Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Andora - pozdrowienia


SB

Rekomendowane odpowiedzi

:wink: :tongue:

a to moja ulubiona knajpa

20150111_133807.jpg

ciekawe czy pracuje tam kelner którego razem z SB "uczyliśmy" polskiego :applause:

wypytywał o różne nazwy po polsku,typu kurczak,herbata, itp.

kiedy pod słyszał nasz komentarz na temat pewnej dziewczyny a brzmiało to po męsku "zdrowa dupa"

ów kelner zapisał to i zapytał co to znaczymy mu powiedzieliśmy "beautiful woman" :stupid::biggrin:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: :tongue: kiedy pod słyszał nasz komentarz na temat pewnej dziewczyny a brzmiało to po męsku "zdrowa dupa"

ów kelner zapisał to i zapytał co to znaczymy mu powiedzieliśmy "beautiful woman" :stupid::biggrin:

Nie ściemniaj, powiedziałeś mu "zdrowa sucz"

:stupid::biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkamy w miasteczku Soldeu w hotelu Piolets & Spa ;http://www.ahotels.com/hoteles/piolets/

Hotel znajduje się zaraz koło kolejki gondolowej,jakieś 50-70 m.Dojazd na nartach praktycznie pod sam hotel.

Hotel;

20150111_170522_HDR.jpg

Widok z naszego okna;

20150111_100536_HDR.jpg

20150111_100546.jpg

W hotelu jest mały basen,jakuzi,i dwie sauny;sucha i mokra.Wstęp do tego przybytku dodatkowo płatny-3 euro za wejście.Warto.

Internet hula nieźle,wi-fi działa w pokojach.

Warto pamiętać że Księstwo Andora nie należy do Uni Europejskiej,a więc rozmowy komórkowe są bardzo drogie;5 złotych za minutę rozmowy z Polską.I niestety działa tu jedyny słuszny operator Mobiland,żadnej innej sieci,czy to francuskiej,czy hiszpańskiej nie złapiecie.

Dlatego warto mieć jakiś wirtualny numer internetowy pozwalający obniżyć koszty rozmów.Ja korzystam z tego serwisu;

https://fcn.pl/

A na telefonie,oczywiście z androidem mam tą aplikację;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.csipsimple&hl=pl

Jak jest szybkie wi-fi działa to rewelacyjnie,minuta rozmowy z całym światem kosztuje 4-6 groszy.Polecam,przyda się wszędzie.A zaoszczędzoną kasę można wydać na nasze ukochane NARTY:biggrin:

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andora ? La Molina ? Sierra ? Czy Dolina Aosty ?

Dobre mam identyczne plany

He he he. I ja podobnie kombinuję! :wink: Na Andorkę zerkam łakomym okiem. Aosta też kusi. Sierrę zaliczyłem w ubiegłym sezonie. Przemknęła mi też myśl o Maso Corto. A może stare dobre Ski Amade? Ale Andorra ciągnie! :cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Andorze warto z regionu Grandvalra udać się do tego drugiego czy nie zawracać sobie głowy ?

Czytałem ze jest możliwość zakupu karnetu laczonego

I jak z komunikacją pomiędzy ośrodkami ?

Nie byłem,bo się nie udało.Pomińmy szczegóły.Jedno jest pewne,żałuję.

Komunikacji bezpośredniej nie ma.Trzeba z Grandvalira jechać do stolicy czyli Andorra la Vella, i tam się przesiąść.

Można też wypożyczyć samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki termin jest najlepszym terminem w tamte strony?

Planujemy coroczny wyjazd właśnie w tamtym kierunku, około stycznia.

Jak na mój rozum styczeń właśnie trwa i zbliża się do końca więc pytasz czy jechać dziś ? czy za parę dni ? różnicy nie widzę a pogoda widoczna na stronie ośrodka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc w Andorze warto z regionu Grandvalra udać się do tego drugiego czy nie zawracać sobie głowy ?

Czytałem ze jest możliwość zakupu karnetu laczonego

I jak z komunikacją pomiędzy ośrodkami ?

Cześć,oczywiście jest karnet łączony,ale;

Jeśli będziesz pierwszy raz w Andorze,to nie warto.Grandvalira jest tak duża że przez tydzień na pewno nie można się nudzić.Gwarantuję że jeszcze w ostatni dzień jazdy będziesz odkrywał trasy na których jeszcze nie jeździłeś.Oczywiście do Vallnord można dojechać busami,ale potrwa to conajmniej godzinę.Poza tym na ośrodek Vallnord składają się trzy ośrodki;Arinsal i Pal które są połączone wyciągami,a trzeci Arcalis jest trochę dalej i trzeba dojechać skibusem z La Massany.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w termach Caldea był ktoś ?

Warto się tam wybrać ?

Oczywiście

http://www.caldea.com/es

Centrum Caldea zlokalizowane jest w stolicy Andory; Andora la Vella,a w zasadzie w parafii Les Escalades-Engordany do którego dochodzimy główną aleją handlową stolicy Avinguda Meritxel.

