół również mieliśmy dylemat Val di Fiemme lub Dolina Aosty.Wybór padł na Aoste,nie ukrywam przeważyły wasze wypowiedzi.Ale powstał problem logistyczny nikt z nas tam nie był ,nie wiemy którą miejscowość wybrać,o pensjonatach nie wspominając.Dlatego proszę o pomoc,z góry dziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Witam! czy ktoś z Was się orientuje czy skipass siski val d'aosta daje możliwość śledzenia trasy (ilość km, czasy..) tak jak w Dolomitach?

Tu: http://skiperformance.skivallee.it/index.aspx ewentualnie tu http://www.skiline.cc/resort/zermatt

Edytowane przez Mr. A
Wstawiłem poprawiony link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...