Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Voelkl RTM


JC

Rekomendowane odpowiedzi

IMG_0166-voelkl84.jpg

Na szybko kilka słów przed drugim dniem testów. Wczoraj warunki nie były przyjazne nartom typu all moutain. Rano zmrożony sztruksik, z czasem "zastąpiony" przez twarde zmrożone płaty sztucznego śniegu. RTM-y prowadziły się nadzwyczaj dobrze. Do testów mam narty o długości 179 cm, ale dzięki konstrukcji full rocker krótkie skręty nie sprawiały problemu. Czasami udało mi się wyszukać na trasie trochę kopnego śniegu i wtedy... bajka. To jest żywioł tego modelu!A teraz uciekam na stok, bo przez noc padał śnieg, więc warunki do testów Voelkl RTM 84 będą genialne :laughing:

IMG_0166-voelkl84.jpg.49e328081fc15f3e4de9c7ea2100def3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
[ATTACH=CONFIG]5136[/ATTACH]

Na szybko kilka słów przed drugim dniem testów. Wczoraj warunki nie były przyjazne nartom typu all moutain. Rano zmrożony sztruksik, z czasem "zastąpiony" przez twarde zmrożone płaty sztucznego śniegu. RTM-y prowadziły się nadzwyczaj dobrze. Do testów mam narty o długości 179 cm, ale dzięki konstrukcji full rocker krótkie skręty nie sprawiały problemu. Czasami udało mi się wyszukać na trasie trochę kopnego śniegu i wtedy... bajka. To jest żywioł tego modelu!

A teraz uciekam na stok, bo przez noc padał śnieg, więc warunki do testów Voelkl RTM 84 będą genialne :laughing:

Cześć,mam prośbę,czy mógłbyś napisać coś więcej o tych nartach i porównać je do K2 Rictor które testowałeś.Przymierzam się powoli do zmiany nart i celuję w tą grupę.W grę wchodzą również Salomony Enduro XT 800 lub 850.A może poczekać na Voelkla V-Werks które są odchudzoną wersją RTM 84na sezon 2012/13.

Przypuszczam że wielu forumowiczów będzie zainteresowanych.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ , w ubiegłym tygodniu byłem na Czarnej Górze specjalnie dla Volka...po testować :) i tak V-werks RTM, RTM 84 i 80 , Code PsI wszystko na sezon 2012/2013, Umiejętności na 5,5( tak sobie dołożyłem ) i kolega umiejętności 8... narty długość 175 , i z testów w moim i kolegi odczuciu najlepsze były Code...szybkie narty carvingowe, charakterystyka podobna do K2 Charger...RtM 84 fajna narta pewnie w puchu fantastyczna ale pytanie ile takich dni spędzamy w takich warunkach...V -werks przy tej cenie nie zrobiła szczególnego wrażenia, co do wagi ok superlekka ale mi na wadze narty nie zależy... technologia Rocker w moim odczuciu sprawdza się ale co do full rocker konstrukcja tego typu narty mi jakoś szczególnie nie przypadła...Kolega na koniec testował Racetigera gs 180 i powiedział,że to jedyna prawdziwa narta ... najlepsza na rynku....a śmiga na podobnej sprzed 3 sezonów ...

Proponuję Tobie wybrać się do centrum testowego Volka (info na stronie) i wypożyczyć sobie nartę jaka cie interesuje a jak spasuje to dostaniesz od producenta 100zł rabatu przy kupnie:)

Edytowane przez miraz
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to i ja coś napiszę... Jeździłem na V-werks RTM 84 ( niestety zwykłego nie udało mi się wyrwać). Długość desek 176 ( przy moich 182-183cm i 87kg) Deski są po prostu fenomenalne, inicjują skręt z taką szybkością jak slalomki, trzymają krawędź w taki sposób że czułem się przyspawany do stoku, są bardzo komfortowe, nie ważne po czym jedziesz one idą jak burza, zmiana krawędzi jest bardzo szybka (nie ma porównania np do mojego ac30), są bardzo stabilne przy dużej prędkości (nie wiem ile miałem na budziku ale wszyscy pozostawali z tyłu, po zamianie "kierowcy" sytuacja się ponowiła, kolega gdy miał je na nogach też był pierwszy przy wyciągu :D ). No i bardzo ważne dają naprawdę dużo FUN'u! Ja gorąco polecam. Aha i jeszcze jedno, sam osobiście dobierałbym je blisko równą wzrostu, (dla mnie 181cm) ponieważ na 176 miałem wrażenie że jadę na deskach o rozmiarze 150 :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za rady i opinie,bardzo sie przydaly.Zdecydowalem sie na RTM84,przy moich parametrach (175cm,82kg) wzialem dlugosc 176 cm.Zakup w piatek a dzisiaj testy na Rusinski,i musze powiedziec ze jestem mega zadowolony.Jak pisali poprzednicy,jada wszystko,skretne jak slalomki,jak wejda na krawedz stabilne jak gigantki i latwe w prowadzeniu,daja duzo radosci z jazdy.W ciemno polecam je wszystkim.

A jeszcze nie jezdzlem po puchu:

rtm84.jpg

Edytowane przez piter100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...