Caldea,którego nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "caldae"czyli termy,to coś w rodzaju futurystycznego akwaparku,zbudowanego w miejscu,gdzie od wieków wypływały z ziemi źróda wód siarkowych,osiągających temperaturę 70 stopni Celcjusza.Jest największym tego typu ośrodkiem w południowej Europie.Służy celom zarówno rekraacyjnym,jak i zdrowotnym:wody leczą reumatyzm i choroby skóry.

Termy Caldea:

20150115_190109.jpg

20150115_185553.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będąc na nartach,warto poświęcić choć jedno popołudnie na wizytę w stolicy Andory;Andora la Vella.Z miasteczka w którym mieszkaliśmy:Soldeu ,praktycznie co 15 minut kursowały autobusy.Koszt pzejazdu to 3.30 euro w jedną stronę.

Główną ulicą handlową jest Avinguda Meritxel,kończąca się już na terenie parafii Escaldes-Engonary jako Avinguda Carlemany.Przy niej stoją największe domy towarowe:Escale,HiperAndorra,i parę innych.Są także liczne perfumerie,luksususowe sklepy z obuwiem,odzieżą,biżuterią i elektroniką.

Jest naprawdę elegancko:

20150115_164703_HDR.jpg

20150115_165041.jpg

20150115_165216.jpg

20150115_165427_HDR.jpg

20150115_174751.jpg

20150115_174949.jpg

20150115_175447.jpg

20150115_175512.jpg

20150115_181858.jpg

W oddali Caldea:

20150115_182316_HDR.jpg

I świetne knajpy:

20150115_182714.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andora-kraina szcześliwych ludzi,plasuje się w europejskiej czołówce pod względem dochodu na głowę mieszkańca(nie ma podadków od dochodów),długości życia i poziomu bezpieczeństwa.W Andorze nie istnieje bezrobocie,ale jeśli imigrant nie znajdzie pracy w ciągu kilku tygodni,musi opuścić terytorium kraju.Andora pozwala natomiast na osiedlanie się cudzoziemcą,posiadającym zasoby finansowe.Należy mieć w centralnym banku konto na sumę 24000E oraz ałożyć zaświadczenie,że posiada się środki na utrzymanie bez konieczności podejmowania pracy w Andorze.Potrrzebne jest zaświadczenie o niekaralności.

Cudzoziemcowi wolno kupić nieruchomość do 1000 m2 powierzchni,lub jedno mieszkanie.

Próby wprowadzenia podatków bezpośrednich poprzez poprzednie rządy kończyły się ich dymisją.:eek:

Statystyczny mieszkaniec Andory jest wyznania rzymskokatolickiego i mówi po katalońsku.

Nie jest łatwo być Andorczykiem,cudzoziemcy mieszkający tutaj,mogą ubiegać się o status obywatela po 20 latach pobytu,zrzekając się obywatelstwa kraju pochodzenia.Dzieci obcokrajowców urodzone w Andorze mogą otrzymać obywatelstwo po ukończeniu 18 roku życia,jeśli mieszkay tam przez cay czas.

Jacy mądrzy ludzie...SZACUN

Edytowane przez piter100
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andorę według legendy założył władca Franków,cesarz Karol Wielki w roku 805,nadając mieszkańcom tych ziem Kartę Zasiedlenia(Carta Pobla) w zamian za ich pomoc w walce z Saracenami.Jest to odzwierciedlene w hymnie Andorry:

"Karol Wielki,mój ojciec,Wyzwolił mnie od Arabów"

Warto poczytać:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Andora

Edytowane przez piter100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie korci pojechać ponartować do Andory i przy okazji skoczyć na mecz FC B..

Mam pytanie z jakiego biura a może prywatnie ogarniacie ten wyjazd?Jakie koszty co z transportem "lotniskowym" i "ski-busowym"?

Sorki za taka zbitke pytań ale teraz nie za bardzo mam czas szperać w necie.

Z góry dzieki i pozdro.:confused::

U mnie jak zwykle było inaczej niż u większości znajomych,którzy pół roku wcześniej wykupują sobie pobyt w jakimś kurorcie alpejskim,i jarają się jak to będzie zajebiście:biggrin:,a tydzień przed wyjazdem modlą się żeby spadł śnieg.:sorrow:Może jakbym miał inną sytuację życiową robiłbym tak samo ale jest inaczej;muszę czekać do końca.Z reguły to się opłaca....:confused::

Mieliśmy jechać tradycyjnie w Dolomity,ale żona stwierdziła:K...wa ,po raz 30 w to samo miejsce i znowu Narty:eek:....może jakaś Tajlandia,albo inne tropiki.:biggrin:

Ale jestem twardy...ZIMA to NARTY i KONIEC!!!

Skończyło się na tym że:

Impreza wykupiona w piątek,czyli dzień przed wylotem.Last Minut.Koszt to 2290- w Hotelu Piolets $Spa;śniadnia i obiadokolacje.

Wylot z W-wy,Okęcie o 14:40

Alpy po drodze:

20150110_162405.jpg

....Barcelona o 18..Rezydentka...Autokar...3 godziny do Andory i o 22:15 jesteśmy w hotelu...

Powitano nas nieźle:

20150110_231823.jpg

A dalej to już nudy....Słońce i Śnieg :biggrin:

20150111_124503.jpg

Naprawdę warto tu przyjechać,ja wrócę napewno....

Pozdrawiam

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...