Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty dla dziecka 2 sezon .


estor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem na wyjazd kupić córce narty .

W zeszłym roku jeździła na 110 w tym chciałem dla niej 120 cm

Córka ma 9 lat drugi sezon , waga 32kg i wzrost 132cm .

czy któraś z propozycji jest do zaakceptowania ? :

http://allegro.pl/show_item.php?item=1992189625 te są na miejscu

http://allegro.pl/show_item.php?item=1993375676

http://allegro.pl/narty-dzieciece-i1984989271.html

http://allegro.pl/show_item.php?item=2000699673 na miejscu prywatne

i najdroższe przedział ok 250 zł http://allegro.pl/show_item.php?item=2005999659 pytanie czy warto

i ostatnie http://allegro.pl/show_item.php?item=1998732631

Edytowane przez estor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za długie, tak się powinno narty dziecku dobierać, moja córka o podobnych parametrach tylko rok młodsza w tym roku też przesiadka na 130, starsza 10 lat w zeszłym roku 141 cm wzrostu miała na 31 kg jeździła 140 i była bardzo zadowolona. Takie dużo krótsze narty dla dziecka to tylko na pierwszy krok i jak to dziecko jest mniejsze, 9 lat to już jest jakiś tam poważniejszy wiek wiec i lepsza koordynacja jak i większa siła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem też bardziej przydatne w tym przypadku byłyby narty 130 cm. Ja sam nie mam nart do brody tylko sięgające w okolice czoła i nie widzę "ogromnej" różnicy w jeździe. Dla kompletnie początkującej mogłoby to sprawiać w pierwszych dniach pewne problemy, ale widzę że jeździ już 2 sezony więc czegoś sie nauczyła. Poza tym skoro już kupujesz narty córce w takim wieku to myślę, że nie chcesz aby jeden sezon w nich pojeździła a potem płakała że są za krótkie narty, a więc 130 starczą na więcej sezonów moim zdaniem, szczególnie że na pewno mała szybko rośnie. Co do twoich propozycji to odradzam raczej Tecno Pro, bo przynajmniej ja nie przepadam za takimi firmami, bo trochę jedzie tandetą i ogólnie nie polecam. Ja na twoim miejscu wybierałbym spośród Atomiców Race 6 (b. dobra seria nart), a Volkl-ami. To są na prawde solidne firmy i one byle czego nie produkują. Zresztą mój znajomy ma Atomici Race

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kupiłaś te narty?

Ja w odróżnieniu od kolegów kupił bym 120cm (właściwie też kupuje dla córki (2klasa - ) o podobnych parametrach ale jeżdzi już kilka sezonów. twoja córka jest dosyć lekka

z podanych przez ciebie w tych pierwszych (aukcje już zamknięte) wziął bym te zielone elany lub zobaczył te niebieskie co masz na miejscu.

NIc nie napisał jak jeżdzi tylko ze 2 sezon (zakładam że poczatkująca) . to na tych naratach pojeżdzi 2-3 sezony a póżniej możesz odsprzedać. Nie chodzi o długość tylko o postęp a ten zrobi na krótszych nartach i płakać nie będzie (a raczej może jak będą dla niej za długie i będzie jej ciężko).

Nastepny skok nart juz będzie dla niej jak będzie dobrze jeżdzić nawet- docelowa lepsza -+ 140-150

przy wybieraniu patrz na taliowanie wybieraj te z mocniejszym taliowaniem + niski promień skrętu max do R10 .

i jeszcze jedno jak już ma buty to sprawdż ich długość skorupy i porównaj z rozstawem wiązań (najlepiej brać z wiązaniami rentalowymi)

rozsuwa sie przód i tył wiązanie i jest duży zakres tak że starcza na dłuższy czas (zmiana buta a narty zostają) np jeżeli buty maja 274(córki szukam z wiązania najlepiej z rozstawem np:250-350 . 200-300.

te niebieskie na miejscu elany maja chyba wiązania na płycie (to nie są rentalowe ale można je tez przemontować na samej płycie)

te heady taliowanie102-65-89 tez nie są złe tylko wiązania sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

kupiłaś te narty?

Ja w odróżnieniu od kolegów kupił bym 120cm (właściwie też kupuje dla córki (2klasa - ) o podobnych parametrach ale jeżdzi już kilka sezonów. twoja córka jest dosyć lekka

z podanych przez ciebie w tych pierwszych (aukcje już zamknięte) wziął bym te zielone elany lub zobaczył te niebieskie co masz na miejscu.

NIc nie napisał jak jeżdzi tylko ze 2 sezon (zakładam że poczatkująca) . to na tych naratach pojeżdzi 2-3 sezony a póżniej możesz odsprzedać. Nie chodzi o długość tylko o postęp a ten zrobi na krótszych nartach i płakać nie będzie (a raczej może jak będą dla niej za długie i będzie jej ciężko).

