Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Szczyrk 2012


Pesymista

Rekomendowane odpowiedzi

Ondraszek jest czynny co roku.

Ciekawe jak długo utrzyma się taka pogodo. Mam nadzieje że chociaż na najbliższy weekend będzie jeszcze śnieg :-)

a TU Cie zaskocze. wedlug najnowszych modeli pogodowych po czwartkowym chwiolowym ociepleniu, od soboty ma sie zrobic prawdziwa zima w calym kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale widzę że o ratrakowanu to chyba zapomnieli ;-)

A nie no bez przesady, śnieg jest i spadł za darmo, a ratrak:rolleyes::...

W pierwszym poście jest przesłanie:

jeśli Was nie będzie w Szczyrku to i nowego kompleksu nie będzie, NIE ZDRADZAJCIE TAK PIĘKNYCH TRAS NARCIARSKICH

Więc drodzy narciarze wpierw przyjedźcie stadnie do Szczyrku pokażcie że jesteście skłonni zostawiać tam pieniądze, a wtedy wyratrakujemy wam trasy:stupid:, nawet termy wam wybudujemy tylko pokażcie że będziecie się w nich kąpać, jako dowód tej solidarności możecie się na razie kąpać w Żylicy i to zupełnie za darmo*

*parking 20 zł

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie no bez przesady, śnieg jest i spadł za darmo, a ratrak:rolleyes::...

W pierwszym poście jest przesłanie:

Więc drodzy narciarze wpierw przyjedźcie stadnie do Szczyrku pokażcie że jesteście skłonni zostawiać tam pieniądze, a wtedy wyratrakujemy wam trasy:stupid:, nawet termy wam wybudujemy tylko pokażcie że będziecie się w nich kąpać, jako dowód tej solidarności możecie się na razie kąpać w Żylicy i to zupełnie za darmo*

*parking 20 zł

:biggrin:

SB może dajmy dobry przykład.

Pojedziesz ze mną? :biggrin:

Ja pojadę swoim autem a Ty zapłacisz za parking.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj z dzieciakami pod Czyrną, na tych dziecięcych wyciagach (mój 3,5 letni syn zaliczył debiut narciarski :smile:). Pomijam fakt, że gość przy wjeździe na parking kasując mnie 5 zł miał minę jakbym to ja od niego chciał piątkę, pomijam że parking (niemalże pusty, czyli łatwy do odśnieżenia) zawalony mokrym sniegiem na tyle, że jak juz zaparkujesz, to potem trzeba walczyć, żeby wyjechać. Ale trasy dla dzieci...żenuła...Od rana padał mokry śnieg, a te "góreczki" nie skalane ratrakiem (choć podobno rano "było jeżdżone"). Niech ktoś mi wytłumaczy jaki problem, żeby raz na 2 godziny przejechał po tej "trasce" ratrak, żeby te dzieciaczki miały z tego frajdę, a nie walczyły o każdy skręt. Widać tak to u nas wygląda zachęcanie do uprawiania tego sportu przyszłych sponsorów... Dobrze że te maluchy jeszcze nie rozumieją, że "trasa" wcale tak nie musi wyglądać...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile to wyjdzie za 5 minut ratrakowania?:biggrin:

1/12 z 30litrów x 5,80 PLN (na dzień dzisiejszy) :laughing:...no i + "motorniczy" :stupid: zależy ile zasysa

tylko taki "motorniczy" - ON (ropy) jak ratrak nie papa :sorrow: a to już może stanowić wyrwę w budżecie takiego np.SON

Edytowane przez MB
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem dziś, relacje może zamieszczę gdzie indziej, czekam aż z-aplołduje się film.. ale odnośnie ratrakowania; od 0830 do 1130 spotkalem ratraki kilka razy, ale ten śnieg jest jakiś takiś, że nie klei się tam gdzie powinien. Np. w Czyrnej na dole, przy dojeździe do wyciągu, ratrak wręcz zbierał śnieg zamiast go ubijać. Ratraki, jak na dzikie zwierzę (w szczyrku) przystało, zazwyczaj przemieszczają się dwójkami i tak też było tym razem. Niestety, to co "udeptały" w nie trzymało się zbyt długo.. Jest po prostu mokro, a śnieg jest strasznie ciężki i jest go dużo. Cóż, nie pierwszy raz mamy paradox, za dużo śniegu=źle :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się jutro do szczyrku na cały dzień.czy opłaca siena cały czy tylko do 13.które trasy najlepiej przygotowane?

Nie byłem na Julianach i na Golgocie, bo Juliany stosunkowo wysoko, więc spodziewałem się mgły, Golgota z kolei stosunkowo nisko, więc spodziewałem się marznącego deszczu i kiepskiego podłoża. Dużo zjazdów zaliczyłem z kolei na niebieskiej 2-jce, z hali do Czyrnej. Tam warunki moim zdaniem najlepsze. Od połowy było już dzisiaj dużo widać :-)

Ja bym na cały dzień nie jechał, ludzi jest na tyle mało że po 12 będziesz miał dość ciągłej jazdy, zwłaszcza w takich warunkach jak dziś, które nie należały do rekreacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 0830 do 1130 spotkalem ratraki kilka razy, ale ten śnieg jest jakiś takiś, że nie klei się tam gdzie powinien.
Zawsze powtarzałem, że ratrakowanie w ciągu dnia nie ma kompletnie sensu. Śnieg musi się uleżeć, a jeżdżenie ratrakiem w taką pogodę to strata pieniędzy. Trzeba sobie wbić do łba, że nawet 10 ratraków co godzinę nie załatwiło by sprawy. Ratrak waży około 7 ton, ale jego ciężar rozkłada się na dużą powierzchnię, więc nie jest w stanie ubić trasy - bo to nie jest jego zadanie.

Ratrakować trzeba na wieczór, tak by śnieg przez noc się "uleżał" i zmroził. Jeśli śniegu mamy dużo i operator jest konkretny to dobrze wyrównana trasa powinna wytrzymać minimum do południa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...