Nastepny skok nart juz będzie dla niej jak będzie dobrze jeżdzić nawet- docelowa lepsza -+ 140-150

przy wybieraniu patrz na taliowanie wybieraj te z mocniejszym taliowaniem + niski promień skrętu max do R10 .

i jeszcze jedno jak już ma buty to sprawdż ich długość skorupy i porównaj z rozstawem wiązań (najlepiej brać z wiązaniami rentalowymi)

rozsuwa sie przód i tył wiązanie i jest duży zakres tak że starcza na dłuższy czas (zmiana buta a narty zostają) np jeżeli buty maja 274(córki szukam z wiązania najlepiej z rozstawem np:250-350 . 200-300.

te niebieskie na miejscu elany maja chyba wiązania na płycie (to nie są rentalowe ale można je tez przemontować na samej płycie)

te heady taliowanie102-65-89 tez nie są złe tylko wiązania sprawdzić

Dobrze żę Estor już kupił narty bo źle radzisz.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłaś te narty?

Ja w odróżnieniu od kolegów kupił bym 120cm (właściwie też kupuje dla córki (2klasa - ) o podobnych parametrach ale jeżdzi już kilka sezonów. twoja córka jest dosyć lekka

z podanych przez ciebie w tych pierwszych (aukcje już zamknięte) wziął bym te zielone elany lub zobaczył te niebieskie co masz na miejscu.

NIc nie napisał jak jeżdzi tylko ze 2 sezon (zakładam że poczatkująca) . to na tych naratach pojeżdzi 2-3 sezony a póżniej możesz odsprzedać. Nie chodzi o długość tylko o postęp a ten zrobi na krótszych nartach i płakać nie będzie (a raczej może jak będą dla niej za długie i będzie jej ciężko).

Nastepny skok nart juz będzie dla niej jak będzie dobrze jeżdzić nawet- docelowa lepsza -+ 140-150

przy wybieraniu patrz na taliowanie wybieraj te z mocniejszym taliowaniem + niski promień skrętu max do R10 .

i jeszcze jedno jak już ma buty to sprawdż ich długość skorupy i porównaj z rozstawem wiązań (najlepiej brać z wiązaniami rentalowymi)

rozsuwa sie przód i tył wiązanie i jest duży zakres tak że starcza na dłuższy czas (zmiana buta a narty zostają) np jeżeli buty maja 274(córki szukam z wiązania najlepiej z rozstawem np:250-350 . 200-300.

te niebieskie na miejscu elany maja chyba wiązania na płycie (to nie są rentalowe ale można je tez przemontować na samej płycie)

te heady taliowanie102-65-89 tez nie są złe tylko wiązania sprawdzić

To zupełnie inaczej niż swego czasu doradzali mi instruktorzy, dodam że mieli rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zupełnie inaczej niż swego czasu doradzali mi instruktorzy, dodam że mieli rację.

konkretnie co ci doradzali dla dzieci poczatkujacych 6-9lat i w czym mieli racje ?

dla początkujacych ja doradzam krótsze do +-nosa- brody , jeżeli celem jest tylko kupowanie na zaś to inna sprawa, to że ktoś pisze że sobie daje radę-smiga, no to pięknie jeżeli jest uzdolnione i już zaawansowanie jeżdzi to niech ma swojego wzrostu.

natomiast generalnie na krótszej szybciej nauczy sie techniki.

Bardzo krótkie narty dla dziecka jezeli szybko sie uczy mogą być trochę mało stabilne jak zacznie trochę szybciej jeżdzić wtedy można zmienić na trochę dłuższe.

- chyba ze kupujecie narty tylko do zjazdu

Edytowane przez gorny7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konkretnie co ci doradzali dla dzieci poczatkujacych 6-9lat i w czym mieli racje ?

dla początkujacych ja doradzam krótsze do +-nosa- brody , jeżeli celem jest tylko kupowanie na zaś to inna sprawa, to że ktoś pisze że sobie daje radę-smiga, no to pięknie jeżeli jest uzdolnione i już zaawansowanie jeżdzi to niech ma swojego wzrostu.

natomiast generalnie na krótszej szybciej nauczy sie techniki.

Bardzo krótkie narty dla dziecka jezeli szybko sie uczy mogą być trochę mało stabilne jak zacznie trochę szybciej jeżdzić wtedy można zmienić na trochę dłuższe.

- chyba ze kupujecie narty tylko do zjazdu

Dziecko po dwóch sezonach nie jest już zupełnie początkujące,do nauki lepsze narty, nie mocno taliowane ,o stabilności sam napisałeś.Pewnie że jeśli dzieciak nie ma ochoty jeździć a robi to dlatego że rodzice każą to nie ma co się wysilać.O nauce na krótkiej narcie Mitek już napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...